Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω περίπου 300€ επιδότηση συσκευής. Μπορεί κανείς να πάρει κάτι άλλο αν δεν θέλει να αλλάξει κινητό? Π.χ. GPS, αξεσουάρ κλπ.

 

 

Οχι δυστυχως δεν γινεται .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δυστυχως αμμεσα δεν γινεται αλλα....αν κανεις ανανεωση στο Πλαισιο παιρνεις ενα κινητο με ιδια λεφτα περιπου , το επιστρεφεις αμμεσως ανοιχτο , σου κανουν το ποσο πιστωτικο και παιρνεις οτι θελεις ή ακομα και τα χρηματα πισω αλλα με επιφυλαξη.Ελληναρες γαρ !!!!
Ενδιαφέρον αν γίνεται αυτό που λες!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αν γίνεται αυτό που λες!

 

 

Διορθωσα το post γιατι μαλλον δεν γινεται αφου η αποδειξη σου θα ειναι μηδενικη αλλα....δεν χανεις να ρωτησεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πολύ πολύ να πάρεις κάτι ίσης αξίας με το ποσό της διαφοράς. Αν σε αφήσουν στο Πλαίσιο να το κάνεις.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

έρώτηση έχω το ατομικό πακέτο με τα 2,500λεπτά χρόνο ομιλίας και θέλω να προσθέσω και ιντέρνετ μπορώ στο κινητό μου? έχω ακούσει ότι είναι ένα άλλο πακέτο ίντερνετ με 3,5€ πάγιο και έχω 50 ΜΒ free ή θα πρέπει να πα΄ρω το πακέτο surf & internet lite?
Life is beautiful!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Με περιπου 90-100 ευρω λογ. το μηνα τι αναβαθμιση να περιμενω?? Μη μου ερθει κανενα χαρτι και καλα για 50 ευρω, αλλα δεν περιμενω και τιποτα τρελλο.
Link to comment
Share on other sites

Με περιπου 90-100 ευρω λογ. το μηνα τι αναβαθμιση να περιμενω?? Μη μου ερθει κανενα χαρτι και καλα για 50 ευρω, αλλα δεν περιμενω και τιποτα τρελλο.

 

Να απαιτησεις πιο πανω απο οσα θα σου πουν και μαλλον θα στα δωσουν.Υπολογιζω πανω απο 300 ευρω αν συγκρινω με την κορη μου που με 60 ευρω λογαριασμους της εδωσαν 250 επιδοτηση, με παζαρια βεβαια απο 100 που ξεκινησαν.

 

178 ευρω και μισο παγιο εδωσαν σε μενα με λογαριασμους των 35 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε ευχαριστω πολυ. Αλλα τι εννοεις να απαιτησω?? Να πω οτι θα φυγω αν δεν μου δωσουν το κινητο η ποσο που θελω?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε ευχαριστω πολυ. Αλλα τι εννοεις να απαιτησω?? Να πω οτι θα φυγω αν δεν μου δωσουν το κινητο η ποσο που θελω?

 

Ακριβως αυτο !!!!

Εγω δεν το ειχα σκεφτει και εκανα αιτηση φορητοτητας σε cosmote.Μονοι τους με πηραν τηλ την επομενη μερα και μου εκαναν την προταση που τελικα δεχτηκα.

 

Για την κορη μου επειδη...ντρεποταν πηρα επωνυμα εγω τηλ ειπα την δικη μου περιπτωση και μου ειπαν οτι θα στειλουν αιτημα για αυξηση επιδοτησης.Την επομενη μερα της εσετιλαν sms οτι κανουν την επιδοτηση απο 100 στα 250 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, σε ευχαριστω πολυ. Αλλα τι εννοεις να απαιτησω?? Να πω οτι θα φυγω αν δεν μου δωσουν το κινητο η ποσο που θελω?

