Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αυτο λεω κ εγω. Φορητοτητα απο voda προς cosmo, ή wind.

 

Απο Vodafone προς wind γινεται μονο σε καταστημα wind .Τουλαχιστον μεχρι πριν 2-3 μηνες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο Vodafone προς wind γινεται μονο σε καταστημα wind .Τουλαχιστον μεχρι πριν 2-3 μηνες.

 

μεσω ιντερνετ πρότεινα στο παιδι. Οσο αφορά το τηλεφωνικο, ειπα στο φιλο να τους παρει τηλ (τη vodafone) και να τους πει οτι θελει να φυγει (για να δει τι προσφορα θα του δωσουν). Εαν δεν του δωσουν τιποτα, μπαινει στο ιντερνετ και κανει αιτηση φορητοτητας, που γινεται και στη cosmo και στη wind.

Link to comment
Share on other sites

Άρα προς Cosmote τηλεφωνικά ή μέσω Internet; Λέω να κάνω από εδώ: http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T31/section/ComeToCosmoteBusiness_Form

 

Σας ευχαριστώ, μην τσακωθείτε κι όλας...

Link to comment
Share on other sites

μεσω ιντερνετ πρότεινα στο παιδι. Οσο αφορά το τηλεφωνικο, ειπα στο φιλο να τους παρει τηλ (τη vodafone) και να τους πει οτι θελει να φυγει (για να δει τι προσφορα θα του δωσουν). Εαν δεν του δωσουν τιποτα, μπαινει στο ιντερνετ και κανει αιτηση φορητοτητας, που γινεται και στη cosmo και στη wind.[/QUOTE]

 

Προς wind απο που γινεται ηλεκτρονικη αιτηση φορητοτητας ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone.gr όταν συνδέεστε στον λογαριασμό σας, σας βγάζει ένα μήνυμα ότι κάνουν αναβάθμιση και δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...είχα τα τελευταία 6-7 χρόνια εταιρικό συμβόλαιο στην voda...πιο πριν είχα ατομικό συμβόλαιο στο όνομα μου με τον ίδιο αριθμό....πριν απο ένα μήνα έκοψα το εταιρικό συμβόλαιο και επειδή δεν μπορούσα να κάνω αμέσως συμβόλαιο ατομικό έπρεπε για ένα μήνα το νούμερο μου να είναι καρτοκινητό....πέρασε λοιπόν ο μήνας και πήγα στην vodafone να κάνω πάλι ατομικό συμβόλαιο τον ίδιο αριθμό...και έφαγα μια ωραιότατη πόρτα λέγοντας μου ότι πρέπει να πληρώσω εγγύηση 70 ευρά γιατί κάποια στιγμή στο παρελθόν προ εταιρικού συμβολαίου δεν πλήρωσα κάποιον ή κάποιους λογαριασμούς πριν την λήξη τους....ασχολίαστο το τελευταίο λες και τους άφησα κανένα χρέος.....σκέφτηκα λοιπόν το εξής...αν γίνεται φυσικά....να αλλάξω τα στοιχεία του καρτοκινητού τώρα πια στο όνομα της μητέρας μου και μετά να γίνει η νέα σύνδεση στο όνομα της...αφού το δικού ΑΦΜ είναι "μαύρο" για την voda... τι λέτε? δεν θέλω να το χάσω το νούμερο...το έχω 15 χρόνια....

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Η χρηματική εγγύηση αφορα έσενα, αρα αν η μητέρα σου δεν έχει κάτι μπορείς να το κανεις σε αυτην με ταυτοχρονη μεταβίβαση.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Η χρηματική εγγύηση αφορα έσενα, αρα αν η μητέρα σου δεν έχει κάτι μπορείς να το κανεις σε αυτην με ταυτοχρονη μεταβίβαση.

 

Η εγγύηση αφορά το ΑΦΜ και όχι τον αριθμό...έτσι τουλάχιστον είπε εκπρόσωπος της voda...το θέμα μου είναι οτι δεν γνωρίζω αν μπορεί να μεταβιβαστεί νούμερο καρτοκινητού....

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Zητάς το καρτοκινητό που είναι στα στοιχεία σου να γίνει σύνδεση κατευθείαν στο όνομα της μητέρας σου και ξεμπέρδεψες... Μην μπλέκεις με μεταβιβάσεις καρτοκινητών.

Διαφορετικά πήγαινε σε άλλη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα τελικα με το θεμα της επιδοτησης μου.

Αφου τις τρεις τελευταιες μερες τρεχω σε καταστηματα και περνω τηλεφωνα στη vodafone και δεν εβλεπα κανενα προθυμο να κανει κατι για να ικανοποιησει ενα πελατη, ακολουθησα την πεπατημενη...

