Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι 5 μήνες πού έχω κάνει σύνδεσή με το πρόγραμμα unlimited 45.μου έρχεται γύρω στα 51 ευρώ πάγιο.

Λοιπόν σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι με 52 ευρώ θα μου κάνουν το red 1,πήγα και το έκανα.

Τι λέτε καλύτερα είναι έτσι?

Μου έκαναν απλά αλλαγή πακέτου κι όχι πιο μεγάλο συμβόλαιό.μήπως έπρεπε να ζητήσω συσκευή?

 

Γενικα σου ερχεται πολυ το παγιο και για το 45 και για το Red 1. Εγω θα τους ζοριζα για κατι καλυτερο...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Βασικα εγω το ηθελα γιατι καναμε οιογενειακο πακετο και το νουμερο μου το μεταβιβασα στην γυναικα μου και επειδη δεν ξερει ηθελα τον κωδικο να μην με πρηζουν στην εξυπηρετηση οταν θελω να κανω μια αλλαγη να μου ζητανε να μιλησουν στη γυναικα μου !

 

Νομίζω ότι δεν θα το γλύτωνες, υποτίθεται ότι είναι για να γλυτώσει ο κάτοχος την γνωστή χαρτούρα που ζητάνε π.χ. ταυτότητα κλπ. από την στιγμή που ο κάτοχος είναι γυναίκα, θα ήταν στην διακριτική ευχέρεια του υπαλλήλου αν θα σε εξυπηρετήσει είτε με Smart Code είτε χωρίς παρόλο που είσαι ο σύζυγος, συνήθως όμως ζητάνε να είναι ο κάτοχος παρόν !

Link to comment
Share on other sites

Με παιρνει σημερα η voda και κλεινουμε το 400 for all στα 28,50€ με εκπτωση παγιου. Περναω απο καταστημα voda το απογευμα , ρωταω απο περιεργια μου δινει το ιδιο 26,50€. οτι ναναι. Αυριο παιρνω , ακυρωνω και το κανω απο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

μιλαω για 2 γραμμες στο unlimited 70 Οικογενειακό πακέτο 47 ευρω με τους φορους νομιζω πολυ καλη προσφορα.

 

και για τις 2 γραμμες?σουπερ ειναι,οχι απλα καλα τοτε.Πως πετυχες τοσο καλη προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την ακύρωσα.... Όποιος την περάσει πρώτος ! Για μένα καλό είναι. Δεν με νοιάζει ποιος από τους δύο !

Αν σου έρθει ο κουριερ πάντως πες ότι πέθανε η πεθερά σου ... Εγώ αυτό έκανα.

Ψέμα με πεθερά δεν πιάνεται αν είσαι θρήσκος :confused:

εαν σου ερθει ρε ο κουριερ τι νοημα εχει να πω ενα ψεμα?δηλαδη σε κηδεια δεν παραλαμβανεις καρτα sim?εκτος εαν εννοεις οτι "την πεθαινεις' και απουσιαζεις παραλληλα.

Link to comment
Share on other sites

και για τις 2 γραμμες?σουπερ ειναι,οχι απλα καλα τοτε.Πως πετυχες τοσο καλη προσφορα?

Με καλεσαν απο κοσμοτε και μου το προτειναν. και απο οτι διαβαζω εχουν δεχθει και αλλοι την ιδια προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω και κατι ακομα.Μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας στους 11 μηνες μετα απο ανανεωση(12μηνη) με εκπτωση παγιου χωρις χρηματικη επιβαρυνση εαν δεν υπαρξει αντιπροταση απο βονταφον?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω και κατι ακομα.Μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας στους 11 μηνες μετα απο ανανεωση(12μηνη) με εκπτωση παγιου χωρις χρηματικη επιβαρυνση εαν δεν υπαρξει αντιπροταση απο βονταφον?

 

Αν φύγεις τώρα θα πληρώσεις την έκπτωση ενός μήνα μόνο

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, καλή τιμή δεν το λες, αλλά είναι πιο χρηστικό από αυτό που είχες πριν.

Λίγα μηνύματα πιο πάνω είδες ότι ένας φίλος έχει 2 νούμερα με λιγότερα λεφτά και σε καλύτερο πρόγραμμα...

 

Και τι λες να κάνω?θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο αλλά τι να πω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χτες υπεγραψα τελικα στ cosmote unlimited 65 cosmote.25 ευρω χονδρικα.μια χαρα.η vodafone ουτε φωνη ουτε ακροαση.

