Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έχω δύο γνωστά τραγούδια που δεν ξέρω τίτλο!

Τα έβαλα σε ένα zipακι...

Και τα δύο γίνονται κατανοητά -ηχογράφηση βλέπετε- κατά τη μέση περίπου.

http://www.sendspace.com/file/tdsh0g

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω δύο γνωστά τραγούδια που δεν ξέρω τίτλο!

Τα έβαλα σε ένα zipακι...

Και τα δύο γίνονται κατανοητά -ηχογράφηση βλέπετε- κατά τη μέση περίπου.

http://www.sendspace.com/file/tdsh0g

 

To 1o einai

Danzel VS DJ Frank - My arms keep missing u

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω δύο γνωστά τραγούδια που δεν ξέρω τίτλο!

Τα έβαλα σε ένα zipακι...

Και τα δύο γίνονται κατανοητά -ηχογράφηση βλέπετε- κατά τη μέση περίπου.

http://www.sendspace.com/file/tdsh0g

 

To 1 είναι Dj Frank vs. Danzel-My arms keep missing you

 

Edit: Oooops!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας.

 

Είναι ένα slow ΕΛΛΗΝΙΚΟ κομμάτι, μάλλον προς το έντεχνο θα το έλεγα, που έχει μέσα λέξεις όπως "μπόχα", "σκουριά", "λιμάνι"... Μου είπαν πως το λέει ο Πασχαλίδης και ότι το λένε "Μπόχα" αλλά δεν υπάρχει όχι μόνο ο συγκεκριμένος τίτλος, αλλά ούτε καν η συγκεκριμένη λέξη ως στίχος σε κανένα από τα τραγούδια του Πασχαλίδη...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα;;

 

Έχω φάει τον τόπο

 

(Και για να σας προλάβω, δεν είναι το Φωτιά στο Λιμάνι από τα Ξύλινα Σπαθιά)

 

μάλλον κάτι δεν άκουσες καλά... ;)

Το κομμάτι λέγεται "Μόχα" κι είναι από τον Παύλο ΠΑΥΛΙΔΗ (των ξύλινων σπαθιών)...

Link to comment
Share on other sites

μάλλον κάτι δεν άκουσες καλά... ;)

Το κομμάτι λέγεται "Μόχα" κι είναι από τον Παύλο ΠΑΥΛΙΔΗ (των ξύλινων σπαθιών)...

 

:lol: :lol: Χαλασμένο τηλέφωνο. Του το είπαν λάθος και μου το είπε λάθος μάλλον...

 

Thanks πάρα πολύ pakoulis :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανενας κανα κομματι απο blazin squad λεγετε here for oul...?

Η μηπως το εχει κανενας.....?

Τπτ κανεις παιδια..???:(

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς ιδέα γι' αυτό?

 

(μου είπαν ότι πρέπει να είναι του Χατζιδάκη)...

 

http://www.sendspace.com/file/oucq26

Είναι το "Βροχή", του Χατζιδάκι, από το Xαμόγελο της Τζοκόντας.

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα σημερα στο ραδιοφωνο ενα πολυ ωραιο(κατα τη γνωμη μου)beat-ατο remake του "Πιες" του Ρακιτζη απο μια κοπελια.Μηπως ξερουμε ποια το λεει??:cool:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Ακουσα σημερα στο ραδιοφωνο ενα πολυ ωραιο(κατα τη γνωμη μου)beat-ατο remake του "Πιες" του Ρακιτζη απο μια κοπελια.Μηπως ξερουμε ποια το λεει??:cool:

Η Χρύσπα (ο κανονικός τίτλος του τραγουδιού είναι "Δικός Σου Για Πάντα" και "Δική Σου Για Πάντα"). ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια πολυ γενικη μουσικη "αναζητηση":

 

Στη τηλεοραση συχνα ακουγονται ορχηστρικα κομματια σε στιγμες εντασης κλπ π.χ. Nara - ES Posthumus, Damage - Zbigniew Preisner (και τα δυο τα εμαθα μεσα απο αυτο το φορουμ)

 

Εχει κανεις να προτεινει κατι παρομοιο???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Η Χρύσπα (ο κανονικός τίτλος του τραγουδιού είναι "Δικός Σου Για Πάντα" και "Δική Σου Για Πάντα"). ;)

