Jump to content

Αποκωδικοποιητής DVB-T για τα ψηφιακά της ΕΡΤ


cypherth
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως.

Η Νοβα εχει βολευτει με το μονοπωλιο και καθετε μια χαρα στα αυγα της και τα κονομα!

Το ΣΚΑΙ στο εξωτερικο εχει φερει τεχνολογιεσ 1002 και η νοβα ειναι ακομα στην τεχνολογια πατηστε το κουμπι ΟΚ!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση.εγω που μενω κυπρο και εχω κανονικα ΝΟΒΑ ελλαδος μπορω με καποιο τρικ-αποκωδικοποιητη να πιανω τα ψηφιακα της ερτ????

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

De nomizw mias kai einai epigia;)

Asxeto:alhtheia to mundial to deixnei to sport+?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

De nomizw mias kai einai epigia;)

Asxeto:alhtheia to mundial to deixnei to sport+?

 

Όχι, τουλάχιστον ζωντανά. Καποια στιγμή έδειξε κάτι επαναλήψεις αλλά νομίζω τώρα τα έχει κόψει κι αυτά. Δεν το πολυψάχνω.

KCB
Link to comment
Share on other sites

asxeto: i nova skizi paides!!!afiste ta paketa tis ert...

 

 

Nova θα έπαιρνα (ελπίζω να διαβάζουν myphone :p ) MONO αν έδινε πακέτα με επιλογή ορισμένων καναλιών και στις ανάλογες φυσικά τιμές. Νομίζω κι έξω έτσι γίνεται. Όπως είναι τώρα μου είναι άχρηστη και ασύμφορη οικονομικά.

 

Η ΕΡΤ (που την έχω ήδη) έχει πάρα πολύ καλή ποιότητα πάντως και 16:9 και ψηφιακό ήχο.

KCB
Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω πως ουτε καν πιλοτικα επαιξαν προγαμματα HD ετσι δεν ειναι?

 

Οσο για τη σκεψη σου για Νοβα ειναι απολυτος σωστη και πραγματι ετσι ακριβως δουλευουν τα πραγματα εξω.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

να υποθεσω πως ουτε καν πιλοτικα επαιξαν προγαμματα HD ετσι δεν ειναι?

 

Οσο για τη σκεψη σου για Νοβα ειναι απολυτος σωστη και πραγματι ετσι ακριβως δουλευουν τα πραγματα εξω.

 

Δεν έχω ακούσει κάτι και για να το δω έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να έχω ανάλογη τηλεόραση;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει κάτι και για να το δω έτσι κι αλλιώς δεν πρέπει να έχω ανάλογη τηλεόραση;
αυτο ειναι το μονο σιγουρο.πλεον ειναι ευκολο να εχεις τετοια τηλεοραση παντως:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε :superman:

Πρόκειται για "θυγατρικό" όνοματης ADS tech προκειμένου να κυκλοφορήσει φτηνότερα προϊόντα.

Διαβάστε αυτό το άρθρο που το εξηγεί (είναι στα γαλλικά). Θα παράσχει υποστήριξη μόνο μέσω web κι όχι τηλ.

 

Μέχρι στιγμής απόλυτα ικανοποιημένος. Πανεύκολη εγκατάσταση, γρήγορη και πολύ εύχρηστο το Power Cinema.

....

 

 

Να συμπληρώσω ότι χρησιμοποίησα τον συγκεκριμένο δέκτη και στην Ελλάδα.

Παίζει τέλεια.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σημερα ένα digitalbox 1c που είναι combo επίγειος και δορυφορικός αποκωδικοποιητής μα δε μπόρεσα να πιάσω κανάλι!

Παίζει να οφείλεται σε κακή ποιότητα σήματος?

Ας δώσει κανείς τα φώτα του!

Δεν ξερω αν τα καταφερες τελικα.

Βαλε την κεραια στο AERIAL IN και απο το AERIAL OUT στο IR IN και απο το IR OUT στη TV.Μετα θελει αυτοματη σαρωση και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ποσο να κανει ενα τετοιο μηχανημα?Που το βρισκω φθηνοτερα?

 

Κατι ασχετο για να παρω εναν αποκοδηκοποιειτη σατελαιτ και ενα πιατο ποσα λεφτα θελω?Θελω να περνει και καρτες ουτως ωστε αν θελησω συνδρομη Νοβα για 3 μηνες να μπορω να τη βαλω βαζοντας την καρτα της μονο.Ευχαριστω.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το μονο σιγουρο.πλεον ειναι ευκολο να εχεις τετοια τηλεοραση παντως:)

 

Εύκολο;;;; Νομίζω είναι λίγο.... τσιμπημένες.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια ποσο να κανει ενα τετοιο μηχανημα?Που το βρισκω φθηνοτερα?

 

Κατι ασχετο για να παρω εναν αποκοδηκοποιειτη σατελαιτ και ενα πιατο ποσα λεφτα θελω?Θελω να περνει και καρτες ουτως ωστε αν θελησω συνδρομη Νοβα για 3 μηνες να μπορω να τη βαλω βαζοντας την καρτα της μονο.Ευχαριστω.

o apokodikopiitis pou psaxneis bgainei sta 119 euro(plaisio-germanos).einai 3 se ena.diladi:exeis ta epigia psifiaka (dwrean),exeis me ena doriforiko piato ola ta <eleuthera> doriforika (dwrean),exeis ti dinatotita na baleis karta nova.

 

kati allo:akousa oti paizei na bgaloun kai mega-ant1 ta dika tous psifiaka.kserei kaneis kati sxetika?episis akousa oti mexri to 2012 tha prepei na ginoun ola psifiaka...alitheuei?

