Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Ψάχνω ένα πρόγραμμα,το οποίο να συμπιέζει ή να καθαρίζει την RAM.Είναι σχεδόν γεμάτη-έχουν απομείνει 6-7mb για χρήση-συνεχώς πεταγετε αυτό το σπαστικό μήνυμα,κλειστε καποιες εφαρμογές κτλ.Έχω προσπαθίσει με έναν explorer να σβήσω αρχεία,αλλά όλα αυτα,είναι μερικα bytes και kb.Δλδ τσάμπα κόπος.Σαφώς είναι δύσκολο να ψάξω τόσες σελίδες και γιαυτό θα ήθελα κάποιος να μου παραθέσει μια εφαρμογή η μία μέθοδο τέλος πάντων για να βρω λύση.Η συσκευή είναι N95.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που ζητάς.

Για εκκαθάριση της μνήμης προτείνεται το restart.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι το smarcam το εβαλα για δοκιμη (παροτι εχω web cam στο pc ) δουλεψε με της 2 εφαρμογες μονο..και με συνδεση με το bluetooth!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ta mp4 pou grafoun ta s60 3rd ed se ti video codec grafoun?Me poia programmata ston ipologisti mporoume na kanoume edit ta video pou travame apo to kinito?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το ImTOO 3GP Video Converter :)

οχι το smarcam το εβαλα για δοκιμη (παροτι εχω web cam στο pc ) δουλεψε με της 2 εφαρμογες μονο..και με συνδεση με το bluetooth!!!!

Στο pc σου εχεις εγκατεστημενω το pc suite?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ta mp4 pou grafoun ta s60 3rd ed se ti video codec grafoun?Me poia programmata ston ipologisti mporoume na kanoume edit ta video pou travame apo to kinito?

τι ακριβως θελεις να κανεις στα βιντεο... να τα μετατρεψεις σε αλλη μορφη, να τα κοψεις? πες μας μηπως και ξερουμε να σε βοηθησουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο που ζητάς.

Για εκκαθάριση της μνήμης προτείνεται το restart.:)

 

 

Και ομως σε παλαιοτερες εκδοσεις υπηρχε ενας τασκ μανατζερ που ελευθερωνε ραμ, τοτε ειχα το 6600 και υπηρχε και για το Ρ800 κατι παρομοιο, τωρα δεν μπορω να θυμηθω το ονομα τις εφαρμογης...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και ομως σε παλαιοτερες εκδοσεις υπηρχε ενας τασκ μανατζερ που ελευθερωνε ραμ, τοτε ειχα το 6600 και υπηρχε και για το Ρ800 κατι παρομοιο, τωρα δεν μπορω να θυμηθω το ονομα τις εφαρμογης...:wacko:

αλλο το 6600. νομιζω υπαρχει κατι αλλα δεν εκανε δουλεια. το καλυτερο ειναι το restart.

Link to comment
Share on other sites

αλλο το 6600. νομιζω υπαρχει κατι αλλα δεν εκανε δουλεια. το καλυτερο ειναι το restart.

Δεν ειπα οτι ειναι ιδια η εφαρμογη,απλα αφου υπηρχε μπορει να υπαρχει και τωρα η εστω να υπαρξει αργοτερα, οσο για την δουλεια που εκανε ηταν πολυ καλη και βοηθουσε αρκετα στο να μην κανεις καθε τοσο restart.

Οσο για το restart υπαρχει και μια μικρη εφαρμογη που το κανει χωρις να θελει παλι πιν και αν το συνδυασεις με καποιο προφιλ μπορει να γινετε αυτοματα 1-2 φορες την ημερα.

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να κανεις στα βιντεο... να τα μετατρεψεις σε αλλη μορφη, να τα κοψεις? πες μας μηπως και ξερουμε να σε βοηθησουμε :)

 

Οχι μιλαω για πιο προχωρημενη επεξεργασια.Θελω να προσθεσω special fx.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το restart υπαρχει και μια μικρη εφαρμογη που το κανει χωρις να θελει παλι πιν και αν το συνδυασεις με καποιο προφιλ μπορει να γινετε αυτοματα 1-2 φορες την ημερα.

Μπορεις να πεις το ονομα της εφαρμογης? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ψάχνω ένα πρόγραμμα,το οποίο να συμπιέζει ή να καθαρίζει την RAM.Είναι σχεδόν γεμάτη-έχουν απομείνει 6-7mb για χρήση-συνεχώς πεταγετε αυτό το σπαστικό μήνυμα,κλειστε καποιες εφαρμογές κτλ.Έχω προσπαθίσει με έναν explorer να σβήσω αρχεία,αλλά όλα αυτα,είναι μερικα bytes και kb.Δλδ τσάμπα κόπος.Σαφώς είναι δύσκολο να ψάξω τόσες σελίδες και γιαυτό θα ήθελα κάποιος να μου παραθέσει μια εφαρμογή η μία μέθοδο τέλος πάντων για να βρω λύση.Η συσκευή είναι N95.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Έτσι από περιέργεια, τι του έχεις φορτώσει και παίζει στα 6-7mb?

Eγώ με άλλο theme,full screen caller και κάτι άλλα να τρέχουν, είμαι πάντα 10-12mb.

Τώρα για το πρόβλημά σου.

Υπάρχουν εξειδικευμένες εφαρμογές που κάνουν αυτή τη δουλειά, αλλά δεν έχω δοκιμάσει κάποια.