Παιρνω τηλεφωνο στο 1227 (ειναι το τηλεφωνο που παιρνεις για να κανεις διακοπη τον αριθμο σου) και λεω οτι θελω να το κοψω κτλ. Τελικος απολογισμος, 520 ευρω επιδοτηση. Ξερω οτι αν το κυνηγουσα κι αλλο μπορουσα να την ανεβασω λιγο ακομα αλλα βαρεθηκα να περιμενω και θελω να τελειωνω επιτελους.

 

Το resume της υποθεσης ειναι να κρατησετε τον αριθμο αυτο (1227) για τετοιες περιπτωσεις.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα....Δεν ξερω αν πρεπει να το ρωτησω εδω ή στο θεμα του κινητου αλλα θα μου πειτε αν ειναι..Θα ηθελα να ρωτησω λοπον αν καταρχας γινεται καποιος "κοινος" ανθρωπος (χωρις να δουλευει στη βοντα πχ) να παρακολουθει το κινητο μου...Δεν εχει ερθει ποτε σε επαφη με τη συσκευη μου,απλα επειδη ακουω πολλες φορες τη φωνη μου ¨διπλη" αναρωτιομουν αν γινεται...και αν ναι πως μπορω να σιγουρευτω...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Zητάς το καρτοκινητό που είναι στα στοιχεία σου να γίνει σύνδεση κατευθείαν στο όνομα της μητέρας σου και ξεμπέρδεψες... Μην μπλέκεις με μεταβιβάσεις καρτοκινητών.

Διαφορετικά πήγαινε σε άλλη εταιρία.

 

αν γίνεται αυτό να το κάνω δεν υπάρχει θέμα....απλά νόμιζα ότι πρώτα πρέπει να μεταβιβαστεί το νούμερο και μετα να γίνει σύνδεση....

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν χρειάζετε να ταλαιπωρηθεις, γιατι αμα το κανεις αλλαγη στοιχειων(μεταβιβαση) το καρτοκινητο θελει 1μηνα να παραμεινει ενεργο στον Νεο συνδρομητη και μετα.

 

Πηγαινεις σε ενα καταστημα Vodafone, με την μητερα σου, ταυτοτητα, ΑΦΜ μανας, και το κανεις.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλεφωνο στο 1227 (ειναι το τηλεφωνο που παιρνεις για να κανεις διακοπη τον αριθμο σου) .

Δηλαδη η διακοπη αριθμου σημαινει οτι κανεις ανενεργο τον αριθμο σου και τον ενεργοποιεις οποτε θελεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα τελικα με το θεμα της επιδοτησης μου.

Αφου τις τρεις τελευταιες μερες τρεχω σε καταστηματα και περνω τηλεφωνα στη vodafone και δεν εβλεπα κανενα προθυμο να κανει κατι για να ικανοποιησει ενα πελατη, ακολουθησα την πεπατημενη...

Παιρνω τηλεφωνο στο 1227 (ειναι το τηλεφωνο που παιρνεις για να κανεις διακοπη τον αριθμο σου) και λεω οτι θελω να το κοψω κτλ. Τελικος απολογισμος, 520 ευρω επιδοτηση. Ξερω οτι αν το κυνηγουσα κι αλλο μπορουσα να την ανεβασω λιγο ακομα αλλα βαρεθηκα να περιμενω και θελω να τελειωνω επιτελους.

 

Το resume της υποθεσης ειναι να κρατησετε τον αριθμο αυτο (1227) για τετοιες περιπτωσεις.

 

φιλε μου μπορεις να πεις λεπτομερειες τι προγραμμα,διαρκεια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η διακοπη αριθμου σημαινει οτι κανεις ανενεργο τον αριθμο σου και τον ενεργοποιεις οποτε θελεις?

 

Απλα διακοπτεις την συνδεση (δεν ανανεωνεις το συμβολαιο) αλλα ο αριθμος σου ειναι διαθεσιμος να τον παρει αλλος. Γι'αυτο οσοι θελουν να το κανουν αυτο και θελουν να τον κρατησουν το κανουν καρτοκινητο.

 

φιλε μου μπορεις να πεις λεπτομερειες τι προγραμμα,διαρκεια κτλ

 

Εγω πηρα 520 ευρω για το IPhone 4S 16GB (η Apple δινει μεγαλυτερες επιδοτησεις) με συνδεση στο UNL60 για δυο χρονια.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Απλα διακοπτεις την συνδεση (δεν ανανεωνεις το συμβολαιο) αλλα ο αριθμος σου ειναι διαθεσιμος να τον παρει αλλος. Γι'αυτο οσοι θελουν να το κανουν αυτο και θελουν να τον κρατησουν το κανουν καρτοκινητο.

