Jump to content

Αϋπνίες


green_85
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται τι διαβάζω. Θα πρέπει να είναι κάτι αρκετά βαρετό για να νυστάξω. Αν είναι κάτι ενδιαφέρον δεν πιάνει το κόλπο. Σε μένα τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συνήθως σηκώνομαι απο το κρεβάτι κάνω κανένα τσιγαράκι ή βάζω ενα κρασάκι,τωρα αν έχω κάτι που με απασχολεί και δεν μπορώ να κοιμηθώ ολο

και κάποιον ξυπναω σπιτι να το συζητήσω και μετα χαλαρωνω .

μου έχει τύχει με πρόβλημα που με απσχολεί να εχω να κοιμηθώ 3 μέρες

τελικά τα κατάφερα με βοήθεια ηρεμιστικού.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

συνήθως σηκώνομαι απο το κρεβάτι κάνω κανένα τσιγαράκι ή βάζω ενα κρασάκι,τωρα αν έχω κάτι που με απασχολεί και δεν μπορώ να κοιμηθώ ολο

και κάποιον ξυπναω σπιτι να το συζητήσω και μετα χαλαρωνω .

μου έχει τύχει με πρόβλημα που με απσχολεί να εχω να κοιμηθώ 3 μέρες

τελικά τα κατάφερα με βοήθεια ηρεμιστικού.

Δηλαδή αν έχεις κάποιο πρόβλημα ξυπνάς κάποιον, του το φορτώνεις και μετά πας για ύπνο. Να το δοκιμάσω. Αυτός κοιμάται μετά;:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις κάποιο πρόβλημα ξυπνάς κάποιον, του το φορτώνεις και μετά πας για ύπνο. Να το δοκιμάσω. Αυτός κοιμάται μετά;:)

 

Πρόβλημα του! :whistle: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχεις κάποιο πρόβλημα ξυπνάς κάποιον, του το φορτώνεις και μετά πας για ύπνο. Να το δοκιμάσω. Αυτός κοιμάται μετά;:)

 

 

συνήθως ξυπνάω τη μανούλα μου κάπως ετσι:

"μαμα...μανουλιτσα...δεν μπορω να κοιμηθω..."

"τι εχεις παιδακι μου τετοια ωρα?το φαντασμα κάνεις"

"σηκω να σου πω γιατι δεν ειμαι καλα"

ε αμα ακουει ετσι σηκωνεται και μαζι και ο πατερας μου γιατι εχει ξυπνησει μετα απο τη συζητηση.τον οποιο διωχνουμε για να πουμε τα γυναικεια μας

και φωναζει"δεν φτανει που με ξυπνησατε τωρα λετε δεν πας για υπνο?"

αφου λοιπον ειμαστε και οι 3 ξυπνιοι μεσα στη νυχτα

τα λεμε, κανουμε και κανα τσιγαρακι και μετα κοιμομαστε,

ο μονος που δεν ξυπναει ειναι ο αδερφος μου και μας βριζει αμα κανουμε φασαρια.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

οποτε με επιαναν αυπνιες καλουσα μια φιλη μου στο τηλ και με επερνε ο υπνος

μιλαμε μιλουσε τοσο πολυ που βαριοσουν :p

 

 

να μας δωσεις το τηλ της αμα εχουμε αυπνιες ....

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

οποτε με επιαναν αυπνιες καλουσα μια φιλη μου στο τηλ και με επερνε ο υπνος

μιλαμε μιλουσε τοσο πολυ που βαριοσουν :p

Και με το που έπαιρνες τον επόμενο λογαριασμό κοβόντουσαν οι αυπνίες μαχαίρι.:lol:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Και με το που έπαιρνες τον επόμενο λογαριασμό κοβόντουσαν οι αυπνίες μαχαίρι.:lol:

οχι ποτε δεν μιλησα πανω απο 5 λεπτα για αυτο ακριβως τον λογο:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Παλι αυπνιες...τι να κανω?εχω δοκιμασει πολλα...μπαινω στο νετ, ανοιγω τηλεοραση κανω και ενα ροφημα μηπως χαλαρωσω και κοιμηθω αλλα τζιφος. Καμια ιδεα κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Παλι αυπνιες...τι να κανω?εχω δοκιμασει πολλα...μπαινω στο νετ, ανοιγω τηλεοραση κανω και ενα ροφημα μηπως χαλαρωσω και κοιμηθω αλλα τζιφος. Καμια ιδεα κανεις?

