Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω την γνώμη σας.

Έχω το iphone με σύνδεση κοσμοτέ στο i60 (+5ευρώ για 500+500 προς κοσμοτέ) = 65 ευρώ πάγιο.

Λέω λοιπόν να το κατεβάσω στο πιο χαμηλό πάγιο που γίνετε και ταυτόχρονα μια άλλη σύνδεση που έχω με μηδενικό πάγιο να την κάνω φορητότητα στην βόνταφον.

Σκέφτηκα λοιπόν το unlimited 50 (με έκπτωση αντί επιδότησης) + το mobile internet Large με 500MB σύνολο 56 ευρώ πάγιο.

Αξίζει λέτε να το κάνω? Από ότι είδα θα έχω τα πρώτα 2 πάγια δώρο. Τι άλλο προσφέρουν τώρα για τα Χριστούγεννα αν κάνω την φορητότητα αυτή?

Με τα 65 ευρώ στην κοσμοτέ έχω 300 λεπτά, 250 μηνύματα, 2,5GB internet + τα 500 λεπτά και 500 μηνύματα προς κοσμοτέ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο Vodafone Unlimited 50 παίρνεις δώρο το LG BL20 New Chocolate και το Wii.

 

Σημείωση: Δεν μπορείς να «κατέβεις» σε μικρότερο πάγιο πριν «κλείσεις» 8μηνο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Θελω να κανω μια ερωτηση κ οποιος μπορει ας μου απαντησει.

Ειμαι συνδρομητης HOL Double Play κ πληρωνω 39.90ευρω το μηνα.Ειδα την προσφορα της HOL+Vodafone κ λεω να κανω καινουρια συνδεση Vodafone για να επωφεληθω αυτης.

Θελω να παρω το Iphone 3GS 16GB στο Unlimited με Internet 55(55 ευρω παγιο).

Εxουμε κ λεμε λοιπον,μπορω να συνδιασω ολες τις προσφορες που γραφω απο κατω?

1)2 πρωτα παγια δωρο με καθε νεα συνδεση Vodafone.

2)2 παγια HOL Double Play δωρο με καθε νεα συνδεση HOL η Vodafone.

3)Μηνιαια εκπτωση στο παγιο του κινητου Vodafone 10 ευρω.

4)Μηνιαια εκπτωση στο παγιο της HOL Double Play lite 5 ευρω.

5)Το Iphone 3gs 16GB στο Unlimited με Internet 55 βγαινει συμφωνα με το site της Vodafone στα 276,35 ευρω.

Θελω λοιπον να μου πειτε αν μπορω να συνδιασω ολες τις παραπανω προσφορες μαζι η αν γινεται ποιες συνδιαζονται ουτ'ως ωστε να γλυτωσω τα περισσοτερα χρηματα.

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα Vodafone αλλα γινοταν χαμος κ η κοπελα που ηταν εκει δεν ηξερε να μου πει ακριβως.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν θα σου έρθει μήνυμα. Μπορείς να το ελέγχεις αν θέλεις με μια κλήση στο 13830.

 

θα πρεπει δηλαδη να μιλησω με αυτους για να μου πουν η υπαρχει καποια ειδικη επιλογη στο μενου ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω την γνώμη σας.

Έχω το iphone με σύνδεση κοσμοτέ στο i60 (+5ευρώ για 500+500 προς κοσμοτέ) = 65 ευρώ πάγιο.

Λέω λοιπόν να το κατεβάσω στο πιο χαμηλό πάγιο που γίνετε και ταυτόχρονα μια άλλη σύνδεση που έχω με μηδενικό πάγιο να την κάνω φορητότητα στην βόνταφον.

Σκέφτηκα λοιπόν το unlimited 50 (με έκπτωση αντί επιδότησης) + το mobile internet Large με 500MB σύνολο 56 ευρώ πάγιο.

Αξίζει λέτε να το κάνω? Από ότι είδα θα έχω τα πρώτα 2 πάγια δώρο. Τι άλλο προσφέρουν τώρα για τα Χριστούγεννα αν κάνω την φορητότητα αυτή?

Με τα 65 ευρώ στην κοσμοτέ έχω 300 λεπτά, 250 μηνύματα, 2,5GB internet + τα 500 λεπτά και 500 μηνύματα προς κοσμοτέ

 

Kαλύτερα να πάρεις το unlimited πακέτο για mobile ιντερνετ poυ είναι με 5 ευρώ παραπάνω (3gb) αν χρησιμοποιείς τόσο το ίντερνετ...

 

 

Στο Vodafone Unlimited 50 παίρνεις δώρο το LG BL20 New Chocolate και το Wii.

