Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Ναι,δε δέχεται ελληνικούς χαρακτήρες, απλά γύρνα το πληκτρολόγιο σου

στα Αγγλικά και θα δεχτεί και γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.crustydemons.co.uk/UK/tattoo_parlour/index.html

 

Γέλιο έχει, ρίξτε του μια ματιά. :)

 

Λαθος trhead βρηκες να postαρεις αυτο..:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα μου έκανε πάρα πολύ καλή εντύπωση...Βασικά την καλύτερη από όσους πήγα να κοιτάξω. Τελικά έκλεισα και θα πάω αύριο για το πρώτο μου tattoo λοιπόν!:D:D

Το εκανες τελικα? Ευχαριστημενος?:)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανες τελικα? Ευχαριστημενος?:)

Ναι το έκανα :D και το λατρεύω!

 

Από το studio πολύ καλή εντύπωση, ο Μάνος (το παιδί που χτυπάει) είναι επαγγελματίας εκεί που πρέπει αλλά "καλλιτέχνης" στην καρδιά. Από μένα έχει μια ψήφο.

 

Υ.Γ.: φωτος ακόμα δεν έχω, είναι και στην πλάτη και δεν μπορώ να βγάλω μόνος μου! Κάποια στιγμή θα ποστάρω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε φωτο ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα :D και το λατρεύω!

 

Από το studio πολύ καλή εντύπωση, ο Μάνος (το παιδί που χτυπάει) είναι επαγγελματίας εκεί που πρέπει αλλά "καλλιτέχνης" στην καρδιά. Από μένα έχει μια ψήφο.

 

Υ.Γ.: φωτος ακόμα δεν έχω, είναι και στην πλάτη και δεν μπορώ να βγάλω μόνος μου! Κάποια στιγμή θα ποστάρω όμως.

Αντε μεγεια σου...και περιμενουμε φωτογραφια..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα! Μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει πως ειναι η "οικογενεια" στα λατινικα? Επισης ειναι πολυ γυναικειο να κανω ενα αστερι χαμηλα στο ποδι μου πανω απο τον αστραγαλο? Το γουσταρω απιστευτα!!
Link to comment
Share on other sites

Αν το "γουσταρεις" οπως λες, και το θες πραγματικα καντο ;) Και δεν θα σε ενδιαφερει τι θα πουνε οι αλλοι ;) Αφου θα σου αρεσει εσενα :)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μπορει καποιος που γνωριζει να μου πει πως ειναι η "οικογενεια" στα λατινικα? Επισης ειναι πολυ γυναικειο να κανω ενα αστερι χαμηλα στο ποδι μου πανω απο τον αστραγαλο? Το γουσταρω απιστευτα!!

"familia"

 

Θα συμφωνήσω με τον Nos 55. Το τατού είναι αποκλειστικά και μόνο δικό σου θέμα. Αν γουστάρεις,κάντο με τα χίλια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν αντρικα και γυναικεια tattoos. Ακου τους προηγουμενους;) Το θεμα ειναι εσυ τι θελεις και πως νιωθεις.:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hello!Επιτέλους θα κάνω κι εγώ tattoo!:D Πήγα σήμερα στα Nico και έκλεισα ραντεβού για τις 2 Μαρτίου.Ο Θωμάς θα μου το κάνει.Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να κάνω μια μικρή πεταλούδα και να έχει και σκιά,αλλα μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί θα το μπουκώσει ,επειδή είναι μικρή..:(
Link to comment
Share on other sites

Hello!Επιτέλους θα κάνω κι εγώ tattoo!:D Πήγα σήμερα στα Nico και έκλεισα ραντεβού για τις 2 Μαρτίου.Ο Θωμάς θα μου το κάνει.Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να κάνω μια μικρή πεταλούδα και να έχει και σκιά,αλλα μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί θα το μπουκώσει ,επειδή είναι μικρή..:(

Πολυ καλα σου ειπαν.:) Οσο μικροτερο, τοσο πιο απλο πρεπει να γινει. Για αυτο παντα να κανετε μεγαλα:D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν ασχολουμαι με τατουαζ αλλα ενα διαστημα που ειχα φαει μια φρικη και ηθελα να κανω, πηγα στο live in color να παρω μια ιδεα. Ηταν μαζι κ μια φιλη μου που ξερει απο τατουαζ και εχει κανει ενα (σε καποιον στην Καισαριανη), απο ο,τι καταλαβα το μαγαζακι μαλλον δε λεει πολλα. Και αν ειναι καθαρος και τετοια ή ποσο καλα χτυπαει δεν εχω ιδεα. Αστο καλυτερα πηγαινε σε καποιον δοκιμασμενο... Εκτος αν ξερει καποιος αλλος περισσοτερα και σου απαντησει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το live in color στο Μαρουσι το γνωριζετε? Ειναι καλο? Οι τιμες του?

