Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας θα ήθελα να μου πείτε ένα οικονομικο πρόγραμμα για 10 άτομα περίπου ή αν υπάρχει και ξέρετε και άλλη εταιρία!!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις 10 άτομα? Να παίρνεις σε δέκα ατομα? Να μιλάνε δέκα άτομα μεταξύ τους? κάν'το λίγο πιο σαφές...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,μερικές ερωτήσεις,γιατί σήμερα που ήρθε ο λογαριασμός μπερδεύτηκα λίγο..

 

ειμαι 1.5 μηνα συνδρομητής σε 3 γραμμές..2 λογαριασμός που έρχεται.

ειναι ενα συμβολαιο στο οικονομικό 20,ενα στο ευελικτο 30 (με ενα surf and go 30) και ενα χωρίς πάγιο...

 

στο οικονομικό 20,δε πήρα επιδότηση,και ζήτησα έκπτωση αντί παγίου,αφού πρώτα με βεβαίωσε ο πολιτής οτι τα 20 ευρώ,είναι τελική τιμή ΜΕ ΦΠΑ.

 

εμένα όμως,μου ήρθε περίπου 17+ΦΠΑ,σαν να μην έχει δηλαδή αφαιρεθεί το 20% της εκπτωσης αντί επιδότησης που γράφει το συμβόλαιο μου..

 

για το χωρίς πάγιο τώρα,μπορώ να το διακόψω και να το κάνω καρτοκινητό ή να αλλάξβ πάγιο τώρα; 2 μήνες μετά την έναρξη του συμβολαίου; (έχω κάνει κίνηση λογαριαρμού,δεν είναι μηδενικοί)..

 

στο ευέλικτο 30,πήρα την προσφορά των 300 ευρώ,μπορώ να αλλάξω πάγιο και να κατέβω σε κατώτερο;

 

τέλος,τα τέλη κινητής τηλεφωνίας (νομίζω έτσι αναφέρονται),γιατί δεν είναι ίδια και στις 3 συνδέσεις;

 

συγγνώμη για το τεράστιο πόστ,αλλά έχω κάποια απορίες

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,μερικές ερωτήσεις,γιατί σήμερα που ήρθε ο λογαριασμός μπερδεύτηκα λίγο..

 

ειμαι 1.5 μηνα συνδρομητής σε 3 γραμμές..2 λογαριασμός που έρχεται.

ειναι ενα συμβολαιο στο οικονομικό 20,ενα στο ευελικτο 30 (με ενα surf and go 30) και ενα χωρίς πάγιο...

 

στο οικονομικό 20,δε πήρα επιδότηση,και ζήτησα έκπτωση αντί παγίου,αφού πρώτα με βεβαίωσε ο πολιτής οτι τα 20 ευρώ,είναι τελική τιμή ΜΕ ΦΠΑ.

 

εμένα όμως,μου ήρθε περίπου 17+ΦΠΑ,σαν να μην έχει δηλαδή αφαιρεθεί το 20% της εκπτωσης αντί επιδότησης που γράφει το συμβόλαιο μου..

 

για το χωρίς πάγιο τώρα,μπορώ να το διακόψω και να το κάνω καρτοκινητό ή να αλλάξβ πάγιο τώρα; 2 μήνες μετά την έναρξη του συμβολαίου; (έχω κάνει κίνηση λογαριαρμού,δεν είναι μηδενικοί)..

 

στο ευέλικτο 30,πήρα την προσφορά των 300 ευρώ,μπορώ να αλλάξω πάγιο και να κατέβω σε κατώτερο;

 

τέλος,τα τέλη κινητής τηλεφωνίας (νομίζω έτσι αναφέρονται),γιατί δεν είναι ίδια και στις 3 συνδέσεις;

 

συγγνώμη για το τεράστιο πόστ,αλλά έχω κάποια απορίες

 

τα τέλη κινητής τηλεφωνίας κυμαίνονται ανάλογα με τον λογαριασμό σου.

Από 0-30 ευρώ λογαριασμό = 2,38

Απο 30-60 ευρώ λογαριασμό = 5,95

Απο 60 και άνω = 11,90.

Αλλαγή στο ευέλικτο 30 που έχεις μπορείς να κάνεις όταν κλείσεις τρίμηνο (εκτός και αν θέλεις να ανέβεις πάγιο που το κάνεις και απο τώρα)ακόμα και τηλεφωνικά στο 13830.

Αυτό που έχεις στο χωρίς πάγιο εφόσον έχει κλείσει δίμηνο και δεν έχεις επιδοτηθεί μπορείς να το γυρίσεις σε καρτοκινητό.

Και το οικονομικό 20 με "έκπτωση παγίου" το πάγιο ειναι 16,50 + 2,38.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα,καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,μερικές ερωτήσεις,γιατί σήμερα που ήρθε ο λογαριασμός μπερδεύτηκα λίγο..

