Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι τιμές σε πολλές περιπτώσεις αν βάλεις και τον φόρο φτάνουν και υπερβαίνουν των χρεώσεων περιαγωγής...

 

Το ελληνικό νούμερο πλέον το έχω ΜΟΝΟ για να με παίρνουν!

 

Αυτή είναι η Ελλάδα του 2011...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα. Θέλω να αλλάξω συμβόλαιο από Unlimited 35 στο νέο Unlimited 35, σε αυτή την περίπτωση χάνω την επιδότηση μου που έχει βγει εδώ και ένα δίμηνο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αντιθέτως σε κάποια κινητά που προωθεί η Vodafone θα πάρεις 50€ παραπάνω επιδότηση με την αλλαγή αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα. Θέλω να αλλάξω συμβόλαιο από Unlimited 35 στο νέο Unlimited 35, σε αυτή την περίπτωση χάνω την επιδότηση μου που έχει βγει εδώ και ένα δίμηνο?

Αυτό έχει 30' λιγότερο χρόνο ομιλίας από αυτό που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για το iphone πρεπει να τα εχουν γιατι εκει υπαρχει διαφορα στην τιμη

 

Oxi φιλε μου, το ηξερα οτι αυτο επαιζε μονο με το μηλοφωνο, αλλα τωρα σου δινει την δυνατοτητα με ολα τα smartphone, ενω παλια μονο δωδεκαμηνο συμβολαιο μπορουσες να υπαγραψεις ,μπες στο σαιτ και δες μονο σου ,διαλεξε ενα "εξυπνο τηλεφωνο" και δες της τιμες με προγραμμα, πλεον μπορεις και 18μηνο και 24μηνο αλλα χωρις κανενα κινητρο ... ΑΠΛΑ ΑΣΤΕΙΟΙ!

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα. Θέλω να αλλάξω συμβόλαιο από Unlimited 35 στο νέο Unlimited 35, σε αυτή την περίπτωση χάνω την επιδότηση μου που έχει βγει εδώ και ένα δίμηνο?

 

όχι... παίρνεις την επιδότηση και μεταφέρεσαι στο unlimted 35 το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την επιδότηση και την αλλαγή οικονομικού πακέτου.

 

Είχα πάρει υπερεπιδότηση τον περασμένο Σεπτέμβρη.Ήμουν στο παλιό unlimited και λόγο οικονομικής κρίσης είπα να το κατεβάσω.Πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι λόγο της υπερεπιδότησης δε μπορώ.Αν επιστρέψω το ποσό της υπερεπιδότησης θα μπορώ να το κάνω;

 

Επίσης επειδή μου την έδωσαν στα νεύρα οι τελευταίες αυξήσεις (όχι μόνο από πλευράς vf αλλά και κράτους βλέπε φ.π.α), μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση με αιτιολογία τις αυξήσεις που έγιναν χτες δίνοντας πίσω την υπερεπιδότηση αλλά όχι την επιδότηση;

 

Πάντως η κατάσταση έχει φτάσει σε δύσκολο σημείο.Με τέτοια μυαλά που κουβαλάν οι εταιρίες θα το κόψουμε τελείως το τηλέφωνο.Και μην ακούω ότι φταίνε μόνο οι καταναλωτές,γιατί όταν έπαιρναν συμβόλαια με μεγάλα πάγια είχαν να τα πληρώσουν μετά έμειναν άνεργοι ή κακοπληρωμένοι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταγγείλεις τη σύμβση δεν θα δώσεις δεκάρα τσακιστή. Αλλά θέλει κυνήγι με τους καραγκιόζηδες. Μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσεις με ΙΝΚΑ, και σία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την επιδότηση και την αλλαγή οικονομικού πακέτου.

 

Είχα πάρει υπερεπιδότηση τον περασμένο Σεπτέμβρη.Ήμουν στο παλιό unlimited και λόγο οικονομικής κρίσης είπα να το κατεβάσω.Πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι λόγο της υπερεπιδότησης δε μπορώ.Αν επιστρέψω το ποσό της υπερεπιδότησης θα μπορώ να το κάνω;

 

Επίσης επειδή μου την έδωσαν στα νεύρα οι τελευταίες αυξήσεις (όχι μόνο από πλευράς vf αλλά και κράτους βλέπε φ.π.α), μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση με αιτιολογία τις αυξήσεις που έγιναν χτες δίνοντας πίσω την υπερεπιδότηση αλλά όχι την επιδότηση;

 

Πάντως η κατάσταση έχει φτάσει σε δύσκολο σημείο.Με τέτοια μυαλά που κουβαλάν οι εταιρίες θα το κόψουμε τελείως το τηλέφωνο.Και μην ακούω ότι φταίνε μόνο οι καταναλωτές,γιατί όταν έπαιρναν συμβόλαια με μεγάλα πάγια είχαν να τα πληρώσουν μετά έμειναν άνεργοι ή κακοπληρωμένοι.