 

Προσωπικα δεν ασχολουμαι με τατουαζ αλλα ενα διαστημα που ειχα φαει μια φρικη και ηθελα να κανω, πηγα στο live in color να παρω μια ιδεα. Ηταν μαζι κ μια φιλη μου που ξερει απο τατουαζ και εχει κανει ενα (σε καποιον στην Καισαριανη), απο ο,τι καταλαβα το μαγαζακι μαλλον δε λεει πολλα. Και αν ειναι καθαρος και τετοια ή ποσο καλα χτυπαει δεν εχω ιδεα. Αστο καλυτερα πηγαινε σε καποιον δοκιμασμενο... Εκτος αν ξερει καποιος αλλος περισσοτερα και σου απαντησει...

Διαβασε εδω

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα σου ειπαν.:) Οσο μικροτερο, τοσο πιο απλο πρεπει να γινει. Για αυτο παντα να κανετε μεγαλα:D

 

Είχα δει κάποιες φωτογραφίες με πεταλούδες με σκιά και ξετρελάθηκα:w00t: ,ήταν σαν αληθινές.Μόνο και μόνο γι'αυτο σκέφτομαι να την κάνω λίγο πιο μεγάλη.:happy: .Μου έπαν ότι θα κοστίσει γύρω στα 60€:blink: ,εγώ πιο πολλα περίμενα..Τον Θωμά απ'τα Nico τον ξέρει κανείς;Είδα κάποια σχεδιά του στο http://www.tattoo.gr και μου φάνηκαν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Hello!Επιτέλους θα κάνω κι εγώ tattoo!:D Πήγα σήμερα στα Nico και έκλεισα ραντεβού για τις 2 Μαρτίου.Ο Θωμάς θα μου το κάνει.Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήθελα να κάνω μια μικρή πεταλούδα και να έχει και σκιά,αλλα μου είπαν ότι δεν γίνεται γιατί θα το μπουκώσει ,επειδή είναι μικρή..:(

 

πολυ καλα σου ειπανε κουκλιτσα...το ξανθο μαναρακι θα στο κανει ε?:lol:

πατριδακι και ο Θωμας...νομιζω ενα απο τα σκουλαρικια στο φρυδι μου ειχε κανει ο Θωμας πριν απο χρονια αν οχι 2 απο αυτα...εχω χασει το μετρημα...:lol:

αντε με γεια..;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα δει κάποιες φωτογραφίες με πεταλούδες με σκιά και ξετρελάθηκα:w00t: ,ήταν σαν αληθινές.Μόνο και μόνο γι'αυτο σκέφτομαι να την κάνω λίγο πιο μεγάλη.:happy: .Μου έπαν ότι θα κοστίσει γύρω στα 60€:blink: ,εγώ πιο πολλα περίμενα..Τον Θωμά απ'τα Nico τον ξέρει κανείς;Είδα κάποια σχεδιά του στο http://www.tattoo.gr και μου φάνηκαν πολύ καλά.

Παρε μερικες ιδεες απο πεταλουδες και εδω Παντως αξιζει να τη κανεις μεγαλη. Αν τη κανεις μικρη σε λιγα χρονια θα τη κανεις cover up. Go for large tattoos. They're prettier anyhow;)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν ασχολουμαι με τατουαζ αλλα ενα διαστημα που ειχα φαει μια φρικη και ηθελα να κανω, πηγα στο live in color να παρω μια ιδεα. Ηταν μαζι κ μια φιλη μου που ξερει απο τατουαζ και εχει κανει ενα (σε καποιον στην Καισαριανη), απο ο,τι καταλαβα το μαγαζακι μαλλον δε λεει πολλα. Και αν ειναι καθαρος και τετοια ή ποσο καλα χτυπαει δεν εχω ιδεα. Αστο καλυτερα πηγαινε σε καποιον δοκιμασμενο... Εκτος αν ξερει καποιος αλλος περισσοτερα και σου απαντησει...

 

Το ότι έχει κάνει κάποιος 1 τατού (ή και 2 και 3) δεν σημαίνει αυτόματα ότι "ξέρει από τατουάζ". Τουλάχιστον εγώ δεν θεωρώ τον εαυτό μου γνώστη...

 

Αν δεν έχεις ιδέα αν είναι καθαρός και πόσο καλά χτυπάει τότε από ποια άποψη δεν λέει πολλά το "μαγαζάκι"? Νομίζω ότι αυτά τα δύο είναι ο νο1 και νο2 παράγοντας επιλογής αντίστοιχα...

