Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικότερα τα ευέλικτα είναι δύσκολα να τα καταλάβεις...

Μήπως η συνολική χρήση που είχες κάνει ήταν 20 παρα κάτι, και με αυτό το μήνυμα την ξεπέρασες κατα αυτό το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

3 sms 1 λεπτο ομιλιας περιπου......
Αυτο είναι γνωστό, το θέμα είναι πως θα το τιμολογήσεις αυτό , απο τη στιγμή που υπάρχει χρέωση ανα δλτ και ελάχιστος χρόνος χρέωσης...

Δηλαδη αν το πρόγραμμα σου είχε 3sms ή 1 λεπτό ομιλίας και εσυ είχες μιλήσει 50δλτ, πόσα sms θα μπορούσες να στείλεις δωρεάν? κανένα. Αλλά αν έστελνες δεν θα σου χρεωνόταν ολόκληρο... Μπερδεμενη κατάσταση, παντως εκτιμώ οτι στην περίπτωση του φίλου μας έχει γίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε επειδη ειναι ο πρωτος λογαριασμος επρεπε να ερθουν 2 παγια. μαλλον εβαλαν το ενα για τις 31/12 και το αλλο θα το βαλουν για τις 31/01. η συνδεση ενεργοποιηθηκε στις 31/12 και ετσι ειχα απο τοτε 20 ευρω σε ομιλια και μηνυματα και δεν μπηκαν κι αλλα 20 στις 01/01. ομως το μηνυμα και μια κληση ομιλιας γιατι την χρεωσε ενω ειχα δωρεαν λεπτα/μηνυματα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε επειδη ειναι ο πρωτος λογαριασμος επρεπε να ερθουν 2 παγια. μαλλον εβαλαν το ενα για τις 31/12 και το αλλο θα το βαλουν για τις 31/01. η συνδεση ενεργοποιηθηκε στις 31/12 και ετσι ειχα απο τοτε 20 ευρω σε ομιλια και μηνυματα και δεν μπηκαν κι αλλα 20 στις 01/01. ομως το μηνυμα και μια κληση ομιλιας γιατι την χρεωσε ενω ειχα δωρεαν λεπτα/μηνυματα;

Stathis123 μην μπερδευεις πάγια με χρεώσεις.

Απο ότι καταλαβαίνω έχεις ήδη χρεωθεί το πάγιο μέχρι 31/1 όπως και θα έπρεπε.

Τωρα αν ενεργοποιήθηκε 31/12 η συνδεση σου, τότε δεν είχες 20€ μέχρι τέλος του έτους, αλλά την αναλογία, δηλαδή 1/30 περίπου να καταναλώσεις δωρεάν.

 

Ακριβώς στις 00:00 με το νέο έτος ξεκίνησαν να μετράνε τα 20€ του Ιανουαρίου...

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα λες.και μου χρεωσαν το παγια μεχρι τελους ιανουαριου. δεν το ειχα σκεφτει ετσι γιατι περιμενα να ελεγε παγιο μεχρι 31/12 χρεωση .... και παγιο απο 01/01 εως 31/01 χρεωση ...... αυτοι γραφουν παγιο απο 31/12εως 31/01. ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Είχα επιδότηση μόλις 60€, στο πρόγραμμα Φίλοι, ζήτησα επανεξέταση επιδότησης, και την ανεβάσανε στα 83€...Καταξοδεύτηκαν...
Link to comment
Share on other sites

Για 45€ μ.ο. λογαριασμών;

 

Δεν παιζει ρολο.

Μπορει ο μο να ειναι 1000 και το κερδος της vodofone 3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο.

Μπορει ο μο να ειναι 1000 και το κερδος της vodofone 3.

Πολύ πιθανόν...12 ώρες προς VF και 2 προς άλλα κινητά, τι να κερδίσουν κι αυτοί...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Για να πάρω συσκευή μέσω επιδότησης από το Πλαίσιο χρειάζεται κάποια διαδικασία ή πάω απευθείας και εξυπηρετούμαι κατευθείαν?

Επίσης αν ξέρει κάποιος θέλω να μου πει: Το Νοκια 6500 που δίνουν τα Vodafone Shops εχει μενού Vodafone ή δεν το έχουν πειράξει και έχει το μενού όπως το βγάζει η Νοκια?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η επιδοτηση μου βγαινει κανονικα στα τελη Ιουλιου...υπαρχει περιπτωση να μου βγαλουν τωρα επιδοτηση η μερος εστω αυτης γιατι εμεινα απο συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι καλος πελατης, με την εννοια να πληρωνεις αρκετα καθε μηνα σε λογαριασμους, ισως εχει βγει ενα τυπικο ποσο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι θα βγει κανονικα στο 11μηνο. Ρωτα και στο 13830, αλλα χλωμο το βλέπω...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

τελικα τζιφος...δεν γινεται να μου δωσουν ουτε eurocent γιατι η τελευταια επιδοτηση που πηρα ηταν 1/09
Link to comment
Share on other sites

τελικα τζιφος...δεν γινεται να μου δωσουν ουτε eurocent γιατι η τελευταια επιδοτηση που πηρα ηταν 1/09

Δεν μπορείς να δανειστείς από κανένα φίλο; Πλέον όλοι έχουμε 2-3 κινητά για ώρα ανάγκης...

Link to comment
Share on other sites

Kομψό της vodafone?Ποιο?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το Πλαίσιο, πιο άλλο κατάστημα έχει συνδέσεις και άλλων εταιρειών; Θέλω να αγοράσω το D880 με την επιδότησή μου, αλλά τους τύπους εκεί δεν θέλω να τους βλέπω ούτε ζωγραφιστούς...Άσε που το χουν πανάκριβο...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω σύνδεση είτε στο Vodafone 20 είτε στο Vodafone Ευέλικτο 20. Για το πρώτο ξέρω ότι υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου με SMS. Για το ευέλικτο υπάρχει αυτή η υπηρεσία; Και το SMS τι μορφή έχει; Π.χ. σε ενημερώνει ΣΥΝΟΛΙΚΑ, για την ενσωματωμένη χρήση που σου απομένει (σε ευρώ) Ή σου αναφέρει ΠΟΣΑ λεπτά ομιλίας και ΠΟΣΑ SMS σου απομένουν; :O

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω σύνδεση είτε στο Vodafone 20 είτε στο Vodafone Ευέλικτο 20. Για το πρώτο ξέρω ότι υπάρχει ενημέρωση υπολοίπου με SMS. Για το ευέλικτο υπάρχει αυτή η υπηρεσία; Και το SMS τι μορφή έχει; Π.χ. σε ενημερώνει ΣΥΝΟΛΙΚΑ, για την ενσωματωμένη χρήση που σου απομένει (σε ευρώ) Ή σου αναφέρει ΠΟΣΑ λεπτά ομιλίας και ΠΟΣΑ SMS σου απομένουν; :O

 

Ευχαριστώ! :)

Το τελευταίο που λες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...