Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά εγώ θέλω να πάρω το N95 8GB αλλά όπως ξέρετε είναι λίγο ακριβό.Πήγα στην Vodafone να ρωτήσω αν έχω επιδότηση και μου είπαν οτι έχω από 90-120 ανάλογα με ποια συσκευή θα πάρω.Για να χρησιμοποιήσω την επιδότηση και να το πάρω ποιο φθηνά μου είπαν να γυρίσω απο το Vf120 στο χωρίς πάγιο και να κάνω μια καινούρια σύνδεση στο VF200 ή 250.Με συμφέρει αυτό?Στο χωρίς πάγιο δεν θα πληρώνω τπτ??

 

Καταρχην ο συναδελφος που στο είπε αυτο δεν ειναι καλα ενημερωμένος. Δεν μπορεις πια να κάνεις τέτοια τράμπα με το Χωρίς πάγιο. Να κατεβάσεις το πρόγραμμα σου στο V10 με δεκα ευρώ το μήνα πάγιο και να κάνεις μια νέα γραμμη στο 250. Για το νέο πρόγραμμα-αν το κανεις μεχρι 31/12/07-θα έχεις το πάγιο του V200. Δηλ. εσυ το μήνα θα πληρώνεις γυρω στα 46-47 ευρώ πάγιο και για τις 2 γραμμές. Ετσι μπορείς να συμψηφίσεις και τις 2 επιδοτήσεις.:)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ο συναδελφος που στο είπε αυτο δεν ειναι καλα ενημερωμένος. Δεν μπορεις πια να κάνεις τέτοια τράμπα με το Χωρίς πάγιο. Να κατεβάσεις το πρόγραμμα σου στο V10 με δεκα ευρώ το μήνα πάγιο και να κάνεις μια νέα γραμμη στο 250. Για το νέο πρόγραμμα-αν το κανεις μεχρι 31/12/07-θα έχεις το πάγιο του V200. Δηλ. εσυ το μήνα θα πληρώνεις γυρω στα 46-47 ευρώ πάγιο και για τις 2 γραμμές. Ετσι μπορείς να συμψηφίσεις και τις 2 επιδοτήσεις.:)

Γιατί δεν μπορεί να γίνει πλέον αυτό; αν δηλαδή κάνεις ανανέωση σε μια γραμμή και πάρεις επιδότηση, δεν μπορείς να κατέβεις στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ο συναδελφος που στο είπε αυτο δεν ειναι καλα ενημερωμένος. Δεν μπορεις πια να κάνεις τέτοια τράμπα με το Χωρίς πάγιο. Να κατεβάσεις το πρόγραμμα σου στο V10 με δεκα ευρώ το μήνα πάγιο και να κάνεις μια νέα γραμμη στο 250. Για το νέο πρόγραμμα-αν το κανεις μεχρι 31/12/07-θα έχεις το πάγιο του V200. Δηλ. εσυ το μήνα θα πληρώνεις γυρω στα 46-47 ευρώ πάγιο και για τις 2 γραμμές. Ετσι μπορείς να συμψηφίσεις και τις 2 επιδοτήσεις.:)

bianca, αν μέχρι τις 31/12 αλλάξω πακέτο κερδίζω τίποτα; Αν μετά ξανααλλάξω τι γίνεται. Δώσε μας τα φώτα σου.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:Οι συσκευες που δινει η vodafone για αναβαθμιση συμβολαιου ειναι vodafone live η απλες?γινεται να δωσει καποιος επιπλεον χρηματα για να παρει οποια συσκευη θελει,ετσι δεν ειναι?ευχαριστω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορεί να γίνει πλέον αυτό; αν δηλαδή κάνεις ανανέωση σε μια γραμμή και πάρεις επιδότηση, δεν μπορείς να κατέβεις στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο;

 

 

Το παραθέτω ακριβώς:

 

Οι συνδρομητές που πραγματοποιούν ανανέωση και κάνουν ταυτόχρονη αλλαγή παγίου στο ‘’VodafoneΧωρίς Πάγιο’’ θα πρέπει στο πρώτο 6μηνο να έχουν καλύψει με την χρήση του αριθμού τους το ποσό επιδότησης που εκμεταλλεύτηκαν.Το ίδιο ισχύει και για όσους :

1.Πραγματοποιήσουν αλλαγή προγράμματος στο “VF Χωρίς Πάγιο”σε διάστημα 3 μηνών από την τελευταία ανανέωση του συμβολαίου τους.

