Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημέρα. Εχω 3 διαφορετικες συνδεσεις Vodafone στο ονομα μου. Ξερετε αν θα μπορουσα να καταργησω τη μια απο τις τρεις και κανω μια νεα συνδεση και ας αλλαξω αριθμο τηλεφωνου, ετσι ωστε να παρω τα δωρεαν παγια 2 μηνων και καλυτερη επιδοτηση νεας συσκευης ? Τελος θα ισχυει ταυτοχρονα και η συνδιαστικη προσφορα της Vodafone με την HOL με αλλα 2 δωρεαν παγια στη HOL και μηνιαια εκπτωση ? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα. Εχω 3 διαφορετικες συνδεσεις Vodafone στο ονομα μου. Ξερετε αν θα μπορουσα να καταργησω τη μια απο τις τρεις και κανω μια νεα συνδεση και ας αλλαξω αριθμο τηλεφωνου, ετσι ωστε να παρω τα δωρεαν παγια 2 μηνων και καλυτερη επιδοτηση νεας συσκευης ? Τελος θα ισχυει ταυτοχρονα και η συνδιαστικη προσφορα της Vodafone με την HOL με αλλα 2 δωρεαν παγια στη HOL και μηνιαια εκπτωση ? Ευχαριστω

 

Ναι γίνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα. Θα δοκιμασω να μου αυξησουν την επιδοτηση και αν αρνηθουν θα κανω καινουρια συνδεση. Κατι τελευταιο, επειδη το συμβολαιο ληγει το Μαρτη, αν κανω καινουρια συνδεση τωρα θα πρεπει να πληρωνω ταυτοχρονα και το παγιο της συνδεσης που διεκοψα μεχρι και τον Μαρτη ?
Link to comment
Share on other sites

προφανώς πρόκειται για μηδενικό πάγιο , οπότε μην περιμένεις επιδότηση.

Γιατί; Και πέρυσι έκανα περίπου τους ίδιους λογαριασμούς (με μία μικρή αύξηση στο ποσό) και μου έδωσαν 45 ευρώ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω επιδότηση στα 275 ευρώ. Αν επιλέξω 3g συσκευή θα ανέβει η επιδότηση?

 

Π.χ. για το htc diamond 2 ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω επιδότηση στα 275 ευρώ. Αν επιλέξω 3g συσκευή θα ανέβει η επιδότηση?

 

Π.χ. για το htc diamond 2 ?

Όχι. Το ποσό αυτό είναι για όλες τις συσκευές (3G και μη).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω επιδότηση στα 275 ευρώ. Αν επιλέξω 3g συσκευή θα ανέβει η επιδότηση?

 

Π.χ. για το htc diamond 2 ?

 

Μόνο σε συμβατές συσκευές και ταυτόχρονη αλλαγή σε πρόγραμμα με data.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα καταστήματος. Μόνο τα Franchise καταστήματα και τα καταστήματα συνεργατών μπορούν να το κάνουν αυτό.

Παντού γίνεται. Δεν είναι θέμα ιδιόκτητου-franchise. Είναι θέμα υπαλλήλου στο ταμείο και το αν θέλει να σε εξυπηρετήσει ή όχι.

 

Εγώ πρόσφατα πήρα 3 συσκευές με 2 επιδοτήσεις απο μεγάλο ιδιόκτητο κατάστημα στη Θεσ/νικη.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

πάρε το 1399 δωρεάν για να μάθεις.

 

Οκ. πήρα και μου είπαν ότι είναι 3 μήνες η ελάχιστη παραμονή σε ένα πάγιο ,πριν πας σε χαμηλοτερο.

Α! Και η προσφορά με το wii τελειώνει αύριο.

Ανακεφαλαιώνοντας : επαγγελματικό 300 +απεριόριστα σε voda και σταθερά 40€+12€=52€ πάγιο ,

δώρα

το wii, ~140€

δύο μήνες πάγια, ~110€

και το lg gm750 ~300€

=550€

 

και σε 3 μήνες αλλάζεις πάγιο προς τα κάτω!

 

Δεν είναι κακό αν έχεις επαγγελματικό Α.Φ.Μ.

