Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γύρω στον 10ο μήνα.

Στην προηγούμενη επιδότηση μου βγήκε στους 8μιση μήνες.

 

Κάποιες φορές μπορεί να πετύχεις κάποιες ειδικές προωθητικές ενέργειες του μάρκετινγκ και να βγούνε νωρίτερα.

 

Ομως γενικά και συνήθως στον δέκατο μήνα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Βονταφον έχω και με ενδιαφέρει η όλη υπόθεση...

 

Και επειδή μέσα στους επόμενους μήνες θα βγεί η επιδότησή μου (και έχω σκοπό ακόμα μια φορά να τους "κυνηγήσω" με φορητότητες και τα σχετικά) και προσπαθώ από τώρα να δω τι δυνατότητες έχω.

 

Εσύ απλά πήγες στο Πλαίσιο και τους είπες οτι δεν θέλεις να εκμεταλευτείς την επιδότηση για συσκευή, αλλά για κάτι άλλο και σου πρότειναν αυτοί να σου κόψουν πιστωτικό?

 

Αν δε σου κάνει κόπο, πες μου λίγο πως έγινε όλο το σκηνικό.

 

Ευχαριστώ.

 

Επειδή και εγω το έκανα απλά πας και ζητάς η επιδότηση να σου δοθεί ως πιστωτικό. Δεν χρειάζεται κατι αλλό. Εγώ με αυτόν τον τρόπο πήρα για 2 συνδέσεις 600Ε πιστωτικό και μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως και όποτε θέλω:P

Link to comment
Share on other sites

Η επιδότηση από τη Vodafone σε ποιον μήνα βγαίνει συνήθως??

 

 

 

Της κορης μου ειχε βγει το Πασχα αν και επιανε χρονο τον Αυγουστο.

 

Επειδή και εγω το έκανα απλά πας και ζητάς η επιδότηση να σου δοθεί ως πιστωτικό. Δεν χρειάζεται κατι αλλό. Εγώ με αυτόν τον τρόπο πήρα για 2 συνδέσεις 600Ε πιστωτικό και μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως και όποτε θέλω:P

 

Ετσι ακριβως.Εμενα μαλιστα μου το προτειναν απο μονοι τους σαν εναλλκτικη λυση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Της κορης μου ειχε βγει το Πασχα αν και επιανε χρονο τον Αυγουστο.

 

 

 

Ετσι ακριβως.Εμενα μαλιστα μου το προτειναν απο μονοι τους σαν εναλλκτικη λυση.

OK. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Περιμένω τώρα να περάσει ο καιρός και να βγει και η δική μου επιδότηση.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να μάθω σε ποια εταιρεία ανοίκει κάποιος αριθμός;

Στείλε sms με τον αριθμό στο 1292 (χρέωση απλού sms).

Link to comment
Share on other sites

Στείλε sms με τον αριθμό στο 1292 (χρέωση απλού sms).

 

Σου λέει και τι πρόγραμμα έχει? (πχ πρόγραμμα συμβολαίου, νέο καρτοκινητό, cu, whats up κτλ? ) ή μόνο την εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει και τι πρόγραμμα έχει? (πχ πρόγραμμα συμβολαίου, νέο καρτοκινητό, cu, whats up κτλ? ) ή μόνο την εταιρία?

 

Μόνο εταιρεία λέει το συγκεκριμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως χρεώνεσαι . Γιαυτό στέλνουμε από Cu προς 1292 που έχει την μικρώτερη χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα για πιστωτικο εναντι επιδοτησης απο το πλαισιο ισχύει μονο για vodafone ή και για cosmote?
Link to comment
Share on other sites

σχετικα για πιστωτικο εναντι επιδοτησης απο το πλαισιο ισχύει μονο για vodafone ή και για cosmote?

 

Μονο για vodafone.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως χρεώνεσαι . Γιαυτό στέλνουμε από Cu προς 1292 που έχει την μικρώτερη χρέωση.