2.Όσους είναι ήδη στο πρόγραμμα “VF Χωρίς Πάγιο”και πραγματοποιούν ανανέωση.

Παράδειγμα:Συνδρομητής ανανεώνει το συμβόλαιο του στις 10/10, η επιδότηση του είναι στα 100€ και κάνει ταυτόχρονη αλλαγή παγίου στο “VF Χωρίς Πάγιο”. Θα πρέπει στο 1ο εξάμηνο (μέχρι και τις 10/04) το σύνολο των λογαριασμών του να είναι 100€ (χωρίς τα τέλη κινητής και το ΦΠΑ).Το σύνολο των λογαριασμών του πρώτου 6μηνου είναι 100€ (χωρίς τα τέλη κινητής και ΦΠΑ)ο συνδρομητής δεν χρεώνεται τίποτα.Το σύνολο των λογαριασμών του πρώτου 6μηνου είναι 45€ (χωρίς τα τέλη κινητής και ΦΠΑ). Στον λογαριασμό του 7ου μήνα ο συνδρομητής θα χρεωθεί επιπλέον 55€ που είναι η διαφορά των λογαριασμών του 6μηνου με το ποσό της επιδότησης (100€ -45€ = 55€).

 

Επίσης απο 25/10/07 ισχύουν τα εξής:

 

1.Η επιδότηση του προγράμματος στη νέα σύνδεση μεταβάλλεται κι από50€ γίνεται 45€.

2.Όταν υπάρχον συνδρομητής σε πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας, κάνει ανανέωση συμβολαίου και θέλει παράλληλα με την ανανέωση να μεταφερθεί στο Vodafone χωρίς πάγιο, δεν θα μπορεί να κάνει την αλλαγή του προγράμματος μέσω του retention, αλλά μόνο αφού συμπληρωθούν 3 μήνες από την ημερομηνία ανανέωσης του συμβολαίου του.Το ίδιο ισχύει και στην περίπτωση που συνδρομητής θελήσει να κάνει αλλαγή προγράμματος για μεταφορά στο ΄΄Vodafone χωρίς πάγιο΄΄ενώ έχει πραγματοποιήσει ανανέωση συμβολαίου αλλά δεν έχει συμπληρωθεί το υποχρεωτικό τρίμηνο.

4.Έχει ήδη ανακοινωθεί από τις 10/10 επίσης ότι οι συνδρομητές που πραγματοποιούν ΑΝΑΝΕΩΣΗ, έχουν ήδη το ‘’Vodafone Χωρίς Πάγιο’’ και παραμένουν σε αυτό το πρόγραμμα και μετά την ανανέωση του συμβολαίου τους, θα πρέπει στο πρώτο 6μηνο να έχουν καλύψει με την χρήση του αριθμού τους το ποσό επιδότησης που εκμεταλλεύτηκαν...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορεί να γίνει πλέον αυτό; αν δηλαδή κάνεις ανανέωση σε μια γραμμή και πάρεις επιδότηση, δεν μπορείς να κατέβεις στο πρόγραμμα χωρίς πάγιο;

 

Πετρο, αυτο που λεει και η Bianca, πρεπει πλεον να ισχυει και στην Wind, νομιζω ειχε παρει το ματι μου καπου μια τετοια ενημερωση, αλλα δεν θυμαμαι πλεον, εχω κατι μηνες να πατησω ποδι εκει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:Οι συσκευες που δινει η vodafone για αναβαθμιση συμβολαιου ειναι vodafone live η απλες?γινεται να δωσει καποιος επιπλεον χρηματα για να παρει οποια συσκευη θελει,ετσι δεν ειναι?ευχαριστω...

 

 

Mπορείς να πάρεις όποια συσκευη θέλεις και να πληρώσεις τη διαφορα. Απλα οι vf συσκευες εχουν απο 23,80-71,40 ευρω επιδότηση ανάλογα την συσκευη...:)

soublaki σε τι πρόγραμμα είσαι τώρα?