 

Ευχαριστω πολυ!:D

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε κανένα τραγούδι που τραγαουδάει ο Βαλάντης σε σευνεργασία με την Πάμελα αν δεν κάνω λάθος? Θέλω καλλιτέχνη και τίτλο. :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ένα beat (απ'ό,τι θυμάμαι) κομμάτι, το οποίο είχε ένα video clip όπου ένας τύπος έβλεπε παντού (στο σπίτι, στο κουτί από το γάλα, στο αυτοκίνητο, στους τοίχους) μηνύματα που τον οδηγούσαν σε μια κατεύθυνση για να βρει μια κοπέλα; (πχ. στον αυτοκινητόδρομο οι πινακίδες έλεγαν κάτι σαν "προχώρα, είσαι κοντά" ή κάτι τέτοιο). :wacko:

 

Στο τέλος θυμάμαι έφτανε σε ένα club όπου την έβρισκε τελικά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει... είναι κομμάτι λίγο μετά το 2000... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρετε κανένα τραγούδι που τραγαουδάει ο Βαλάντης σε σευνεργασία με την Πάμελα αν δεν κάνω λάθος? Θέλω καλλιτέχνη και τίτλο. :)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!! :rolleyes:

 

Μια συνεργασία του με την Ευρυδίκη θυμάμαι. Είσαι σίγουρος πως δεν είναι αυτό;

 

Θυμάται κανείς ένα beat (απ'ό,τι θυμάμαι) κομμάτι, το οποίο είχε ένα video clip όπου ένας τύπος έβλεπε παντού (στο σπίτι, στο κουτί από το γάλα, στο αυτοκίνητο, στους τοίχους) μηνύματα που τον οδηγούσαν σε μια κατεύθυνση για να βρει μια κοπέλα; (πχ. στον αυτοκινητόδρομο οι πινακίδες έλεγαν κάτι σαν "προχώρα, είσαι κοντά" ή κάτι τέτοιο). :wacko:

 

Στο τέλος θυμάμαι έφτανε σε ένα club όπου την έβρισκε τελικά. Όποιος μπορεί να βοηθήσει... είναι κομμάτι λίγο μετά το 2000... :worry:

 

Ελληνικό ή ξένο κομμάτι;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ενα τραγουδι που κυκλοφορησε πριν 1+χρονο,δεν θυμαμαι ποτε ακριβως(βασικα ετυχε&το ξανακουσα τωρα&το θυμηθηκα),ειναι γνωστο&λεει ''οτι ειμαι μονος μου&με λιωνει ο πονος μου ερημος ο δρομος μου αδειος&εγω''!δεν ειμαι&πολυ του ελληνικου οποτε δεν τα πολυξερω αυτα..ευχαριστω!
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις ενα τραγουδι που κυκλοφορησε πριν 1+χρονο,δεν θυμαμαι ποτε ακριβως(βασικα ετυχε&το ξανακουσα τωρα&το θυμηθηκα),ειναι γνωστο&λεει ''οτι ειμαι μονος μου&με λιωνει ο πονος μου ερημος ο δρομος μου αδειος&εγω''!δεν ειμαι&πολυ του ελληνικου οποτε δεν τα πολυξερω αυτα..ευχαριστω!

 

Νίκος Μακρόπουλος - Κοπηκα Στα Δυο

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό ή ξένο κομμάτι;

Ξένο.

Δεν το διευκρίνισα, αλλά από την περιγραφή νομίζω ότι είναι σαφές ότι δεν παίζει τέτοιο video clip να ήταν ελληνικό... :rolleyes:

 

Σου λέει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Μια συνεργασία του με την Ευρυδίκη θυμάμαι. Είσαι σίγουρος πως δεν είναι αυτό;

 

Απ' ότι έμαθα ο Βαλάντης και η Πάμελα έβγαλαν ένα τραγούδι το οποίο το τραγουδάνε μαζί στο νυκτερινό κέντρο όπου εμφανίζονται. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν. Δεν ξέρω αν αληθεύει. Έχει κανείς κάτι υπόψιν του;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...