Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και 2 πάγια ????

 

άρα ο μήνας θα σου βγει 23,11 πολύ καλό...

μόνο η Vodafone νομίζω δίνει και πάγια δώρο!

 

 

κρίμα που σε HOL που έχω σταθερό δεν κάνουν κάποια σοβαρή προσφορά!

 

ανανέωσα 4 γραμμές cosmote με 24,75 την κάθε μία....αν και στην WIND με σταθερό θα μου πήγαινε

 

18,5 ευρώ τελική τιμή με όλα!

 

 

απλά είχε κάποιες παροχές ως πρόγραμμα και η αβεβαιότητα του 4G με κράτησαν cosmote....

ειδάλλως έχασα

450 ευρώ στο 18μηνο για τα 4 νούμερα!

 

 

Μετα απο πολυ κοπο και φορητοτητα καταφερα για 1 γραμμη πολυ καλη προσφορα. Αφου εκανα φορητοτητα σε wind f2g με παιρνει στο καπακι η vodafone και μου λεει το red1 στα 26 τελικη και με 2 παγια δωρο. Φυσικα και δεχτηκα και ηρεμησε το κεφαλι μου.
Link to comment
Share on other sites

και 2 πάγια ????

 

άρα ο μήνας θα σου βγει 23,11 πολύ καλό...

μόνο η Vodafone νομίζω δίνει και πάγια δώρο!

 

 

κρίμα που σε HOL που έχω σταθερό δεν κάνουν κάποια σοβαρή προσφορά!

 

ανανέωσα 4 γραμμές cosmote με 24,75 την κάθε μία....αν και στην WIND με σταθερό θα μου πήγαινε

 

18,5 ευρώ τελική τιμή με όλα!

 

 

απλά είχε κάποιες παροχές ως πρόγραμμα και η αβεβαιότητα του 4G με κράτησαν cosmote....

ειδάλλως έχασα

450 ευρώ στο 18μηνο για τα 4 νούμερα!

Δεν ξερω με ποια κριτιρια κανουν τις προσφορες.

Και στη hol μαλιστα ανανεωσα προσφατα 24mbps/απεριοριστα σταθερα και διεθνη/3 ωρες κινητα για 24μηνο με 19.90 το μηνα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραδόθηκα στην Vodafone: :(

για τον πατέρα μου, ήδη σε συμβόλαιο (παλαιό VF240), ζήτησα μετατροπή σε καρτοκινητό από το 1227 και μας δώσανε έκπτωση 35% για το Προς όλους 400'. Δεν θέλησα να βάλω τον πατέρα μου στη διαδικασία της ψευτοφορητότητας και έτσι τελικά δεχτήκαμε αυτήν την ψευτοπροσφορά της Vodafone και πήραμε το Προς όλους 400' με 25€ και κάτι ψιλά το μήνα.

Πολύ χειρότερο από το αν το κάναμε CU, οπότε θα ξοδεύαμε το πολύ 15€ τον μήνα, αλλά μετά θα έπρεπε να διαχειρίζομαι εγώ τον αριθμό για ανανεώσεις και έγκαιρες ενεργοποιήσεις πακέτων και δεν ήθελα την ευθύνη (such a looser...) κι έτσι τον έβαλα στο συμβόλαιο... :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο δύσκολο όσο νομίζεις. Ειδικά τώρα που έβαλε PayPal για ανανεώσεις. Τα 25€ για 400' μου φαίνονται πάρα πολλά. Οι δικοί μου βολεύονται με ένα πακέτο του CU που τους δίνει 300' προς όλους και 500' σε CU με 5€. Όταν κάνω ανανέωση τους βάζω 12€ για να μείνουν 10 καθαρά μετά το φόρο, και με αυτό περνάνε 2 μήνες. Και για το πότε λήγει το πακέτο του καθενός αρκεί μια υπενθύμιση στο κινητό μια μέρα πριν.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μαχη, φορητοτητες κτλ καταφερα για 2 γραμμες ρεντ 1 με 24,75 την καθε γραμμη. συνολο 49,50 ευρω. παντως εχουν σφιξει πολυ τα πραγματα.για φορητοτητα η κοσμοτε δεν δινει καθολου καλη τιμη και ετσι αναγκαστικα πας για ανανεωση στην εταιρια που εισαι.