 

Για τον φίλο που ρώτησε τώρα: το δικό μου το έκανα σε αυτό το στούντιο και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά σου είπα...δεν είμαι ειδικός ούτε στην αποστείρωση ούτε της υγειονομικής έιμαι ούτε tattoo artist. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μερικές διευθύνσεις από τιςπολλές που έχουν δωθεί στο thread, να πας από εκεί με την ησυχία σου, να μιλήσεις με τους ανθρώπους του studio, να δεις δουλειά τους (κατά προτίμηση αυτού που θα στο χτυπήσει), να δεις το χώρο που χτυπάει ο καθένας και μετά να αποφασίσεις.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα σου ειπανε κουκλιτσα...το ξανθο μαναρακι θα στο κανει ε?:lol:

πατριδακι και ο Θωμας...νομιζω ενα απο τα σκουλαρικια στο φρυδι μου ειχε κανει ο Θωμας πριν απο χρονια αν οχι 2 απο αυτα...εχω χασει το μετρημα...

αντε με γεια..;)

 

Thanx a lot miranta:happy: !

:offtopic: Όταν λες πατριδάκι,εννοείς είναι από Αλεξανδρούπουλη;Γιατί κ εγώ από εκεί είμαι,εκεί γεννήθηκα!:p :offtopic:

 

Παρε μερικες ιδεες απο πεταλουδες και εδω Παντως αξιζει να τη κανεις μεγαλη. Αν τη κανεις μικρη σε λιγα χρονια θα τη κανεις cover up. Go for large tattoos. They're prettier anyhow;)

 

Thanx για τη διεύθυνση eliasj:happy: !Αλλά ήδη τα έχω δει τα σχέδια,δυστυχώς μέχρι κάποια σελίδα γιατί μετά από 150 σχέδια χρειάζεται να γίνεις μέλος.:mad: ,αν και όταν προσθέτουν καινούρια μπορείς να δεις γιατί μπαίνουν στη πρώτη σελίδα!Έτσι κι αλλιώς το έχω ψάξει πάρα πολύ καιρό και έχω βρει πάρα πολλά σχέδια!:D

Link to comment
Share on other sites

Thanx a lot miranta:happy: !

:offtopic: Όταν λες πατριδάκι,εννοείς είναι από Αλεξανδρούπουλη;Γιατί κ εγώ από εκεί είμαι,εκεί γεννήθηκα!:p :offtopic:

 

ελα βρε πατριδακι και εσυ....:p

ναι απο Αλεξανδρουπολη ειναι και αυτος και ο Νικος:happy:

σουπερ παιδια εκει ακομα ειναι ο Κωστας και ο Βασιλης νε τον τελευταιο να ειναι απο τους αγαπημενους μου

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρώτησε τώρα: το δικό μου το έκανα σε αυτό το στούντιο και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά σου είπα...δεν είμαι ειδικός ούτε στην αποστείρωση ούτε της υγειονομικής έιμαι ούτε tattoo artist. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις μερικές διευθύνσεις από τιςπολλές που έχουν δωθεί στο thread, να πας από εκεί με την ησυχία σου, να μιλήσεις με τους ανθρώπους του studio, να δεις δουλειά τους (κατά προτίμηση αυτού που θα στο χτυπήσει), να δεις το χώρο που χτυπάει ο καθένας και μετά να αποφασίσεις.[/quote

 

 

Ευχαριστω! Επειδη το tattoo που θελω να κανω δεν ειναι σχεδιο απλα το moto μου με καλιγραφικα γραμματα (3 λεξουλες!!) πιο πολυ με ενδιαφερει η ποιοτητα στα χρωματα του και υγιεινη! Μη παθουμε και τιποτα!! Και να μη με γδυσει φυσικα! μου φανηκε λιγο ακριβος.. 15 γραμματα μεγεθος περιπου στο word 37-40 130€.. Πολλα δεν ειναι?:worry:

Link to comment
Share on other sites

file voskopoule, i timi pou sou eipe ego tin theoro kali. (mi sou po kai ftini) pantos kalo tha itan na min sumvivasteis sta hrimata gia mia tetoia praxi opos einai i dermatostixia.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε πατριδακι και εσυ....:p

ναι απο Αλεξανδρουπολη ειναι και αυτος και ο Νικος:happy:

σουπερ παιδια εκει ακομα ειναι ο Κωστας και ο Βασιλης νε τον τελευταιο να ειναι απο τους αγαπημενους μου

 

Άντε ωραία όταν πάω θα του το πω μήπως με προσέξει περισσσότερο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε ωραία όταν πάω θα του το πω μήπως με προσέξει περισσσότερο!:lol:

 

βρε συ εννοειτε αν και να ξερεις δεν ειναι και πολυ ομιλητικος...

συνηθως ειναι αφοσιωμενος μονο σε αυτο που κανει...

παντως θα ακους ωραια μουσικη στην αναμονη,placebo,portishead,garbage,tool,puressence etc:rolleyes:

το στοιχειο μου δλδ:p

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...