λαθος ροφημα πινεις.δοκιμασε ενα τσαι βαλεριανας..και σε 10 λπετακια θα εισια στο κρεβατι.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλι αυπνιες...τι να κανω?εχω δοκιμασει πολλα...μπαινω στο νετ, ανοιγω τηλεοραση κανω και ενα ροφημα μηπως χαλαρωσω και κοιμηθω αλλα τζιφος. Καμια ιδεα κανεις?

Πιες ζεστο προς χλιαρο γαλα,εγω παντως αν ειμαι χουχουλιασμενος κατω απο τα σκεπασματα με το που ανοιξω TV,και τωρα να ξυπνησα,ξανακοιμαμαι.

Ο υπνος θελει ζεστα ποδια το ειχα σε κατι δοκιμαντερ δοκιμασε και με χοντρες καλτσες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πιες ζεστο προς χλιαρο γαλα,εγω παντως αν ειμαι χουχουλιασμενος κατω απο τα σκεπασματα με το που ανοιξω TV,και τωρα να ξυπνησα,ξανακοιμαμαι.

Ο υπνος θελει ζεστα ποδια το ειχα σε κατι δοκιμαντερ δοκιμασε και με χοντρες καλτσες.

 

OMFG

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να κοιμηθώ αν φοράω κάλτσες.Τι παπατζιλίκια είναι αυτά ?:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ,αν φοράω κάλτσες,δε μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...Κι αυτές τις μέρες δε μπορώ να κοιμηθώ εύκολα,και γυρνάω σαν το φάντασμα στο σπίτι!!
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτές τις μέρες δε μπορώ να κοιμηθώ εύκολα,και γυρνάω σαν το φάντασμα στο σπίτι!!

 

Ομοιοπαθεις...τι πικρα και αυτη βρε παιδι μου.Και ολη μερα ειμαι πτωμα και κουτουλαω :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ή σερφάρω από το pc μου, ή χώνομαι κάτω από το πάπλωμα ακούγοντας ράδιο και σερφάροντας ταυτόχρονα από το κινητό μου:D

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι το καλοκαίρι που δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την ζέστη, είχα βρεί κάτι mp3 με διάφορους ήχους. Εβαζα έναν ήχο (σε Repeat) που ακουγόταν βροχή, άνεμος και επίσης ακουγόταν ένας θόρυβος σαν να χτυπάει μια λάμπα που κρέμεται από κάπου στον τοίχο. Ήταν λες και ήμουν έξω στην εξοχή και έβρεχε και αυτό με ηρεμούσε, παρόλο που ήταν καλοκαίρι. :p

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διαβασ παραπανω για την καταναλωση τροφης πριν κοιμηθω, μου συμβαινει και μενα και το πιστευω. Οταν εχω αυπνια ή υπερενταση και δε μπορω να κοιμηθω, σηκωνομαι τρωω ισα ισα 3-4 μπουκιες φαγητο και ξαναπεφτω...ΜΕΓΑΛΗ ΛΥΣΗ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες οταν εχουμε αυπνιες σημαινει οτι δεν θελουμε να κοιμηθουμε, γιατι λοιπον πρεπει να κανουμε κατι για να μας παρει ο υπνος??? :confused::confused:

 

Εγω προσωπικα εχω συνηθισει εδω και λιγα χρονια να πηγαινω και σερι τις μερες αυπνος, τωρα για το τι κανω εκεινες τις ωρες που δεν κοιμαμε συνηθως η σερφαρω στο ιντερνετ ή διαβαζω κανα βιβλιο ή "παιδευομαι" με κανα προγραμματακι!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Aπο τον Σπαντιδέα Αναστάσιο

 

Ο ύπνος είναι μία από τις βασικότερες και πιο απαραίτητες λειτουργίες του οργανισμού μας. Κατά τη διάρκεια του ύπνου δίνεται η ευκαιρία στο σώμα μας να αναπαυθεί και στον οργανισμό μας να αναπληρώσει την ενέργεια που χάνεται με τις δραστηριότητες της ημέρας και να αποκαταστήσει τυχόν βλάβες των οργάνων του.

Άλλωστε κατά τη διάρκεια του ύπνου εκκρίνεται από τον οργανισμό μας μία σπουδαία ορμόνη, η αυξητική ορμόνη, η οποία είναι υπεύθυνης για την ανάπτυξη των απιδιών (ο ύπνος τρέφει τα παιδιά) αλλά και για την ανανέωση των ιστών. Κακός ύπνος το βράδυ συνήθως συνοδεύεται και από κακή απόδοση και κακή διάθεση την επόμενη ημέρα.

 

Αϋπνία (συνέχεια του κειμένου)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Συμφωνώ με την Φρικούλα...Κακός ύπνος=κακή απόδοση,κακή διάθεση και αυξημένα ποσοστά ατυχημάτων

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...