νομιζω δεν ειναι και η καλυτερη τιμη αυτη που εκλεισα (σιγουρα μπορουν και παρακατω) αλλα πραγματικα δεν αντεχα αλλο αυτη τη διαδικασια

α ξεχασα για 12μηνο συμβολαιο οχι 18μηνο

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

μετα απο μαχη, φορητοτητες κτλ καταφερα για 2 γραμμες ρεντ 1 με 24,75 την καθε γραμμη. συνολο 49,50 ευρω. παντως εχουν σφιξει πολυ τα πραγματα.για φορητοτητα η κοσμοτε δεν δινει καθολου καλη τιμη και ετσι αναγκαστικα πας για ανανεωση στην εταιρια που εισαι.

νομιζω δεν ειναι και η καλυτερη τιμη αυτη που εκλεισα (σιγουρα μπορουν και παρακατω) αλλα πραγματικα δεν αντεχα αλλο αυτη τη διαδικασια

Η κοπελα μου μετα απο σκληρές διαπραγματεύσεις κατάφερε 23 ευρώ για 18 μηνο συμβολαιο

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

για μια γραμμη;

Ναι για μια γραμμη

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κοπο και φορητοτητα καταφερα για 1 γραμμη πολυ καλη προσφορα. Αφου εκανα φορητοτητα σε wind f2g με παιρνει στο καπακι η vodafone και μου λεει το red1 στα 26 τελικη και με 2 παγια δωρο. Φυσικα και δεχτηκα και ηρεμησε το κεφαλι μου.

 

Τη φορητότητα f2g την έκανες online ή πήγες σε κατάστημα; Και σε πήραν για αντιπρόταση πριν αλλάξει η γραμμή σου σε f2g, σε πρόλαβαν;

Link to comment
Share on other sites

Τη φορητότητα f2g την έκανες online ή πήγες σε κατάστημα; Και σε πήραν για αντιπρόταση πριν αλλάξει η γραμμή σου σε f2g, σε πρόλαβαν;

Την εκανα online και μεχρι το απογευμα με πηραν. Δεν προλαβαν να στειλουν τα συμβολαια αλλα μου ειπαν να στειλω και ενα mail ακυρωσης στην wind για μην μου στειλουν με κουριερ τα συμβολαια.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα με τα δυο παγια δωρο συγνωμη που θα σας το πω αλλα δεν ισχυουν... δουλευα στη vodafone γιαυτο. Ουσιαστικα οταν μπεις στο δικτυο θα πληρωσεις την αναλογια απτη στιγμη που μπηκες στο δικτυο μεχρι και την τιμολογηση σου και οσον αφορα τα δυο παγια δωρο, αυτα ισχυουν για τους αρχικους 2 πρωτους μηνες του συμβολαιου σου, οταν και αν αποφασισεις καποια στιγμη να φυγεις απτη vodafone χωρις ναχει ληξει το συμβολαιο θα σου τα χρεωσουν κανονικα σαν εκκαθαριση και το πραγμα χοντραινει αν εχεις παρει κι συσκευη.πραγμα που πολυ σπανια γινεται αλλα τυχαινει. τιποτα δεν ειναι δωρεαν!! ολα χρεωνονται ειτε στην αρχη ειτε στο τελος.παντως προσοχη με τις προσφορες σε οποιαδηποτε εταιρεια γιατι γινονται πατατες Edited by eridaell
"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα online και μεχρι το απογευμα με πηραν. Δεν προλαβαν να στειλουν τα συμβολαια αλλα μου ειπαν να στειλω και ενα mail ακυρωσης στην wind για μην μου στειλουν με κουριερ τα συμβολαια.

 

ΟΚ, ξέρω τι θα κάνω τη Δευτέρα λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα με τα δυο παγια δωρο συγνωμη που θα σας το πω αλλα δεν ισχυουν... δουλευα στη vodafone γιαυτο. Ουσιαστικα οταν μπεις στο δικτυο θα πληρωσεις την αναλογια απτη στιγμη που μπηκες στο δικτυο μεχρι και την τιμολογηση σου και οσον αφορα τα δυο παγια δωρο, αυτα ισχυουν για τους αρχικους 2 πρωτους μηνες του συμβολαιου σου, οταν και αν αποφασισεις καποια στιγμη να φυγεις απτη vodafone χωρις ναχει ληξει το συμβολαιο θα σου τα χρεωσουν κανονικα σαν εκκαθαριση και το πραγμα χοντραινει αν εχεις παρει κι συσκευη.πραγμα που πολυ σπανια γινεται αλλα τυχαινει. τιποτα δεν ειναι δωρεαν!! ολα χρεωνονται ειτε στην αρχη ειτε στο τελος.παντως προσοχη με τις προσφορες σε οποιαδηποτε εταιρεια γιατι γινονται πατατες

 

Αν όμως φύγεις χωρίς να σπάσεις το συμβόλαιο δεν θα σου τα χρεώσουν.

