Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλακείες σου λένε στο κατάστημα . Έχεις κανονικότατο σήμα 3G με οποιαδήποτε κάρτα SIM , ( και φαντάζομαι και 4G αν και δεν το έχω δοκιμάσει) Η ταχύτητα σύνδεσης δεν εξαρτάται από την SIM.

 

Στο 4g χρειάζονται κάποια παραπάνω στοιχεία για την ταυτοποίηση τα οποία δεν έχουν οι παλιές κάρτες.

Επομένως είμαι απαραίτητο να υπάρχει νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βλακείες σου λένε στο κατάστημα . Έχεις κανονικότατο σήμα 3G με οποιαδήποτε κάρτα SIM , ( και φαντάζομαι και 4G αν και δεν το έχω δοκιμάσει) Η ταχύτητα σύνδεσης δεν εξαρτάται από την SIM.

 

ακριβώς, μόνο από το σήμα με το δίκτυο εξαρτάται και την συσκευή φυσικά. Τι πομποδέκτη έχει.

“Photography is all about secrets. The secrets we all have and will never tell.”
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ τα παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις τους! stathis123 είσαι σίγουρος για αυτό που λες;

Ρωτάω γιατί είχα μια sim μπορεί και πάνω από 10 χρόνια η οποία ήταν 2g όπως μου είπαν στο κατάστημα.Την κάρτα αυτή την είχα σε κινητό 3G και ενώ το κινητό μου έβγαζε ένδειξή 3G και Η, από ότι μου είπαν στο κατάστημα δεν είχα τις ανάλογες ταχύτητες αλλά είχα ταχύτητα 2G ασχέτως με το τι έγραφε το κινητό.Ισχύει κάτι τέτοιο ή λένε βλακείες στο κατάστημα;

 

Και αν ισχύει και το ενεργοποιήσω με το μήνυμα που μου είπες, στο κινητό που υποστηρίζει 4G,μήπως έχω 4G μόνο σαν ένδειξη, ενώ η πραγματική μου ταχύτητα είναι 3G;

 

οντως η καρτα σου ειναι παλια για 4G. τωρα αν την αλλαξεις σε νεα 3G καρτα και στειλεις το μηνυμα οταν εχεις καλυψη 4G θα εχεις την ενδειξη και τις γρήγορες ταχυτητες. Ελπιζω να σε καλυψα. :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

H VODAFONE ΣOY EYXETAI XPONIA ΠOΛΛA & ΣOY KANEI ΔΩPO AΠEPIOPIΣTH OMIΛIA & SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA KINHTA/ΣTAΘEPA & 1GB INTEPNET AΠO 25/12-01/01. MIΛA EΛEYΘEPA!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με πειραν τηλεφωνο για επιδοτηση ειμαι εταιρικος πελατης με 6 γραμμες (3 εταιρικο καρτοπρογραμμα+3 εταιρικο συμβολαιο) πηγα απο το καταστημα κ μου ειπαν θα μου απαντησουν για την καλυτερη προσφορα για εκπτωση.Μου απαντησαν 40% εκπτωση στο παγιο+2 παγια δωρεαν για τα 3 εταιρικα σε συμβολαιο τα αλλα μου λεει δεν δικαιουνται.Επειδη απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι αν παω για αιτηση φορητοτητας θα λαβω καλυτερες προσφορες?Να το επιχειρησω ?Σε ενα πραγμα που ειμαι καθετος δεν δεχομαι παραπανω απο 12 μηνο και δεν μου το διευκρινισαν τηλεφωνικος...

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

H VODAFONE ΣOY EYXETAI XPONIA ΠOΛΛA & ΣOY KANEI ΔΩPO AΠEPIOPIΣTH OMIΛIA & SMS ΠPOΣ OΛA TA EΘNIKA KINHTA/ΣTAΘEPA & 1GB INTEPNET AΠO 25/12-01/01. MIΛA EΛEYΘEPA!

 

Χμμ αυτό σου το έστειλαν σε αριθμό vodafone που είναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ;

(ή δεν παίζει ρόλο;; )

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Χμμ αυτό σου το έστειλαν σε αριθμό vodafone που είναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ;

(ή δεν παίζει ρόλο;; )

 

Δεν παιζει ρολο...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ αυτό σου το έστειλαν σε αριθμό vodafone που είναι ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ;

(ή δεν παίζει ρόλο;; )

 

Παίζει ρόλο.

Μήπως τα προγράμματα ειναι red?

Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν και σε Red και σε καρτοκινητο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου το εστειλαν και σε Red και σε καρτοκινητο

 

Για δωρεαν ομιλια και sms????

