Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικά. 1/6 για κάθε μήνα μετά το 6μηνο.

 

 

εμενα αλλιως μου τα παν....

αν φυγεις μεσα το πρωτο 6μηνο γυρνας το 100%

αν φυγεις τον 7ο μηνα 82%

τον 8ο 70%

τον 9ο 49%

τον 10ο 32%

τα αλλα δε τα θυμαμαι .. και αυτα τα ποσοστα που γραφω παραπανω ειναι ετσι αν δε με απατα η μνημη μου ..

Link to comment
Share on other sites

:)

 

ναι σωστα μιλας... αν και ειχα αντιρρηση στην αρχη διοτι το πηγα πολυ μαθηματικα ( αλλο ποσοστο ειναι να πηγαινεις απο το 70% στο 50% και αλλο απο το 50 στο 30 % , αλλα εσυ εννοεις οτι καθε μηνα μετα τον 6ο πεφτει σταθερα κατα 17% επι του αρχικου .. δηλαδη κατα 1/6 )

 

κατα τα λοιπα εγινε η φορητοτητα σημερα απο βονταφον σε wind .. σε καταστημα ..

 

στο w250 με τελικο παγιο 40 ευρω η wind μου εδωσε επιδοτηση 310 ευρω

 

σε ευχαριστω βονταφον για τα 103 σου

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνεις τειρεσία από εταιρεία κινητής. Απλά δεν θα σε ξαναδεχτούν για συμβόλαιο ή θα ζητάνε μεγάλες εγγυήσεις σε μετρητά κτλ.

Κατάσχεση δεν γίνεται πανεύκολα, πριν τις αλλαγές που έγιναν πρόσφατα οπότε δεν είμαι ενήμερος για τα νέα όρια, με τα παλιά σου έβγαινε σε πληστηριασμό εαν χρωστούσες πάνω από 300€.

 

Ρϊξε μία ματιά στα παρακάτω λινκ, θα σου φανούν χρήσιμα

 

α) Σχετικά με την διαταγή πληρωμής

http://www.nomikosodigos.info/guide/simple-legal/85-2008-10-11-22-50-11.html

 

β) Σχετικά με την καταχώρηση στοιχείων διαταγών πληρωμής (τόσο από Πρωτοδικεία όσο και από Ειρηνοδικεία) στον Τειρεσία.

http://www.tiresias.gr/SOS/index.html#B

 

Μην βγάζετε πράγματα από το μυαλό σας όταν δεν ξέρετε, ειδικά όταν κινδυνεύετε να βλάψετε άλλους ανθρώπους με αυτά που λέτε. Δεν παίζουν με τέτοια θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:)

 

ναι σωστα μιλας... αν και ειχα αντιρρηση στην αρχη διοτι το πηγα πολυ μαθηματικα ( αλλο ποσοστο ειναι να πηγαινεις απο το 70% στο 50% και αλλο απο το 50 στο 30 % , αλλα εσυ εννοεις οτι καθε μηνα μετα τον 6ο πεφτει σταθερα κατα 17% επι του αρχικου .. δηλαδη κατα 1/6 )

 

κατα τα λοιπα εγινε η φορητοτητα σημερα απο βονταφον σε wind .. σε καταστημα ..

 

στο w250 με τελικο παγιο 40 ευρω η wind μου εδωσε επιδοτηση 310 ευρω

 

σε ευχαριστω βονταφον για τα 103 σου

 

:p

 

Δεν σου έκαναν κάποια αντιπροσφορά ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Ένεργοποιήθηκε χτες το νέο μου συμβόλαιο (unlimited 55+internet).Στο myacount όμως εμφανίζεται ως unlimited 35,πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι όλα έχουν γίνει σωστά.Έχει τύχει σε κανέναν σας παρόμοια περίπτωση ή θα μας έρθει κάνα τούμπανο λογαριασμός και θα τραβάμε τα μαλλιά μας??
Link to comment
Share on other sites

Ένεργοποιήθηκε χτες το νέο μου συμβόλαιο (unlimited 55+internet).Στο myacount όμως εμφανίζεται ως unlimited 35,πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να μην ανησυχώ και ότι όλα έχουν γίνει σωστά.Έχει τύχει σε κανέναν σας παρόμοια περίπτωση ή θα μας έρθει κάνα τούμπανο λογαριασμός και θα τραβάμε τα μαλλιά μας??

 

Τα Vodafone Unlimited με Internet είναι συνδυασμός πακέτου "Vodafone Unlimited" με πακέτο "Mobile Internet για το κινητό". Οπότε το Vodafone Unlimited 55 με internet περιλαμβάνει το "Vodafone Unlimited 35" και το "Mobile Internet Unlimited".

 

Όλα σωστά είναι. Μην ανησυχείς. Το μόνο πράγμα που θα δεις στον πρώτο σου λογαριασμό είναι η αναλογία χρέωσης από την ημερομηνία ενεργοποίησης της γραμμής μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του πρώτου λογαριασμού + το προκαταβαλλόμενο πάγιο του επόμενου μήνα. Από τον δεύτερο λογαριασμό θα έχεις κανονικά ένα πάγιο + ότι επιπλέον χρεώσεις έχεις κάνει.

