Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά όλα αυτά , αλλά εξήγησε μας, Κάθε μήνα πληρώνεις πολύ περισότερα χρήματα γιατί δεν είσε στο σωστό πακέτο .

Και το πρόβλημα σου είναι η επιδότηση ?

Μήπως να μπείς σε ένα μεγαλύτερο να κερδίζεις περισότερα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ημουν στο vodafone 200.Κάνοντας ομως σύνδεση σταθερού vodafone για το σπίτι μου έδινε την δυνατότητα να κάνω κλήσεις προς κινητα.ετσι εχουμε και λεμε : 200 λεπτα απ'το κινητό μου & 200 απ'το σταθερό προς vodafone.Και επειδή τίθεται παντα θέμα οικονομικό μείωσα το πάγιο του κινήτου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Για να μην το κουράζω, έχω μια ερώτηση που ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει.

 

1) Έχω συμβόλαιο με την vodafone μέχρι τον δεκέμβρη (λήγει ακόμα ένας χρόνος). Πριν δύο μήνες έκανα αλλαγή προγράμματος και έβαλα το unlimited 50. Οι λογαριασμοί μου μέχρι να αλλάξω πρόγραμμα ήταν σε ένα μέσο όρο των 90 ευρώ τον μήνα :(

Η επιδότηση που μου έδωσε η vodafone ήταν 180 ευρώ :wacko:και μετά από το άιτημα επανεξέτασης που υπέβαλλα την αύξησαν στα 208 :mad:

Αυτό το ποσό μου φαίνεται προσωπικά ελεεινό.

 

2)Το κινητό που είχα (SE κ770i) χάλασε τον αύγουστο και από τότε το έστειλα 3 φορές Αθήνα για service και γύρισε και τις τρεις φορές χαλασμένο. Τελικά, την τελευταία φορά που το έστειλα (τέλη οκτώβρη) μου είπαν ότι δικαιούμαι αλλαγή συσκευής. Επειδή το κινητό που είχα δεν έχει καθόλου διαθεσιμότητα μου είπαν ότι δικαιούμαι να πάρω ένα κινητό στην αξία που είχε πέρυσι το δικό μου (186 ευρώ) και αν πάρω ένα ακριβότερο θα πληρώσω την διαφορά.

 

Το ερώτημα τώρα. Εγώ θέλω να πάρω το LG Arena που κοστίζει 289 ευρώ. Πως γίνεται να μην πληρώσω; Δεν θέλω να πάρω δύο κινητά, πραγματικά δεν μου χρειάζονται. Μέχρι τώρα έχω στείλει αίτημα στο τμήμα παραπόνων της Vodafone για να μου επιτρέψουν να πάρω το Arena (289 ευρώ) σαν να έχω επιδότηση 289 ευρώ και να μην πάρω άλλη συσκευή (δηλαδή σαν να μην χάλασε ποτέ το προηγούμενο μου). Το αίτημα απορρίφθηκε. Έχει κανείς καμιά ιδέα;;;; Please help...

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η Vodafone σου αύξησε την επιδότηση μετά το αίτημα που είχες κάνει, δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο.. :( Δυστυχώς θα πρέπει να πληρώσεις το υπόλοιπο.. :(
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει κάποια από τις εταιρείς του ανταγωνισμού μεγαλύτερη επιδότηση για να αλλάξω εταιρεία; Αυτό με τον συμψηφισμό των δύο ποσών (τιμή χαλασμένου κινητού + επιδότηση) δεν γίνεται, ε; Είναι 394 ευρώ συνολικά κι εγώ θέλω ένα κινητό 286 ευρώ. Υπέρ τους είναι...

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτίσω και εγώ κάτι παρομοιο.Αλλαξα πρόγραμμα εδω και 1 χρόνο αλλά είχα να πάρω την επιδότηση 3 χρόνια.Πάω ρωτάω και μου λένε πώς έχω 70€ και αν δεν την πάρω άμεσα θα πέσει στα 40€ .Εγώ περίμενα κανά 200€+ και έφαγα πίκρα τι προτέινετε ?Thanks :mad:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Μέχρι τώρα έχω στείλει αίτημα στο τμήμα παραπόνων της Vodafone για να μου επιτρέψουν να πάρω το Arena (289 ευρώ) σαν να έχω επιδότηση 289 ευρώ και να μην πάρω άλλη συσκευή (δηλαδή σαν να μην χάλασε ποτέ το προηγούμενο μου). Το αίτημα απορρίφθηκε. Έχει κανείς καμιά ιδέα;;;; Please help...