Link to comment
Share on other sites

#Αlex0077

Ολοι ξερουμε για ιντερνετ 1gb.....μην παρεις κανενα στο λαιμο σου για την ομιλια που λες...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

#Αlex0077

Ολοι ξερουμε για ιντερνετ 1gb.....μην παρεις κανενα στο λαιμο σου για την ομιλια που λες...

 

Δεν παιρνει καποιον στο λαιμο του.

Οποιος έχει λαβει τετοιο μηνυμα, έχει δωρεάν ομιλία και sms.

Απλα δεν ειναι για ολους.

Μεχρι στιγμης το εχω δει σε Red

Link to comment
Share on other sites

Μα ετσι κι αλλοιως τα Red...."μιλανε"...ο φιλος δεν ειπε σε ποιο πακετο του το στειλαν...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε και σε red1 και σε καρτοκινητο CU

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιρνει καποιον στο λαιμο του.

Οποιος έχει λαβει τετοιο μηνυμα, έχει δωρεάν ομιλία και sms.

Απλα δεν ειναι για ολους.

Μεχρι στιγμης το εχω δει σε Red

 

δωρεαν απειρο εννοει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάπως εκτός θέματος αλλά δεν ξέρω σε ποιο άλλο θέμα να ρωτήσω:

Τα τελευταία χρόνια έχω ένα VODAFONE ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ για να το χρησιμοποιώ όποτε πάω στις ΗΠΑ σε περίπτωση που είναι ανάγκη να κάνω εξερχόμενη κλήση γιατί τα καρτοκινητά δεν μπορούν να κάνουν εξερχόμενη (είναι πανάκριβο αλλά σε περίπτωση ανάγκης θέλω να έχω την ασφάλεια ότι θα μπορέσω να επικοινωνήσω με κάποιον χωρίς να ψάχνω καρτοτηλέφωνο ή να έχω αμερικάνικο κινητό).

Τώρα που το πρόγραμμα αυτό θα έχει πάγιο 2,5 ευρώ το μήνα λέω να το διακόψω γιατί δεν ξέρω πότε θα ξαναπάω στις ΗΠΑ και να μην πληρώνω χωρίς λόγο.

Γνωρίζετε αν οι άλλες εταιρίες έχουν εμπορικά διαθέσιμο κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου χωρίς καθόλου πάγιο με δυνατότητα εξερχόμενης στις ΗΠΑ ώστε να μεταφερθώ εκεί;

Ή έστω κάποιο καρτοκινητό που να έχει σίγουρα τη δυνατότητα για εξερχόμενη κλήση;

(Έχω και μια planet sim -αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα).

Για ρίξε μια ματιά στην φωτογραφία. Ίσως να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

#Αlex0077

Ολοι ξερουμε για ιντερνετ 1gb.....μην παρεις κανενα στο λαιμο σου για την ομιλια που λες...

 

 

 

Copy - paste το έκανα από το sms που μου στειλε η vodafone. Τι να παρως το λαιμό μου? δεν εγραψα τιποτα απο μονος μου!

 

Το Red1 έχω. Δεν ξερω σν το στελνουν σε ολους ή μονο στα Red.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έχω το προς όλους 400, ήρθε αυτό

 

KAI AYTA TA XPIΣTOYΓENNA EXETE AΠO TH VODAFONE AYTOMATA KAI ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN 1GB MOBILE INTERNET ΣTO KINHTO, TO LAPTOP KAI TO TABLET, AΠO 25/12 EΩΣ KAI 01/01!

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα που έχω το προς όλους 400, ήρθε αυτό

 

KAI AYTA TA XPIΣTOYΓENNA EXETE AΠO TH VODAFONE AYTOMATA KAI ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN 1GB MOBILE INTERNET ΣTO KINHTO, TO LAPTOP KAI TO TABLET, AΠO 25/12 EΩΣ KAI 01/01!

 

Για το 1 Gb εχει παει σε ολους.

Για δωρεαν ομιλια και sms εχει παει σε λιγους.

Link to comment
Share on other sites

Για το 1 Gb εχει παει σε ολους.

Για δωρεαν ομιλια και sms εχει παει σε λιγους.

 

Απο ότι κατάλαβα εχει παει σε ολους στα red.

Υπαρχει κανενας με Red πρόγραμμα που να μην έλαβε sms για απεριόριστη ομιλια , sms και 1gb?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Red 1 δεν μου ήρθε τίποτα...

Μάλλον επειδή έκανα αίτηση διακοπής και μετατροπής σε κάρτα... (αλλά αυτό θα γίνει σε 1 μήνα)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...