Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρταται τη χρηση. Αν μιλας πανω απο 30 sec συμφερει το vf το οποιο προσφερει παραπανω ευκολιες + επιδοτηση τον δευτερο χρονο.

 

 

ti parapanw eukolies exei to vf se sxesh me to TIM1?

 

nomizw , pera apo to oti to TIM1 den exei elaxisth xrewsh, ta f8hna sms kai entos kai ektos ellados, to tim1 friends and family alla kai h klimakwth xrewsh pou 3ekinaei pio akribh apo th voda alla katalhgei f8hnoterh, isws to kanoun pio sumferon

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω γράψει και αλλού, το παραθέτω και εδώ...

 

Σαν πιο καινούριο το πρόγραμμα της vodafone θα έπρεπε να είναι καλύτερο. To TIM1 είναι πολύ παλιό, ουσιαστικά το Q1 δηλαδή.

 

Η καθημερινή ενημέρωση δε θεωρείται ατού στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, αφού το ΤΙΜ1 δεν έχει την ελάχιστη χρέωση των 30, οπότε μπορείς πολύ άνετα να βλέπεις το μετρητή σου (εκτός και αν παίρνεις συχνά σε τριψήφια και εξυπηρέτηση) :lol:

 

Όπως και να 'χει...

 

-Η καθημερινή ενημέρωση ατού της Vodafone.

-Η επιδότηση αν και μικρή, είναι ένα καλό ατού της Vodafone.

-Η περιαγωγή σίγουρα μεγάλο ατού της Vodafone, μόνο για αυτούς που ταξιδεύουν συχνά εκτός.

-Η αλλαγή προγράμματος ατού της Vodafone.

 

-Α μη ύπαρξη ελάχιστης χρέωσης ατού της ΤΙΜ.

-Η υπηρεσία friends and family ατού της ΤΙΜ.

-Τα plusnonstop και τέτοια, αν και όλοι έχουμε internet, ένα καλό ατού της ΤΙΜ.

 

Πιθανότατα να έχω ξεχάσει κάποιες υπηρεσίες, οπότε αν κάποιος γνωρίζει ας βοηθήσει.

 

Ανάλογα τις ανάγκες σου λοιπόν, εσύ θα διαλέξεις ποιό σε καλύπτει καλύτερα. :wink:

--------------------

 

Το τόπικ σύγκρισης για τα 2 αυτά προγράμματα... :wink:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=170181

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

πως θα μαθω ποσο θα πληρωσω χωρις παγιο ??

 

Aν καταλαβα καλα τι εννοεις:κενο μυνημα στο 1284:)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Τι εκπληξη? Η προσφορα της ΤΙΜ με τα σταθερα εσκασε μυτη στην vf.

 

Σημειωση: Χωρις υποχρεωτικο διαστημα παραμονης αυτη τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για το VF-Χωρίς-Πάγιο:

 

Είδα στις τιμές των συσκευών στο vodafone.gr πως κάποιες έχουν επιδότηση μεγαλύτερη από 60,00eur. Σε κάποιες για παράδειγμα, φτάνει τα 100,00eur.

 

Γνωρίζει κανείς, αν ο χρήστης στην περίπτωση αυτή, πρέπει να καταναλώσει 60,00 ή 100,00eur στο διάστημα των 6 πρώτων μηνών;

 

Thanx!!

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Πιο εμπορικο. Το vf το ξερει και η κουτση Μαρια (για να μην αναφερω την Μαρια την ασχημη).

Το ΤΙΜ1 το ξερουν οσοι μπαινουν στο site της ΤΙΜ και οσοι διαβαζουν δελτια τυπου. Ειναι προγραμμα που δεν συμφερει την εταιρια και δεν νομιζω να διαφημιστει. Και μαλλον ειναι μεταβατικο για τους Q1.

 

Πιο εμπορικο. Καλως η κακως η ΤΙΜ απλα δεν το εχει διαφημησει το ΤΙΜ1.

Κατ εμε, κακως.

Ειπαμε, να σπρωξει τα φλεξυ, αλλα οχι και να χαθουν στην αφανεια τα υπολοιπα. Μου δινει την εντυπωση πως φτιαχτηκε μονο και μονο για να μεταφερουν τους συνδρομητες συμβολαιου της Q. Παω στοιχημα εχοντας δει τον αριθμο των συμβολαιων που τελικως μεταφερθηκαν πως εαν ειχαν ριξει εστω και μια μετρια διαφημηση-καμπανια, θα ειχαν κανει τις ιδιες και περισσοτερες σε νεες συνδεσεις μεχρι τωρα ανετοτατα

Link to comment
Share on other sites

Πιο εμπορικο. Καλως η κακως η ΤΙΜ απλα δεν το εχει διαφημησει το ΤΙΜ1.

Κατ εμε, κακως.

Ειπαμε, να σπρωξει τα φλεξυ, αλλα οχι και να χαθουν στην αφανεια τα υπολοιπα. Μου δινει την εντυπωση πως φτιαχτηκε μονο και μονο για να μεταφερουν τους συνδρομητες συμβολαιου της Q. Παω στοιχημα εχοντας δει τον αριθμο των συμβολαιων που τελικως μεταφερθηκαν πως εαν ειχαν ριξει εστω και μια μετρια διαφημηση-καμπανια, θα ειχαν κανει τις ιδιες και περισσοτερες σε νεες συνδεσεις μεχρι τωρα ανετοτατα

 

Πιστευω οτι τελος Απριλιου, που θα εχουν ολοκληρωθει οι μεταφορες, θα καταργηθει το προγραμμα για νεες συνδεσεις και θα βγει ενα νεο πιο vf και το οποιο θα διαφημιστει.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν το ειχα σκεφτει αυτο.Ισως και να εχεις δικιο.Αντε να δουμε. Παντως μεταφορες αριθμων θα γινονται μεχρι και αρχες Μαιου.