 

Μπορειτε να μου πείτε πώς ακριβώς μπορείς να στείλεις αίτημα για αναθεώρηση του ποσού της επιδότησης ; Πρέπει να πάρω τηλ την εξυπηρέτηση πελάτών ή γίνεται μέσω του vodafone.gr ;

 

Ευχαριστώ

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

δνε σημαινει πως επειδη ειχες τρια χρονια να παρεις επιδοτηση θα εχεις περισσοτερη. καθε χρονο εχεις επιδοτηση αν δεν την αξιοποιησεις παραγραφεται εως οτου ενδιαφερθεις και σου πουν ποσο. τα 70€ ειναι με βασει τους τελευταιους σου λογαριασμους. κατα την γνωμη μου η κανεις 2-3 υψηλους λογαριασμους να ανεβει λιγο η επιδοτηση η πας σε αλλη εταιρια.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν κι άλλα πράγματα ρόλο,του στυλ αν δέχεσαι πολλές εισερχόμενες κλήσεις ιδίως από άλλα δίκτυα,τι πολιτική ακολουθεί η εταιρία το εν λόγω διάστημα για συγκράτηση/προσέλκυση πελατών κλπ,κλπ
Link to comment
Share on other sites

Να παίρνετε κάθε χρόνο την επιδότηση, μην τη χάνετε! Δεν είναι χρήματα να τοκίζονται!

Diaole αν έπαιρνες κάθε χρόνο την επιδότηση θα ήσουν 3 φορές κερδισμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση είναι το τυράκι στη φάκα του συμβολαίου. Αν κάθε χρόνο κάναμε νέα σύνδεση, θα ήμασταν διπλά κερδισμένοι. Αρκεί να δείτε λίγο την επιδότηση που προσφέρουν όλες οι εταιρείες για νέο συμβόλαιο και θα καταλάβετε ότι νέος πελάτης > παλιός πελάτης.

Το θέμα είναι ότι είμαστε εξαρτημένοι από τον αριθμό μας, καθώς πολλοί (συμπεριλαμβανομένου και εμού) διατηρούμε τον αριθμό μας χρόνια και χρόνια. (εγώ 8 συγκεκριμένα)

Γι' αυτό το λόγο χρειάζεται πίεση μέχρις εσχάτων, ακόμη κι αν χρειαστεί να αλλάξετε εταιρεία. Στην τελική τις ίδιες πανάκριβες υπηρεσίες παρέχουν όλες, με μόνη διαφοροποίηση στον τρόπο που τις πλασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Στο vodafone.gr το Touch HD2 είναι σε καθεστώς 'αναμένεται σύντομα', και μάλιστα αρκετό καιρό τώρα.Ούτε στο cc δεν ξέρουν.

 

Έχει κανείς εσωτερική πληροφόρηση για το πότε περίπου μπορεί να είναι διαθέσιμο;

 

Ευχαριστώ!

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πείτε πώς ακριβώς μπορείς να στείλεις αίτημα για αναθεώρηση του ποσού της επιδότησης ; Πρέπει να πάρω τηλ την εξυπηρέτηση πελάτών ή γίνεται μέσω του vodafone.gr ;

 

Ευχαριστώ

 

Υπάρχουν δύο τρόποι: 1)Πηγαίνεις σε ένα κατάστημα vodafone και ζητάς να γίνει αίτημα επανεξέτασης της επιδότησης και το προωθούν οι ίδιοι. Όταν εξετάσουν το αίτημα σου σου στέλνουν μήνυμα να πας στο κατάστημα να ενημερωθείς για την νέα σου επιδότηση.

2) Παίρνεις στο 13830 και ζητάς να σου αυξήσουν την επιδότηση. Η συνέχεια της διαδικασίας είναι πάνω κάτω η ίδια.

 

Στο δικό μου (δεύτερο) ερώτημα υπάρχει κάποια απάντηση;

 

Υπενθυμίζω:

"Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει κάποια από τις εταιρείες του ανταγωνισμού μεγαλύτερη επιδότηση για να αλλάξω εταιρεία; "

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω:

"Υπάρχει περίπτωση να μου δώσει κάποια από τις εταιρείες του ανταγωνισμού μεγαλύτερη επιδότηση για να αλλάξω εταιρεία; "

 

Ναι, ατύπως το κάνει η Cosmote αν απευθυνθείς σε κατάστημα και τους πεις για φορητότητα. Σου δίνουν την επιδότηση που δικαιούσαι ως νέος πελάτης + καλύτερη τιμή σε κάποιο κινητό ή έκπτωση σε πρόγραμμα, αλλά μόλις δουν από Voda ότι πας να τους την κάνεις θα σε πάρουν τηλέφωνο και θα σου κάνουν αντιπρόταση. Αυτό τουλάχιστον συνέβη σε εμένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε σημερα e-mail για την επιδοτηση μου. 68ευρω για την ακριβεια αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι η επιδοτηση βγηκε 9.5μηνες απο την συνδεση μου.