Ευχαριστώ.

 

επειδη το εχω ψαχνει το θεμα..(μην μου πεις πηρες iphone?)μπορεις να αλλαξεις προγραμμα ΜΟΝΟ αν δωσεις πισω την επιδοτηση (δεν υπαρχει διαχωρισμος μεταξυ επιδοτησης ή υπερ-πεπιδοτησης).

 

καταγγελια συμβασεις μπορεις να κανεις αλλα παλι δινεις πισω την επιδοτηση.

 

καταγγελια και χωρις να δωσεις πισω επιδοτηση με βαση τις χρεωσεις που ανακοινωσαν ειναι μεγαλη συζητηση.δες μερικες σελιδες πιο πισω.αλλα αν εχεις ορεξη,χρονο και υπομονη προσπαθησε το εκτος αν καποιος αλλος ειναι στην διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχεις ψάξει, θα μας τρελάνετε όλους μου φαίνεται. Όταν αλλάζουν οι όροι ενός συμβολαίου μονομερώς, δεν έχεις καμία υποχρέωση προς την εταιρεία, είτε είναι κινητή, είτε οτιδήποτε άλλο. Οποιος θέλει ας το κυνηγήσει, όποιος δεν θέλει ας κάτσει να τον κάνουν ότι θέλουν οι εταιρείες. Εγώ δυστυχώς έχω καρτοσυμβόλαιο οπότε δεν μπορώ να πάρω καμία επιδότηση πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Οταν πλησιάζει ο καιρός να τελειώσει ένα συμβόλαιο ποια ειναι η διαδικασία που ακολουθείται;Παίρνουν τηλέφωνο αν θέλουμε να το ανανεώσουμε και σε ποιο πρόγραμμα ή κάνουν ανανέωση αυτόματα με το ίδιο πάγιο;
Link to comment
Share on other sites

"Δυνάμει των ανωτέρω αυξήσεων οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής)" Ποιά η λογική να φύγει κάποιος πληρώνοντας κι από πάνω για τις δικές τους επιλογές. Λες και εμείς θα επιλέξουμε να πάμε σε άλλη εταιρεία επειδή έτσι μας κάπνισε. Εκμετάλλευση με τα όλα της... Τι θα κάνουμε τώρα; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει; Έχω καρτοπρόγραμμα 25 και θέλω να φύγω από τη συγκεκριμένη εταιρεία.
Link to comment
Share on other sites

"Δυνάμει των ανωτέρω αυξήσεων οι συνδρομητές των αντίστοιχων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής)" Ποιά η λογική να φύγει κάποιος πληρώνοντας κι από πάνω για τις δικές τους επιλογές. Λες και εμείς θα επιλέξουμε να πάμε σε άλλη εταιρεία επειδή έτσι μας κάπνισε. Εκμετάλλευση με τα όλα της... Τι θα κάνουμε τώρα; Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει; Έχω καρτοπρόγραμμα 25 και θέλω να φύγω από τη συγκεκριμένη εταιρεία.

Εχω ακριβως (μα ακριβως) το ιδιο προβλημα με εσενα. Μολις βρω την ακρη που ψαχνω θα σε ενημερωσω με pm.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 γραμμή σε unlimited old που λήγει το Μαρτιο 2012. Αν ζητήσω αύριο σε κάποιο κατάστημα διακοπή συμβολαίου κ´ μετατροπή σε cu πόσες μέρες θα πάρει;

Αν πάρει πάνω απο 10+ μέρες τότε θα κάνω φορητοτητα σε wind (3 μέρες) κ´ έπειτα προς vodafone κάποια στιγμη (ίσως παραμεινω κ´ στη wind βέβαια μόνιμα..).

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω 1 γραμμή σε unlimited old που λήγει το Μαρτιο 2012. Αν ζητήσω αύριο σε κάποιο κατάστημα διακοπή συμβολαίου κ´ μετατροπή σε cu πόσες μέρες θα πάρει;

Αν πάρει πάνω απο 10+ μέρες τότε θα κάνω φορητοτητα σε wind (3 μέρες) κ´ έπειτα προς vodafone κάποια στιγμη (ίσως παραμεινω κ´ στη wind βέβαια μόνιμα..).