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να πάρεις όποια συσκευη θέλεις και να πληρώσεις τη διαφορα. Απλα οι vf συσκευες εχουν απο 23,80-71,40 ευρω επιδότηση ανάλογα την συσκευη...:)
Ευχαριστω!παντως αυτες που δινει δωρεαν ειναι...αστα να πανε!συγκεκριμενα στη συνδεση του πατερα μου,δωρεαν του δινουν το gx33,sony ericsson t250i,gx29 ή vodafone v715...:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 200.

 

Αν πας στο 250 θα εχεις το πάγιο του 200 για ένα χρονο. Σε συμφερει:)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Πετρο, αυτο που λεει και η Bianca, πρεπει πλεον να ισχυει και στην Wind, νομιζω ειχε παρει το ματι μου καπου μια τετοια ενημερωση, αλλα δεν θυμαμαι πλεον, εχω κατι μηνες να πατησω ποδι εκει :lol::lol:

Αυτό ίσχυε πάντα στη wind...

---

bianca76 σ' ευχαριστώ για την αναλυτική πληροφόρηση :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αλλοιμονο, καθηκον μου...:happy:

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι συνδρομητης cosmote στο πακετο 240 χωρις δεσμευση χρονικη & χρεωνομαι γυρα στα 35 ευρω το μηνα. Σκοπευω να κανω φορητοτητα αριθμου σε καποιο πακετο της voda, στο 250 η στο 300

. Με απασχολουν 2 πραγματα:

 

****Ποτε θα γινει η ολοκληρωθει η φορητοτητα? & εξηγουμαι. Ο καθε λογαριασμος μου της κοσμοτε χρεωνεται απο τις 21 καθε μηνα. Πως ξερω εγω μπορω να ξερω οτι η φορητοτητα θα ολοκληρωθει ΠΡΙΝ απο αυτη την ημερομηνια ετσι ωστε να μην χρεωθω & νεο παγιο απο την κοσμοτε, περα απο αυτο της vodafone? Σκοπευω Δευτερα 31/12 να κινησω την διαδικασια. Θα προλαβω?

 

****Τι επιδοτηση δικαιουμαι για την συσκευη LG KS20? Επισης διαβασα οτι ζητωντας την υπηρεσια Vodafone Live Unlimited για 5 ευρω το μήνα μου δίνενεται επιδότηση 25 ευρώ και το Internet Plus για 3,5 ευρώ το μήνα μου δίνονται αλλα 25. Τα 5 + 3,5 ευρω παραπανω τα χρεωνομαι εφοσουν χρησιμοποιησω την υπηρεσια (κατι που δεν θα κανω) & μετα απο 2 μηνες μπορω να απενεργοποιησω τις παραπανω υπηρεσιες. Αρα κερδιζω 50 ευρω επιδοτηση.

Ακομα ισχυει η αποσυρση παλαιας συσκευης για αλλα 50 ευρω επιπλεον επιδοτηση?

Ελπιζω να μην σας κουρασα με το μεγαλο μ ποστ...:O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσχυε πάντα στη wind...

---

bianca76 σ' ευχαριστώ για την αναλυτική πληροφόρηση :)

 

Αληθεια?!:lol: Ευχαριστω, δεν το ηξερα :O

Βρε κολπα που ειναι αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι συνδρομητης cosmote στο πακετο 240 χωρις δεσμευση χρονικη & χρεωνομαι γυρα στα 35 ευρω το μηνα. Σκοπευω να κανω φορητοτητα αριθμου σε καποιο πακετο της voda, στο 250 η στο 300

. Με απασχολουν 2 πραγματα:

 

****Ποτε θα γινει η ολοκληρωθει η φορητοτητα? & εξηγουμαι. Ο καθε λογαριασμος μου της κοσμοτε χρεωνεται απο τις 21 καθε μηνα. Πως ξερω εγω μπορω να ξερω οτι η φορητοτητα θα ολοκληρωθει ΠΡΙΝ απο αυτη την ημερομηνια ετσι ωστε να μην χρεωθω & νεο παγιο απο την κοσμοτε, περα απο αυτο της vodafone? Σκοπευω Δευτερα 31/12 να κινησω την διαδικασια. Θα προλαβω?