 

Θα καλέσεις καταρχήν και θα ζητήσεις να ελέγξουν αν έχεις επιδότηση συσκευής και ποιο είναι το ύψος της.Αν διαπιστώσεις ότι δε σε ικανοποιεί,δήλωσέ το στον/στην υπάλληλο και ζήτα να κρατηθεί ένα αίτημα για αύξηση του ποσου της επιδότησης.Θα σε καλέσουν μέσα στην ίδια μέρα κατά πάσα πιθανότητα(ή το αργότερο εντός των επόμενων 2 ημερών)και θα σου αναφερουν αν αυξήθηκε και πόσο.Και πάλι σ'αυτήν την περίπτωση μπορείς να το διαπραγματευτείς.Τέλος,έχε υπόψη σου ότι δε μετράει μόνο το ύψος των λογαριασμών αλλά και διάφοροι άλλοι παράγοντες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που έχω δύο γραμμές με συνολικούς λογαριασμούς γύρω στα 80€ μου είπαν αρχικά επιδότηση 135€ και μετά από αίτηση το πήγαν στα 215€.

Στην κοπέλα μου με λογαριασμούς γύρω στα 70€ από 95€ στα 155€.

Link to comment
Share on other sites

Το εξετάζουν ανά περίπτωση και φυσικά πλέον δε μασάνε από απειλές τύπου "θα κάνω φορητότητα".

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το εξετάζουν ανά περίπτωση και φυσικά πλέον δε μασάνε από απειλές τύπου "θα κάνω φορητότητα".

 

 

Σοβαρολογεις ??? Απο ...καλωσυνη μου διπλασιασαν εμενα την επιδοτηση και μειωσαν το παγιο στο μισο ή απο καλωσυνη οταν τους πηρα τηλ για την κορη μου οτι θα κανει φορητοτητα αν δεν αυξησουν την επιδοτηση της εκαναν αυξηση απο 100 στα 250 ευρω ?

 

Μασανε και παραμασανε....Τουλαχιστον η Voda αυτη τη στιγμη.Αργοτερα ισως αλλαξουν τα πραγματα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει πώς το ζητάς και ποιος πελάτης είσαι. Εκεί είναι το point.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Σημασία έχει πώς το ζητάς και ποιος πελάτης είσαι. Εκεί είναι το point.

 