ξεχασα να πω στη cosmote για microsim και μου δωσαν τη κανονικη.τους πηρα τηλεφωνο για αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

εαν σου ερθει ρε ο κουριερ τι νοημα εχει να πω ενα ψεμα?δηλαδη σε κηδεια δεν παραλαμβανεις καρτα sim?εκτος εαν εννοεις οτι "την πεθαινεις' και απουσιαζεις παραλληλα.

 

Προφανώς αυτό εννοώ ... ότι απουσιάζω :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα η vodafone. Λογικά σήμερα θα πάρουν ... (αφού έκανα αίτηση στην wind)

 

Πάντως με αυτά που διαβάζω εδώ αν δεν μου δώσουν 50% θα το κάνω καρτοκινητό και να πάνω να @#Ρ$%$^

Η Cosmote πάντως δεν μου έκανε την χάρη να περάσει φορητότητα στο σύστημα ... :mad: Τζάμπα έχασα μια βδομαδα !!!

Link to comment
Share on other sites

Χτες υπεγραψα τελικα στ cosmote unlimited 65 cosmote.25 ευρω χονδρικα.μια χαρα.η vodafone ουτε φωνη ουτε ακροαση.

ξεχασα να πω στη cosmote για microsim και μου δωσαν τη κανονικη.τους πηρα τηλεφωνο για αλλαγη

 

Κι εγώ τα ίδια. Προσωπικά θεωρώ το Απεριόριστα 65 πιο βολικό πρόγραμμα από το 70. Ναι μεν τα +500MB είναι χρήσιμα, αλλά δε χρειάζεται να κάθεσαι να μετράς που παίρνεις και που στέλνεις μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Με παιρνει σημερα η voda και κλεινουμε το 400 for all στα 28,50€ με εκπτωση παγιου. Περναω απο καταστημα voda το απογευμα , ρωταω απο περιεργια μου δινει το ιδιο 26,50€. οτι ναναι. Αυριο παιρνω , ακυρωνω και το κανω απο καταστημα.

 

Δες και το wind to all 40: με 30 ευρω (αιτηση online) παιρνεις 500'+50sms+500mb (αντι για της vodafone τα 400+40+300)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και για μένα σήμερα ... 2 unlimited 60 me 55% έκπτωση τελική 30,25 το καθένα αν δεν κάνω λάθος.

Η cosmote πέρασε λέει την αίτηση στις 15 του μήνα !!! Μέτα μια βδομάδα και σίγουρα αφού πέρασε ο courier.

Προσοχή λοιπόν !!! Αν δεν σας πάρουν από την vodafone δεν σημαίνει ότι σας γράφουν.

Απλα η cosmote δεν περνάει την αίτηση αν δεν έρθει ο courier. Ειδικά αν δούνε ότι το έχετε

ξανακάνει θα σας ταλαιπωρήσουν:D

 

Έτσι για το τυπικό να αναφέρω ότι με ταλαιπωρήσανε απο εκεί και πέρα. Η voda με έβαλε να πάρω

πίσω την cosmote να ακυρώσω την αίτηση και αυτή με την σειρά της να ενημερώσω εγώ τον courier

να στείλει πίσω την αίτηση. Τηλέφώνησα πίσω στην voda να ενημερώσω ότι όλα οκ και μου είπανε να ξαναπάρω

δευτέρα όταν η cosmote θα έχει περάσει την ακύρωση της αίτησης !

 

Σκέφτομαι μετά την τόση ταλαιπωρεία να ζητήσω να μου δώσουν και την μικρή επιδότηση που είχα.

Απληστία ; :O

 

[edit]

Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι, σύμφωνα με τον υπάλληλο της voda, είναι πλέον κοινή συμφωνία και των τριών να κοπούν οι επιδοτήσεις και οτι γι αυτό κάνουν καλές εκπτώσεις.

Edited by kokoretsi
Link to comment
Share on other sites

Για τους υπόλοιπους που βράζουν στο ίδιο καζάνι, η Vodafone με πήρε 1 ημέρα μετά που υπέγραψα με cosmote. Η τελική τους προσφορά ήταν ουσιαστικά ίδια, αλλά πλέον το πουλάκι πέταξε - δεν θα μπω στην επιπλέον διαδικασία να ακυρώνω τη φορητότητα...

Αν την είχαν κάνει εξαρχής θα είχαν έναν παραπάνω πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Για τους υπόλοιπους που βράζουν στο ίδιο καζάνι, η Vodafone με πήρε 1 ημέρα μετά που υπέγραψα με cosmote. Η τελική τους προσφορά ήταν ουσιαστικά ίδια, αλλά πλέον το πουλάκι πέταξε - δεν θα μπω στην επιπλέον διαδικασία να ακυρώνω τη φορητότητα...