 

Αν εχεις παρει επιδοτηση να ξερεις οτι θα την επιστρεψεις ολη.Για καρτοκινητο θελει ενα μηνα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω οτι θα επιστρέψω ένα μέρος της επιδότησης - όχι ολόκληρη. Έχω χρησιμοποιήσει ήδη 8 μήνες του συμβολαίου. 1 μήνα ε; Τότε πάω wind εντός 3 εργ. ημερών κ´ ας τους πληρώσω ένα μέρος της επιδότησης. Μετα την ανακοίνωση των αυξήσεων που θα έρθουν ξεχυλισε το ποτήρι..
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις παρει επιδοτηση να ξερεις οτι θα την επιστρεψεις ολη.Για καρτοκινητο θελει ενα μηνα.

Γιατί να την επιστρέψει όλη; Αλλαξαν οι όροι του συμβολαίου μονομερώς. :rolleyes:

 

Γιατι με pm και οχι με κανονικο μηνυμα στο φορουμ μπας και τη γλιτωσουν κι αλλοι;:p

Εσύ δεν ήσουν από αυτούς που λέγανε ότι θα πληρώσουμε όλη την επιδότηση αν σπάσουμε το συμβόλαιο; Τι σε ενδιαφέρει τότε; :wacko:

Εγώ δυστυχώς δεν έχω συμβόλαιο πια, οπότε τι καταγγελία να κάνω;

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε υπογράψει ένα συμβόλαιο και η αλλαγή των όρων το καθιστά άκυρο. Εγώ στη θέση σας δεν θα πλήρωνα τπτ και θα το κυνηγούσα με καταγγελία στους γνωστούς φορείς. Το έχω κάνει σε άλλη περίπτωση με εξαιρετικά αποτελέσματα.

BTW, είμαι στο Unlimited 35 old αλλά έληξε αυτό το μήνα και μου κάνουν 45% έκπτωση για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με pm και οχι με κανονικο μηνυμα στο φορουμ μπας και τη γλιτωσουν κι αλλοι;:p

 

Φιλε kotsianis7 τον λογο τον περιγραφει ο soublaki-3.Δεν ειναι προσωπικο, απλα οσοι θελουν να κανουν καταγγελια της συμβασης ξερουν τι πρεπει να κανουν. Σε δυο καταστηματα που πηγα σημερα μου ειπαν με λιγα λογια "ελα μωρε σιγα τις αυξησεις γιατι να κανεις καταγγελια". Οταν επεμεινα αρνηθηκαν οτι εχει βγει τετοια ανακοινωση για καταγγελια αζημιως. Τους ζητησα πολυ απλα να κατεβασουν το pdf απο την ιστοσελιδα τους και να μου βγαλουν και μια φωτοτυπια αφου δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ, αλλα ολως τυχαιως κολλησε το συστημα. Αν νομιζουν οτι ετσι θα αποτρεψουν τον κοσμο απο το να κανει καταγγελια ειναι αλλου νυχτωμενοι. Θα επανελθω μέ νεοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβως (μα ακριβως) το ιδιο προβλημα με εσενα. Μολις βρω την ακρη που ψαχνω θα σε ενημερωσω με pm.

 

Ενημέρωσε και εμένα φίλε γιατί κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα :O

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ασταθεια απο τη νηστεια αυτες τις μερες.... :D :D :D :D
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι,σημερα με πηραν τηλεφωνο απο το τμημα προσφορων της vodafone για προσφορα(cosmote εχω),μου ειπε λοιπον για ενα προγραμμα με 3ωρες προς ολους,1000λεπτα σταθερα,1ωρα μεταξυ μας (αν κανω και τις 2γραμμες voda)και ο πρωτος μηνας δωρεαν,me 32ευρω κομπλε.Ρωτησα ποιο προγραμμα ειναι και απαντησε flexi-flexible (καπως ετσι) 180,

1.αποτι ειδα δεν βρηκα τετοιο προγραμμα στο site

2.στεκει αυτη η προσφορα η ειναι ταπα?,επειδη δεν εχω ιδεα απο χρεωσεις voda

3.παιζει να ειναι απο εταιρια που και καλα συνεργαζεται αλλα δεν ειναι η vodafone?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...