Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα κατάστημα άκουσα σήμερα το εξής τραγούδι : http://www.sendspace.com/file/22b931

 

Έχει κανείς ιδέα ποιο είναι;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε φεύγω για διακοπές και πιστεύω ότι είναι κρίμα να τις περνάς χωρίς αυτά,τα λέμε:)

 

Paul Kalkbrenner - Dockyard

Abacus - A whole new way of looking at the day

Groove Armada - Paris

Ada - Each & everyone (Blindhouse mix)

Blank & Jones - Stars shine bright (L.A. by Night mix)

Blank & Jones - Loneliness (Chill House mix)

Bias - Deceive

Zac F - Buona notte amore

Mo'Horizons - Como e o ar(Easy Rhodes mix)

Laidback - Beautiful day (Banzai & Trentemoller mix)

Delerium - Angelicus

Billie Holliday - Speak low (Bent mix)

Sarah McLachlan - Fumbling towards ecstasy (Junior Boys mix)

Clara Hill - Silent distance (Icube mix)

Radia - Amran cafe

Presuntos Implicados - Gente

Obscure Celebrities - Fahrenheit(Ulrich Schnauss mix) !The bestest!

 

Ciao

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!Ψάχνω 2 πολύ γνωστά κομμάτια με στίχους:

1."Maybe we can do it,we can do it,do it right,we can do it baby, do it tonight..." (παλιό beatακι)

2."..say,i'll miss you everyday, don't take your love awayyy...you,were always on the run..." (παλίο κομμάτι 70's slow jazz/funky)

 

Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

kalhspera guys....akouw twra teleytaia ena tragoudi sto radio, dance to opoio tragoudaei enas kai meta to refren agougontai kati san kotes kai kala opws sto holy dolly song....tetoio stylaki....kserei kaneis titlo?
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ανεβάσει εδώ: http://www.sendspace.com/file/56173d

ένα rar με 4 sample με κάτι τραγούδια που ψάχνω

σε πολύ καλή ποιότητα.

 

Το μέγεθος του είναι 6MB

 

Ευχαριστώ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ψάχνω το remix που παιζει τώρα τελευταια του τραγουδιού που λέει " can't just stop don't you know i never let you go don't go "

ευχαριστώ πολύ

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ψάχνω το remix που παιζει τώρα τελευταια του τραγουδιού που λέει " can't just stop don't you know i never let you go don't go "

ευχαριστώ πολύ

 

Nouvelle Vague - Don't Go

 

Το αυθεντικό από Yazoo

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ παρα πολύ!!

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι του Τσαλίκη..Είναι μια μπαλάντα και θυμάμαι πως στο video-clip έδειχνε κάποια άτομα μέσα σε ένα πλοίο να αποχαιρετιούνται...

 

Θυμάμαι κάτι φαντάρους, 3 κοπέλες εκ των οποίων η μία δοκίμαζε ένα βέλος απο αυτά που φοράνε οι νύφες, έναν πατέρα που έδινε λέφτά στον γιό του, ένα ζευγάρι ηλικιωμένους...

 

Μήπως θυμίζει κάτι σε κάποιον αυτό?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι του Τσαλίκη..Είναι μια μπαλάντα και θυμάμαι πως στο video-clip έδειχνε κάποια άτομα μέσα σε ένα πλοίο να αποχαιρετιούνται...

 

Θυμάμαι κάτι φαντάρους, 3 κοπέλες εκ των οποίων η μία δοκίμαζε ένα βέλος απο αυτά που φοράνε οι νύφες, έναν πατέρα που έδινε λέφτά στον γιό του, ένα ζευγάρι ηλικιωμένους...

 

Μήπως θυμίζει κάτι σε κάποιον αυτό?

 

Nomizw oti einai to "Ekana ti nyxta mera"

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα παλιό τραγούδι του Τσαλίκη..Είναι μια μπαλάντα και θυμάμαι πως στο video-clip έδειχνε κάποια άτομα μέσα σε ένα πλοίο να αποχαιρετιούνται...

 

Θυμάμαι κάτι φαντάρους, 3 κοπέλες εκ των οποίων η μία δοκίμαζε ένα βέλος απο αυτά που φοράνε οι νύφες, έναν πατέρα που έδινε λέφτά στον γιό του, ένα ζευγάρι ηλικιωμένους...