Αν την είχαν κάνει εξαρχής θα είχαν έναν παραπάνω πελάτη.

Όπως θα δεις αν διαβάσεις την δικιά μου ιστορία δεν φταίει η vodafone. Η cosmote εσκεμμένα αργεί να περάσει στο σύστημα την φορητότητα. Οπότε δεν σε πήρε μετά ... απλά την ξεγελάσανε.

Και δεύτερον θέλει το παζάρι του το θέμα. Εγώ δεν τους άφησα καν να μου πούνε τι δίνουν. Ζήτησα κατευθείαν 55% και μου το δώσανε.

Οπότε από δευτέρα το unlimited 60 στα μισά λεφτά :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και για μένα σήμερα ... 2 unlimited 60 me 55% έκπτωση τελική 30,25 το καθένα αν δεν κάνω λάθος.

Η cosmote πέρασε λέει την αίτηση στις 15 του μήνα !!! Μέτα μια βδομάδα και σίγουρα αφού πέρασε ο courier.

Προσοχή λοιπόν !!! Αν δεν σας πάρουν από την vodafone δεν σημαίνει ότι σας γράφουν.

Απλα η cosmote δεν περνάει την αίτηση αν δεν έρθει ο courier. Ειδικά αν δούνε ότι το έχετε

ξανακάνει θα σας ταλαιπωρήσουν:D

 

Έτσι για το τυπικό να αναφέρω ότι με ταλαιπωρήσανε απο εκεί και πέρα. Η voda με έβαλε να πάρω

πίσω την cosmote να ακυρώσω την αίτηση και αυτή με την σειρά της να ενημερώσω εγώ τον courier

να στείλει πίσω την αίτηση. Τηλέφώνησα πίσω στην voda να ενημερώσω ότι όλα οκ και μου είπανε να ξαναπάρω

δευτέρα όταν η cosmote θα έχει περάσει την ακύρωση της αίτησης !

 

Σκέφτομαι μετά την τόση ταλαιπωρεία να ζητήσω να μου δώσουν και την μικρή επιδότηση που είχα.

Απληστία ; :O

 

[edit]

Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι, σύμφωνα με τον υπάλληλο της voda, είναι πλέον κοινή συμφωνία και των τριών να κοπούν οι επιδοτήσεις και οτι γι αυτό κάνουν καλές εκπτώσεις.

 

Τελικα προλαβες με αιτηση φορητοτητας στην cosmote.δεν παρελαβες απο τον κουριερ και μετα σε πηραν για αντιπροταση ε?τωρα πρεπει να ακυρωσεις και στη wind?προσπαθουν να δυσκολεψουν το κολπο της φορητοτητας παντως και σε ταλαιπωρουν.Και ο κουμπαρος μου τα ιδια επαθε,αλλα επειδη βαρεθηκε ειπε στη βονατφον να ακυρωσουν αυτοι τη φορητοτητα,γιατι τον ειχαν πρηξει στα τηλεφωνα απο την κοσμοτε.παντως τα 47 ευρω +1 μηνα δωρο για unlimited 65 απο cosmote ειναι πιο συμφερουσα προταση οικονομικα.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

καλα η εφαρμογη της βοντα ειναι για κλαμματα...ακομα τελευταια ενημερωση για κλησεις και sms ειναι ΧΤΕΣ 16/5/2013 20.00 ελεος...μονο τα data ειναι σε πραγματικο χρονο.λες και ειναι δυσκολο πολυ να κανουν και τα αλλα σε πραγματικο χρονο.τι να πω εν ετη 2013
Link to comment
Share on other sites

καλα η εφαρμογη της βοντα ειναι για κλαμματα...ακομα τελευταια ενημερωση για κλησεις και sms ειναι ΧΤΕΣ 16/5/2013 20.00 ελεος...μονο τα data ειναι σε πραγματικο χρονο.λες και ειναι δυσκολο πολυ να κανουν και τα αλλα σε πραγματικο χρονο.τι να πω εν ετη 2013

 

Λες να ναι εύκολο και να μη το κάνουν έτσι για σπάσιμο;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λες να ναι εύκολο και να μη το κάνουν έτσι για σπάσιμο;;;;;;
να ρωτησουμε μηπως αυτους της κοσμοτε πως τα εχουν καταφερει?η κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησουμε μηπως αυτους της κοσμοτε πως τα εχουν καταφερει?η κανω λαθος?