Δεν σηκωσα και ...χατζαρα αλλα σαφεστατα τους ειπα οτι οπως εγω εκανα αιτηση για φορητοτητα και την ανεκαλεσα ετσι θα εκανε και η κορη μου αν δεν....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω την αποψη σας για ενα προβλημα που εχω με την vodafone,ελπιζω η ενοτητα που το γραφω να ειναι η σωστη και να μην διμιουργω προβλημα στους admin και mod.Λοιπον εγω ειχα επιδοτηση γυρο στα 160 ευρω,πηγα λοιπον στο καταστημα της κω οπου ειμαι δυστηχως και φανταρος για να παρω μια συσκευη 3g μιας και μονο αυτο με ενδιεφερε ,εστειλα email για να μου αναιβασουν την επιδοτηση πηρα θετικη απαντηση και ειχα γυρο στα 260 ευρω.Για αρχη ειχα αποφαση να παρω το ericcson 710 καπως ετσι λεγεται αν θυμαμαι καλα,αλλα επειδη δεν το ειχε ετοιμοπαραδοτο και δεν ηξερα ποτε θα ξαναεω εξοδο ηθελα να παρω καποιο που το εχει στο καταστημα.με τα πολλα ειδα το w595 το οποιο ομως κανεις δεν μου ειπε οτι δεν εχει προστινη καμερα,δεν νομιζω να ειμαι υποχρεωμενος να το ξερω ουτε να μηρησω τα νυχια μου οτι μπορει να εχει κανει τετοια μεγαλη γκαφα η ericsson.Eπρεπε λοιπον στην εξυπυρετηση που μου εκαναν για την επιλογη ενως κινητου και εφοσον τους τονισα οτι με ενδιαφερει να ειναι 3g να μου το επισημανουν.Οταν λοιπον εγω το πηρα και εβαλα την καρτα μου μεσα και προσπαθουσα να δω πως γινεται να μηλησω καταλαβα οτι δεν υπαρχει μπροστινη καμερα το ποιο δεν με βολευει καθολου και μου ειναι τελειως αχρηστο το κινητο.για να μην σας κουραζω και πολυ ρωτησα αν μπορω να το παω πισω,αλλα εκει ο υπευθηνως μου συμπεριφεροταν λες και ειμαι κανενας κλεφτης που βρηκα ενα κινητο στο δρομο και εχω παει να το πουλησω και μου ειπε οτι θα στειλει email στην vodafone και αμα εγκριθει θα με παρουν να μου το πουν,ακομα τιποτα φυσηκα και δεν το ειδα να με πηθει οτι θα κανει κατι τετοιο.να προσθεσω οτι εγω στην vodafone εχω σταθερο, adsl, κινητο με ηψυλους λογαριασμους και τωρα εκανα και συνδεση για τo broadband internet.σκεφοτμαι να παρω την vodafone και να τους τα ψαλω.εσεις τι λετε?μπορω να βρω το δικιο μου?συγνωμη αν σας κουρασα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω την αποψη σας για ενα προβλημα που εχω με την vodafone,ελπιζω η ενοτητα που το γραφω να ειναι η σωστη και να μην διμιουργω προβλημα στους admin και mod.Λοιπον εγω ειχα επιδοτηση γυρο στα 160 ευρω,πηγα λοιπον στο καταστημα της κω οπου ειμαι δυστηχως και φανταρος για να παρω μια συσκευη 3g μιας και μονο αυτο με ενδιεφερε ,εστειλα email για να μου αναιβασουν την επιδοτηση πηρα θετικη απαντηση και ειχα γυρο στα 260 ευρω.Για αρχη ειχα αποφαση να παρω το ericcson 710 καπως ετσι λεγεται αν θυμαμαι καλα,αλλα επειδη δεν το ειχε ετοιμοπαραδοτο και δεν ηξερα ποτε θα ξαναεω εξοδο ηθελα να παρω καποιο που το εχει στο καταστημα.με τα πολλα ειδα το w595 το οποιο ομως κανεις δεν μου ειπε οτι δεν εχει προστινη καμερα,δεν νομιζω να ειμαι υποχρεωμενος να το ξερω ουτε να μηρησω τα νυχια μου οτι μπορει να εχει κανει τετοια μεγαλη γκαφα η ericsson.Eπρεπε λοιπον στην εξυπυρετηση που μου εκαναν για την επιλογη ενως κινητου και εφοσον τους τονισα οτι με ενδιαφερει να ειναι 3g να μου το επισημανουν.Οταν λοιπον εγω το πηρα και εβαλα την καρτα μου μεσα και προσπαθουσα να δω πως γινεται να μηλησω καταλαβα οτι δεν υπαρχει μπροστινη καμερα το ποιο δεν με βολευει καθολου και μου ειναι τελειως αχρηστο το κινητο.για να μην σας κουραζω και πολυ ρωτησα αν μπορω να το παω πισω,αλλα εκει ο υπευθηνως μου συμπεριφεροταν λες και ειμαι κανενας κλεφτης που βρηκα ενα κινητο στο δρομο και εχω παει να το πουλησω και μου ειπε οτι θα στειλει email στην vodafone και αμα εγκριθει θα με παρουν να μου το πουν,ακομα τιποτα φυσηκα και δεν το ειδα να με πηθει οτι θα κανει κατι τετοιο.να προσθεσω οτι εγω στην vodafone εχω σταθερο, adsl, κινητο με ηψυλους λογαριασμους και τωρα εκανα και συνδεση για τo broadband internet.σκεφοτμαι να παρω την vodafone και να τους τα ψαλω.εσεις τι λετε?μπορω να βρω το δικιο μου?συγνωμη αν σας κουρασα!

 

 

Φιλε μου το οτι ζητησες να ειναι 3g αφου το κινητο ειναι τετοιο γιατι τους ζητας ευθυνες ? Γιατο οτι εχει την καμερα μπροστα ? Ζητησες εσυ κατι αλλο μηπως ? Το τι κανει η καθε κατασκευαστρια εταιρια δεν αφορα το καταστημα πωλησης.