 

****Τι επιδοτηση δικαιουμαι για την συσκευη LG KS20? Επισης διαβασα οτι ζητωντας την υπηρεσια Vodafone Live Unlimited για 5 ευρω το μήνα μου δίνενεται επιδότηση 25 ευρώ και το Internet Plus για 3,5 ευρώ το μήνα μου δίνονται αλλα 25. Τα 5 + 3,5 ευρω παραπανω τα χρεωνομαι εφοσουν χρησιμοποιησω την υπηρεσια (κατι που δεν θα κανω) & μετα απο 2 μηνες μπορω να απενεργοποιησω τις παραπανω υπηρεσιες. Αρα κερδιζω 50 ευρω επιδοτηση.

Ακομα ισχυει η αποσυρση παλαιας συσκευης για αλλα 50 ευρω επιπλεον επιδοτηση?

Ελπιζω να μην σας κουρασα με το μεγαλο μ ποστ...:O

 

Λογικά θα προλάβεις αν κάνεις την αίτηση αύριο. Ως προς την επιδότηση στο κατάστημα θα σου πούνε ακριβώς. H τιμή της συσκευής με σύνδεση στο 300 (το οποίο θα έχει το πάγιο του 250 αν προλάβεις την προσφορά που λήγει αύριο) θα είναι στα 226 με 244 ευρώ. http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2890015&tid=

 

Τώρα για το 2*25 ππυ αναφέρεις δεν νομίζω ότι ισχύει. Κατ'αρχάς δεν ξέρω κατα πόσον γίνεται να έχεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα ενεργοποιημένες. Και γενικότερα παραείναι καλό για να είναι αληθινό. Ίσως ισχύει μόνο το ένα από τα δύο. Ρώτα για να είσαι σίγουρος στο κατάστημα. Επίσης το πάγιο των υπηρεσιών το πληρώνεις είτε τις χρησημοποιείς είτε όχι (βέβαια αργότερα όπως είπες τις απενεργοποιείς).

 

Τα 50 ευρώ της απόσυρσης πάντως ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο 250 θα εχεις το πάγιο του 200 για ένα χρονο. Σε συμφερει:)

Στο 300 θέλω να ξαναπάω, αλλά η διαδικασία θέλει 3 ημέρες σωστά; Άρα πώς θα γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι συνδρομητης cosmote στο πακετο 240 χωρις δεσμευση χρονικη & χρεωνομαι γυρα στα 35 ευρω το μηνα. Σκοπευω να κανω φορητοτητα αριθμου σε καποιο πακετο της voda, στο 250 η στο 300

. Με απασχολουν 2 πραγματα:

 

****Ποτε θα γινει η ολοκληρωθει η φορητοτητα? & εξηγουμαι. Ο καθε λογαριασμος μου της κοσμοτε χρεωνεται απο τις 21 καθε μηνα. Πως ξερω εγω μπορω να ξερω οτι η φορητοτητα θα ολοκληρωθει ΠΡΙΝ απο αυτη την ημερομηνια ετσι ωστε να μην χρεωθω & νεο παγιο απο την κοσμοτε, περα απο αυτο της vodafone? Σκοπευω Δευτερα 31/12 να κινησω την διαδικασια. Θα προλαβω?

 

****Τι επιδοτηση δικαιουμαι για την συσκευη LG KS20? Επισης διαβασα οτι ζητωντας την υπηρεσια Vodafone Live Unlimited για 5 ευρω το μήνα μου δίνενεται επιδότηση 25 ευρώ και το Internet Plus για 3,5 ευρώ το μήνα μου δίνονται αλλα 25. Τα 5 + 3,5 ευρω παραπανω τα χρεωνομαι εφοσουν χρησιμοποιησω την υπηρεσια (κατι που δεν θα κανω) & μετα απο 2 μηνες μπορω να απενεργοποιησω τις παραπανω υπηρεσιες. Αρα κερδιζω 50 ευρω επιδοτηση.

Ακομα ισχυει η αποσυρση παλαιας συσκευης για αλλα 50 ευρω επιπλεον επιδοτηση?

