Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούριο ελληνικο ζεμπεκικο,μαλλον ντουετο αντρικο με στιχο: ''καμια γυναικα δε μου σταθηκε,δε με αισθάνθηκε....''κτλ.

 

Any ideas??

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στάμος είναι. Τίτλο δεν ξέρω ακόμα!

 

EDIT: Ανδρεάς Στάμος - Καμια Γυναίκα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πριν από μερικές μέρες άκουσα σε μια καφετέρια ένα τραγούδι το οποίο είναι διασκευή από κάποια παλιά επιτυχία. Δεν κατάφερα να ηχογραφήσω ούτε ένα τόσο δα δειγματάκι και δεν έπαιξε αρκετά ώστε να θυμηθώ τους στίχους. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι το κομμάτι έχει πολύ περίεργη μουσική και πρέπει να ήταν επιτυχία το '86 ή το '87.

Κι επειδή ξέρω ότι με αυτές τις πληροφορίες είναι απίθανο να βοήθησα, ξέρετε πού μπορώ να βρω ποια τραγούδια ήταν επιτυχίες εκείνες τις χρονιές;

Είχαν κυκλοφορήσει και συλλογές με τίτλο "Hits '87" & "Hits '86" αντίστοιχα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Πριν από μερικές μέρες άκουσα σε μια καφετέρια ένα τραγούδι το οποίο είναι διασκευή από κάποια παλιά επιτυχία. Δεν κατάφερα να ηχογραφήσω ούτε ένα τόσο δα δειγματάκι και δεν έπαιξε αρκετά ώστε να θυμηθώ τους στίχους. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι το κομμάτι έχει πολύ περίεργη μουσική και πρέπει να ήταν επιτυχία το '86 ή το '87.

Κι επειδή ξέρω ότι με αυτές τις πληροφορίες είναι απίθανο να βοήθησα, ξέρετε πού μπορώ να βρω ποια τραγούδια ήταν επιτυχίες εκείνες τις χρονιές;

Είχαν κυκλοφορήσει και συλλογές με τίτλο "Hits '87" & "Hits '86" αντίστοιχα...

Οι συλλογές που κυκλοφόρησαν εκείνες τις χρονιές (όπως και κάθε χρονιά) είναι πάρα πολλές :p Όταν λες παράξενη μουσική, τι εννοείς; τι στυλ ήταν το κομμάτι; ο ερμηνευτής, άντρας, γυναίκα, ντουέτο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε πιο τραγουδι μηπως λεει αυτους τους στοιχους "κανουμε ερωτα αποψε το βραδυ"?
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το βράδυ στο Survivor είχε μία εκτέλεση του "I will survive". Ξέρετε ποιός το λέει; Παίζει πολύ και στα ραδιόφωνα...

 

EDIT: Μόλις το βρήκα. Cake λέει σαν καλλιτέχνη... Να 'ναι καλά το limewire! :p

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά μία αναζήτηση ένα τραγούδι ποντιακό πρέπει να είναι και λέει "τα παλατια της αγάπης με αγάπη χτίζονται" δεν ξέρω κατα πόσο Βοήθησα αλλά άνδρας τραγουδάει!!!!
Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγουδάκι που ακούγεται πάρα πολύ τώρα τελευταία. Το έχω ανεβάσει και σε mp3 και σε amr:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/ampel/46102

 

EDIT:Το βρήκα Djuma Soundsytem-Les Djins

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αυτά τα δύο κομμάτια;

Το ένα είναι ηχογράφηση από το ραδιόφωνο

και το άλλο ηχογράφηση από την τηλεόραση (S1ngles)

Thanks!

:)

http://www.sendspace.com/file/t75q8c 1MB

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αυτά τα δύο κομμάτια;

Το ένα είναι ηχογράφηση από το ραδιόφωνο

και το άλλο ηχογράφηση από την τηλεόραση (S1ngles)

Thanks!

:)

http://www.sendspace.com/file/t75q8c 1MB

 

1. «Sniff 'n' The Tears - Driver's Seat»

2. «Saint Etienne - Pale Movie»

 

:)


Link to comment
Share on other sites

1. «Sniff 'n' The Tears - Driver's Seat»

2. «Saint Etienne - Pale Movie»

 

:)

 

Για άλλη μία φορά speechless, thanks Cristina!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

3.http://rapidshare.com/files/9444681/Recording__2_.amr.html

 

Είναι κάποιο ρεμίξ του Lost in the night από τον Κώστα Χαριτοδιπλωμένο...