Μόνο αν φύγεις νωρίτερα θα τα πληρώσεις όπως και κάθε έκπτωση που δεν αποσβέσθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως φύγεις χωρίς να σπάσεις το συμβόλαιο δεν θα σου τα χρεώσουν.

Μόνο αν φύγεις νωρίτερα θα τα πληρώσεις όπως και κάθε έκπτωση που δεν αποσβέσθηκε.

 

ναι σωστα αλλα οταν ληξει το συμβολαιο η τιμη θα αυξηθει βασει τιμοκαταλογου χωρις καμια προειδοποιηση. ο πελατης οφειλει να θυμαται ποτε ληγει το συμβολαιο του ετσι ωστε να μη ζηταει πιστωση παγιου μετα.

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, συγγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί!

Έχω δύο εταιρικά νούμερα στη vodafone, εδω και 2+ χρόνια. Πέρυσι η επιδότηση μου, για τις δύο γραμμές, ήταν 200€, φέτος μου είπαν οτι θα είναι μάλλον 300€ για 18μηνο. Θέλω να πάρω μια συσκευή για τη γυναίκα μου, ξέρετε αν μπορώ να πάρω την επιδότηση μου και να πάρω συσκευή από σκρουτζομάγαζο;; Και αν ναι, από ποιό; Στη vodafone (απ' ότι βλέπω) είναι περιορισμένες οι επιλογές σε συσκευές και υψηλές οι τιμές!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά.... :)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση, συγγνώμη αν έχει ξαναπαντηθεί!

Έχω δύο εταιρικά νούμερα στη vodafone, εδω και 2+ χρόνια. Πέρυσι η επιδότηση μου, για τις δύο γραμμές, ήταν 200€, φέτος μου είπαν οτι θα είναι μάλλον 300€ για 18μηνο. Θέλω να πάρω μια συσκευή για τη γυναίκα μου, ξέρετε αν μπορώ να πάρω την επιδότηση μου και να πάρω συσκευή από σκρουτζομάγαζο;; Και αν ναι, από ποιό; Στη vodafone (απ' ότι βλέπω) είναι περιορισμένες οι επιλογές σε συσκευές και υψηλές οι τιμές!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά.... :)

 

καλυτερα να καλεσεις στο 1399

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να καλεσεις στο 1399

Έλεγα μήπως κάποιος ξέρει λίγο-πολύ τι γίνεται, για να πάρω μια "εικόνα"!

Στο νούμερο αυτό δηλαδή δίνουν πληροφορίες επι του θέματος;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μπορείς να την πάρεις και από το πλαίσιο, που έχει μεγαλύτερη ποικιλία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως κάποιος ξέρει λίγο-πολύ τι γίνεται, για να πάρω μια "εικόνα"!

Στο νούμερο αυτό δηλαδή δίνουν πληροφορίες επι του θέματος;

 

ναι ειναι το εταιρικο νουμερο το οποιο το καλεις δωρεαν που σε εξυπηρετει για ολα τα θεματα.

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1399 και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει αύριο μαζι μου η υπεύθυνη για τις επιδοτήσεις των εταιρικών συνδέσεων και επίσης ότι μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης μόνο από vodafone και Κοτσόβολο....
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 1399 και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσει αύριο μαζι μου η υπεύθυνη για τις επιδοτήσεις των εταιρικών συνδέσεων και επίσης ότι μπορώ να κάνω χρήση της επιδότησης μόνο από vodafone και Κοτσόβολο....

 

περιμενε να δεις τι θα σου πει πρωτα η υπευθυνος για την επιδοτηση και μετα πραττεις αναλογα. αυτη μπορει να σου αυξησει την επιδοτηση και μετα να δωσει παραγγελια στο εκαστοτε καταστημα να την χρησιμοποιησεις αναλογα.

