Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hahaha :p

Κι εγώ μόλις το άκουσα το sample αναρωτιόμουν πού είναι το τραγούδι... :p

Του έκανα ένα amplify spell και ένα concentrate spell σε μένα και πάνω που έλεγα «ΓΜΤ! Αυτό το ξέρω...», μου ήρθε η έμπνευση... :p

 

Ε... Τώρα αν είναι όντως αυτό, ας το ακούσει η καλή μας anarxaki για να μας πει... :)

 

Btw, όταν το είχα πρωτοακούσει, κόλλησα πολύ. Το είχα λιώσει! :happy: :p

 

Να σου πώ την αλήθεια σκέφτηκα να το περάσω κι εγώ απο το GoldWave μπάς και βγάλω καμιά άκρη αλλά το είδα 4 η ώρα το πρωί και βαριόμουν απίστευτα! Ήθελε και μετατροπή, άστα! Τρελή βαρεμάρα! :lol:

 

Πάντως αυτό είναι, μην ανησυχείς! Κολλάει και η περιγραφή της οπότε... ;)

 

Btw, όσο αντιπαθώ τα σκουφάκια πάνω στα smileys, το post σου ήταν full στα σκουφιά!! :grin:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

hahaha :p

Κι εγώ μόλις το άκουσα το sample αναρωτιόμουν πού είναι το τραγούδι... :p

Του έκανα ένα amplify spell και ένα concentrate spell σε μένα και πάνω που έλεγα «ΓΜΤ! Αυτό το ξέρω...», μου ήρθε η έμπνευση... :p

 

Ε... Τώρα αν είναι όντως αυτό, ας το ακούσει η καλή μας anarxaki για να μας πει... :)

 

Btw, όταν το είχα πρωτοακούσει, κόλλησα πολύ. Το είχα λιώσει! :happy: :p

Επαυξάνω. Αθάνατο κομμάτι :respect:

 

Που στο καλό το άκουσες σε τόσο άθλιο sample; :p

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω ενα τραγουδακι που λεει (γυναικεια φωνη)

in the end nothing really matters

cause life is short and you are so sweet

caught in a dream...

I want it all before I leave

Ηδη εψαξα για lyrics, οποτε μονο αν το ξερει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω για ενα τραγούδι που ακούω στο ραδιοφωνικό σταθμό Σίνδος FM (101.7 στη Θεσ/νίκη) όπου το ρεφρεν του ξεκινάει ως εξής :" Είναι άδεια η ζωή τώρα αφου έφυγες εσυ...". Ξέρει κανείς το όνομα του τραγουδιστή;
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι σίγουρη γι αυτό που ακούω στο sample...

Ίιιιιισως να θέλεις την εκπληκτική διασκευή «Sunglasses At Night» (του Corey Hart) από Tiga and Zyntherius. :)

 

Εδώ θα βρεις κι ένα sample του για να δεις αν όντως είναι αυτό. :)

 

Κλασσικά, Christina=εγγύηση!

Αν ποτέ γίνει διαγωνισμός για το ποιος έχει βρει τα περισσότερα τραγούδια, δε θα συμμετέχει κανείς :p Θα στο δώσουν από την αρχή το βραβείο.

 

Καλά ρε Christina, είσαι φοβερή!!! Πού το άκουσες;; Εγώ δεν καταλάβαινα τπτ απο την ηχογράφηση! :lol:

 

Που στο καλό το άκουσες σε τόσο άθλιο sample; :p

 

Μην το ψάχνετε, εδώ δεν ήμουν εγώ σίγουρη αν το άκουγα ή αν είχα τόσο έντονη τη μελωδία στο μυαλό μου που νόμιζα ότι το άκουγα.

 

Sorry Christina για το παίδεμα αλλά είμαι εκτός σπιτιού, με το laptop του άντρα μου (που έχει μόνο σχεδιαστικά προγράμματα μέσα) και με dialup...

Υπόσχομαι ότι δε θα ξανανεβάσω τέτοιας κορυφαίας ποιότητας Sample ποτέ ποτέ ξανά. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα τραγούδι το άκουσα πρόσφατα σε bar που λέει λιώνω και τρελαίνομαι,ποιος/ποιά το τραγουδάει και πως λέγεται?Δεν είναι της Σόλωνος γιατί το έψαξα και κατέβασα αυτής.?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τραγούδι παλιό που λέει "Σ’αγαπώ δεν μπορώ χωρίς εσένα σ’αγαπώ"

Αν δεν κάνω λάθος το λέει ο Κώστας Τουρνας. Μήπως ξέρει κάποιος τον τίτλο ?

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά, Christina=εγγύηση!

Αν ποτέ γίνει διαγωνισμός για το ποιος έχει βρει τα περισσότερα τραγούδια, δε θα συμμετέχει κανείς :p Θα στο δώσουν από την αρχή το βραβείο.

