Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα νέα ευέλικτα συμβόλαια της Vodafone, όπως παραδείγματος χάριν του ευέλικτου 35 που λέει ότι περιέχει έως 210 λεπτά ομιλίας δωρεάν και έως 475 γραπτά μηνύματα. Εμείς έχουμε 210 λεπτά δωρεάν χρόνου ομιλίας συν 475 δωρεάν sms; Ή μόνο 210 λεπτά δωρεάν ομιλίας, ή μόνο 475 δωρεάν sms; Δηλαδή ένα από τα δύο.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Maximum είναι αυτά τα νούμερα. Καταναλώνεις και μειώνονται ανάλογα sms + λεπτά.

 

Δηλαδή με λίγα λόγια, ψιλό απατεωνιά. Στέλνεις μηνύματα μειώνεται ο χρόνος από τα 210. Μένω στο παλιό και καλό 240 και δεν πρόκειται να το αλλάξω. Απορώ γιατί αυτή η Vodafone κατάργησε τα πακέτα με δωρεάν SMS.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λόγο απατεωνιά;;; :blink:

 

Αν θες εγγραφεσαι σ'αυτά τα προγράμματα!Για κάποιον ο οποίος στέλνει έστω και λίγα μηνύματα,συμφέρει!Διότι ούτε έξτρα θα τα χρεωθεί,ούτε πακέτο δωρεάν μηνυμάτων θα αναγκαστει να ενεργοποιήσει και να μην το χρησιμοποιήσει όλο,οπότε τσάμπα το πάγιο!

 

Άλλωστε,η διαφορά των δωρεάν λεπτών ομιλίας απ'τα "κανονικά" προγράμματα είναι μικρή σχετικά,της τάξεως των 10-20 λεπτών!

 

Αν βέβαια παίρνεις μόνο και μόνο τηλέφωνα,συμφέρουν τα αντίστοιχα Οικονομικά προγράμματα,καθώς με το ίδιο πάγιο παίρνεις λίγα λεπτά δωρεάν ομιλίας πιο πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το πρόγραμμα Vodafone Ευέλικτο 35, έχω μιλήσει 150 λεπτά και έχω στείλει 100 μηνύματα, πόσα μηνύματα και χρόνος μου μένουν για να μην περάσω τα 35 ευρώ;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

λαθος.. κενο μηνυμα η κληση στο 1284

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κενο μηνυμα στο 1286.

 

Περιπου ισχυει: 3 sms / 1΄ Ομιλίας

Δεν είναι ακριβώς έτσι...Όταν στέλνεις sms χρεώνονται συνήθως και οι δύο, ενώ στην κλήση μόνο ο ένας...;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνεις sms χρεώνονται συνήθως και οι δύο, ενώ στην κλήση μόνο ο ένας...;)
τι ακριβώς εννοεις?

 

για όσους θέλουν να κάνουν τους λογιστές με την ταρίφα τους η αναλογια sms/λεπτα ομιλίας έχει ως εξης

Ευέλικτο 20 2.20

Ευέλικτο 25 2.20

Ευέλικτο 30 2.25

Ευέλικτο 35 2.26

Ευέλικτο 45 2.27

Ευέλικτο 60 2.18

Ευέλικτο 75 2.22

Ευέλικτο 100 2.23

 

με τις υγείες σας.

Link to comment
Share on other sites

Πχ.

 

Σου στέλνω μύνημα:

"Γεια σου tasulm, πάμε σινεμά σήμερα;"

"Ναι, γιατί όχι; Τι έργο;"

"Δεν έχω κοιτάξει τι παίζει. Πάμε σε καμμιά περιπέτεια."

"Οκ, δες τι παίζει και πες μου"

"Πάμε στο 007 στις 9.30, στον κινηματογράφο 'Ελενη';"

"Οκ. Πού θα συναντηθούμε;"

"Θα περάσω 9.00 από το σπίτι σου, Να σαι έτοιμος."