 

Σημείωση: Δεν μπορείς να «κατέβεις» σε μικρότερο πάγιο πριν «κλείσεις» 8μηνο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα.

 

Αν θέλω να ''ανέβω'' σε πρόγραμμα unlimited? Θα πρέπει να κλείσω και σε αυτήν την περίπτωση 8 μήνες?

 

Πχ από Unlimited 25 na πάω στο 30

Link to comment
Share on other sites

Στους 9 μιση μηνες βγηκε επιδοτηση 89 ευρω.

 

Για φορητοτητα πρεπει να τελειωσει το 12μηνο η απο τωρα γινεται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στους 9 μιση μηνες βγηκε επιδοτηση 89 ευρω.

 

Για φορητοτητα πρεπει να τελειωσει το 12μηνο η απο τωρα γινεται;

 

πρεπει να κλεισεις 12μηνο ..

 

και εμενα βγηκε αλλα μιας και πηρα την συσκευη που ηθελα χωρις επιδοτηση τωρα δεν με ενδιαφερει οποτε σκεφτομαι να παω σε cosmote απεριοριστα μιας και τα παραπανω κινητα με τα οποια μιλαω ειναι της cosmote ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Στους 9 μιση μηνες βγηκε επιδοτηση 89 ευρω.

 

Για φορητοτητα πρεπει να τελειωσει το 12μηνο η απο τωρα γινεται;

 

Θέλεις να εκμεταλλευτείς την επιδότηση ή σκοπεύεις να διακόψεις ασχέτως του ποσού; Αν είναι το 1ο, κάνε τηλέφωνο στο 13830, ζήτα αύξηση της επιδότησης - θα σε ενημερώσουν την ίδια στιγμή για το μέγιστο ποσό που μπορείς να πάει. Αν και πάλι δε σε καλύπτει κάνε αίτημα φορητότητας και ίσως πετύχεις κάτι ακόμη περισσότερο ή καμιά μείωση παγίου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kotsianis7. Δεν ειναι για μενα αλλα για την μανα μου. Θελει να φυγει να παει Cosmote. (Την πατησε μια φορα με το σημα... ) Δεν την ενδιαφερει η επιδοτηση. Αρα πρεπει να περιμενει μεχρι να κλεισει 12μηνο.

 

 

thx

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 4 μπορείς να τα κάνεις.

 

Θα έχεις 10 ευρώ έκπτωση στο πάγιο του κινητού και 5 στο πάγιο του double play. Επίσης, παίρνεις 2 μήνες δώρο τα πάγια του κινητού και 2 μήνες τα πάγια του double play λόγω νέας σύνδεσης.

 

Για το 5, νομίζω πως η τιμή του i-phone είναι 50 ευρώ επιπλέον σε κατάστημα. Και αυτό,επειδή απ'το online κατάστημα υπάρχει 50 ευρώ έκπτωση. Ρώτα όμως για την τιμή σε κατάστημα, μπορεί να τρέχει και καμιά προσφορά, ποτέ δεν ξέρεις

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα 4 μπορείς να τα κάνεις.

 

Θα έχεις 10 ευρώ έκπτωση στο πάγιο του κινητού και 5 στο πάγιο του double play. Επίσης, παίρνεις 2 μήνες δώρο τα πάγια του κινητού και 2 μήνες τα πάγια του double play λόγω νέας σύνδεσης.

 

Για το 5, νομίζω πως η τιμή του i-phone είναι 50 ευρώ επιπλέον σε κατάστημα. Και αυτό,επειδή απ'το online κατάστημα υπάρχει 50 ευρώ έκπτωση. Ρώτα όμως για την τιμή σε κατάστημα, μπορεί να τρέχει και καμιά προσφορά, ποτέ δεν ξέρεις

 

Ευχαριστω για την απαντηση kotsianis7.Σιγουρα ομως θα εχω επιδοτηση στην τιμη του iphone κ ταυτοχρονα εκτπωση στα παγια τησ hol+vodafone??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να σας ρωτήσω το εξής:

Εκανα αίτηση φορητότητας στην Vodafone, διάλεξα το Nokia 5800 μου κάνουν δώρο το PS3 και τα 2 πρώτα πάγια.

Δεν δικαιούμαι και τα 50€ έκπτωση στην συσκευή σαν νέα σύνδεση?

Την φορητότητα την έκανα συμπληρώνοντας την φόρμα επικοινωνίας στην σελίδα της Vodafone και με κάλεσαν από το αρμόδιο τμήμα.