 

ειμαι 1.5 μηνα συνδρομητής σε 3 γραμμές..2 λογαριασμός που έρχεται.

ειναι ενα συμβολαιο στο οικονομικό 20,ενα στο ευελικτο 30 (με ενα surf and go 30) και ενα χωρίς πάγιο...

 

στο οικονομικό 20,δε πήρα επιδότηση,και ζήτησα έκπτωση αντί παγίου,αφού πρώτα με βεβαίωσε ο πολιτής οτι τα 20 ευρώ,είναι τελική τιμή ΜΕ ΦΠΑ.

 

εμένα όμως,μου ήρθε περίπου 17+ΦΠΑ,σαν να μην έχει δηλαδή αφαιρεθεί το 20% της εκπτωσης αντί επιδότησης που γράφει το συμβόλαιο μου..

 

για το χωρίς πάγιο τώρα,μπορώ να το διακόψω και να το κάνω καρτοκινητό ή να αλλάξβ πάγιο τώρα; 2 μήνες μετά την έναρξη του συμβολαίου; (έχω κάνει κίνηση λογαριαρμού,δεν είναι μηδενικοί)..

 

στο ευέλικτο 30,πήρα την προσφορά των 300 ευρώ,μπορώ να αλλάξω πάγιο και να κατέβω σε κατώτερο;

 

τέλος,τα τέλη κινητής τηλεφωνίας (νομίζω έτσι αναφέρονται),γιατί δεν είναι ίδια και στις 3 συνδέσεις;

 

συγγνώμη για το τεράστιο πόστ,αλλά έχω κάποια απορίες

 

Για το ευέλικτο 20,πρόσεξες κάπου στην ανάλυση να γράφει έκπτωση παγίου;Μπορεί μεν να γραφει ολόκληρο το ποσό του παγίου,αλλά στη συγκεντρωτική κίνηση θα πρέπει λογικά να γράφει την έκπτωση του παγίου!

 

Αν στο χωρίς πάγιο πήρες επιδοτηση,θα πρέπει είτε διακοπτοντας τη σύνδεση να την επιστρέψεις είτε να την καταναλώσεις.Προσοχή όμως:αν πήρες επιδότηση π.χ. 40 ευρώ και επιλέξεις να τα καταναλώσεις τότε,τα 40 ευρώ στο λογαριασμό του μηδενικού προγράμματος θα πρέπει να είναι χωρίς φπα!

 

Για το Ευέλικτο 30 και ειδικά για την προσφορά των 300 ευρώ,πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 3 μήνες από την ενεργοποίηση του συμβολαίου για να μεταβείς σε πρόγραμμα χαμηλότερου παγίου της ίδιας ομάδας!Αν π.χ. έκανες τη σύνδεση στις 29 Ιανουαρίου,θα μπορέσεις να κατέβεις σε πρόγραμμα από τις 29 Απριλίου!

 

Τα τέλη κινητής τηλεφωνίας εξαρτώνται απ'το ύψος του λογαριασμού!Για συνολικό λογαριασμού ύψους μέχρι 30 ευρω χωρίς ΦΠΑ είναι 2 ευρώ.Από 30 έως 60 ευρώ χωρίς ΦΠΑ πάλι είναι 5 ευρω και απ'τα 60 ευρώ και πάνω(χωρίς ΦΠΑ,να το εμπεδώσουν όλοι :p )είναι 10 ευρώ.

 

Αν έχεις π.χ. λογαριασμό της τάξεως των 25,77 ευρώ με φπα,το τέλος αυτό ανέρχεται στα 2,38 ευρώ.Για λογαριασμό π.χ. 65.82 ευρώ με φπα ανερχεται στα 5,95 ευρώ και ούτω καθ'εξης!

Link to comment
Share on other sites

για την εκπτωση παγιου,στον πρώτο λογαριασμο το εγραφε,τωρα σε αυτον οχι..

 

στο χωρις παγιο,μου ειπαν οτι δεν δινει επιδοτηση,αρα δε πηρα κιολας

 

ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις σας...δε με νοιάζει τόσο πολύ για το ευέλικτο 30 να αλλάξω,όσο για το οικονομικό 20 και το χωρίς πάγιο...αν δεν έχει πάρει επιδότηση,το οικονομικό 20,μπορεί να γινει καρτοκινητο χωρις αλλες χρεώσεις;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν έχει πάρει επιδότηση,το οικονομικό 20,μπορεί να γινει καρτοκινητο χωρις αλλες χρεώσεις;

 

Σαφώς,μόνο που θα πληρώσεις το ποσό της συνολικής έκπτωσης που πηρες για το χρονικό διάστημα που πέρασε!Επίσης,ασχέτως επιδότησης,είσαι υποχρεωμένη να παραμείνεις συνδεδεμένη στο δίκτυο για 2 μήνες τουλάχιστον(που σημαίνει ότι θα έχεις δικαίωμα να κάνεις αίτημα αποσύνδεσης του αριθμού αφού κλείσεις τουλάχιστον 1 μήνα- ).