 

 

 

 

 

 

Το τραγούδι Fame από την Irene Cara είχε διασκευαστεί πριν 3-4 χρόνια. Ποια το έλεγε; Θυμάται κανείς;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Οι συλλογές που κυκλοφόρησαν εκείνες τις χρονιές (όπως και κάθε χρονιά) είναι πάρα πολλές :p Όταν λες παράξενη μουσική, τι εννοείς; τι στυλ ήταν το κομμάτι; ο ερμηνευτής, άντρας, γυναίκα, ντουέτο;

 

Θα προσπαθήσω να απαντήσω μιας και δεν κατέχω τα της μουσικής. Το τραγούδι το χαρακτήρησα "παράξενο" γιατί η μελωδία επαναλαμβάνεται (κάτι σαν τα τέκνο κομμάτια) καθόλη τη διάρκεια του τραγουδιού και η φωνή του τραγουδιστή έχει κάτι το απροσδιόριστα περίεργο. Τραγουδάει άντρας.

Ανέβασα ό,τι κατάφερα να ηχογραφήσω στο μαγαζί. Προειδοποιώ ότι ακούγεται πάρα πολλή φασαρία και κάπου στο βάθος ίσως να πιάσετε κάτι από τη μουσική.

Sample

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ena kommati re paidia pouleei kati san dead mans coffin-fat rabbit kai einai rock psilo apalo - argo xerete tipota?

 

Zed Yago - Black Bone Song ?

 

Υπάρχουν 2 εκτελέσεις.

Βέβαια δεν αναφέρει το fat rabbit...

 

Seven men on a dead man's coffin

waiting 'till the rumour will be true

seven souls are damned for ever

eternally bound to sing the tune

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

wrong topic...

Αλλα ωραιο τραγουδακι ;) ηρεμο

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

 

Gia to 1 kai to 2 kaneis????

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να απαντήσω μιας και δεν κατέχω τα της μουσικής. Το τραγούδι το χαρακτήρησα "παράξενο" γιατί η μελωδία επαναλαμβάνεται (κάτι σαν τα τέκνο κομμάτια) καθόλη τη διάρκεια του τραγουδιού και η φωνή του τραγουδιστή έχει κάτι το απροσδιόριστα περίεργο. Τραγουδάει άντρας.

Ανέβασα ό,τι κατάφερα να ηχογραφήσω στο μαγαζί. Προειδοποιώ ότι ακούγεται πάρα πολλή φασαρία και κάπου στο βάθος ίσως να πιάσετε κάτι από τη μουσική.

Sample

 

Αν και δεν είμαι σίγουρη γι αυτό που ακούω στο sample...

Ίιιιιισως να θέλεις την εκπληκτική διασκευή «Sunglasses At Night» (του Corey Hart) από Tiga and Zyntherius. :)

 

Εδώ θα βρεις κι ένα sample του για να δεις αν όντως είναι αυτό. :)


Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι σίγουρη γι αυτό που ακούω στο sample...

Ίιιιιισως να θέλεις την εκπληκτική διασκευή «Sunglasses At Night» (του Corey Hart) από Tiga and Zyntherius. :)

 

Εδώ θα βρεις κι ένα sample του για να δεις αν όντως είναι αυτό. :)

 

Καλά ρε Christina, είσαι φοβερή!!! Πού το άκουσες;; Εγώ δεν καταλάβαινα τπτ απο την ηχογράφηση! :lol: Τώρα που το είπες και το ξανάκουσα έχεις απόλυτο δίκιο! Τί θα κάναμε χωρίς εσένα! Άχ! :p

 

Επίσης χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε κιόλας! ;)

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

hahaha :p

Κι εγώ μόλις το άκουσα το sample αναρωτιόμουν πού είναι το τραγούδι... :p

Του έκανα ένα amplify spell και ένα concentrate spell σε μένα και πάνω που έλεγα «ΓΜΤ! Αυτό το ξέρω...», μου ήρθε η έμπνευση... :p

 

Ε... Τώρα αν είναι όντως αυτό, ας το ακούσει η καλή μας anarxaki για να μας πει... :)

 

Btw, όταν το είχα πρωτοακούσει, κόλλησα πολύ. Το είχα λιώσει! :happy: :p


Link to comment
Share on other sites

Zed Yago - Black Bone Song ?

 

Υπάρχουν 2 εκτελέσεις.

Βέβαια δεν αναφέρει το fat rabbit...

 

Seven men on a dead man's coffin

waiting 'till the rumour will be true

seven souls are damned for ever

eternally bound to sing the tune

 

dustuhos den to vrisko to kommati :( . se euharisto pantos.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...