Μου λένε από την Vodafone ότι η προσφορά των 50€ ισχύει μόνο για νέα νούμερα Vodafone και όχι για φορητότητα. Κάτι το οποίο δεν το διευκρινίζει στο site, και παντού λέει με κάθε νέα σύνδεση μέσω του vodafone.gr. Ισχύει αυτό που λένε? Υπάρχει κάποιος που έκανε φορητότητα και πήρε την προσφορά των 50€ ή του είπαν τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να σας ρωτήσω το εξής:

Εκανα αίτηση φορητότητας στην Vodafone, διάλεξα το Nokia 5800 μου κάνουν δώρο το PS3 και τα 2 πρώτα πάγια.

Δεν δικαιούμαι και τα 50€ έκπτωση στην συσκευή σαν νέα σύνδεση?

Την φορητότητα την έκανα συμπληρώνοντας την φόρμα επικοινωνίας στην σελίδα της Vodafone και με κάλεσαν από το αρμόδιο τμήμα.

Μου λένε από την Vodafone ότι η προσφορά των 50€ ισχύει μόνο για νέα νούμερα Vodafone και όχι για φορητότητα. Κάτι το οποίο δεν το διευκρινίζει στο site, και παντού λέει με κάθε νέα σύνδεση μέσω του vodafone.gr. Ισχύει αυτό που λένε? Υπάρχει κάποιος που έκανε φορητότητα και πήρε την προσφορά των 50€ ή του είπαν τα ίδια?

Mα η σύνδεση δεν έγινε από το vodafone.gr για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μπορείς να κάνεις φορητοτητα από το vodafone.gr... Mόνο να συμπληρώσεις την αντίστοιχη φόρμα ενδιαφέροντος και να σε καλέσουν αλλά αυτό δεν ισοδυναμεί με νέα σύνδεση από το vodafone.gr (όπου όλη η παραγγελία, πληρωμή και καταχώρηση στοιχείων γίνεται από το e-shop της vf)...

 

Ευχαριστω για την απαντηση kotsianis7.Σιγουρα ομως θα εχω επιδοτηση στην τιμη του iphone κ ταυτοχρονα εκτπωση στα παγια τησ hol+vodafone??

 

Σίγουρα όλες οι προσφορές συνδυάζονται. Επιδότηση συσκευής, 2 πάγια Vodafone δώρο, 2 πάγια hol δώρο, μηνιαία έκπτωση για πάντα.

 

Αλλά πρόσεξε ότι σε πρόγραμμα με πάγιο 55 ευρώ δικαιούσαι συνολικά 10 ευρώ μηνιαία έκπτωση (5+5). http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8361

 

Επίσης η τιμή του iPhone 3GS 16GB στο Unlimited με Internet 55 στα καταστήματα είναι 338.25 ευρώ (πληρωμή λογαριασμού με μετρητά) ή 326.35 (πληρωμή λογαριασμών μέσω πιστωτικής). Η τιμή που αναφέρεις εσύ είναι για αγορά μέσω του site της Vodafone (50 ευρώ έκπτωση) και με πληρωμή λογαριασμών μέσω πιστωτικής.

 

Αν κάνεις όμως την αγορά μέσω του vodafone.gr δεν θα μπορείς να κάνεις παράλληλα την εγγραφή στη συνδιαστική προσφορά Vodafone-hol και θα χάσεις τα δύο δωρεάν πάγια hol double play... Και για να πάρεις τα δύο πάγια double play δώρο απαιτήται παράλληλη με τη νέα σύνδεση εγγραφή στη προσφορά και όχι εκ των υστέρων.

Link to comment
Share on other sites

Mα η σύνδεση δεν έγινε από το vodafone.gr για τον απλούστατο λόγο ότι δεν μπορείς να κάνεις φορητοτητα από το vodafone.gr... Mόνο να συμπληρώσεις την αντίστοιχη φόρμα ενδιαφέροντος και να σε καλέσουν αλλά αυτό δεν ισοδυναμεί με νέα σύνδεση από το vodafone.gr (όπου όλη η παραγγελία, πληρωμή και καταχώρηση στοιχείων γίνεται από το e-shop της vf)...

 

Για κάθε e-shop υπάρχει και ένα τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρετησης πελατών από το οποίο εξυπηρετήσε με τους όρους του e-shop. Τώρα αν στην vodafone είναι διαφορετικά τα πράγματα... Ο εκπρόσωπος πιο πολύ μου τόνισε ότι ίσχυει για νέα σύνδεση και όχι για φορητότα παρά για το ότι πρέπει να γίνει μέσω site. Ίσως επειδή μόνο νέα σύνδεση μπορείς να κάνεις μέσω site. Δηλαδή εάν κάνει κάποιος νέα σύνδεση τηλεφωνικά πάλι δεν δικαιούται την προσφορά των 50€...

