Jump to content

Terminator Movies


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταπληκτικό το trailer. Πότε θα έρθει κατά δω η ταινία; Να φανταστώ το καλοκαίρι ή φθινόπωρο;

 

Εμένα πάντως δε με χαλάει το ότι δεν παίζει ο Arnie. Εξάλλου δεν θα έδειχνε πια τόσο πειστικός ως εξολοθρευτής. Αυτό που για μένα είναι το ζητούμενο είναι να δω Terminator και επιτέλους να δω το τέλος της ιστορίας. Είδαμε το Judgement Day, βλέπουμε και το The Sarah Connor Chronicles, πιστεύω ότι όσοι είναι πραγματικοί fans της ιστορίας αυτής ανυπομονούν να δουν το τέλος της. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα πάντως δε με χαλάει το ότι δεν παίζει ο Arnie. Εξάλλου δεν θα έδειχνε πια τόσο πειστικός ως εξολοθρευτής.

Ε, δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται :ninja:

 

 

πιστεύω ότι όσοι είναι πραγματικοί fans της ιστορίας αυτής ανυπομονούν να δουν το τέλος της. ;)

 

Αν και γενικά συμφωνώ με το quote από το Family Guy, "δεν καταλαβαίνω γιατί χρειαζόμαστε ακόμα μια ταινία Terminator", το trailer δείχνει πολύ ωραίο και μάλλον θα αξίζει τον κόπο η ταινία περισσότερο από το Terminator 3.

Πάντως δεν πρόκειται για το τέλος της ιστορίας, αλλά για αρχή νέας τριλογίας.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ειδα το Terminator:Salvation

 

Σε γενικες γραμμες,προκειται για μια εντυπωσιακη περιπετεια με χορταστικη δραση.Το σεναριο,αν και διαθετει μια φρεσκια αυρα με την παρεμβαση του χαρακτηρα-καταλυτη (Marcus),πανω στον οποιο στηριζεται και η ανατροπη της ταινιας(να μην επεκταθω),παραμενει γραμμικο και προβλεψιμο στα δεδομενα των blockbuster.(οι καλοι παντα νικανε)

Τα εφε και η δραση ειναι εντυπωσιακα και εκτελεσμενα σωστα,και γενικα χορταινεις εκρηξεις.Οι ερμηνειες ηταν μετριες με εξαιρεση τον Bale(J.Connor),και φυσικα τον Sam Worthington(Marcus) που στην ουσια πρωταγωνιστουσε.Πολυ προσεγμενη και η φωτογραφια,ενω η πολη καλη δουλεια που εγινε στο sound engineering αποτελει απο μονη της κινητρο για να τη δεις στον κινηματογραφο.

Δε μ'αρεσε η "σπαστη" σκηνοθεσια που κουραζε σε καποια σημεια,ενω στο τελος υπηρχε περιττο μελοδραμα.

 

Γενικα περασα πολυ ευχαριστα,και την προτεινω.

 

ΥΓ1-Στο "cameo" του Αρνι ο κοσμος ξεσπασε σε αυθορμητα χειροκροτηματα.:D

 

ΥΓ2-Φυσικα,το σεναριο αφηνει χωρο για sequel ;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω χτες. Μολις ξεκινησε και ακουσα το τουτου τουν τουτουν συγκινηθηκα λιγακι, Τερμινατορας ρε! Η ταινια λοιπον για μενα ειναι η τριτη στην σειρα, προσπαθω να ξεχασω την παρωδια που ηταν το νουμερο 3. Και ναι, μια χαρα γινεται Τερμινατορας χωρις Αρνολντ, οπως μια χαρα σταθηκαν και τα καινουργια Μπατμαν, ετσι σταθηκε κι αυτο. Ο Bale και ο Sam Worthington ηταν πολυ καλοι και τα εφε απιστευτα, οπως αναμενοταν. Αν εξαιρεσουμε λοιπον τις κλασσικες αμερικανιες και τα ψευτομελο σε σημεια, η ταινια ηταν ο,τι πρεπει για σινεμα, τρεχτε.:happy:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O Bale εχει υπογραψει για 3 συνολικα movies και αυτην την στιγμη γυριζεται ηδη το επομενο!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλο καρβουνο...

ευτυχως δεν παιζει παλι ο Arnold.

για να δουμε,αξιζει ο καινουργιος;

 

μετα απο το trailer που ειδα, παιρνω πισω τα λογια που εγραψα πριν 10 μηνες...:p

μου αρεσε υπερβολικα! ακομη δεν το εχω δει αλλα μονο και μονο απο το trailer μου αφησε καλη εντυπωση! θα παω να το απολαυσω στον κινηματογραφο και οχι σε μια μικρη 15,4" οθονη του pc. :D

Link to comment
Share on other sites

ο arnold θα γυρισει στο τελευταιο. τωρα δεν μπορει γιατι ειναι στα κομματικα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία είναι καταπληκτική σε όλους τους τομείς. Ηθοποιία, σενάριο, οπτικά, ηχητικά εφέ, δράση, ένταση... Είχε απλά τα πάντα και σε πάρα πολλές σκηνές με έκανε να κάνω άθελά μου συγκρίσεις και παραλληλισμούς με τις δύο πρώτες. Ο τρόπος που σύνδεσαν τα γεγονότα που έχουμε ήδη δει στα δύο πρώτα, ήταν άψογος από κάθε άποψη.

