Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι αν γινει εξουσιοδοτηση του ενος στον αλλον;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το καλοκαίρι πήρα συσκευή από τη voda χρησημοποιοντας την επιδότηση που μου αντιστοιχούσε. Τώρα θέλω να πάω στην cosmote με το ίδιο νούμερο αλλά αν φύγω πριν από το καλοκαίρι 2009 από τη voda θα πρέπει να καλύψω το ποσό της επιδότησης ή μεγάλο μέρος αυτής. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο παράθυρο ή κάποιος τρόπος ? Από την cosmote δεν με ενδιαφέρει κάποια συσκευή. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το καλοκαίρι πήρα συσκευή από τη voda χρησημοποιοντας την επιδότηση που μου αντιστοιχούσε. Τώρα θέλω να πάω στην cosmote με το ίδιο νούμερο αλλά αν φύγω πριν από το καλοκαίρι 2009 από τη voda θα πρέπει να καλύψω το ποσό της επιδότησης ή μεγάλο μέρος αυτής. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο παράθυρο ή κάποιος τρόπος ? Από την cosmote δεν με ενδιαφέρει κάποια συσκευή. Ευχαριστώ!

 

Makari na uphrxe kati. Apo th stigmh omws pou tha metafertheinsth cosmote h syndesh tha sou erthei o logariasmos me to poso ths epidothshs (oloklhro an diakopteis prin to 6mhno, meros autou apo ton 7o mhna kai meta) kai distixws den boreis na to apofugeis. Den boreis na kaneis upomonh mexri to kalokairi?

Link to comment
Share on other sites

@ΑBlackcat,έχεις πρόβλημα με την κάλυψη και θες να φύγεις ή για άλλον λόγο;Διότι προσωπικα δε συμφωνώ με την άποψη περί παραθύρου για να μην επιστρέψεις την επιδότηση...Η εταιρία πληρώνει ουσιαστικά μέρος του ποσού της συσκευής!Πώς είναι δυνατό να φύγεις εάν δεν της επιστρέψεις την επιδότηση;;Όταν μας δίνουν επιδοτήσεις είναι καλές οι εταιρίες αλλά όταν είναι να τις επιστρέψουμε προσπαθούμε να τις αποφύγουμε;;Συγνώμη για το ύφος της απάντησης,δεν εξαπολύω προσωπική επίθεση,αλλά ο συνδρομητής εκτός από δικαιώματα έχει και υποχρεώσεις και καλό είναι να τις τηρεί...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το καταλαβαίνω ότι δεν ακούγεται ωραία αυτό που θέλω. Δεν προσπαθώ να φάω χρήματα από την εταιρία Με τίποτα δεν με ενδιαφέρει η επιδότηση γι αυτό και τονίζω ότι δεν θέλω άλλη συσκευή πηγαίνοντας στην cosmote. (μήπως γινόταν κάποιος συψυφισμός) To πρόβλημα μου είναι καθαρά η κάλυψη. Ήταν χάλια αλλά έχω την εντύπωση ότι όσο πάει γίνεται και χειρότερη. Εδώ που μένω δεν έχω καθόλου σήμα . ΟΙ φίλοι κατεβαίνουν ότι φτάνω στην γειτονιά μου επειδή κόβεται το τηλέφωνο .Από τότε που έχω 3g συσκευή κόβεται και η γραμμή μαζί με το σήμα με αποτέλεσμα να κάνω 3-4-5 φορές το ίδιο τηλεφώνημα μπας και συνεννοηθώ. Δεν τα βάζω με την voda και έλεγα να συνεχίσω με αυτή ( γι αυτό και η επιδότηση )αλλά πραγματικά κουράστηκα να με βρίζουν όλοι επειδή δεν με βρίσκουν όταν χρειάζεται και εγώ να πληρώνω μεγάλα ποσά λόγω μη κάλυψης. Πήρα ένα whats up για δοκιμή και πραγματικά καμία σχέση .Και όσους ρώτησα εδώ μου είπαν μόνο cosmote.Δεν τα βάζω με την voda αλλά δεν φταίω και εγώ ούτε θα πάω τεχνολογικά προς τα πίσω για να μην κόβεται η γραμμή μέχρι να ξαναπιάσει . Απλά θα περιμένω να περάσει ο καιρός :(
Link to comment
Share on other sites