"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

τελικά και ο άγιος φοβέρα θέλει...ήμουνα έτοιμος να μεταβώ σε F2G (εχει θεματάκια με το σήμα σε ορισμένα σημεία στην περιοχή που ζω)...αλλά δέχτηκα προσφορα (μετά απο online φορητοτητα) για 1 x 400' όλους - 110 sms - 1100 MB -> 17.40 € και 1 x 200' - 70 sms - 800 MB -> 13.80 € , + HOL - 24 mbps -απεριόριστα - 240' σε κινητά - HOL my TV - στα 21,75 € ...θα απαντήσω αύριο θετικά... νομίζετε ότι μπορώ να πιέσω και άλλο η είμαι καλα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά στους Βαγγέληδες!

 

Κολλητός πήγε σε κατάστημα Βόνταφον για αίτημα φορητότητας γιατί στην Κοσμοτε που είναι τελείωσε η προσφορά του και του χρεώνουν κανονικά το πάγιο χωρίς εκτπώσεις, ... και του είπε υπάλληλος που είναι γνωστός, να κάνει υπομονή λίγες μέρες και μετά να κάνει αν θέλει αίτημα φορητότητας. Κλείνει το οικονομικό έτος τέλος Μαρτίου και επειδή θέλουν να πιάσουν κάποιους στόχους, δεν δίνουν οι εταιρίες προσφορές καλές όπως άλλες φορές. Του είπε να περιμένει μέχρι να μπει ο Απρίλιος και θα έχει καινούριες προσφρορές.

 

Δεν ξέρω τι ισχύει ή τι δεν ισχύει... αλλά σας το μεταφέρω όπως μου το είπε.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είχα Red 1 + Internet 4 Sharing 18μηνο, στα €23.52 (που έγινε €28.52 μετά την προσθήκη του 5ευρου), όπου διένυα τον τελευταίο του μήνα. Επίσης, σπίτι έχω Cyta σταθερό, χωρίς δεσμευση.

 

Πήρα τηλέφωνο στη Vodafone, γιατί νόμιζα ότι θα πάρω μια καλή τιμή χωρίς να ξανατρέχω με φορητότητα, μου είπαν κάπου στα 35 ευρώ για το Red 1 (με 2GB - είχα 2.75), και μείον 3 ευρώ αν άλλαζα και το σταθερό/internet σε HOL. Αν έπαιρνα την ίδια τιμή που έχω (€28.52) θα έλεγα ναι. Και ακολούθησα τη γνωστή διαδικασία, που παραθέτω για όποιον τη χρειαστεί:

 

1. Φορητότητα σε Wind F2G, την έκανα online το πρωί εδώ πατώντας εκεί που λέει "Έλα με τον αριθμό σου".

2. Την ίδια μέρα με πήραν από τη Wind να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία μου (Δευτέρα), και να μου πουν ότι έχουν διαθέσιμο courier για Παρασκευή.

3. Την επόμενη (Τρίτη) πρωί πρωί με πήραν από την Vodafone, τους είπα ότι "βρήκα καλύτερη τιμή στη Wind, και όχι απλά καλύτερη από αυτή που μου δίνατε για ανανέωση (~€35), αλλα καλύτερη και από αυτή που είχα (€28.52)". Με ρώτησαν αν μετέφερα στη Wind και το σταθερό, είπα όχι. Με ρώτησε και αν μπορώ να μεταφέρω το σταθερό (δηλαδή αν έχω δέσμευση συμβολαίου), είπα πάλι όχι.

4. Η υπάλληλος είπε "Δώστε μου μισό λεπτό να δω τι μπορώ να κάνω", και μου προσέφερε το Red 1 στα €25 και κάτι ψιλά, με επιλογή δέσμευσης 12-18-24 μήνες, και μου είπε αν θέλω και σταθερό Hol (24Mbps, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 5 ώρες κινητά) με €18, που μου δίνει και επιπλέον €3 έκπτωση στο κινητό, κάνοντάς το €22 και κάτι. Φυσικά δέχτηκα, μιας και αυτός ήταν ο στόχος.

 

Τελικό αποτέλεσμα, €40 και κάτι για Red 1 με μία σύνδεση και 18μηνη (κατ'επιλογή μου) δέσμευση, και HOL Double play με 24Mbps, απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 5 ώρες κινητά. For the record, το νούμερο που έχω ανήκει σε Panafon / Vodafone για 19 χρόνια, αν και ήταν καρτοκινητό κάτι λιγότερο από 18 από αυτά. Την προηγούμενη προσφορά κινητού την είχα πάρει πάλι με φορητότητα, αλλά σε Cosmote.

Edited by j0maK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...