 

Μην την χάσει κανένας για κανέναν λόγο. Είναι ταινία που πρέπει οπωσδήποτε να την απολαύσεις στην μεγάλη οθόνη.

 

Αυτός ο Bale όπου και αν παίζει, το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό. :)

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία είναι καταπληκτική σε όλους τους τομείς. Ηθοποιία, σενάριο, οπτικά, ηχητικά εφέ, δράση, ένταση... Είχε απλά τα πάντα και σε πάρα πολλές σκηνές με έκανε να κάνω άθελά μου συγκρίσεις και παραλληλισμούς με τις δύο πρώτες. Ο τρόπος που σύνδεσαν τα γεγονότα που έχουμε ήδη δει στα δύο πρώτα, ήταν άψογος από κάθε άποψη.

 

Μην την χάσει κανένας για κανέναν λόγο. Είναι ταινία που πρέπει οπωσδήποτε να την απολαύσεις στην μεγάλη οθόνη.

 

Αυτός ο Bale όπου και αν παίζει, το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό. :)

 

Δεν το έχω δει ακόμα - σκοπεύω εντός της εβδομάδας!

...Αλλά συμφωνώ 100% με αυτό που είπες για τον Bale! Είναι τρομερός!!!!:D

Και εννοείτε το έργο αυτό είναι για καλό σινεμαδάκι , ή τουλάχιστον για BluRay και καλό σύστημα!!!

Θα επανέλθω με κριτική του έργου!

Link to comment
Share on other sites

Να πώ και εγώ την μ*****α μου.:rolleyes:

Εμένα μου φάνηκε σαν mad max με ρομπότ.

Μέτριο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο Άρνι δεν σκάει μύτη καθόλου?

Ούτε για 2 λεπτά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο Άρνι δεν σκάει μύτη καθόλου?

Ούτε για 2 λεπτά?

Και σκάει και δεν σκάει. Δεν μπορώ να σου πω παραπάνω γιατί θα σου χαλάσω την έκπληξη. Πάντως η συγκεκριμένη σκηνή (θα καταλάβεις ποια εννοώ μόλις δεις την ταινία), αποτελεί μια ευχάριστη έκπληξη και όμορφη προσθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και γω σήμερα. Αρκετά καλή μέχρι τη μέση. Από κει και πέρα άρχισαν οι κλασικές αμερικανιές και τα συναισθηματικά. Αλλά αυτό το τέλος ρε παιδί μου...αν είναι δυνατόν δηλαδή

μα, μεταμόσχευση καρδιάς...are you kidding?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , μόλις το είδα και καραΓΟΥΣΤΑΡΑ!!!!:D

Πάρα πολύ ωραίο έργο και ΑΞΙΑ συνέχεια των προηγούμενων!

Είχε τα πάντα το έργο , δράση από την αρχή μέχρι το τέλος , ΚΑΘΟΛΟΥ κενά που να σε κάνουν να βαρεθείς, ΤΡΟΜΕΡΑ εφέ (ηχητικά-οπτικά) ,

ωραίες ερμηνείες , ο Bale όπως πάντα φοβερός , είχε λίγες πινελιές γέλιου , είχε λίγο συναίσθημα ...

Ήταν κάτι σαν Terminator, Mad Max , Matrix και Doomsday!

Τώρα , αν κάποιος πάει και έχει στο μυαλό του ότι θα δει κάτι από τα παλιά Terminator , ... κακώς!

Είναι κάτι διαφορετικό , είναι ένα ξεχωριστό κεφάλαιο! Εξάλλου άνετα όποιος θέλει , ΔΕΝ πάει καθόλου να το δει και μένει στην γλυκιά ανάμνηση των παλιών!

 

Το Salvation ανοίγει δρόμο για φοβερή συνέχεια;)

Δείτε το , προτείνετε ανεπιφύλαχτα! 8/10 από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Χτες το είδα και εγώ.

Άξιος συνεχιστής μετά το 2 (το 3 δεν υπάρχει..).

Λίγο οι αναφορές στην Σάρα Κόνορ και η φωνή της, λίγο το "You could be mine" το συνέδεσαν ευχάριστα με τις παλιές ταινίες, αλλά δώσανε και πολλά νέα στοιχεία, οπότε πιστεύω ότι η ταινία αυτή πραγματικά πρόσφερε κάτι το παραπάνω στην υπόθεση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω πριν μερικές μέρες...

 

Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ !!!!

 

Καταιγιστική δράση, όπως όφειλε να ζήσει κανείς βλέποντας πλέον το πολυσυζητημένο μέλλον του πολέμου ανθρώπων και μηχανών.