 

Μήπως θυμίζει κάτι σε κάποιον αυτό?

Είναι το "Δεν υπάρχουν αντίο στο δρόμο μας".

Link to comment
Share on other sites

Είναι το "Δεν υπάρχουν αντίο στο δρόμο μας".

 

Αυτό το τραγούδι έψαχνα...δλδ δεν θυμόμουν με τίποτα τον τίτλο..ευχαριστώ!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς καλλιτέχνη-ερμηνευτή και τίτλο από ένα τραγούδι που λέει:

Βάλε μου να πιω και ξαναβάλε μου, αυτή η γυναίκα θα 'ναι το φινάλε μου.

;;;

Ευχαρστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! θα ηθελα και εγω την βοηθεια σας για δυο τραγουδια που παιζονται στο ραδιοφωνο (Διεση)

Το πρωτο ειναι ψιλο φολκ κλορ θυμιζει σερβικο ρυθμο ειναι φυσικα ξενο και εχει

μεσα πολυ τρομπετα ή σαξοφωνο(τραγουδαει αντρας). Στο δευτερο κουπλε ξεκιναει καπως ετσι : And i will love to see that day, that day is mine, when she...

Το δευτερο τραγουδι ειναι τζαζακι slow τραγουδαει γυναικα (αν θυμαμε καλα παιζει και στην τηλεοραση σε διαφημιση με γιαουρτι η παγωτο). Σε καποιο σημειο λεει: The truth is we are much too young, now I am looking for you or anyone like you. Pease sacrifice....

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..

Μηπως μπορει να μου πει καποιος ποιος τραγουδαει το "..τα ονειρα μου κοκκινα, τα ονειρα σου ασπρα, ρουχα μαζι που πλυθηκαν κι εχουνε γινει ροζ..";

Εχω την εντυπωση πως λεγεται ροζ :p, αλλα χωρις τον ερμηνευτη δεν μπορω να το βρω :rolleyes:..

Ευχαριστω πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι λέγεται όντως Ροζ και η πρώτη εκτέλεση είναι του Γιάννη Μηλιώκα και της Αφροδίτης Μάνου, ενώ το έχουν πει και ο Γιάννης Πάριος με τη Χαρούλα Αλεξίου:)
Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....:)

Άκουσα ένα τραγουδάκι εχθές που έλεγε "Δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα, κρύο δεν έκανε ποτέ, έλα απόψε να νιώσεις, όπως δεν ένιωσες ποτέ". Κάπως έτσι πήγαιναν τα λόγια...

Μήπως ξέρει κανείς ποίο είναι???

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! θα ηθελα και εγω την βοηθεια σας για δυο τραγουδια που παιζονται στο ραδιοφωνο (Διεση)

Το πρωτο ειναι ψιλο φολκ κλορ θυμιζει σερβικο ρυθμο ειναι φυσικα ξενο και εχει

μεσα πολυ τρομπετα ή σαξοφωνο(τραγουδαει αντρας). Στο δευτερο κουπλε ξεκιναει καπως ετσι : And i will love to see that day, that day is mine, when she...

Το δευτερο τραγουδι ειναι τζαζακι slow τραγουδαει γυναικα (αν θυμαμε καλα παιζει και στην τηλεοραση σε διαφημιση με γιαουρτι η παγωτο). Σε καποιο σημειο λεει: The truth is we are much too young, now I am looking for you or anyone like you. Pease sacrifice....

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!!!!!

 

To πρώτο είναι το Postcards from Italy-Beirut και το άλλο είναι Koop Island Blues-Koop

And so Sally can wait, she knows it's too late as we're walking on by

Her soul slides away, but don't look back in anger

I heard you say

:music:

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζετε είτε τραγουδιστή είτε τίτλο, το ρεφρέν λέει:

"Θεσσαλονίκη, Θεσσαλονίκη, τα φώτα σου δε σβήνουνε ποτέ..."

 

Άνδρας ερμηνεύει και είναι έντεχνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς καλλιτέχνη-ερμηνευτή και τίτλο από ένα τραγούδι που λέει:

Βάλε μου να πιω και ξαναβάλε μου, αυτή η γυναίκα θα 'ναι το φινάλε μου.

;;;

Ευχαρστώ προκαταβολικά!

 

Κώστας Καρουσάκης - Βάλε μου να πιώ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...