Link to comment
Share on other sites

αχα,ωραία

 

τώρα ειδα κάποια "τελη επικοινωνίας"..τι είναι αυτά που απο σύνδεση σε σύνδεση διαφοροποιούνται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα στις 26/2 από Vodafone 100 σε καρτοκινητό Wind. Μου είχε έρθει λογαριασμός με πάγιο από 10/2-11/3. Ε λέω εντάξει στον επόμενο μήνα θα υπάρξει εξοφλητικός. Ω του θαύματος όμως στον επόμενο λογαριασμό όχι μόνο δεν μου επιστράφηκε το πάγιο, αλλά μου βάζουν να πληρώσω και 2,00€ τέλος κινητής τηλεφωνίας. :wacko: :wacko:

 

Σε σημερινή επικοινωνία μου είπαν ότι είναι off το σύστημά τους και να τους καλέσω από αύριο το πρωί στις 07:30. Ακόμα και η τελευταία εντύπωση από τη Βόνταφον πρέπει να είναι οδυνηρή. :down: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητότητα στις 26/2 από Vodafone 100 σε καρτοκινητό Wind. Μου είχε έρθει λογαριασμός με πάγιο από 10/2-11/3. Ε λέω εντάξει στον επόμενο μήνα θα υπάρξει εξοφλητικός. Ω του θαύματος όμως στον επόμενο λογαριασμό όχι μόνο δεν μου επιστράφηκε το πάγιο, αλλά μου βάζουν να πληρώσω και 2,00€ τέλος κινητής τηλεφωνίας. :wacko: :wacko:

 

Σε σημερινή επικοινωνία μου είπαν ότι είναι off το σύστημά τους και να τους καλέσω από αύριο το πρωί στις 07:30. Ακόμα και η τελευταία εντύπωση από τη Βόνταφον πρέπει να είναι οδυνηρή. :down: :mad:

 

Λογικα θα πηρες μετα τις 10.

Link to comment
Share on other sites

Να ειναι εταιρικο προγραμμα ή οχι?Καλα λεει ο φιλος απο πάνω. Διευκρινησε τι ακριβως ψαχνεις!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πμ...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

τώρα ειδα κάποια "τελη επικοινωνίας"..τι είναι αυτά που απο σύνδεση σε σύνδεση διαφοροποιούνται;

 

Τα τέλη επικοινωνίας είναι οι χρεώσεις που έχουν γίνει για κλήσεις, μηνύματα κλπ τα οποία είναι ότι έχεις κάνει μετά την εξάντληση των προπληρωμένων του παγίου ή χρεώσεις που έχουν γίνει για κλήσεις, μηνύματα κλπ σε προορισμούς που δεν συμπεριλαμβάνονται σε αυτούς που προβλέπει το συμβόλαιο σου.

Αν παίρνεις έντυπη ανάλυση κλήσεων μαζί με το λογαριασμό σου μπορείς να δεις εκεί ποιες είναι οι χρεώσεις αναλυτικά.

Αν έχεις myaccount θα πρέπει να μπεις στη vodafone.gr και να δεις την ανάλυση σου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ένας δεν βρέθηκε να ενημερώσει; Έδινε προχθές η VF επιδότηση 300€ για συμβόλαια με πάγιο από 30€ και άνω και δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να το γράψει στο forum; Όχι ότι θα έκανα κι άλλο συμβόλαιο, αλλά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ένας δεν βρέθηκε να ενημερώσει; Έδινε προχθές η VF επιδότηση 300€ για συμβόλαια με πάγιο από 30€ και άνω και δεν βρέθηκε ένας άνθρωπος να το γράψει στο forum; Όχι ότι θα έκανα κι άλλο συμβόλαιο, αλλά...

Δεν ''έδινε'', δίνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Έστω. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, κάποιο άλλο μέλος μπορεί να το ενδιαφέρει.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το ανέφερε κάποιος. Πάντως σύμφωνα με ενημέρωση η προσφορά ισχύει μέχρι νεοτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα φορητοτητα απο cosmote σε vodafone, σε ποσες μερες θα εγκριθει για να παρω και το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εκανα φορητοτητα απο cosmote σε vodafone, σε ποσες μερες θα εγκριθει για να παρω και το κινητο?

Δε σου έδωσαν ημερομηνία; Συνήθως είναι 3εβδομάδες ακριβώς. Η έγκριση γίνεται το αργότερο μέσα σε 5 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν περιπου 15μερες αλλα μεσα στις 5εργασιμες θα μπορω να παρω το κινητο οταν θα γινει η εγκριση δηλαδη?
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν περιπου 15μερες αλλα μεσα στις 5εργασιμες θα μπορω να παρω το κινητο οταν θα γινει η εγκριση δηλαδη?

Όχι βέβαια. Όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα θα γίνεις πελάτης τους, άρα τότε μπορείς να πάρεις την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...