 

 

Μην το ψάχνετε, εδώ δεν ήμουν εγώ σίγουρη αν το άκουγα ή αν είχα τόσο έντονη τη μελωδία στο μυαλό μου που νόμιζα ότι το άκουγα.

 

Sorry Christina για το παίδεμα αλλά είμαι εκτός σπιτιού, με το laptop του άντρα μου (που έχει μόνο σχεδιαστικά προγράμματα μέσα) και με dialup...

Υπόσχομαι ότι δε θα ξανανεβάσω τέτοιας κορυφαίας ποιότητας Sample ποτέ ποτέ ξανά. :lol:

Hm... :p

Να σου πω την αλήθεια ούτε κι εγώ κατάφερα να ξανακούσω τη μελωδία και νόμιζα πως την άκουγα... :p

Α! Ευχαριστώ για το βραβείο... :lol: :p

 

Ψάχνω ένα τραγούδι παλιό που λέει "Σ’αγαπώ δεν μπορώ χωρίς εσένα σ’αγαπώ"

Αν δεν κάνω λάθος το λέει ο Κώστας Τουρνας. Μήπως ξέρει κάποιος τον τίτλο ?

Αν και δεν πάνε ακριβώς έτσι οι στίχοι, ίσως να θέλεις το «Νόμιζα (Σ' αγαπώ)» του Ανδρέα Τσουκαλά. :)

Αν θυμάμαι καλά το έχει διασκευάσει και ο Χάρης Βαρθακούρης. :)

Σ' αγαπώ, πώς να ζω χωρίς εσένα, πες μου πώς

πώς περνάει και τούτη η μέρα πώς

Σ' αγαπώ, να θυμάσαι πως υπάρχω, μα δε ζω

πάντα σε θυμάμαι, σ' αγαπώ

 

 

Υ.Γ.: confidential, κοίτα να δεις πλάκα... Μόλις είχα κάνει εκείνο το post καθόμουν και κοιτούσα τα smiles και σκεφτόμουν τί πλάκα που έχουν τα σκουφάκια και πόσο χαριτωμένα είναι... :lol: :p


Link to comment
Share on other sites

Hm... :p

Να σου πω την αλήθεια ούτε κι εγώ κατάφερα να ξανακούσω τη μελωδία και νόμιζα πως την άκουγα... :p

Α! Ευχαριστώ για το βραβείο... :lol: :p

 

 

Αν και δεν πάνε ακριβώς έτσι οι στίχοι, ίσως να θέλεις το «Νόμιζα (Σ' αγαπώ)» του Ανδρέα Τσουκαλά. :)

Αν θυμάμαι καλά το έχει διασκευάσει και ο Χάρης Βαρθακούρης:).

Σ' αγαπώ, πώς να ζω χωρίς εσένα, πες μου πώς

πώς περνάει και τούτη η μέρα πώς

Σ' αγαπώ, να θυμάσαι πως υπάρχω, μα δε ζω

πάντα σε θυμάμαι, σ' αγαπώ

Υ.Γ.: confidential, κοίτα να δεις πλάκα... Μόλις είχα κάνει εκείνο το post καθόμουν και κοιτούσα τα smiles και σκεφτόμουν τί πλάκα που έχουν τα σκουφάκια και πόσο χαριτωμένα είναι... :lol: :p

Nαι έτσι είναι!Αυτό είναι!Εγώ το έχω σε έκδοση του Βαρθακούρη!

Link to comment
Share on other sites

Hm... :p

Να σου πω την αλήθεια ούτε κι εγώ κατάφερα να ξανακούσω τη μελωδία και νόμιζα πως την άκουγα... :p

Α! Ευχαριστώ για το βραβείο... :lol: :p

 

 

Αν και δεν πάνε ακριβώς έτσι οι στίχοι, ίσως να θέλεις το «Νόμιζα (Σ' αγαπώ)» του Ανδρέα Τσουκαλά. :)

Αν θυμάμαι καλά το έχει διασκευάσει και ο Χάρης Βαρθακούρης. :)

Σ' αγαπώ, πώς να ζω χωρίς εσένα, πες μου πώς

πώς περνάει και τούτη η μέρα πώς

Σ' αγαπώ, να θυμάσαι πως υπάρχω, μα δε ζω

πάντα σε θυμάμαι, σ' αγαπώ

 

 

Υ.Γ.: confidential, κοίτα να δεις πλάκα... Μόλις είχα κάνει εκείνο το post καθόμουν και κοιτούσα τα smiles και σκεφτόμουν τί πλάκα που έχουν τα σκουφάκια και πόσο χαριτωμένα είναι... :lol: :p

 

Και, άν κοιτάξεις και αυτό σου το post, είναι μία απ' τα ίδια! :grin: [:this: ..και ένα smiley χωρίς σκουφί!]