Ελπιζω να μην σας κουρασα με το μεγαλο μ ποστ...:O

 

Αν εκδίδεται ο λογαριασμός σου στις 21 τότε μπορείς να προγραμματίσεις την φορητότητα να γίνει στις 20, άρα να πας μέχρι τις 5 του Ιανουαρίου το αργότερο και να την αιτηθείς. Αλλά και στις 22 να κοπεί η γραμμή από την Κοσμοτέ, θα τους πληρώσεις ολόκληρο πάγιο στον λογαριασμό που θα εκδοθεί 21/1/2008. Απλώς θα πρέπει να περιμένεις ένα μήνα ακόμα ώστε να εκδοθεί και ο επόμενος λογαριασμός που θα είναι και τελικός για να σου επιστραφούν τα υπόλοιπα 30/31 ή 29/30 του παγίου που δεν χρησιμοποίησες γιατί στις 22 διακόπηκε η γραμμή.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

BIANCA, η προσφορά που μου 'λεγες είναι αυτή:

[b]08/12/2007[/b]
[b]Παράταση προσφοράς για συνδρομητές με συμβόλαιο[/b]
Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την χρονική παράταση της τρέχουσας προσφοράς της για τους υπάρχοντες συνδρομητές συμβολαίου Vodafone μέχρι και την 31/12/07. 
Σύμφωνα με τη συγκεκριμένη προσφορά, οι συνδρομητές συμβολαίου Vodafone μπορούν να έχουν για δώδεκα μήνες έκπτωση στο βασικό πάγιο του εμπορικά διαθέσιμου, ατομικού προγράμματος ομιλίας που θα επιλέξουν. Από τη συγκεκριμένη προσφορά εξαιρούνται τα προγράμματα Vodafone για το Σπίτι, Vodafone 10, Vodafone 100 και Vodafone Best Friends.
Προϋπόθεση για συμμετοχή των υπαρχόντων συνδρομητών συμβολαίου Vodafone στη συγκεκριμένη προσφορά αποτελεί αφενός η εκδήλωση ενδιαφέροντος από την πλευρά του συνδρομητή και αφετέρου η μεταφορά του σε ένα από τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα που περιλαμβάνονται στην προσφορά από πρόγραμμα του οποίου το βασικό πάγιο είναι μικρότερο ή ίσο με το βασικό πάγιο του προγράμματος στο οποίο ο συνδρομητής επιθυμεί να μεταφερθεί μείον την έκπτωση που αντιστοιχεί στο πρόγραμμα αυτό.
Οι εκπτώσεις ανά πρόγραμμα χρήσης συνοψίζονται στον παρακάτω πίνακα:
Πρόγραμμα Χρήσης Έκπτωση απο προωθητική ενέργεια
Vodafone 150 -6 €
Vodafone 200 -6.50 €
Vodafone 250 -4 €
Vodafone 300 -8 €
Vodafone 350 -5.50 €
Vodafone 400 -7 €
Vodafone 500 -12.50 €
Vodafone 700 -23.50 €
Vodafone 900 -20 €
Στις αναγραφόμενες τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ VODAFONE 150 ME THN ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ 20 euro ΤΟ ΜΗΝΑ .

 

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΗΡΘΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΕΞΗΣ :

 

ΤΕΛΗ ΠΑΓΙΩΝ :

VODAFONE 150 :26,21 -5,05=21,16

 

ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 2.00 euro

 

ΦΠΑ 4,40

 

ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 27,56

 

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ,ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 20ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ ; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ .ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ VODAFONE 150 ME THN ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΩΝ 20 euro ΤΟ ΜΗΝΑ .