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες, ε;

Έτσι έλεγαν και τον Μάιο όταν έτρεχε η προσφορά με τα 300€ επιδότηση για φορητότητα από άλλο δίκτυο και μετά ως δια μαγείας έγιναν 8 οι μήνες...:whistle:

Ελπίζω να μήνουν 3 αυτή την φορά!

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνεις φορητότητα από βόνταφον προς άλλο δίκτυο σε παίρνουν τηλέφωνο από την βόνταφον για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία που έχεις δώσει για την αποφυγή ακύρωσης της αίτησης φορητότητας; Με πήραν σήμερα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τα πακέτα mobile internet, πότε ανανεώνονται? Από 1η κάθε μήνα μέχρι τέλος είναι ή σαν τον χρόνο ομιλίας, την περίοδο που καλύπτει ο λογαριασμός σου δηλαδή? Και υπάρχει τρόπος να δω πόσα μβ μου μένουν? Από my account ίσως? Ή μονο από το 13830? Επίσης όταν ανανεωθούν τα mb ή τα ξεπεράσεις, σου στέλνουν κάποιο sms?

Τέλος, η χρέωση να φανταστώ είναι και για τα μβ που στέλνεις + για αυτά που λαμβάνεις ?

 

Ό,τι και να κάνω με αυτό το iphone, χρησιμοποιεί το internet :)

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνονται κάθε 1η του μήνα, ασχέτως της ημερομηνίας έκδοσης του λογαριασμού.

Ενημέρωση παρέχεται μόνο από το 13830 - αν και η βασική ανταγωνίστρια έχει ενημέρωση μέσω μηνυμάτων και δεν απαιτεί απ'τον πελάτη να χρεωθεί για να μάθει υπολειπόμενα mb ( ναι, μπηχτή ήταν :p ) .

 

Μήνυμα δε λαμβάνεις αν τα ξεπεράσεις.

 

Και ναι, στο συνολικό όγκο μετράει το upload + download

 

Εαν κάνεις φορητότητα από βόνταφον προς άλλο δίκτυο σε παίρνουν τηλέφωνο από την βόνταφον για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία που έχεις δώσει για την αποφυγή ακύρωσης της αίτησης φορητότητας; Με πήραν σήμερα...

 

Ναι, σε καλούν ώστε και καλά να κάνουν επιβεβαίωση στοιχείων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε καλούν ώστε και καλά να κάνουν επιβεβαίωση στοιχείων :rolleyes:

Συνεπώς έχασα την αντιπροσφορά τους ή θα με καλέσουν σε επόμενο τηλεφώνημα-από άλλο τμήμα γιαυτό;

Εαν υποτίθεται πως θα μου έκαναν την προσφορά τους στο συγκεκριμένο τηλεφώνημα τότε έχουν βρει βλακεία τρόπο να ανοίξουν τη συζήτηση αφού όταν σε καλεί ένα άγνωστο νούμερο και σου ζητάει τα προσωπικά σου στοιχεία που τα έχει ήδη δεν είναι πολλοί είναι που δεν θα τους τα δώσουν.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως πριν δώσεις τα στοιχεία σου,σου λεν από πού σε καλούν και για ποιο λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εδω και 6-7 χρονια ειμαι σηνδρομιτης cosmote αλλα λογο οτι ηθελα να αγωρασω το HTC HD2 μεταφερθηκα στην vodafone μου προτηναν ενα προγραμα Unlimited με Internet 55 και η σησκευη κατεβικε απο τα 699 στα 353,κατι ψηλα.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι τα 3GB που σου διαθετη για ιντερνετ αν ειναι πολα για ενα απλο χρηστη ιντερνετ δλδ να δω τα mail μου να μπω σε κανα forum και να δω youtube και facebook.Να κατεβω στο Unlimited με Internet 40 δεν ξερω ποσω θα ενεβει η σησκευη και αν τα 500ΜΒ ειναι αρκετα αλλα σκεφτωμαι οτι 60 ευρω το μηνα για παγιο ειναι καπος πολα και δεν ξερω αν θα τα χρησημωπηεισω τα 3GB το μηνα γιατι και στο σπιτι εχω wifi ιντερνετ και σιγουρα εξω ολο και καπιο θα βρισκω ανοιχτο σε καφετεριες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια εδω και 6-7 χρονια ειμαι σηνδρομιτης cosmote αλλα λογο οτι ηθελα να αγωρασω το HTC HD2 μεταφερθηκα στην vodafone μου προτηναν ενα προγραμα Unlimited με Internet 55 και η σησκευη κατεβικε απο τα 699 στα 353,κατι ψηλα.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι τα 3GB που σου διαθετη για ιντερνετ αν ειναι πολα για ενα απλο χρηστη ιντερνετ δλδ να δω τα mail μου να μπω σε κανα forum και να δω youtube και facebook.Να κατεβω στο Unlimited με Internet 40 δεν ξερω ποσω θα ενεβει η σησκευη και αν τα 500ΜΒ ειναι αρκετα αλλα σκεφτωμαι οτι 60 ευρω το μηνα για παγιο ειναι καπος πολα και δεν ξερω αν θα τα χρησημωπηεισω τα 3GB το μηνα γιατι και στο σπιτι εχω wifi ιντερνετ και σιγουρα εξω ολο και καπιο θα βρισκω ανοιχτο σε καφετεριες κλπ.