Κάνε 1 check στα γνωστά site.

 

Πάντως με το Best Taskman, αν επιλέξω Close All, φτάνω στα 14,9mb.

Το έχω τεστάρει.Ξέρει κανείς πόσο είναι το αρχικό ποσό της ελεύθερης ram?

Επιλογή για compress ram όπως είχε το taskman στο 3650 δεν έχει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το θυμηθηκα.. :O

δοκιμασε και το MemoryUp

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατι κανουν.. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το ImTOO 3GP Video Converter :)

 

Στο pc σου εχεις εγκατεστημενω το pc suite?

 

οχι..μονο τους driver του usb καλωδιου που κανω τις αναβαθμησεις..(που δεν νομιζα να παιζει ρολο με τη εφαρμογη smarcam)..τπτ αλλο δεν εχω εγκαταστηση!! μου δουλεψε κανονικα παντος η καμερα ..(εδειχνε στο pc δλδ με την εφαρμογη exe του smarcam)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@filiatrinos θα το δοκιμασω και εγω αργοτερα..

 

Κανε τροποποιηση στο ποστ σου και αλλαξε το ονομα απο smarcam που το εχεις βαλει καντο smartcam γιατι το εψαχνα και δεν το εβρισκα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανενα προγραμματακι για λεξικο αγγλο-ελληνικο και αμα εχει και καμια αλλη γλωσσα πχ Ιταλικα?????

Επισης ψαχνω να βρω αν υπαρχει κανενα προγραμμα που να σβηνει το κινητο power off h switch off προγραματιζοντας το.Και αν υπαρχει παλι να ανοιγει κιολας!!!

Και τελος με το smart movie μετατρεπω μια ταινια avi σε 3gp μεσω του smart movie converter και οταν παω να την δω απο το κινητο μαυρη οθονη.

Ξερει κανεις τι παιζει?????

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανενα προγραμματακι για λεξικο αγγλο-ελληνικο και αμα εχει και καμια αλλη γλωσσα πχ Ιταλικα?????

Ρίξε μια ματιά εδώ.

C****d μπορείς να στο xxxxxxxxxxx με μια αναζήτηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανενα προγραμματακι για λεξικο αγγλο-ελληνικο και αμα εχει και καμια αλλη γλωσσα πχ Ιταλικα?????

Επισης ψαχνω να βρω αν υπαρχει κανενα προγραμμα που να σβηνει το κινητο power off h switch off προγραματιζοντας το.Και αν υπαρχει παλι να ανοιγει κιολας!!!

Και τελος με το smart movie μετατρεπω μια ταινια avi σε 3gp μεσω του smart movie converter και οταν παω να την δω απο το κινητο μαυρη οθονη.

Ξερει κανεις τι παιζει?????

 

 

Σχετικά με το smartmovie, προφανώς κάτι γίνετια λάθος στη μετατροπή και δε σώζεται σωστά.

Αλλά γιατί το σώζεις σε 3gp ενώ παίζει σε avi με το smartmovie κανονικά?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με του που ανοίγω το κινητό το Handytaskman μου λέει ότι έχω 20.8 ΜΒ ελεύθερη RAM, μόλις κάνω Kill και τον Player πάει στα 21.1ΜΒ.

Ε ντάξει μετά όταν αρχίζεις να ανοίγεις sms, browsers και ιστορίες πέφτει γύρω στα 17-18

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το smartmovie, προφανώς κάτι γίνετια λάθος στη μετατροπή και δε σώζεται σωστά.

Αλλά γιατί το σώζεις σε 3gp ενώ παίζει σε avi με το smartmovie κανονικά?

 

Nαι αλλα ποσα Μb πρεπει να πιανει το avι στο κινητο????απο 700 που ειναι η ταινια!!!!Α και με τους υποτιτλους παιζουν κανονικα????

Ericsson 388 -> Nokia 6110 -> Nokia 6150 -> Ericsson T29 ->Nokia 8210 -> Nokia 6510 Nokia -> 8850 Nokia -> Nokia 3650 -> Nokia 6630 Ericsson K750i->Nokia N70 -> Nokia N73 ->Nokia N82 ->N79->N97 Mini
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να βαλεις τουλαχιστον 192kbps για ικανοποιητικο αποτελεσμα και να υπολογιζεις 120-150mb την ταινια αναλογα.τα 3gp εγω τα εχω ξεχασει δεν συγκρινονται με τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερουμε κανενα προγραμματακι για λεξικο αγγλο-ελληνικο και αμα εχει και καμια αλλη γλωσσα πχ Ιταλικα?????

Κατεβασε το απο εδω εχει μεσα ολες της γλωσσες και το κλειδακι..

Επισης ψαχνω να βρω αν υπαρχει κανενα προγραμμα που να σβηνει το κινητο power off h switch off προγραματιζοντας το.Και αν υπαρχει παλι να ανοιγει κιολας!!!

Το προγραμμα που ψαχνεις λεγετε restart, διαβασε πιο πισω το ποστ 5573

και το 5574

Και τελος με το smart movie μετατρεπω μια ταινια avi σε 3gp μεσω του smart movie converter και οταν παω να την δω απο το κινητο μαυρη οθονη.

Ξερει κανεις τι παιζει?????

Εαν κανεις οτι λεει σε αυτο το ποστ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.. με αυτον τον τροπο εχω βαλει στο κινητο μου πολλες ταινιες

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...