Link to comment
Share on other sites

o apokodikopiitis pou psaxneis bgainei sta 119 euro(plaisio-germanos).einai 3 se ena.diladi:exeis ta epigia psifiaka (dwrean),exeis me ena doriforiko piato ola ta <eleuthera> doriforika (dwrean),exeis ti dinatotita na baleis karta nova.

 

kati allo:akousa oti paizei na bgaloun kai mega-ant1 ta dika tous psifiaka.kserei kaneis kati sxetika?episis akousa oti mexri to 2012 tha prepei na ginoun ola psifiaka...alitheuei?

 

Για το ότι πρέπει να γίνουν όλα ψηφιακά το έχω διαβάσει κι εγώ.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ 3 συσκευων: Humax Digifree, Technisat Digipal 2, Daewoo 1160. Εχει κανεις εμπειρεια με κανεναν απο αυτους να μας πει μερικα πραγματα; Υποστηριζουν Ελληνικα και οι 3;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι μεταξυ 3 συσκευων: Humax Digifree, Technisat Digipal 2, Daewoo 1160. Εχει κανεις εμπειρεια με κανεναν απο αυτους να μας πει μερικα πραγματα; Υποστηριζουν Ελληνικα και οι 3;

 

Έχω τον Digipal 2. Τι εννοείς να υποστηρίζει ελληνικά; Στα μενού τουλάχιστον ναι, έχει.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Digipal 2. Τι εννοείς να υποστηρίζει ελληνικά; Στα μενού τουλάχιστον ναι, έχει.

 

Διαβασα καπου οτι βγηκε firmware που εχει Ελληνικα και στο teletext. Ξερεις τιποτα σχετικο;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καπου οτι βγηκε firmware που εχει Ελληνικα και στο teletext. Ξερεις τιποτα σχετικο;

 

Όχι δεν ξέρω. Το teletext που βλέπω στο cine+ πάντως είναι σε greeklish οπότε ίσως δεν το εκπέμπουν καν σε ελληνικά.

Με την ευκαιρία πάντως να παρατηρήσω ότι το manual είναι μόνο στα γερμανικά και τα γαλλικά. Αγγλικά τίποτα και στα ελληνικά μόνο οδηγίες για τη σύνδεση... :mad:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ξέρω. Το teletext που βλέπω στο cine+ πάντως είναι σε greeklish οπότε ίσως δεν το εκπέμπουν καν σε ελληνικά.

Με την ευκαιρία πάντως να παρατηρήσω ότι το manual είναι μόνο στα γερμανικά και τα γαλλικά. Αγγλικά τίποτα και στα ελληνικά μόνο οδηγίες για τη σύνδεση... :mad:

 

http://www.hellasdigital.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=17

 

Σου βρηκα ελληνικες οδηγιες χρησης και νεο firmware. Αν το περασεις πες μας εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hellasdigital.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=17

 

Σου βρηκα ελληνικες οδηγιες χρησης και νεο firmware. Αν το περασεις πες μας εντυπωσεις.

 

Ευχαριστώ κι ότι θα το έψαχνα τώρα που μου έβαλες την ιδέα. Θα κοιτάξω πως μπαίνει το firmware και αν μου φανεί ασφαλές θα το κάνω (μην τον πάρω και στο χέρι :p )

 

 

Edit: Για να μπει το firmware θέλει σύνδεση με τη σειριακή του pc (Λογικό) και δεν μπορώ να την κάνω. Έχει όμως και δυνατότητα να το κατεβάσει λέει δορυφορικά, πράγμα που δεν καταλαβαίνω αφού είναι μόνο ψηφιακός δέκτης. Πάντως από το manual που διάβασα μια ενδιαφέρουσα λειτουργία που είναι το πρόγραμμα των καναλιών, δε διατίθεται από τα δικά μας κανάλια.

KCB
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπερα

 

μια ερωτηση ..εχω εναν αποκωδικοποιητη φιλμνετ για τα δυο καναλια του(σουπερσπορτ και φιλμνετ δηλαδη)με αυτα μπορω να βλεπω ψηφιακη ερτ και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μια ερωτηση ..εχω εναν αποκωδικοποιητη φιλμνετ για τα δυο καναλια του(σουπερσπορτ και φιλμνετ δηλαδη)με αυτα μπορω να βλεπω ψηφιακη ερτ και αν ναι πως?

Όχι, δεν μπορείς. Χρειάζεσαι ειδικό ψηφιακό δέκτη. Αυτός που έχεις είναι αναλογικός.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

antigrafw apo to episimo site :

"Για να γίνει λήψη της επίγειας ψηφιακής τηλεόρασης δεν απαιτείται πρόσθετος ειδικός εξοπλισμός, εκτός από τον αποκωδικοποιητή. Αρκεί, βέβαια, να βρισκόμαστε μέσα στις περιοχές που καλύπτονται από την εμβέλεια του επίγειου ψηφιακού σήματος και να έχουμε εγκαταστήσει κεραία UHF στραμμένη προς τον πομπό."

gnwrizei kaneis poies einai aytes oi perioxes?

kai eidikotera Serres einai mesa stis perioxes aytes ?

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

 

πηγα πηρα αποκωδικοποιητη(επιγειο ψηφιακο κτλ κτλ)τον συνεδεσα ολα καλα αρχισε και η αυτοματη σαρωση και τιποτα!!δεν βρηκε ουτε ενα καναλι.και ολα αυτα μεσα στην Θεσσαλονικη!το μεγαλυτερο χωριο του πλανητη ενος και βαλε εκατομμυριων κοροιδων.εδω σημα θα δουμε οταν δουμε και μετρο :lol:

 

thanks ert for nothing

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...