 

Ας τους ρωτήσουμε. Αλλά την απάντηση την ξέρω και εγώ. Διαφορετική αρχιτεκτονική.

 

Βέβαια ψιλό άκυρο το παράδειγμα της cosmote.

Εγώ προτιμώ να έχω καθυστερηση μερικών ωρών στην ενημερωση (Vodafone), από το να έχω καθυστέρηση εώς και μήνα, αν αλλάξω υπηρεσία. (Cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Ας τους ρωτήσουμε. Αλλά την απάντηση την ξέρω και εγώ. Διαφορετική αρχιτεκτονική.

 

Βέβαια ψιλό άκυρο το παράδειγμα της cosmote.

Εγώ προτιμώ να έχω καθυστερηση μερικών ωρών στην ενημερωση (Vodafone), από το να έχω καθυστέρηση εώς και μήνα, αν αλλάξω υπηρεσία. (Cosmote)

 

Αν αλλάξεις υπηρεσία τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα προλαβες με αιτηση φορητοτητας στην cosmote.δεν παρελαβες απο τον κουριερ και μετα σε πηραν για αντιπροταση ε?τωρα πρεπει να ακυρωσεις και στη wind?προσπαθουν να δυσκολεψουν το κολπο της φορητοτητας παντως και σε ταλαιπωρουν.Και ο κουμπαρος μου τα ιδια επαθε,αλλα επειδη βαρεθηκε ειπε στη βονατφον να ακυρωσουν αυτοι τη φορητοτητα,γιατι τον ειχαν πρηξει στα τηλεφωνα απο την κοσμοτε.παντως τα 47 ευρω +1 μηνα δωρο για unlimited 65 απο cosmote ειναι πιο συμφερουσα προταση οικονομικα.

 

Η αίτηση στην wind ακυρώθηκε μόνο της λόγω το ότι η cosmote τελικά και μετά απο καθυστέρηση μιας βδομάδας πέρασε την φορητότητα και ισχύει πάντα η πρώτη αίτηση.

Εγώ πάντως σε σύγκριση με τα 30 του unlimited 60 που πέτυχα θα μου επιτρέχεις να σου πω ότι δεν βρίσκω και τόσο κορυφαίο τα 47 ευρώ για το 65.

Πάντως ο ανταγωνισμός έχει σκληρήνει και οι εταιρείες κάνουν ότι μπορούν για να κρατήσουν τον κόσμο ...Ποιος να το φανταζότανε όταν ξεκινήσαν αυτές οι εταιρείες ότι θα κάνανε παζάρια με τους πελάτες ...

Link to comment
Share on other sites

Λες να ναι εύκολο και να μη το κάνουν έτσι για σπάσιμο;;;;;;

Εαν ήταν καινουρια στην αγορά, να πω οκ.... Τόσα χρόνια ομως στην αγορά, στο 2013, και να μην εχει τα προσοντα να το αλλάξει, ή άσχετοι είναι, ή επίτηδες το κάνουν...

Ας τους ρωτήσουμε. Αλλά την απάντηση την ξέρω και εγώ. Διαφορετική αρχιτεκτονική.

 

Βέβαια ψιλό άκυρο το παράδειγμα της cosmote.

Εγώ προτιμώ να έχω καθυστερηση μερικών ωρών στην ενημερωση (Vodafone), από το να έχω καθυστέρηση εώς και μήνα, αν αλλάξω υπηρεσία. (Cosmote)

 

α) ''Διαφορετική αρχιτεκτονική'': Εγω θα ελεγα ''Αρχιτεκτονική αρπαχτής'' ;) .

β) με το να παρουσιαζεις μειονεκτημα αλλης εταιριας, δε 'σβηνεις' το μειονεκτημα της vodafone ;)

 

Υπολογίστε ποσους συνδρομητές συμβολαιου εχει η εταιρια, πολλαπλασιαστε το με τις εξτρα χρεωσεις (περα του προαγορασμενου χρονου), λογω καθυστερημενης ενημερωσης και στο Γινόμενο θα δειτε πόσο τη συμφερει να ενημερωνει καθυστερημένα ;)

 

ΥΓ: μερικοί εδω μέσα εχουν 'τυφλή υπακοή' στην εταιρία που χρησιμοποιούν (ή που δουλεύουν :X ), με αποτέλεσμα να προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.... Καποια πραγματα ειναι απλα λαθος... Και εγω γουσταρω τη wind, αλλά οταν κανει 'πατάτες', της τα 'χώνω' κανονικότατα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...