πολυ μελανχολικο το μηνυμα! ξερω και εγω περιοχες που εχει μονο η vodafone καλυψη. ετσι ειναι οπου βρεις!:luck:

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

@ABlackCat

Άν όμως συνεχιστεί έτσι η κατάσταση με την κάλυψη που έχεις στην περιοχή σου θα συνεχίσεις να είσαι συνδρομητής της ή θα χρησιμοποιείς το What's Up?.Με την Cosmote μπορείς να κάνεις κανονικά κλήσεις στην περιοχή σου;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια φίλη μου έχει συμβόλαιο και της ήρθε μήνυμα ότι έχει διπλάσιο χρόνο ομιλίας να καταναλώσει από αυτόν του συμβολαίου της.Αυτό ήταν και τις γιορτές.Όμως υπάρχει ακόμη τέτοια προσφορά;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια φίλη μου έχει συμβόλαιο και της ήρθε μήνυμα ότι έχει διπλάσιο χρόνο ομιλίας να καταναλώσει από αυτόν του συμβολαίου της.Αυτό ήταν και τις γιορτές.Όμως υπάρχει ακόμη τέτοια προσφορά;:confused:

Ο διπλασιασμός ισχύει μέχρι 31/01/2009, εφόσον τηρούσε τις προυποθέσεις της προσφοράς.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

@stathis 123 Όντος είναι ανάλογα την περιοχή. Στο Λαγονησι μου έβγαζε σήμα 3g το καλοκαίρι και ήταν τέλεια.. :happy:

@johnthegreek να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω. Μπορεί να αλλάξω συσκευή μέχρι το καλοκαίρι να μην κόβεται η γραμμή άμα χάνει το σήμα ( να μην είναι 3g) δεν βλέπω άλλη λύση:worry:

Link to comment
Share on other sites

@stathis 123 Όντος είναι ανάλογα την περιοχή. Στο Λαγονησι μου έβγαζε σήμα 3g το καλοκαίρι και ήταν τέλεια.. :happy:

@johnthegreek να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω. Μπορεί να αλλάξω συσκευή μέχρι το καλοκαίρι να μην κόβεται η γραμμή άμα χάνει το σήμα ( να μην είναι 3g) δεν βλέπω άλλη λύση:worry:

Δηλαδή το 3g σου δημιουργεί το πρόβλημα? Γιατι δεν δοκιμάζει να επιλεξεις μονο GSM δίκτυο μήπως δεις διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