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα τα Ζουζούνια έβγαλαν ένα CD με τίτλο ΑΚΑΝΤΟΥ με το ομώνυμο τραγούδι μέσα. Το τραγούδι αυτό είναι διασκευή, το original είναι ένα ντισκόβιο από τα 80'ς. Προφανώς η λέξη ΑΚΑΝΤΟΥ είναι ελληνική απόδοση κάποιας άλλης λέξης ξένης που είαναι ο τίτλος του τραγουδιού. Ξέρει κανείς ποιο είναι το original? Τίτλος τραγουδιού, συγκρότημα και όποιες άλλες πληροφορίες ξέρετε. Thanks!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου βρείτε ένα τραγούδι που τραγουδάει μια κοπέλα και λέει κάτι "i am sorry, so sorry". Δε θυμάμαι άλλα λόγια, αλλά στο βιντεοκλίπ υπάρχει μια κοπέλα η οποία φοράέι μια διαστημική σχολή και σιγά σιγά τη βγάζει! :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου βρείτε ένα τραγούδι που τραγουδάει μια κοπέλα και λέει κάτι "i am sorry, so sorry". Δε θυμάμαι άλλα λόγια, αλλά στο βιντεοκλίπ υπάρχει μια κοπέλα η οποία φοράέι μια διαστημική σχολή και σιγά σιγά τη βγάζει! :p

epitelus ena pu xerw k egw an k exw apo to repertorio mu...

Prepei na les twn JEM to THEY.

Einai k sto Now61

an k auto einai to video clip eisai ok

http://www.youtube.com/watch?v=Su5s0AumrS8

 

 

Kali xronia se olus!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα τα Ζουζούνια έβγαλαν ένα CD με τίτλο ΑΚΑΝΤΟΥ με το ομώνυμο τραγούδι μέσα. Το τραγούδι αυτό είναι διασκευή, το original είναι ένα ντισκόβιο από τα 80'ς. Προφανώς η λέξη ΑΚΑΝΤΟΥ είναι ελληνική απόδοση κάποιας άλλης λέξης ξένης που είαναι ο τίτλος του τραγουδιού. Ξέρει κανείς ποιο είναι το original? Τίτλος τραγουδιού, συγκρότημα και όποιες άλλες πληροφορίες ξέρετε. Thanks!!!

 

Saragossa Band - Agadoo

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια παιδες!!:)

 

Τη βοηθεια σας θελω πανω σε αυτο το τραγουδακι.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια παιδες!!:)

 

Τη βοηθεια σας θελω πανω σε αυτο το τραγουδακι.:rolleyes:

 

«Scorpions - When The Smoke Is Going Down»

 

Αθάνατο τραγούδι...

 

Καλή χρονια... :happy:


Link to comment
Share on other sites

ψάχνω στο google, ψάχνω στο kithrara, προσπαθώ να ματέψω τον τίτλο τίποτε.

Ένα τραγούδι, το λέει άντρας και το έχω ακούσει στον Δίεση, με τους παρακάτω στίχους:

 

τώρα είσαι μακριά

...

τώρα είσαι αλλού και σε ψάχνω παντού,

όλα είναι αλλιώς όσο περνάει ο καιρός,

η αγάπη έχει φύγει, έχει κάνει ταξίδι,

...

 

ποιος το ξέρει;;; :) :O

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ενα ελληνικο κομματι που τραγουδαει μια γυναικα:

"Μεινε για λιγο (κτλ.)"

Το ξερει κανεις?

Ειναι πολυ ωραιο τραγουδι!! Ειναι χορευτικο μπορω να πω ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

epitelus ena pu xerw k egw an k exw apo to repertorio mu...

Prepei na les twn JEM to THEY.

Einai k sto Now61

an k auto einai to video clip eisai ok

http://www.youtube.com/watch?v=Su5s0AumrS8

 

 

Kali xronia se olus!!!! :)

 

Thanks φίλε μου! Αυτό είναι! :)

Καλή χρονιά σε όλους!!! :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

 

 

Το ZA θελει πεταμα.. Χεχε.. Μου ειχε σπασει τα νευρα περυσι. Τεσπα το ανεβασα και εδω.

 

Σε κάθε σελίδα θα το ρωτάς και απο μία φορά;Έχω βαρεθεί να το ακούω γιατί δεν πάει το μυαλό μου ότι πάλι για το ίδιο θα λές και όλο το κατεβάζω ξανά και ξανά...Για να μην έχει απαντήσει κανένας ακόμα πάει να πεί ότι δεν το ξέρουν.Κάνε λίγη υπομονή και μη ρωτάς κάθε μέρα, please. :rolleyes:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με να βρω το παρακατω τραγουδακι. Ακουστε το ολο για να το καταλαβετε. Στην αρχη δεν ακουγεται και τοσο καλα αλλα σιγουρα θα βγαλετε ακρη.:)

http://www.sendspace.com/file/dv37ch

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα..:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...