Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον έχεις δίκιο cabj απλά στην περίπτωσή μου επειδή άλλαξα πρόγραμμα τελευταία στο vf χωρίς πάγιο το 1284 με πληροφορεί για στην κατάσταση του λογαριασμού για μια συγκεκριμένη ημερομηνία (4/9 παρόλο που έστειλα σήμερα).

 

Μάλλον έχει να κάνει με χρεώσεις από προηγούμενη χρήση και έχει κολλήσει προσωρινά μέχρι να λήξει ο μήνας και να εξοφληθεί. Ελπίζω να φτιάξει εν καιρώ...

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με την ενημέρωση του.Έχω το πρόγραμμα 3 μήνες,και ακόμα αργεί πολύ μέχρι να μου δείξει το ποσό που κατανάλωσα.Θέλαι τουλάχιστον μια μέρα για να ενημερωθεί,και κάθε μέρα μου δείχνει το χθεσινό ύψος του λογαριασμού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μάλλον έχεις δίκιο cabj απλά στην περίπτωσή μου επειδή άλλαξα πρόγραμμα τελευταία στο vf χωρίς πάγιο το 1284 με πληροφορεί για στην κατάσταση του λογαριασμού για μια συγκεκριμένη ημερομηνία (4/9 παρόλο που έστειλα σήμερα).

 

Μάλλον έχει να κάνει με χρεώσεις από προηγούμενη χρήση και έχει κολλήσει προσωρινά μέχρι να λήξει ο μήνας και να εξοφληθεί. Ελπίζω να φτιάξει εν καιρώ...

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με την ενημέρωση του.Έχω το πρόγραμμα 3 μήνες,και ακόμα αργεί πολύ μέχρι να μου δείξει το ποσό που κατανάλωσα.Θέλαι τουλάχιστον μια μέρα για να ενημερωθεί,και κάθε μέρα μου δείχνει το χθεσινό ύψος του λογαριασμού

 

Λειτουργεί περίπου όπως με το 1284 όταν έχεις Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας δηλαδή την προηγούμενη ημέρα..........αλλά επειδή αφορά λογαριασμό μπορεί να κάνει και δύο ημέρες (σαν να καλείς στο 13830 και να ρωτάς για το ατιμολόγητο ποσό που είναι και μέχρι δύο ημέρες πιο πριν)......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης από τη στιγμή που θα ειδοποιηθώ απο τη vodafone?To Ποσο θα αλλαξει αν δεν την πάρψ αμέσως?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης από τη στιγμή που θα ειδοποιηθώ απο τη vodafone?To Ποσο θα αλλαξει αν δεν την πάρψ αμέσως?

 

 

Νομιζω αμμεσα.Δεν την χανεις αλλα αν περασουν 1-2 ας πουμε μηνες το καινουργιο συμβολαιο θα εχει αφετηρια εκεινη τη στιγμη και δεσμευση για ενα χρονο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης από τη στιγμή που θα ειδοποιηθώ απο τη vodafone?To Ποσο θα αλλαξει αν δεν την πάρψ αμέσως?

 

Η επιδότηση απο την στιγμή που σου ανακοινώνεται είτε απο το 13830 είτε απο το κατάστημα είναι για το πολύ κανά 20ήμερο αλλά μην το δέσεις και κόμπο........εάν δεν την εκμεταλευτείς την έχεις κάθε μήνα αλλά μπορεί να είναι διαφορετική σε ποσό (μεγαλύτερη,μικρότερη,ίδια)...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Θα με ειδοποιήσουν εκείνοι τηλεφωνικώς ή εγω πρέπει να το ψάξω?

 

Θα πρέπει να τους καλέσεις εσύ γύρω στις 15-20 ημέρες πριν "κλείσει" χρόνο το συμβόλαιο σου.Συνήθως η επιδότηση βγαίνει στο 11μηνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

To ποσο θα αλλαξει αν δεν την πάρω αμέσως?

 

Κάθε μήνα γίνεται αναπροσαρμογή της επιδότησης σου με βάση την χρήση που έχεις πραγματοποιήσει το προηγούμενο 11μηνο.

Και όπως είπε ο cabj άλλοτε μικραίνει/μεγαλώνει ή και μένει το ίδιο ποσό πάντα με βάση την χρήση του κινητού σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

τον επόμενο μήνα λήγει ενας χρόνος συμβολαίου στη vodafone στο 300+50sms,κάθε μηνα ο λογαριασμός είναι κοντά στα 100ευρω(κ πανω)

κ θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποση περιπου επιδότηση δικαιούμε...

θέλω να πάρω to samsung e840 γνωρίζεται αν το δίνει η vodafone κ αν οχι αν μπορώ να το ζητήσω εγώ και να μου αφαιρέσουν απο τα 240ευρω περιπου που κοστίζει την επιδότηση?

το ιδιο κινητό cosmote σε αντιστοιχο πρόγραμμα βγαίνει κάπου στα 90ευρώ,μπορώ να αλλάξω εταιρία και να κρατήσω το νούμερο?τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

τον επόμενο μήνα λήγει ενας χρόνος συμβολαίου στη vodafone στο 300+50sms,κάθε μηνα ο λογαριασμός είναι κοντά στα 100ευρω(κ πανω)

κ θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου πει ποση περιπου επιδότηση δικαιούμε...