 

Δηλαδή η χρέωση του μηνύματος πρός το 1292 με το cu πόσο έχει?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η χρέωση του μηνύματος πρός το 1292 με το cu πόσο έχει?

0,0523 Ευρώ το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

0,0523 Ευρώ το μήνυμα.

 

Το vodafone internasional εχει 4 λεπτα το μηνυμα.Υπαρχει ομως η υπηρεσια του 1292?

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη , λάθος μου . Πράγματι το International χρεώνει 0,0407, λιγότερο δηλαδή από CU.

Υπάρχει η υπηρεσία 1292.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια και για μενα αν γινεται...σ ενα μηνα ληγει το συμβολαιο μου με την κοσμοτε και θελω να παω με φορητοτητα στη βοντα,σ ενα προγραμμα γυρω στα 30 ευρω το μηνα παγιο...τι επιδοτηση δικαιουμαι γι αγορα συσκευης;ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια και για μενα αν γινεται...σ ενα μηνα ληγει το συμβολαιο μου με την κοσμοτε και θελω να παω με φορητοτητα στη βοντα,σ ενα προγραμμα γυρω στα 30 ευρω το μηνα παγιο...τι επιδοτηση δικαιουμαι γι αγορα συσκευης;ευχαριστω...

 

Σε ποιο πρόγραμμα θες να πας ακριβώς? Πάρε και στο τμήμα φορητότητας για vodafone 13894 χωρίς χρέωση από το κινητό σου και πες τους αν μπορούν να σου κάνουν κάποια καλή προσφορά με επιδότηση για να πας στην εταιρία τους.. Πες τους για παράδειγμα ότι η cosmote μου δίνει 200 ευρώ επιδότηση για αγορά συσκευής... μπορείτε να μου δώσετε εσείς την ίδια για να έρθω στην εταιρία σας? Κάπως έτσι..

Link to comment
Share on other sites

απο προγραμματα βοντα δεν τα χω ψαξει,θα παω μαλλον σε καποιο καταστημα να ρωτησω απο κοντα...σ ευχαριστω αλεξ...
Link to comment
Share on other sites

απο προγραμματα βοντα δεν τα χω ψαξει,θα παω μαλλον σε καποιο καταστημα να ρωτησω απο κοντα...σ ευχαριστω αλεξ...

 

Για παράδειγμα στο unlimited 30 είναι γύρω στα 120 ευρώ η επιδότηση.

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα πριν πας σε κατάστημα να πάρεις στο 13894 που είναι χωρίς χρέωση από το κινητό σου και να ρωτήσεις πληροφορίες και να δεις αν μπορούν να σου κάνουν κάποια προσφορά για να μεταφερθείς.. Στο κατάστημα λογικά θα σου πουν τα συνηθισμένα δεν μπορούν να σου κάνουν αυτοί προσφορά από μόνοι τους..

Επίσης η επιδότηση αλλάζει αν πάρεις και πακέτο για data πχ.. παίζουν πολλά.. Καθώς επίσης ισχύουν και διάφορες προσφορές ''smart deals''

Link to comment
Share on other sites

σχετικα για πιστωτικο εναντι επιδοτησης απο το πλαισιο ισχύει μονο για vodafone ή και για cosmote?

 

Μονο για vodafone.

 

Μπορείς να μου πεις πως μπορώ να το κάνω αυτό ? Δηλαδή θα τους πω στο πλαίσιο ότι αντί για κινητό θέλω να πάρω κάτι άλλο ???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις πως μπορώ να το κάνω αυτό ? Δηλαδή θα τους πω στο πλαίσιο ότι αντί για κινητό θέλω να πάρω κάτι άλλο ???

 

 

Ακριβς αυτο.Ή εκεινη τη στιγμη ή μεσα σε ενα χρονο.Μπορεις και τμηματικα να το καταναλωσεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...