Jump to content

Ποιό είναι το αγαπημένο σας κινητό που... ΔΕΝ αγοράσατε;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατά τη γνώμη μου αυτή η αίσθηση της μοναδικότητας που απέπνεε το 8850 έχει πλέον ξεθωριάσει,έχει πλέον χαθεί.

Η συσκευή έχει ξεπεραστεί πλήρως τόσο στις δυνατότητες όσο και στον σχεδιασμό.

 

Δηλαδη εσυ κοιτας μονο τις δυνατοτες μιας συσκευης? :worry: Μπορεις να μου πεις γιατι καποιος να παει να παρει ενα νοκια 8800 που εχει πανω απο 800 ευρω, ενω με τα μισα λεφτα μπορει να αγορασει ενα pocket pc που εχει σαφως ανωτερες δυνατοτητες?

 

Πολλοι απο εμας κοιτανε παλιες συσκευες, ξεπερασμενες οπως το λες και εσυ, οχι για τις δυνατοτητες που δεν εχουν αλλα για αυτο που τις κανει μοναδικες.

Πιστευω οτι εδω μιλαει το συναισθημα και οχι το μυαλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

aa episis moy eixe kollisei para poly to w800 kai den to perimena gia ena mina kai pira to z800 kai opos fantazestai to metaniosa poly,gi ayto meta apo dyo mines to allaka.(basika epeidi itan ellatomatiko)dld kai poion den bgike ola mapa ta v800!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ κοιτας μονο τις δυνατοτες μιας συσκευης? :worry: Μπορεις να μου πεις γιατι καποιος να παει να παρει ενα νοκια 8800 που εχει πανω απο 800 ευρω, ενω με τα μισα λεφτα μπορει να αγορασει ενα pocket pc που εχει σαφως ανωτερες δυνατοτητες?

 

Πολλοι απο εμας κοιτανε παλιες συσκευες, ξεπερασμενες οπως το λες και εσυ, οχι για τις δυνατοτητες που δεν εχουν αλλα για αυτο που τις κανει μοναδικες.

Πιστευω οτι εδω μιλαει το συναισθημα και οχι το μυαλο.

Το 8800 αποπνέει μία αίσθηση μοναδικότητας στην οποία αναφέρθηκε προηγουμένως ο φίλος.

Ωστόσο δεν πιστεύω πως συμβαίνει πλέον το ίδιο με το πλήρως ξεπερασμένο 8850.

Link to comment
Share on other sites

Το 8800 αποπνέει μία αίσθηση μοναδικότητας στην οποία αναφέρθηκε προηγουμένως ο φίλος.

Ωστόσο δεν πιστεύω πως συμβαίνει πλέον το ίδιο με το πλήρως ξεπερασμένο 8850.

 

To αν το 8850 αποπνεει αυτην την αισθηση μοναδικοτητας ακομα, ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα;)

Αυτο πιστευω οτι συμβαινει και με αλλα κινητα, πχ sx1, 8910, 7650 :love:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ακριβώς.

Τη θεωρώ πανέμορφη συσκευή και κρίμα που δεν είχα τότε τα χρήματα να αποκτήσω μία.

Αν έβρισκα πάντως ένα σε άριστη κατάσταση θα σκεφτόμουν πολύ σοβαρά την αγορά του. Συλλεκτικό κομμάτι, δε συμφωνείς;

προσωπικα συμφωνω μαζι σου φιλε μου,μοναδικο οντως κομματι ακομα και τωρα.

«Ψήνεσαι» να αγοράσεις ένα κινητό τηλέφωνο με μονόχρωμη οθόνη,το οποίο ανακοινώθηκε πριν από εφτά χρόνια :confused: ;

και τι εγινε που εχει μονοχρωμη οθονη,αυτα ηταν κινητα και για μενα και για πολλους.ουτε παλιομοδιτικο το βλεπω ουτε και χαμενο,για μενα ειναι διαχρονικο κινητο που ακομα και σημερα οταν το κραταει κανεις το κοιταμε καλα καλα.στο κατω κατω εδω μιλαμε για κινητα που δεν αποκτησαμε κι οχι για τεχνολογια κινητων.επειτα εμεις οι παλιοτεροι εχουμε αλλο δεσιμο με αυτα τα κινητα κατι που εσυ λογω του οτι τοτε ησουν 11 ετων δεν το ειχες αυτο το δεσιμο και ειναι λογικο αυτο.

ενα κινητο λοιπον που ηθελα και δεν πηρα ηταν το startac της Motorola.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το Νοκια 3210!

 

το 1999 κοστιζε 80.000 δρχ., ποσο το οποιο λυπηθηκα, και κατεληξα με το προηγουμενο μοντέλο, μια παντοφλα που δε θυμαμαι ουτε καν πως λεγεται:X

Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα αγαπημενα μου κινητα που δεν καταφερα να το παρω ηταν το nokia 6510 αν θυμαμαι καλα. απο τοτε που βγηκε μου αρεσε το μεγεθος κ οι δυνατοτητες της εποχης του.
Link to comment
Share on other sites

http://www.nokia.com.gr/pics/phones/phone_models/7110_mainpage_s1.jpg

Όταν πια μπορούσα να το πάρω, είχε ξεπεραστεί αρκετά...

Ίσως το μόνο Nokia που συμπάθησα...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Το Νόκια 3210, το 2000 που αν θυμάμαι καλά έκανε γύρω στα 65.000 δρχ, ποσό που δεν είχα εξ ολοκλήρου και αποφάσισα να μην πάρω κινητό.

 

Αργότερα το Νόκια 6230, το Μάρτιο του 2004, γιατί 1 μήνα πριν είχα πάρει καινούριο (400€ τότε) το πολύ κατώτερο 6220. Θυμάμαι το καλοκαίρι του 04 που το έβλεπα στην Τσεχία σε λευκό χρώμα πως το κοιτούσα :p ... Δυστυχώς το 6230i ήταν κατώτερο από το Κ750, έτσι ένα χρόνο μετά δεν αγόρασα ούτε το διάδοχο του 6230. Ακόμα πάντως αν βρω κανένα σε καλή τιμή, θα το χτυπούσα :)

Link to comment
Share on other sites

Το μαρτιο πηρα το νοκια 6288 αλλα το μαγαζι το χε μια φιλη μας και μου πε οτι το κ800 ηταν στην ιδια τιμη και εγω πηρα το νοκια!αλλα επειδη εσπασε 2 φορες η εσωτερικη οθονη θα το παρω τον ιουνιο!.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To motorola MpX...τοτε.:O :D

Αλλα μια το ενα, μια το αλλο δεν το ειδαμε ποτε :O (ηταν και πανακριβο,ελεγαν οτι ειχε και πολλα bug...)

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα κινητα που μου αρεσαν και μου αρεσουν ειναι το νοκια 6630 ξερει κανεις αν μπορω να το βρω ακομα φυσικα εννοω καινουριο σιγουρα πιστευω οτι σε καποια αποθηκη καποιου μαγαζιου θα υπαρχουν κομματια!
Link to comment
Share on other sites

Το Ε50 θα ελεγα αν και τωρα πειρμενω με αγωνμια το Ε61ι....
Link to comment
Share on other sites

Το Sony Ericsson T610. Το είχα δουλέψει αρκετά εξαιτίας του ότι το είχε φίλος οπότε δεν είναι και τόσο μεγάλος καημός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...