ναι να το κανεις αυτο και εγω ειχα προβλημα με το 3g και τωρα ειναι μια χαρα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με πήρε η vodafone να με ευχαριστήσει που ειμαι πελάτης της τόσα χρόνια... :p γελάω γιατί εδώ και κάποιες μέρες έχω αποφασίσει να πάω προς wind και όλο αμελώ να πάω σε κατάστημα να κάνω την αίτηση... και να με ενημερώσει ότι έχω μια τρομερή επιδότηση 59€ αλλά λέει ότι έχω τη δυνατότητα αντί της επιδότητησης να έχω προσωρινή έκπτωση 18-20% στο πάγιο μου μέχρι να χρησιμοποιήσω την επιδότηση. Είναι λέει ανεξάρτητο της επιδότησης και έτσι μπορώ να το ενεργοποιήσω τώρα και κάθε μήνα να ενημερώνομαι για την επιδότητηση μου που δε χάνεται και οταν τη χρησιμοπιήσω αυτόματα θα σταματήσει η έκπτωση στο πάγιο, επειδή σκέφτομαι να φυγω δε το έκανα και μου είπε ότι μπορώ άλλωστε σε κατάστημα της vodafone να το κάνω απλά με τη ταυτότητα μου, καινούργιο είναι αυτό πάλι;; δεν ειναι η έκπτωση αντί επιδότησης πάντως γιατί τι ρώτησα και μου ειπε οχι γιατι δε χανεται η επιδότηση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα με πήρε η vodafone να με ευχαριστήσει που ειμαι πελάτης της τόσα χρόνια... :p γελάω γιατί εδώ και κάποιες μέρες έχω αποφασίσει να πάω προς wind και όλο αμελώ να πάω σε κατάστημα να κάνω την αίτηση... και να με ενημερώσει ότι έχω μια τρομερή επιδότηση 59€ αλλά λέει ότι έχω τη δυνατότητα αντί της επιδότητησης να έχω προσωρινή έκπτωση 18-20% στο πάγιο μου μέχρι να χρησιμοποιήσω την επιδότηση. Είναι λέει ανεξάρτητο της επιδότησης και έτσι μπορώ να το ενεργοποιήσω τώρα και κάθε μήνα να ενημερώνομαι για την επιδότητηση μου που δε χάνεται και οταν τη χρησιμοπιήσω αυτόματα θα σταματήσει η έκπτωση στο πάγιο, επειδή σκέφτομαι να φυγω δε το έκανα και μου είπε ότι μπορώ άλλωστε σε κατάστημα της vodafone να το κάνω απλά με τη ταυτότητα μου, καινούργιο είναι αυτό πάλι;; δεν ειναι η έκπτωση αντί επιδότησης πάντως γιατί τι ρώτησα και μου ειπε οχι γιατι δε χανεται η επιδότηση

Όταν έχεις ανανέωση δε χάνεται η επιδότηση. Μόνο σε νέα σύνδεση χάνεται. Γιατί δε ζητάς να σου αυξήσουν την επιδότηση?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ εκπτωση αντι επιδοτησης...

 

Απλως οπως λεει το site Οποτε θελεις μπορεις να παρεις την κανονικη επιδοτηση σου και σου κοβεται η εκπτπωση.....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ανανέωση δε χάνεται η επιδότηση. Μόνο σε νέα σύνδεση χάνεται. Γιατί δε ζητάς να σου αυξήσουν την επιδότηση?

Γιατί όπως είπα θα φύγω προς άλλο δίκτυο όχι μόνο λόγω επιδότησης, πως νόμιζα εγώ ότι απλά ζητάς αφαίρεση παγιού για ένα χρόνο αντί για επιδότηση και απλά χάνεις την επιδότηση. τεσπα λάθος μου σορρυ. Βλακείες δηλαδή και νόμιζα ότι κανει καμιά προσφορά στους παλιούς πελάτες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πάλι μισόλογα λέτε ρε παιδιά? πείτε του ανθρώπου οτι αν πάρει την έκτπωση και φύγει κάποια στιγμή πριν το 12μηνο θα πρέπει να επιστρέψει ολόκληρη ή μέρος της έκτπωσης που "καρπώθηκε".
Link to comment
Share on other sites

Πάλι μισόλογα λέτε ρε παιδιά? πείτε του ανθρώπου οτι αν πάρει την έκτπωση και φύγει κάποια στιγμή πριν το 12μηνο θα πρέπει να επιστρέψει ολόκληρη ή μέρος της έκτπωσης που "καρπώθηκε".

αυτό ήξερα κι εγώ γι΄αυτό ρώτησα, τελικά ισχύει ή όχι;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε τι μου ετυχε. εχω ευελικτο 20 και επειδη επρεπε να ρυθμιστει η εκδοση λογαριασμου να βγαινει καθε πρωτη του μηνος μου εβγαλαν ξεχωριστο λογαριασμο για τις 31/12 μονο. ερχεται ο λογαριασμος και τι να δω; χρεωση του τελευταιου μηνυματος της χρονιας και ωρα 23:59:49 με 0,0063€? γινονται αυτα τα πραγματα;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και εγω....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...