 

Δεν θα επρεπε να βγει αργοτερα ;

 

Και μια διευκρινηση γιατι εχω μπερδευτει. Στις 29/1/09 εκανα νεο συμβολαιο με επιδοτηση 300ευρω. Η ενεργοποιηση εγινε στις 13/2/09. Επειδη θελω να φυγω για cosmote ποτε μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας χωρις να πληρωσω μεγαλο προστιμο (μεχρι 50ευρω τα δινω) ; Θα πρεπει να υπολογισω και τις 15μερες που θα παρει η διαδικασια φορητοτητας ;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα. Πριν λίγο έλαβα το μειλ, οπου με ειδοποιούσε για την ύπαρξη επιδότησης.

 

Τελευταία ανανέωση έκανα στις 15/03/08 όπου τότε μου είχαν δώσει 320 Ευρώ επιδότηση (μετά φυσικά από απειλή οτι θα φύγω για άλλη εταιρία που κάνει καλύτερη προσφορά).

 

Σήμερα το ποσό που μου δίνουν είναι 100 Ευρώ. Τους πήρα τηλ και παραπονέθηκα, και μου είπαν οτι θα με ειδοποιήσουν για το ποσό της επιδότησης.

 

Κανονικά οι επιδοτήσεις δεν βγαίνουν στο 11μηνο ή στο 10μηνο? Τώρα γιατί βγήκε στους 8μιση μήνες?

 

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει? Παραξενεύτηκα πολύ.

 

Ιδωμεν.....

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πάνω από 1 χρόνο σίγουρα βγαίνει γύρω στο 9μηνο. Δεν ξέρω αν ίσχυε κάτι τέτοιο από παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε ενα λογαριασμό στο όνομα του πατέρα μου,έχουμε 3 γραμμές..δική μου,δική του και της μαμας μου... ίδια ημερομηνία γίνανε και οι 3 συνδέσεις..ΜΕΣΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ του 2009 σήμερα άνοιξε η επιδότηση της μητέρας μου,αλλά όχι οι άλλες 2.

 

το θεμ ειναι,βλέπω στο my account ποιες συσκευές παίρνω δωρεάν,αλλά πώς βλέπω το συνολικό ποσό της επιδότησης;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Και μια διευκρινηση γιατι εχω μπερδευτει. Στις 29/1/09 εκανα νεο συμβολαιο με επιδοτηση 300ευρω. Η ενεργοποιηση εγινε στις 13/2/09. Επειδη θελω να φυγω για cosmote ποτε μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας χωρις να πληρωσω μεγαλο προστιμο (μεχρι 50ευρω τα δινω) ; Θα πρεπει να υπολογισω και τις 15μερες που θα παρει η διαδικασια φορητοτητας ;

 

Μια απαντηση σε αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιστρέψεις τμήμα της επιδότησης και τίποτα παραπάνω. Το ακριβές ποσό θα το μάθεις από το 13830.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Εχω voda και γενικά δεν έχω πρόβλημα ούτε όρεξη να ασχολούμε με την συνεχη αλλαγή συνδέσεων κτλ.όμως στο νέο μου σπίτι έχω τεράστιο πρόβλημα σήματος.παντού μια παύλα και αδυναμία να μιλήσω.η κατασταση γενικα εκνευριστική.σκεφτηκα να αλλαξω αλλα δεν εχουν περάσει 12 μηνες απο το συμβόλαιο;τι μπορώ να κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

αφου για το γεγονος δεν φταίω εγώ αλλα η εταίρια ή τέλοσπαντων η κατάσταση του δικτύου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει αυτό που μου είπανε σε κατάστημα vodafone . Για να πάρω το iphone και να αναβαθμίσω το συμβόλαιο μου με internet δεν μπορώ να πάρω το itunes 100 lite που ζήτησα αλλά μόνο τα προγράμματα unlimeted με internet .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει αυτό που μου είπανε σε κατάστημα vodafone . Για να πάρω το iphone και να αναβαθμίσω το συμβόλαιο μου με internet δεν μπορώ να πάρω το itunes 100 lite που ζήτησα αλλά μόνο τα προγράμματα unlimeted με internet .

 

Μάλλον ψέμματα σου λένε στο κατάστημα, μιας και χθες με ενημέρωσαν από τη vodafone τηλεφωνικώς ότι το Σάββατο θα περάσει courrier από το σπίτι να μου φέρει το iphone και να υπογράψω το νέο μου συμβόλαιο για το iphone 250 lite.

Απλώς προσπαθούν να προωθήσουν το νέο πρόγραμμα καθώς έχουν καλύτερα bonus.;)

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν μπορώ να παραγγείλω συσκευή απο το internet γιατί έχω επιδότηση....και αν αυτό είναι πιο φθηνό απο κάποιο κατάστημα???....ευχαριστώ!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...