 

Το σενάριο θα έλεγα δεν είχε πολύ βάθος αλλά... ΔΕΝ με χάλασε καθόλου !!!!! Για την TERMINATOR saga είναι μια χαρά !!!!!

 

Βέβαια το Sarah Connor Chronicles, αν και με ελάχιστα εφέ, έχει περισσότερη ένταση και αγωνία για το τί μέλλει γενέσθαι... δυστυχώς το "τελείωσαν"....

 

Κοντολογής.... ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΑΙΘΟΥΣΕΣ !!!!! ΑΞΙΖΕΙ !!!!! :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας περικαλώ να μου εξηγήσετε το timeline του John Connor που είδαμε και του

πατέρα του??

Πως κολλάνε αυτοί οι 2

μαζί στο ίδιο timeline??

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κολλάνε; Αν ταξιδέψεις πίσω στο χρόνο, δεν είναι απολύτως λογικό να δεις τον εαυτό σου μικρό; Η ίδια λογική είναι και εδώ.

 

Αλλά αν δεν κατάλαβα καλά και εννοείς τι θα γίνει μεταξύ τους, τότε, ο Κόννορ τον σώζει, πολεμάνε μαζί και όταν εφευρεθεί η μηχανή του Timetravel, θα τον στείλει πίσω να προστατέψει την Σάρα. Αλλά είμαστε αρκετά χρόνια πριν γίνει αυτή η ενέργεια που έχουν σαν επακόλουθο τα γεγονότα της πρώτης ταινίας Terminator.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κολλάνε; Αν ταξιδέψεις πίσω στο χρόνο, δεν είναι απολύτως λογικό να δεις τον εαυτό σου μικρό; Η ίδια λογική είναι και εδώ.

 

Αλλά αν δεν κατάλαβα καλά και εννοείς τι θα γίνει μεταξύ τους, τότε, ο Κόννορ τον σώζει, πολεμάνε μαζί και όταν εφευρεθεί η μηχανή του Timetravel, θα τον στείλει πίσω να προστατέψει την Σάρα. Αλλά είμαστε αρκετά χρόνια πριν γίνει αυτή η ενέργεια που έχουν σαν επακόλουθο τα γεγονότα της πρώτης ταινίας Terminator.

 

Κάτσε...

 

ο John Connor δεν ζει το δικό του κανονικό παρόν? Έχει πάει πίσω στο παρελθόν? Αφού στο δικό του παρόν έγινε η εξέγερση των μηχανών και όχι στην εποχή που ο πατέρας του ήταν έφηβος.

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή μάλλον δεν θα πάω στον κινηματογράφο να το δω και θα το περιμένω να το δω στο dvd μήπως μπορεί κάποιος να μου πει την περίληψη ή έστω πάνω-κάτω τι γίνεται;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρησιμοποιείς spoiler tags; Αφού αυτά που συζητάμε είναι γνωστά από την πρώτη κιόλας ταινία.

 

Αν σε μπέρδεψε η πρώτη παράγραφος του ποστ μου, το έφερα απλά σαν παράδειγμα. Ο Τζον δεν ταξιδεύει. Ζει κανονικά στην εποχή του και τότε έγινε η εξέγερση των μηχανών.

Στο δικό του παρόν έγινε η εξέγερση των μηχανών και όχι στην εποχή που ο πατέρας του ήταν έφηβος.

Στο δικό του παρόν έγινε και ο πατέρας του είναι έφηβος. Και όπως είπα, κάποια στιγμή στο μέλλον, όταν ο πατέρας του έχει μεγαλώσει, θα τον στείλει στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Άν έχετε όρεξη δείτε εδώ τα 7 timeline που υπάρχουν... κάθε φορά που πάει κάποιος στο παρελθόν αλλάζει λίγο το timeline (πχ αρχικά ο skynet ξεκίνησε το 1997 αλλά μετά τους πρώτους τερμινάτορ αυτό έγινε αργότερα (2004)):

 

http://www.terminatorfiles.com/saga_timeline.htm

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρησιμοποιείς spoiler tags; Αφού αυτά που συζητάμε είναι γνωστά από την πρώτη κιόλας ταινία.

 

Αν σε μπέρδεψε η πρώτη παράγραφος του ποστ μου, το έφερα απλά σαν παράδειγμα. Ο Τζον δεν ταξιδεύει. Ζει κανονικά στην εποχή του και τότε έγινε η εξέγερση των μηχανών.

 

Στο δικό του παρόν έγινε και ο πατέρας του είναι έφηβος. Και όπως είπα, κάποια στιγμή στο μέλλον, όταν ο πατέρας του έχει μεγαλώσει, θα τον στείλει στο παρελθόν.

Μα δε γίνεται να όλα αυτά να διαδραματίζονται στην εποχή του Connor και την ίδια στιγμή ο πατέρας του να είναι έφηβος, χωρίς κάποιος από τους 2 να εχει ταξιδέψει στο παρελθόν. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...