 

ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΗΡΘΑ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΛΕΓΕ ΤΑ ΕΞΗΣ :

 

ΤΕΛΗ ΠΑΓΙΩΝ :

VODAFONE 150 :26,21 -5,05=21,16

 

ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ 2.00 euro

 

ΦΠΑ 4,40

 

ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ 27,56

 

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ,ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 20ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΕ ΦΠΑ ; :shifty:

Πότε ακριβώς ενεργοποιήθηκε η σύνδεση και πότε ήρθε ο πρώτος λογαριασμός? Γενικά στους λογαριασμούς προπληρώνεις το πάγιο του επόμενου μήνα, για αυτό και στο πρώτο λογαριασμό έρχεται το πάγιο του επόμενου μήνα + ότι αναλογεί από το πάγιο για τις μέρες ανάμεσα στην ενεργοποίηση του αριθμού και στην έκδοση του πρώτου λογαριασμού. Επίσης στους λογαριασμούς το ΦΠΑ φαίνεται στο τέλος όπως και εδώ. Τέλος ο φόρος του κράτους (2 ευρώ) είναι ανεξάρτητος από τη Vodafone και μπαίνει στις συνδέσεις όλων των εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 05/15/2007 ΚΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 05/12/20007 ΜΕ 10/01/2008 .ΩΣΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΣΤΑ 20ΕΥΡΩ +2,38 ΕΥΡΩ ΤΑ ΤΕΛΗ ΧΡΗΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ .ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΑΖΩ VODAFONE ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ .

 

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΤΟ VODAFONE 150 EXEI 20EYΡΩ ΠΑΓΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ .

Link to comment
Share on other sites

Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 05/15/2007 ΚΑΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 05/12/20007 ΜΕ 10/01/2008 .ΩΣΤΟΣΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΠΑ ΣΤΑ 20ΕΥΡΩ +2,38 ΕΥΡΩ ΤΑ ΤΕΛΗ ΧΡΗΣΗΣ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ .ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΑΖΩ VODAFONE ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ .

 

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΤΟ VODAFONE 150 EXEI 20EYΡΩ ΠΑΓΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ .

 

Άρα για να είναι το πάγιο από 5/12 έως 10/1 σημαίνει ότι ο λογαριασμός εκδόθηκε από 10 έως 12 το πολύ Δεκεμβρίου και το πάγιο είναι τα 20 ευρώ για το μήνα που ακολουθεί + 5,18 αναλογικά για τις μέρες από την ενεργοποίηση μέχρι την έκδοση (5-8 μέρες).

 

Από εκεί και πέρα σε όλες τις εταιρείες στο πάγιο που σου λένε συμπεριλαμβάνεται το ΦΠΑ όπως και σε όλες τις υπόλοιπες χρεώσεις. Για αυτό και όπου μπεις στο site θα δεις ότι στις τιμές περιλαμβάνεται το ΦΠΑ 19%. Aπλώς στον λογαριασμό φαίνεται ξεχωριστό.

 

Όχι όμως και ο φόρος (2,38 ευρώ). Αυτός είναι extra σε όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 ευρώ πάγιο δεν είναι τελική τιμή . Μαζί με τον κρατικό φόρο είναι 22,38 τελική.

Εσύ πλήρωσες για 36 μέρες και όχι για 30 γιαυτό έδωσες κάτι παραπάνω .Από τον επόμενο θα πληρώνεις 22,38.

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 ευρώ πάγιο δεν είναι τελική τιμή . Μαζί με τον κρατικό φόρο είναι 22,38 τελική.

Εσύ πλήρωσες για 36 μέρες και όχι για 30 γιαυτό έδωσες κάτι παραπάνω .Από τον επόμενο θα πληρώνεις 22,38.

 

Ακριβώς, με τη διαφορά ότι το 2,38 δεν είναι στάνταρ. Αν κάποια στιγμή μιλήσει παραπάνω (ή στείλει πολλά sms) και του έρθει ο λογαριασμός πάνω από 35,7 ευρώ τότε ο φόρος πηγαίνει στα 5,95 ευρώ.

 

Αν πάσει περιπτώσει 20 ευρώ είναι το πάγιο με ΦΠΑ. Πάντα θα μπαίνει extra φόρος που ξεκινά από 2,38 ευρώ. Αυτό είναι κάτι extra και δεν 'εχει να κάνει με τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα με τις 3 ωρες και τα 50 μυνηματα, δηλαδη 35 ευρο το μηνα. συνηθως κανω 50-60 ευρω λογαριασμο και 2-3 φορες πηγα και 80.

 

ποσο θα ειναι η επιδοτηση μου??

 

εχω ακουσει οτι η επιδοτηση μπορει να μεγαλωσει επειδη περυσι πηρα κινητο με vodafone live, ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...