Edited by giocha
Link to comment
Share on other sites

Τα Vodafone Unlimited με Internet είναι συνδυασμός πακέτου "Vodafone Unlimited" με πακέτο "Mobile Internet για το κινητό". Οπότε το Vodafone Unlimited 55 με internet περιλαμβάνει το "Vodafone Unlimited 35" και το "Mobile Internet Unlimited".

 

Οκ,σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,ησύχασα τώρα

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 αποριες: 1) εαν θελω να κανω το συμβολαιο μου καρτοκινητο, πότε θα μπορω να το κανω, ωστε να μη μου ζητησουν επιστροφη επιδοτησης? 2) ποσο καιρο κανει να γινει ενα συμβολαιο σε καρτοκινητο ιδιας εταιριας?

Ευχαριστω προκαταβολικα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 αποριες: 1) εαν θελω να κανω το συμβολαιο μου καρτοκινητο, πότε θα μπορω να το κανω, ωστε να μη μου ζητησουν επιστροφη επιδοτησης? 2) ποσο καιρο κανει να γινει ενα συμβολαιο σε καρτοκινητο ιδιας εταιριας?

Ευχαριστω προκαταβολικα:rolleyes:

 

1) μετα απο 12 μήνες

2) την ιδια μερα σε καταστημα απλα θα ερθει και ενας λογαριασμος εκαθαριστικος

τουλαχιστον ετσι εκανα εγω στην wind πριν ενα μηνα περιπου

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έκαναν κάποια αντιπροσφορά ακόμα?

 

μεσα επεσες

 

με πηραν σημερα το πρωι τηλεφωνο 3 φορες μεχρι να το σηκωσω .... αλλα στην τελικη καλυτερα να μη με επαιρναν

 

1η προσφορα να παω σε ενα προγραμμα με 58 ευρω για να μου δωσουν το X10 mini ... δηλαδη 20 ευρω παραπανω απο το παγιο που θα εχω στην wind ( αρα 20x12= 240 ευρω :blink:)

 

2η προσφορα να μεινω στο προγραμμα που ειμαι ( unlimited 30 ) και να τους δωσω +80 ευρω για να παρω το X10 mini ... δηλαδη η επιδοτηση μου απο 103 αρχικα , τωρα ανεβηκε στα 220 ... ρε τι μαγικα ειναι αυτα ..

 

παρολαυτα οταν της ειπα οτι με ενα παρομοιο παγιο στην wind το εχω δωρεαν το τηλεφωνο μου υπενθυμισε οτι αν φυγω θα πρεπει να πληρωσω 77 ευρω επειδη δεν εχω κλεισει χρονο αλλά ο "εκβιασμος" ηταν οφθαλμοφανης

 

μεινε σε μας και πληρωσε 80 ευρω για να εχεις το τηλεφωνο

φευγεις απο εμας και παλι θα τα σκασεις τα 80

 

η αληθεια ειναι οτι θα πρεπει να πληρωσω γυρω στα 40 ευρω, αλλα αυτο θα γινει μετα χαρας ....

Link to comment
Share on other sites

220 ευρώ δηλαδή και αν πραγγείλεις το κινητό από το vodafone.gr έχεις άλλα 20 ευρώ επιδότηση. 240 δηλαδή. Εντάξει δεν είναι κι άσχημα, αλλά αν σε βολεύει η wind καλά θα κάνεις να πας. :)
Link to comment
Share on other sites

220 ευρώ δηλαδή και αν πραγγείλεις το κινητό από το vodafone.gr έχεις άλλα 20 ευρώ επιδότηση. 240 δηλαδή. Εντάξει δεν είναι κι άσχημα, αλλά αν σε βολεύει η wind καλά θα κάνεις να πας. :)

 

κοιτα μετα απο καποιο σημειο ξενερωνεις κιολας με τους τυπους ... δλδ σκεφτομαι οτι δεν ειναι τροπος να φερεσαι σε εναν πελατη πολλων ετων που δεν εχει ζητησει ποτε παραπανω επιδοτηση απο αυτην που του εδιναν , που δεν εχει χρησιμοποιησει ολες τις επιδοτησεις καθε φορα που εβγαιναν και που την πρωτη φορα που ζηταει μια επιδοτηση για μια καλη συσκευη η εταιρια τον γραφει κανονικα και μετα με το που βλεπει αιτηση φορητοτητας επανερχεται για να κανει "προσφορα" που ουτε καν ειναι στο ιδιο υψος με την ανταγωνιστρια εταιρια ..

 

τεσπα δε θα παθει τιποτα η vontafone με εναν ( δυο - τρεις ) πελατη λιγοτερο ..