Εχω παντως την αισθηση οτι το marketing εχει την διαθεση να ριξει νεα προιοντα και προσφορες, απλα εχει προβλημα με την αλλαγη ονοματος, πιθανον να θελουν να ριξουν το budget σε διαφημηση αφου γινει η αλλαγη, ωστε να διαφημησουν απο την αρχη με τον σωστο τροπο τα παντα.

Δεν ειναι και πολυ λογικο να βγαλει κατι , να το διαφημησει και μετα 1 μηνα να το αλλαξει ονομα και πιθανον χαρακτηρηστηκα και φτου κ απ την αρχη παλι διαφημηστηκα. time will tell.

Link to comment
Share on other sites

Από τις συσκευές που δίνει η vodafone με επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου, κάποιες επιδοτούνται περισσότερο (γνωστό). Το πολύ όμορφο Motorola K1 παίρνει 70 ευρώ έξτρα επιδότηση πέραν της βασικής. Για όποιον είναι λάτρης τέτοιων συσκευών, είναι πολύ καλή πρόταση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω το βονταφον 100 και επειδή εδν χρησιμοποιω ποτε τον χρόνο ομιλιας γιαυτό θελω να παω στο βονταφον 0 όπου δεν υπάρχει πάγιο

 

αλλα έμαθα ότι για να μη μου κοψουν τη γραμμη πρεπει να εχω λογαριασμο 60 ευρω το 6μηνο

 

ισχύει κάτι τέτοιο?

 

μα καλά, αν ισχύει τι είδους νταβατζιλίκι είναι αυτό? με το ζόρι πρεπει να πληρωνω 10 ευρω το μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι για να πάρεις την επιδότηση των 60 ευρώ... δοκίμασε στο ΤΙΜ1 το οποίο δεν έχει τέτοιους περιορισμούς, αλλά δεν έχει και επιδότηση...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

εχω το βονταφον 100 και επειδή εδν χρησιμοποιω ποτε τον χρόνο ομιλιας γιαυτό θελω να παω στο βονταφον 0 όπου δεν υπάρχει πάγιο

 

αλλα έμαθα ότι για να μη μου κοψουν τη γραμμη πρεπει να εχω λογαριασμο 60 ευρω το 6μηνο

 

ισχύει κάτι τέτοιο?

 

μα καλά, αν ισχύει τι είδους νταβατζιλίκι είναι αυτό? με το ζόρι πρεπει να πληρωνω 10 ευρω το μηνα?

 

Δεν ισχυει. Πρεπει να μην εχεις λογαριασμο 0 ενα ολοκληρο 6μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ισχύει είναι εαν θα πάρεις μετά απο 6 μήνες την επιδότηση (60 ευρω) τότε πρέπει μέσα σε αυτούς τους 6 μήνες να έχεις κάνει χρήση 60 ευρώ σύνολο (είτε 10 ευρω το μήνα είτε 60 ευρω σε 1 μήνα , όπως θες αρκεί το 6μηνο να έχει γίνει σύνολο 60 ευρώ) . Εαν δεν προκειτε να πάρεις την επιδότηση τότε δεν υπάρχει κάποιος περιορισμός
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που για έξι (6) συνεχόμενους μήνες κατά τη διάρκεια της παραμονής του συνδρομητή στο πρόγραμμα αυτό, οι λογαριασμοί του, όπως αυτοί διαμορφώνονται προ ΦΠΑ 19% και Φόρου Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας, είναι μηδενικοί τότε ο συνδρομητής θα υποχρεωθεί να καταβάλλει, εκτός από το ποσό που ορίζεται στον ανωτέρω όρο 2, επιπλέον το ποσό των πενήντα ευρώ (50,00€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 19%) με χρέωση του ποσού στον αμέσως επόμενο λογαριασμό από το πέρας του εξαμήνου, το οποίο αποτελεί έξοδο διαχείρισης αριθμού για το εξάμηνο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου θυμίσετε τον αριθμό της εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone με τον οποίο μπορώ να επικοινωνήσω από το σταθερό τηλέφωνο. Help me.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε να μου θυμίσετε τον αριθμό της εξυπηρέτησης πελατών της Vodafone με τον οποίο μπορώ να επικοινωνήσω από το σταθερό τηλέφωνο. Help me.

 

13830..........:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι συνδρομήτρια από τον Νοέμβρη στο πρόγραμμα vf400+sms 150.Μπορω να κατεβω στο vf300 xωρίς επιβάρυνση?

 

Καλημέρα.Βέβαια και γίνετε και μετά απο 3 μήνες νομίζω μπορείς να ξανα αλλάξεις πρόγραμμα!!

Link to comment
Share on other sites

Το λεω επειδη οταν ειχα ρωτησει το Δεκέμβρη μου παν οτι γίνεται αλλα θα χρειαστει να πληρωσω μερος επιδοτησης επειδη κατεβαινω κλιμακα...
Link to comment
Share on other sites

to eipa kai sto allo topic,alla nomizw edw tairiazei kalitera.Eida sthn tv gia thn prosfora -30% gia nees sindeseis,kai ithela na rotisw:

a)to -30% aferite apo to idi epidotumeno poso?dld:px ena kinito sto vf100 kostizei me epidotish 100 evro(me timi poliseis xwris sindeshs px 150 eyro).Me tin prosfora tha kostizei 70?

b)mexri pote isxiei h prosfora?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εδώ και 4 χρόνια που είμαι συνδρομιτής μου στείλανε σε κόκκινο φακελάκι χαρτί που λέει την επιδότηση μου. Άλλαξε η πολιτική τους??
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...