Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις αρχές του Σεπτέμβρη συνενώθηκαν οι επιδοτήσεις δυο συμβολαίων για την αναβάθμιση συσκευής. Υπογράφτηκε συμβόλαιο 18 μηνών. Πότε θα είμαι σε θέση να αλλάξω τα προγράμματα;

 

Σε υψηλότερο πρόγραμμα τον επόμενο μήνα, και σε χαμηλότερο στους 8μήνες, αν υπερεπιδοτηθηκες αν δεν κανω λάθος στους 12-14(εχει κολλήσει το μυαλό τώρα)

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απλά το αναφέρω γιατί θεωρώ πως είναι προς τιμή της Vodafone. Εδώ και 6 μήνες δεν μου χρέωναν το πάγιο για τις δωρεάν κλήσεις με αποτέλεσμα να έρχεται ο λογαριασμός περίπου 40 ευρώ φθηνότερα. Εγώ δεν το είχα αντιληφθεί γιατι ο λογαριασμός δεν είναι στο όνομα μου. Όταν το καταλαβανε με κάλεσαν και μου είπαν τι έχει συμβεί. Μου εξήγησαν πως δεν θα χρειαστει να πληρώσω κάτι αφού πρόκειται για δικό τους λαθος, και απλά με ενημέρωσαν πως από τον επόμενο μήνα ο λογαριασμος θα μου έρχεται κανονικά.

 

Συνεπώς νομίζω πως ένα μπράβο έστω και από εδώ τους το χρωστάω.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το vodafone 60 με ολους τους φορους 20ε με το κολπο τησ φορητοτητας.ξοδευτικαν στην vodafone

 

φίλε νταλτον το unlimited 60 εχεις? και σου το άφησαν 20 ευρώ με τους φόρους??

ή κατάλαβα κάτι λάθος??πολύ καλό για να ναι αληθινό,μάλλον κάτι λάθος κατάλαβα,..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Σε υψηλότερο πρόγραμμα τον επόμενο μήνα, και σε χαμηλότερο στους 8μήνες, αν υπερεπιδοτηθηκες αν δεν κανω λάθος στους 12-14(εχει κολλήσει το μυαλό τώρα)

 

Φυσικά σε χαμηλότερα θέλω να πάω. Για να φύγω πριν την λήξη του συμβολαίου τι πρέπει να κάνω; Τι λόγους πρέπει να ισχυριστώ;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Απλά το αναφέρω γιατί θεωρώ πως είναι προς τιμή της Vodafone. Εδώ και 6 μήνες δεν μου χρέωναν το πάγιο για τις δωρεάν κλήσεις με αποτέλεσμα να έρχεται ο λογαριασμός περίπου 40 ευρώ φθηνότερα. Εγώ δεν το είχα αντιληφθεί γιατι ο λογαριασμός δεν είναι στο όνομα μου. Όταν το καταλαβανε με κάλεσαν και μου είπαν τι έχει συμβεί. Μου εξήγησαν πως δεν θα χρειαστει να πληρώσω κάτι αφού πρόκειται για δικό τους λαθος, και απλά με ενημέρωσαν πως από τον επόμενο μήνα ο λογαριασμος θα μου έρχεται κανονικά.

 

Συνεπώς νομίζω πως ένα μπράβο έστω και από εδώ τους το χρωστάω.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Πώς γίνεται να χρεώσεις κάτι που είναι δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

^ χαχα, καλό! ;-)

 

Έχω ένα VF χωρίς πάγιο που δεν το χρησιμοποιώ, το έχω "να υπάρχει" αφού πλέον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα. Κάθε 5 μήνες κάνω 1 κίνηση για να μην χρεωθώ την ποινή των 50€ που έρχεται για τον 5ο μήνα αχρησίας. Θέλω να ρωτήσω, αν στείλω sms σε διαγωνισμό, μετράει κανονικά ως κίνηση -και άρα θα αποφύγω να χρεωθώ τα 50€;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Ένας φίλος πρόσφατα πήρε το iphone4 με επιδότηση από Voda. Οταν άρχισαν να έρχονται οι λογαριασμοί παρατηρησε ότι χρεώνεται ένα περίεργο ποσό για την αγορά του τηλεφώνου σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό. Δηλαδή σαν να του βάζουν μέσα στο λογαριασμό σε δόσεις την επιδότηση που του έδωσαν . Παίζει αυτό ή κάνει κάποιο λάθος;
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Ένας φίλος πρόσφατα πήρε το iphone4 με επιδότηση από Voda. Οταν άρχισαν να έρχονται οι λογαριασμοί παρατηρησε ότι χρεώνεται ένα περίεργο ποσό για την αγορά του τηλεφώνου σε κάθε μηνιαίο λογαριασμό. Δηλαδή σαν να του βάζουν μέσα στο λογαριασμό σε δόσεις την επιδότηση που του έδωσαν . Παίζει αυτό ή κάνει κάποιο λάθος;

 

Μήπως του περάσανε υπερεπιδότηση με την προσθήκη πακέτου internet στο σταθερό πάγιο της φωνής?

 

πχ : Mobile Internet Small/Medium/Large?

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δικό μου λάθος, πώς το βγάζω;

Αν κρίνουμε από την ώρα που φαίνεται στη φωτογραφία, μάλλον εκ παραδρομής θα το ενεργοποίησες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνουμε από την ώρα που φαίνεται στη φωτογραφία, μάλλον εκ παραδρομής θα το ενεργοποίησες.