Τώρα ότι έγινε έγινε, ήθελα να ακούσω και κάποια άλλη γνώμη γιατί 50€ δεν είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω kotsianis7. Δεν ειναι για μενα αλλα για την μανα μου. Θελει να φυγει να παει Cosmote. (Την πατησε μια φορα με το σημα... ) Δεν την ενδιαφερει η επιδοτηση. Αρα πρεπει να περιμενει μεχρι να κλεισει 12μηνο.

 

 

thx

Οταν δεν εχεις κλεισει 12μηνο πρεπει να πληρωσεις αναποσβεστο ποσο επιδοτησης, αλλα αφου σου εχει βγει η νεα επιδοτηση τι θα πληρώσεις? Παρε τους κανενα τηλ να ρωτησεις.;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν εχεις κλεισει 12μηνο πρεπει να πληρωσεις αναποσβεστο ποσο επιδοτησης, αλλα αφου σου εχει βγει η νεα επιδοτηση τι θα πληρώσεις? Παρε τους κανενα τηλ να ρωτησεις.;)

 

Γινεται να μου εδωσαν επιδοτητηση αλλα να μην αφηνουν να παω σε αλλο δικτυο εαν δεν κλεισει 12μηνο; Η με την λογικη οτι βγηκε η επιδοτηση μπορω; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μου εδωσαν επιδοτητηση αλλα να μην αφηνουν να παω σε αλλο δικτυο εαν δεν κλεισει 12μηνο; Η με την λογικη οτι βγηκε η επιδοτηση μπορω; :confused:

 

Φανταζομαι οτι απο τη στιγμη που βγηκε η νεα επιδοτηση θα μπορεις να φυγεις. Ωστοσο παρε ενα τηλ στο 13830, δε χανεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να μου εδωσαν επιδοτητηση αλλα να μην αφηνουν να παω σε αλλο δικτυο εαν δεν κλεισει 12μηνο; Η με την λογικη οτι βγηκε η επιδοτηση μπορω; :confused:

 

Η επιδότηση μπορεί να «βγήκε» νωρίς, αλλά αν φύγεις πριν «κλείσεις» 12μηνο θα πληρώσεις κάποιο ποσό από την επιδότηση που πήρες πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως η επιδότηση βγαίνει νωρίτερα(στους 10 - 11 μήνες).

 

Η δική μου επιδότηση βγήκε στους 8μιση μήνες. 15 Μαρτίου του 09 έκανα ανανέωση συμβολαίου και η επιδότησή μου βγήκε 1 Δεκεμβρίου. :clap::yahoo::clap::yahoo:

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου επιδότηση βγήκε στους 8μιση μήνες. 15 Μαρτίου του 09 έκανα ανανέωση συμβολαίου και η επιδότησή μου βγήκε 1 Δεκεμβρίου. :clap::yahoo::clap::yahoo:

 

Εμένα τίποτα ακόμη! Η τελευταία ανανέωση έγινε στις 27 ( ; ) Μαρτίου του 2009. :(:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τίποτα ακόμη! Η τελευταία ανανέωση έγινε στις 27 ( ; ) Μαρτίου του 2009. :(:p

 

Για πάρε ένα τηλ στο 13830 και ρώτα..... πολύ πιθανό να έχει βγει.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

εδώ εγώ που τον Απρίλιο (μέσα προς τέλη) συμπληρώνω 12 μηνο,και ήδη έκανα χρήση της επιδότησης

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Για πάρε ένα τηλ στο 13830 και ρώτα..... πολύ πιθανό να έχει βγει.

 

Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο (αν βρω τη Sim :p) για να δω τι γίνεται. Πάντως, το «MyAccount» δεν μου δείχνει επιδότηση.

 

Μόλις πήρα στο cc της Vodafone και μου είπαν ότι η τελευταία ανανέωση έγινε όντως στις 27-3-2009 και η επόμενη είναι στις 27-1-2010.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι απο τη στιγμη που βγηκε η νεα επιδοτηση θα μπορεις να φυγεις. Ωστοσο παρε ενα τηλ στο 13830, δε χανεις τιποτα.

 

To ότι σου επιτρέπει να ανανεώσεις το συμβόλαιο σου (επιδότηση) δεν σημαίνει ότι ακυρώνεται το προηγούμενο συμβόλαιο. Φυσικά και πρέπει να περάσει το 12μηνο για να μην πληρώσεις penalty.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...