.

 

Ο αριθμός σου , αν καταργήσεις την σύνδεση

α) επιστρέφεται στον αρχικό πάροχο

β) παραμένει διαθέσιμος για 6 μήνες ώστε αν θές να τον αποκτήσεις ξανά ( μόνο από τον αρχικο πάροχο )

γ) μετά από 6 μήνες μπορεί να δοθεί οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί στα καρτοκινητά πρέπει να τον κρατήσεις αμανάτι 1 χρόνο υποχρεωτικά μετά την τελευταία ανανέωση τον αριθμό; Ή λένε ψέμματα; Σκέφτομαι να ρωτήσω και ΕΕΤΤ. Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί στα καρτοκινητά πρέπει να τον κρατήσεις αμανάτι 1 χρόνο υποχρεωτικά μετά την τελευταία ανανέωση τον αριθμό; Ή λένε ψέμματα; Σκέφτομαι να ρωτήσω και ΕΕΤΤ. Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα!

Τι εννοείς ;

Αν θες να κάνεις φορητότητα μπορείς . Αν θες να τον καταργήσεις , κόψε την κάρτα στην μέση και πέτα την στα σκουπίδια .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...είχα τα τελευταία 6-7 χρόνια εταιρικό συμβόλαιο στην voda...πιο πριν είχα ατομικό συμβόλαιο στο όνομα μου με τον ίδιο αριθμό....πριν απο ένα μήνα έκοψα το εταιρικό συμβόλαιο και επειδή δεν μπορούσα να κάνω αμέσως συμβόλαιο ατομικό έπρεπε για ένα μήνα το νούμερο μου να είναι καρτοκινητό....πέρασε λοιπόν ο μήνας και πήγα στην vodafone να κάνω πάλι ατομικό συμβόλαιο τον ίδιο αριθμό...και έφαγα μια ωραιότατη πόρτα λέγοντας μου ότι πρέπει να πληρώσω εγγύηση 70 ευρά γιατί κάποια στιγμή στο παρελθόν προ εταιρικού συμβολαίου δεν πλήρωσα κάποιον ή κάποιους λογαριασμούς πριν την λήξη τους....ασχολίαστο το τελευταίο λες και τους άφησα κανένα χρέος.....σκέφτηκα λοιπόν το εξής...αν γίνεται φυσικά....να αλλάξω τα στοιχεία του καρτοκινητού τώρα πια στο όνομα της μητέρας μου και μετά να γίνει η νέα σύνδεση στο όνομα της...αφού το δικού ΑΦΜ είναι "μαύρο" για την voda... τι λέτε? δεν θέλω να το χάσω το νούμερο...το έχω 15 χρόνια....

εγω σου προτεινω να επιλεξεις wind ή cosmote, χωρις μεταβιβαση των στοιχειων στη μητερα σου, διοτι οτιδηποτε χρειαστει να κανεις με τον αριθμο (π.χ. αλλαγη προγραμματος κτλ), θα πρεπει να τρεχεις τη μητερα σου να πηγαινει σε καταστηματα, αφου ο αριθμος θα ειναι στο ονομα της. Στη καλυτερη περιπτωση, θα πρεπει να σου δινει εξουσιοδοτηση, που σημαινει οτι θα πρεπει καθε φορα να κανει υπευθυνη δηλωση και να τρεχει να παρει 'γνησιο υπογραφης'. Εαν βεβαια εχεις γνωστο σε καποιο καταστημα, αυτο αλλαζει. Ουτε καν στην τηλεφωνικη εξυπ.πελατων θα σε εξυπηρετουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, γιατί στα καρτοκινητά πρέπει να τον κρατήσεις αμανάτι 1 χρόνο υποχρεωτικά μετά την τελευταία ανανέωση τον αριθμό; Ή λένε ψέμματα; Σκέφτομαι να ρωτήσω και ΕΕΤΤ. Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα!

 

Γιατί πολυ απλά οι εταιρείες κάθε χρόνο πληρώνουν ενα συγκεκριμένο ποσο για την διατηρηση της γραμμης/αριθμου. Απο την στιγμή που εσυ μέσα σε ενα ολοκληρο χρονο δεν προσθερεις κανενα εσοδο για την εταιρεια, γιατι να σου παρεχει τις υπηρεσιες της, τον αριθμό της, κτλπ.

 

Αν θέλεις βέβαια μπορείς να κάνεις και έναν κόπο και να ρωτήσεις

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...