 

Να είμαι ειλικρινής, τέτοια ώρα δεν είμαι ποτέ ξύπνιος και επιπλέον δεν έχω πρόσβαση στο live! από το κινητό μου... :O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του περάσανε υπερεπιδότηση με την προσθήκη πακέτου internet στο σταθερό πάγιο της φωνής?

 

πχ : Mobile Internet Small/Medium/Large?

 

 

Μάλλον αυτό έγινε. Κάτι για το ότι του έβαλαν data plan χωρίς να του το πούνε...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να χρεώσεις κάτι που είναι δωρεάν;

 

Ίσως δεν το έγραψα καλά. Το πάγιο μου για κλήσεις είναι 35 ευρώ και δε μου το χρέωσαν.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μόλις συνδέθηκα στην vodafone, μεταφορά απο COSMOTE. Υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορω να στείλω SMS για να ενημερωθώ για το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, δηλαδη ποσά λεπτά διαθεσιμα απο τον δωρεάν χρόνο ομιλίας και ποσά SMS μου απομένουν; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μόλις συνδέθηκα στην vodafone, μεταφορά απο COSMOTE. Υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορω να στείλω SMS για να ενημερωθώ για το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, δηλαδη ποσά λεπτά διαθεσιμα απο τον δωρεάν χρόνο ομιλίας και ποσά SMS μου απομένουν; Ευχαριστώ.

 

Κενο μηνυμα στο 1284

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διακόψω τα συμβόλαια; Τι λόγους πρέπει να προφασιστώ; Η χρηματική ποινική ρήτρα, τι ύψος έχει; Είχα υπογράψει πριν 2 μήνες 18μήνα συμβόλαια. Αλλά δεν με συμφέρουν πλέον. Οικονομικά.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να διακόψω τα συμβόλαια; Τι λόγους πρέπει να προφασιστώ; Η χρηματική ποινική ρήτρα, τι ύψος έχει; Είχα υπογράψει πριν 2 μήνες 18μήνα συμβόλαια. Αλλά δεν με συμφέρουν πλέον. Οικονομικά.

Δες μήπως έχουν αλλάξει τίποτα χρεώσεις τον τελευταίο καιρό, αν και νομίζω ότι δεν έχουν γίνει αλλαγές.

Τι ύψος έχει το κάθε συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει έχουν μπει κάτι φόροι και μου βγαίνει 15 - 20 ευρώ παραπάνω. Συνήθως για τα δυο συμβόλαια με τις εκπτώσεις της Vodafone Visa, του συνδυαστικού πακέτου Vodafone - Hol και του οικογενειακού πακέτου έβγαινε γύρω στα 80 ευρώ το πολύ, μέχρι τον Ιούλη. Από τον Αύγουστο και μετά φτάνει τα 94+ ευρώ, χωρίς να υπερβαίνει ο χρόνος κατανάλωσης. Το ευέλικτο 45 και Unlimited 50 είναι τα προγράμματα. Στο Unlimited 50 έχει γίνει και η έκπτωση για την συνδυαστική προσφορά Hol - Vodafone. Θέλω να τα κάνω εταιρικά τα συμβόλαια και να βάλω τα ευέλικτα. Είναι πιο συμφέροντα για μένα. Edited by ael1964
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις εταιρικό ΑΦΜ δε νομίζω να μπορείς να τα κάνεις εταιρικά...

 

Βασικά, δεν μπορεις να προφασιστείς κάτι, αν θες να τα διακόψεις πλήρως. Πρέπει να επιστρέψεις την επιδότηση που πήρες και μετά αν θες τα διακόπτεις.

Από κει και πέρα, διαπραγματεύσου το εάν γίνεται κατ'εξαίρεση να τα μετατρέψεις σε Ευέλικτα Επαγγελματικά.

Link to comment
Share on other sites

Εταιρικό Α.Φ.Μ υπάρχει αλλά είναι μπέρδεμα, γιατί οι δυο θείοι μου, μαζί με άλλο ένα νούμερο (3) αποχώρησαν για την Cosmote πριν από 1.5 μήνα. Η επιδότηση ήταν 135 ευρώ. Δηλαδή άμα δηλώσω αδυναμία πληρωμής τι θα μου πούνε; Ο πάτερας μου είναι ελεύθερος επαγγελματίας, νομίζω μπορεί να βγάλει εταιρικό.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα αίτημα φορητότητας από vodafone σε cosmote.. Moυ είπαν ότι μέσα σε 2 μέρες το πολύ απαντάει η εταιρία (vodafone) για να δώσει το πράσινο φως... Θα είμαι εκτός όμως απόβδομάδα (Aμερική)για αρκετές μέρες και βιάζομαι.. Ξέρει κανείς αν αύριο (Σάββατο) δουλεύουν στο τμήμα αυτό? Υπάρχει περίπτωση να εγκριθεί αύριο ή εννούν μόνο εργάσιμες? Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι πέρσι με είχαν πάρει και Σάββατο τηλέφωνο από το τμήμα αυτό.. Μπορεί να κάνω και λάθος...
Link to comment
Share on other sites

Το τμήμα δουλεύει και Σάββατο αλλά σύμφωνα με την ΕΕΤΤ δεν μπορούν να δώσουν έγκριση Σάββατο
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει να ακούσω και την προσφορά τους που καλούν για αντιπροσφορά .. αν είναι σαν της cosmote ίσως το ακυρώσω για να είμαι ήσυχος για Αμαερική μην πάρει πολλές μέρες η φορητότητα.. Υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν αύριο Σάββατο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...