 

Aν έχεις και στο σπίτι σου wi-fi , εννοείται ότι είναι πολλά τα 3GB... Αν δλδ απλά κάνεις περιήγηση χωρίς να κατεβάζεις.. Βέβαια το youtube τρώει πολλά mb. Aλλά από τη στιγμή που έχεις σπίτι σου , τι να τα κάνεις τα 3 GB?? Πεταμένα λεφτά.. Καλύτερα να τα ξόδευες αυτά τα 20 ευρώ που δίνεις το μήνα για τα 3gb σε ομιλία..

 

Βέβαια το πρόγραμμα Unlimited με internet 40 δεν πιστεύω αξίζει και τόσο, γιατί θα έχεις απεριόριστη ομιλία μόνο προς 1 αριθμό vodafone και όχι προς όλους..

 

Πάρε το Unlimited 30 και για mobile internet το medium (150mb ) με +10 ευρώ (συνολικό πάγιο 40 ευρώ) ή το large (1gb) με + 15 ευρώ (δηλαδή Unlimnited me internet 45, )

 

Βέβαια καλό θα ήταν να κάτσεις 1 μήνα και να δεις από τη συσκευή σου πόσα mb χρησιμοποιείς το mobile internet.. αν και στην αρχή με το που πήρες τη συσκευή σίγουρα θα κάνεις παραπάνω χρήση.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οι περοσοτεροι γνωστη μου εχοθν cosmote αρα δεν με πηραζει το προς ενα αριθμο vodafone τα εχτρα λεπτα προς αλλα δθκτια με ενδιαφερει πεπισοτερο.το κολιμα ειναι στα mb.

Το Unlimited με Internet 45 δεν δινει 1gb αλλα 500mb

 

Βέβαια καλό θα ήταν να κάτσεις 1 μήνα και να δεις από τη συσκευή σου πόσα mb χρησιμοποιείς το mobile internet.. αν και στην αρχή με το που πήρες τη συσκευή σίγουρα θα κάνεις παραπάνω χρήση.

 

δλδ να κατσω με το προγραμα που πηρα?

Link to comment
Share on other sites

δλδ να κατσω με το προγραμα που πηρα?

 

Έτσι κι αλλιώς αν είναι ο πρώτος σου μήνας, δεν μπορείς να κατέβεις πρόγραμμα.. Νέα σύνδεση δεν έκανες? Πρέπει να περιμένεις αν δεν κάνω λάθος 8 μήνες..

 

Εγώ πάντως θεωρώ αν έχεις σπίτι σου wi-fi , τα 3gb mobie internet είναι υπερβολικό... Αν και εσύ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς αν είναι ο πρώτος σου μήνας, δεν μπορείς να κατέβεις πρόγραμμα.. Νέα σύνδεση δεν έκανες? Πρέπει να περιμένεις αν δεν κάνω λάθος 8 μήνες..

 

Εγώ πάντως θεωρώ αν έχεις σπίτι σου wi-fi , τα 3gb mobie internet είναι υπερβολικό... Αν και εσύ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου.