"ΟΚ"

 

4 sms ο καθένας, χρέωση 0.4€ έκαστος. Τι λες, τα λεγες όλα αυτά σε 3';

Link to comment
Share on other sites

Πχ.

 

Σου στέλνω μύνημα:

"Γεια σου tasulm, πάμε σινεμά σήμερα;"

"Ναι, γιατί όχι; Τι έργο;"

"Δεν έχω κοιτάξει τι παίζει. Πάμε σε καμμιά περιπέτεια."

"Οκ, δες τι παίζει και πες μου"

"Πάμε στο 007 στις 9.30, στον κινηματογράφο 'Ελενη';"

"Οκ. Πού θα συναντηθούμε;"

"Θα περάσω 9.00 από το σπίτι σου, Να σαι έτοιμος."

"ΟΚ"

 

4 sms ο καθένας, χρέωση 0.4€ έκαστος. Τι λες, τα λεγες όλα αυτά σε 3';

ok, αλλά πάμε σε άλλη κουβέντα τώρα... έχει και την εξυπηρέτηση και την γοητεία του το sms...

Link to comment
Share on other sites

Καλά,το 1284 κάθε πότε ενημερώνεται;:confused:Πήρα χθές τηλέφωνο για να δω πόσο έχω κάνει και μου λέει:"......Η τελευταία ενημέρωση που έγινε στα συστήματα της Vodafone έγινε στις 21/2".:blink:
Link to comment
Share on other sites

καθε μερα την ιδια ωρα και μπορεις να το δεις την επομενη το πρωι. χαζομαρα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το έχει δοκιμάσει ας μου πει εκ πείρας τι ισχύει τελικά:

 

Έχω συμβόλαιο και θέλω να μεταφέρω 10€ σε καρτοκινητό.

Δικαιούμαι έκπτωση 10€ στις χρεώσεις πέραν του παγίου (από πιστωτική κάρτα Vodafone) στο συμβόλαιο αυτό.

Αν μεταφέρω τα 10€ θα συμψηφιστούν με την έκπτωση από την πιστωτική;

Το CC 13830 μου λέει πως όχι, γιατί η έκπτωση αυτή αφορά χρήση του κινητού και η μεταφορά δεν είναι χρήση και ως εκτούτου δεν θα αφαιρεθούν.

 

Το έχει κάνει κάποιος αυτό ποτέ να μου πει τι γίνεται τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα προς τους συνδρομητές Vodafone:

 

Αγαπητέ/ή συνδρομητή/τρια,

 

Όλοι εμείς, πελάτες και εργαζόμενοι της Vodafone, αξιοποιώντας τις δυνατότητες της τεχνολογίας, μπορούμε να σώσουμε περισσότερα από 4.500 δέντρα το χρόνο, μειώνοντας την κατανάλωση χαρτιού που απαιτείται για την έκδοση της ανάλυσης κλήσεων λογαριασμών.

 

Από τον επόμενο κιόλας μήνα, οι λογαριασμοί σας θα περιλαμβάνουν μόνο τη συγκεντρωτική κατάσταση κλήσεων και όχι την πλήρη ανάλυση. Με τον τρόπο αυτό, συμμετέχετε ενεργά στην εξοικονόμηση περισσότερων από 260 τόνων χαρτιού το χρόνο.

 

Θα μπορείτε να συνεχίσετε να βλέπετε την ανάλυση των κλήσεών σας ηλεκτρονικά ακολουθώντας 4 απλά βήματα:

  1. Επισκεφθείτε το www.vodafone.gr
  2. Εγγραφείτε δωρεάν στο «My Account»
  3. Συνδεθείτε στο «My Account»
  4. Δείτε τον ηλεκτρονικό σας λογαριασμό

Ο ηλεκτρονικός λογαριασμός συνεπάγεται σημαντικά οφέλη για το περιβάλλον, ενώ παράλληλα μας προσφέρει μια σειρά από δυνατότητες όπως:

  • Eύκολη και γρήγορη πρόσβαση στους λογαριασμούς μας από οπουδήποτε και όποτε θέλουμε
  • Ταξινόμηση των κλήσεών μας ανά αριθμό, διάρκεια, κόστος, περίοδο χρήσης, κ.ά.
  • Πρόσβαση μέχρι και στους 6 τελευταίους λογαριασμούς μας
  • Αποθήκευση και διατήρηση αρχείου των λογαριασμών μας στον ηλεκτρονικό μας υπολογιστή

Οι εργαζόμενοι της Vodafone συμμετέχουν ήδη σε αυτή την σημαντική πρωτοβουλία. Ευελπιστούμε να έχουμε και εσάς συμμέτοχους στην προσπάθεια για την προστασία του περιβάλλοντος.

 

Αν ωστόσο επιθυμείτε να συνεχίσετε να λαμβάνετε την έντυπη ανάλυση των κλήσεών σας, καλέστε δωρεάν από το Vodafone κινητό σας στο 1233 και δηλώστε την επιθυμία σας, χρησιμοποιώντας τον Αριθμό Μητρώου Συνδρομητή που βρίσκεται στο λογαριασμό σας. Εάν έχετε περισσότερες από μία συνδέσεις, η παραπάνω διαδικασία θα πρέπει να επαναληφθεί για κάθε μία από αυτές.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή περαιτέρω πληροφορία.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Vodafone

 

Σκέψου Έξυπνα. Σκέψου υπεύθυνα. Σκέψου Vodafone.

Μπράβο στη Vodafone που σκέφτεται το περιββάλον!.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, το έχω κάνει από την πρώτη στιγμή -ως "οικολόγος"- και σίγουρα κάτι εξοικονομείται σε χαρτί.

Αλλά το φακελάκι με τον λογαριασμό και το διαφημιστικό φυλλάδιο έρχεται σπίτι θες - δε θες! :lol:

Και η πρόσβαση στους λογαριασμούς με αυτή τη μορφή σου επιτρέπαι να κάνεις διάφορες "αναλύσεις" άμα έχεις χρόνο και όρεξη! :p

Link to comment
Share on other sites

Ας μας κάνουν και 1€ έκπτωση στο λογαριασμό, γιατί θα είναι πιο ελαφρύς ο φάκελος.

 

εσύ είσαι πιο τσίπης κι από μένα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ας αφησουν καλύτερα εμενα να αποφασισω αν θα ειμαι οικολογος ή οχι . Εγω προσωπικα και

αλλοι γνωστοι μου εχουμε δει παρατυπιες ατην αναλυση λογαριασμων οι οποιες στα συγκεντρωτικα δεν φαινονται....οποτε 1+1 κανουν 2 .Ας βγαλουν τα διαφημιστικα απο μεσα!

Θα το κανουν?

Link to comment
Share on other sites

θα καλεσουν στο 1233 δωρεαν και θα δηλωσουν με τον αριθμο μητρωου συνδρομητη πως θελουν να συνεχιζουν να λαμβανουν την εντυπη αναλυση κλησεων.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του χρόνου της επιδότησης.

Έλεγα ότι οι επιδοτήσεις βγαίνουν στο 10μηνο.Λοιπόν,τώρα ξαναέχω επιδότηση ενώ ανανέωσα το συμβόλαιο μου πέρσι το Μάιο.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα του χρόνου της επιδότησης.

Έλεγα ότι οι επιδοτήσεις βγαίνουν στο 10μηνο.Λοιπόν,τώρα ξαναέχω επιδότηση ενώ ανανέωσα το συμβόλαιο μου πέρσι το Μάιο.

Και εγώ που το ανανέωσα στις 19 Μαίου 2009 γιατί δεν έχω;:mad::mad::cry::cry::(:(

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το κανουν σε συγκεκριμενους συνδρομητες;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...