 

Λυπαμαι που δεν συμφωνω μαζι σου αλλα η Vodafone και το καταστημα δεν εχουν καμμια ευθυνη κατα την γνωμη μου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω ευθηνες διοτι επειδη απο τι καταλαβα ειναι το μοναδικο κινητο που ειχει αυτη την ιδιαιτεροτητα θα επρεπε να μου την επισημανουν οταν με εξυπηρετουσαν εφοσον τους ειχα πει οτι θελω κατα βαση μονο για 3g.εμενα αυτη ειναι η γνωμη.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν η δεν θελουν τωρα?διοτι εμενα αυτο το κινητο μου ειναι αχρηστο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι στη δικαιοδοσία του καταστήματος εντός 7 ημερών να δεχθεί πίσω το προϊον και να σου επιστρέψει όλα τα χρήματά σου. Αυτό όμως μπορεί να συμβεί αν και μόνο αν, το προϊον δεν έχει ανοιχτεί από τη συσκευασία του.
Link to comment
Share on other sites

Ζηταω ευθηνες διοτι επειδη απο τι καταλαβα ειναι το μοναδικο κινητο που ειχει αυτη την ιδιαιτεροτητα θα επρεπε να μου την επισημανουν οταν με εξυπηρετουσαν εφοσον τους ειχα πει οτι θελω κατα βαση μονο για 3g.εμενα αυτη ειναι η γνωμη.Το θεμα ειναι οτι δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν η δεν θελουν τωρα?διοτι εμενα αυτο το κινητο μου ειναι αχρηστο τωρα.

 

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι σχεση εχει το 3g που ζητησες με την καμερα οτι ειναι μπροστα.Ακομα και το μοναδικο κινητο να ειναι που εχει μπροστα την καμερα τι φταιει το καταστημα που δεν σου το ειπε...Αν ειχε προκυψει ενα εργοστασιακο προβλημα σε συγεκριμενο κινητο και ηταν γνωστο τοτε , ναι επρπε να στο πουν αλλα οχι για την καμερα οπως το θετεις.

 

Αν σε εξυπηρετησουν οπως λες το κινητο τι θα το κανουν αφου ειναι ανοιγμενη η συσκευασια ??? Να το παρει καποιος αλλο φουκαρας σαν σφραγισμενο ?

 

Είναι στη δικαιοδοσία του καταστήματος εντός 7 ημερών να δεχθεί πίσω το προϊον και να σου επιστρέψει όλα τα χρήματά σου. Αυτό όμως μπορεί να συμβεί αν και μόνο αν, το προϊον δεν έχει ανοιχτεί από τη συσκευασία του.

 

Αυτο ισχυει και για ανοιγμενες συσκευασιες αν το κινητο εχει προβλημα και δεν εχει υπερβει καποιο οριο που θετουν οι κατασκευαστες σε εξερχομενες κλισεις.Και μιλαμε για αντικατασταση του κινητου και οχι επιστροφη χρηματων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον κανεις πως δεν καταλαβαινεις αλλα αμα εχεις μηλησει ποτε με κινητο 3g θα καταλαβεις οτι με μονο μια καμερα δεν γινεται να μηλησεις με τον αλλον διοτι πρεπει να γυρνας το κινητο μπρος πισω για να μπορεσεις να μηλησεις ,οπτοε δεν βολευει καθολου,και οταν πας σε ενα καταστημα και ρωτας τεχνικα χαρακτηριστικα για το καθε κινητο θα πρεπει να στο πουν και εξακολουθω να σου λεω οτι ποσο μαλλον οταν του ειπα οτι το θελω για να μηλαω με βινετοκλιση.Εγω απλα ειπα να το παρουν πισω και να δοσω τιην διαφορα και να παρω ενα αλλο. οσο αφορα για το αν ειναι σφραγισμενο η οχι πιστευω οτι τα περισσοτερα κινητα που παιρνουμε σαν καινουργια εχουν ανοιχτει και εχουν χρισιμοποιηθει εστω και για μια ωρα,και το ξερω απο φιλο μου που δουλευε σε καταστημα.τελος παντων για αυτο ρωτησα την γνωμη σας και ουτε ηθελα να ερθω σε αντιπαραθεση με εσας.Απλα για να ξερω αν μπορουν να με εξυπυρετησουν.και ποσο μαλλον που δεν ειμαι απλα ενα πελατης που πηγα και πηρα μια συσκευη και εφυγα.
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη, το τι κάνει το κάθε κατάστημα, δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Στο κουτί υπάρχει ενα αυτοκόλλητο που λέει να μην το αγοράσεις αν είναι ξεκολλημένο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...