 

 

 

Χθες εκανα ετιση φοτητοτητας στην vodafone αρα εχω χρονο να το αλαξω το προγραμα για αυτο ρωταω αν ειναι υπερβολικο αυτο το παγιο.Απο την αλλη δεν ξερω ποσω θα ανεβει η τιμη της σησκευης και κατα ποσο ειναι καλα τα 500Μβ δλδ τι μπορεις να κανεις με τοσο ογκο δεδομενων στο 45ρι προγραμα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα ετιση φοτητοτητας στην vodafone αρα εχω χρονο να το αλαξω το προγραμα για αυτο ρωταω αν ειναι υπερβολικο αυτο το παγιο.Απο την αλλη δεν ξερω ποσω θα ανεβει η τιμη της σησκευης και κατα ποσο ειναι καλα τα 500Μβ δλδ τι μπορεις να κανεις με τοσο ογκο δεδομενων στο 45ρι προγραμα.

 

Αφού έχεις wi-fi σπίτι σου.. Δηλαδή όταν βγαίνεις εκτός σπιτιού, εντάξει πόσο να το χρησιμοποιείς πια? Εγώ έχω το i-phne 3Gs από τις 12/12 και δεν έχω σπίτι μου wi-fi... Και ειδικά τώρα που είναι καινούριο χρησιμοποιώ αρκετά το internet.. Kαι μόνο γι αυτόν τον μήνα έχω το mobile internet large (1gb) και μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει μόνο 120mb... Μην πληρώνεις τόσα λεφτά αφού έχεις wi-fi, η γνώμη μου... Καλύτερα αυτά τα 20 ευρώ που είναι το πάγιο για το mobile internet unlimited που έχεις να τα χρησιμοποιούσες σε κλήσεις και να έβαζες το mobile internet medium ή έστω το large... Δες τα πεκέτα εδώ

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Αλλά και πάλι αν δεν είσαι σίγουρος, γιατί δεν κάθεσαι ένα μήνα σε αυτό το πρόγραμμα και δες από του μετρητές της συσκευής σου μετά από ένα μήνα, πόσο χρησιμοποίησες..

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις wi-fi σπίτι σου.. Δηλαδή όταν βγαίνεις εκτός σπιτιού, εντάξει πόσο να το χρησιμοποιείς πια? Εγώ έχω το i-phne 3Gs από τις 12/12 και δεν έχω σπίτι μου wi-fi... Και ειδικά τώρα που είναι καινούριο χρησιμοποιώ αρκετά το internet.. Kαι μόνο γι αυτόν τον μήνα έχω το mobile internet large (1gb) και μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει μόνο 120mb... Μην πληρώνεις τόσα λεφτά αφού έχεις wi-fi, η γνώμη μου... Καλύτερα αυτά τα 20 ευρώ που είναι το πάγιο για το mobile internet unlimited που έχεις να τα χρησιμοποιούσες σε κλήσεις και να έβαζες το mobile internet medium ή έστω το large... Δες τα πεκέτα εδώ

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

 

Αλλά και πάλι αν δεν είσαι σίγουρος, γιατί δεν κάθεσαι ένα μήνα σε αυτό το πρόγραμμα και δες από του μετρητές της συσκευής σου μετά από ένα μήνα, πόσο χρησιμοποίησες..

 

Οπ δεν τα ηξερα αυτα τα προγραματα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οπ δεν τα ηξερα αυτα τα προγραματα ευχαριστω

 

Δηλαδή μπορείς να συνδιάσεις ένα απλό πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone Unlimited και να πάρεις ένα πακετάκι mobile internet από αυτά παραπάνω.. (αυτό έχω κάνει κι εγώ) Τα προγράμματα Vodafone Unlimited με Internet κάπως έτσι βγαίνουν... (π.χ. το πρόγραμμα Vodafone Unlimited με Internet 40 είναι ακριβώς το ίδιο με το πρόγραμμα Vodafone Unlimited 25 μαζί με το πακέτο mobile internet large)

 

Oυσιαστικά στο πρόγραμμα που είσαι εσύ (Unlimited με Internet 55) είναι το Unlimited 35 μαζί με το πακέτο mobile internet unlimited (35 ευρώ + 20 που κάνει το internet unlimited). Οπότε κάτσε δες τα προγράμματα unlimited σκέτα http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1531 και επέλεξε ένα απο εκεί και πάρε μετά και το πακέτο mobile internet που θες http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5661

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...