θέλω να πάρω to samsung e840 γνωρίζεται αν το δίνει η vodafone κ αν οχι αν μπορώ να το ζητήσω εγώ και να μου αφαιρέσουν απο τα 240ευρω περιπου που κοστίζει την επιδότηση?

το ιδιο κινητό cosmote σε αντιστοιχο πρόγραμμα βγαίνει κάπου στα 90ευρώ,μπορώ να αλλάξω εταιρία και να κρατήσω το νούμερο?τι πρέπει να κάνω?

 

To ποσό της επιδότησης δεν εξαρτάται μόνο από το ύψος του λογαριασμού. Μετράνε και άλλα στοιχεία (π.χ εισερχόμενες κλήσεις κ.λ.π) Λογικά θα είναι πάνω από 100-150 ευρώ. Πάρε στο 13830 και ρώτα. Τη συσκευή μπορείς να την πάρεις μόνο από τη Vodafone, ψάξε στο site της και δες αν την έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς δεν νομίζω ότι τα μεταφερόμενα λεπτά από το πρηγούμενο μήνα φαίνονται στον έλεγχο υπολοίπου (1284).

Στο 1284 μπορεί να μην φαίνονται αλλά αν καλέσεις το 13830 και τους ρωτήσεις θα σου πούνε.

 

Κάτι άλλο τώρα:

Χθες ήταν η ημ/νια πληρωμής του λογαριασμού μου μέσω της χρεωστικής μου. Δεν είχα όμως χθες χρήματα και πήγα σήμερα στην τράπεζα να τα βάλω και να τον πληρώσω μέσω του site της εταιρείας. Μπένω λοιπόν να το πληρώσω και λέει υπόλοιπο λογαριασμού 0,00€. Μπένω και στο site της Alpha Bank, και ούτε δεσμευμένα ήταν, ούτε τίποτα...Λέτε να γλίτωσα το κατοστάρικο;

Link to comment
Share on other sites

To ποσό της επιδότησης δεν εξαρτάται μόνο από το ύψος του λογαριασμού. Μετράνε και άλλα στοιχεία (π.χ εισερχόμενες κλήσεις κ.λ.π) Λογικά θα είναι πάνω από 100-150 ευρώ. Πάρε στο 13830 και ρώτα. Τη συσκευή μπορείς να την πάρεις μόνο από τη Vodafone, ψάξε στο site της και δες αν την έχουν.

 

Εγώ πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένη από την επιδότηση που μου έδωσε. Κάνω 40 με 50 ευρώ λογαριασμούς και η επιδότηση είναι 70.. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ λίγο..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έμεινα ευχαριστημένη από την επιδότηση που μου έδωσε. Κάνω 40 με 50 ευρώ λογαριασμούς και η επιδότηση είναι 70.. Προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ λίγο..

 

Περίπου τόσα έδωσαν και σε μένα για τους ίδιους λογαριασμούς με σένα και μένα λίγα μου φάνηκαν.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε κι από τον τίτλο, το ερώτημα μου είναι, αν αξίζει κάποιος που έχει το vodafone 60 και πληρώνει συνολικά περίπου € 20 - € 23 κάθε μήνα, χωρίς απαραίτητα να εξαντλήσει τα 60 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας που διαθέτει, αξίζει να μεταβεί στο πρόγραμμα της vodafone ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ;

 

:!: Στο "ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ" δικαιούμαστε επιδότηση συσκευής; :!:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο είχαν δώσει και σε μένα και αυτός ήταν ο λόγος που σταμάτησα το συμβόλαιο μαζύ τους
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ελένη, μιας και δουλεύεις και στη Vodafone, ξέρεις αν έχω υπόλοιπο από τον προηγούμενο μήνα, αν αλλάξω πακέτο τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ελένη, μιας και δουλεύεις και στη Vodafone, ξέρεις αν έχω υπόλοιπο από τον προηγούμενο μήνα, αν αλλάξω πακέτο τι γίνεται;

 

Το αποχαιρετάς........και είναι λογικό........η μεταφορά υπολοίπου αφορά μόνο ίδιο πρόγραμμα.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση να διαφημίσουν τη δυνατότητα αλλαγής οικονομικού προγράμματος κάθε μήνα (και χωρίς χρέωση)... Η κοσμοτέ ακούει, που θέλει μήνες και χρέωση;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση: Μετά τον 3ο μήνα μπορείς να κάνεις αλλαγές.

 

Για ΝΕΑ σύνδεση αναφέρεται..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι είναι σημαντικό. Νομίζω ότι στην κοσμοτέ πρέπει να περιμένεις κάτι μήνες (κάποτε πρέπει να ήταν 6 ή 8) για να ΚΑΤΕΒΕΙΣ σε χαμηλότερο πρόγραμμα! Σε υψηλότερο πάντα γινόταν να σε μεταφέρουν χωρίς αναμονή όλα τα δίκτυα !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...