Edited by freedomandloveSW
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο μου ηρθε μνμ οτι βγηκε ο λογαριασμος μου. 0€. Οπως ειχε πει. Δε μου χρεωσε το παγιο. Κατι ειναι κι αυτο...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο τελικός λογαριασμός που πληρώνεις αν είσαι γραμμένος στο vodafone20?Δηλαδη το τελικό ποσό που πληρώνεις με όλα τα φπα και τούς φόρους μεσα.

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

μήπως ξέρετε αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση που μου δίνει η vodafone για ανανέωση συμβολαίου για αγορά κάποιου απο τα 2 Netbooks που έχει η voda?

αν ναι, συμφέρει ή τα έχουν κοστολογήσει σε υψηλές τιμές και άρα δεν έχει νόημα?

η επιδότηση μου είναι γυρω στα 100€+20€ απο το vodafone.gr.πόση έκπτωση μπορεί να μου δώσουν για Netbook?

στο email που μου έστειλαν ανέφερε επιδότηση για netbook.(παραθέτω εικόνα από το email)

thanks

GFGHGFHFGHF
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγριέψει τελευταία η βόντα και νομίζει ότι θα μείνεις εκεί για την... ομορφιά της... Ούτε καν μηνύματα προς τα άλλα δίκτυα δεν έχει βάλει στα απεριόριστα... Οπότε όσους συνδρομητές δεν χάσει από την κοσμοτέ, θα τους χάσει από τη wind.. Πάλι καβάλησαν το καλάμι! Δεν πειράζει, θα τους... ανταμείψει ο κόσμος...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγριέψει τελευταία η βόντα και νομίζει ότι θα μείνεις εκεί για την... ομορφιά της... Ούτε καν μηνύματα προς τα άλλα δίκτυα δεν έχει βάλει στα απεριόριστα... Οπότε όσους συνδρομητές δεν χάσει από την κοσμοτέ, θα τους χάσει από τη wind.. Πάλι καβάλησαν το καλάμι! Δεν πειράζει, θα τους... ανταμείψει ο κόσμος...

Εκαναν βλακεια που καταργησαν ολα τα προγραμματα που ειχαν sms. Ευτυχως μου επεστρεψαν εμενα το surf and talk μου, αλλιως θα με εχαναν...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο τελικός λογαριασμός που πληρώνεις αν είσαι γραμμένος στο vodafone20?Δηλαδη το τελικό ποσό που πληρώνεις με όλα τα φπα και τούς φόρους μεσα.

Ευχαριστώ.

Πάγιο 20,68 *1,12 φόρος κινητής τηλεφωνίας = 23,16

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι στο Vodafone 35 Απεριόριστα εγώ και η γυναίκα μου σε οικογενειακό πακέτο. Σε 2 μήνες περίπου συμπληρώνω έτος. Σήμερα πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone και ρώτησα πότε βγάινει η επιδότηση. Περιέργως μου έιπαν ότι η επιδότηση είχε ήδη βγει και ότι ήταν περίπου 160€ και για τα 2 νούμερα. Δεδομένου ότι θα περιμένω άλλους 2 μήνες έως ότου συμπληρωθεί το έτος αλλα και οτι θα πάω στην HOL ως συνδυαστικό πακέτο 2play με την Voda, λέτε να μπορέσω να επιτύχω μεγαλύτερη επιδότηση με κάποιον τρόπο; Ευχαριστώ!
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις αίτηση σε ένα κατάστημα vodafone, υπάρχει και η φορητότητα αλλά αν διαβάσεις πιο πριν θα δεις ότι αυτά πάνε να τα κόψουν σιγά σιγά...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις αίτηση σε ένα κατάστημα vodafone, υπάρχει και η φορητότητα αλλά αν διαβάσεις πιο πριν θα δεις ότι αυτά πάνε να τα κόψουν σιγά σιγά...

 

Μα έχω ήδη κάνει χρήση της φορητότητας πέρσι απο Cosmote σε Voda...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

ωραία! αυτό δεν σε περιορίζει σε τίποτα. μπορείς πάλι να ζητήσεις να πας σε Cosmote, ακούς την προσφορά που θα σου κάνει η Vodafone και την δέχεσαι (οπότε και ακυρώνεις την φορητότητα) ή όχι (άρα συνεχίζει με Cosmote/Wind).
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μα έχω ήδη κάνει χρήση της φορητότητας πέρσι απο Cosmote σε Voda...

Εικονικη φορητοτητα... Ωστε να σε καλεσουν απο το τμημα, να τους πεις γιατι φευγεις, και να σου κανουν αντιπροσφορα. Σε χρηματικη επιδοτηση μην περιμενεις πολλα. Στηριξου σε εκπτωση επι του παγιου σου. Εμενα μου εκαναν 50% και επιστροφη σε μη εμπορικα διαθεσιμο προγραμμα. Και σε λιγο καιρο θα βαλω και την εκπτωση των 5€ που δινει η hol για μεταφορα σταθερου σε αυτη....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...