Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τ.Ε.Ι. Αθηνας.Χτες,πηγα για εγγραφη εργαστηριων.Η ανακοινωση ελεγε σε μια αιθουσα του Α οροφου.Παμε λοιπον κι εμεις εκει.Περιμενουμε....περιμενουμε....αλλα που...Αφαντος ο υπευθυνος.Μετα μας ειδοποιουν να κατεβουμε λεει στο ισογειο.Κατεβαινουμε...Αρχιζει...το στριμωξιδι...ξερετε.Με τα πολλα,ο υπευθυνος αρχιζει να γραφει τους πρωτους.Μετα να σου και ο υπευθυνος του τμηματος, ο οποιος αφου ηθελε να περασει και να μπει στο εργαστηριο,και δεν μπορουσε λογω του κοσμου,αρχιζε να φωμαζει.Ανεβειτε πανω!!!!!!!!στον τριτο ΟΛΟΙ.Εκει πεταω αντε...παλιομ@....α!!Ανεβαινουμε.περιμενουμε...Μας ειδοποιουν να κατεβουμε στο δευτερο...αντε παλι το τρεξιμο.....εμ,βεβαια να προλαβουμε να γραφτουμε,και μετα ανεβαινει καποιος απο παραταξη και λεει οτι οι εγγραφες θα γινουν στο πρωτο...Αντε...παλι τα ιδια...Με τα πολλα τελικα γραφτηκαμε....ΗΜΑΡΤΟΝ....!!!!!!!ΚΑΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ!!!!!!Που θα παει αυτη η κατασταση?????η κοροιδια συνεχιζεται!!!!!!!!!Πραγματικα εχω βαρεθει.Δεν ντρεπονται καθολου...Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΥΛΑ!!!!!!!!! Και ειμαι ακομα Γ εξαμηνο....:(

τι τμήμα είσαι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τ.Ε.Ι Πάτρας...ο χαμός του χαμού!!!

Ο πρόεδρος πήγε να την κάνει γυριστή...δηλ.πρώτα εξεταστική χωρίς αναπληρώσεις μαθημάτων κ μετά εγγραφές.

Αυτή τη βδομάδα έγιναν συνελεύσεις κ υπό την απειλή κατάληψης,ακυρώνεται η εξεταστική που είχε ξεκινήσει από τη Δευτέρα (23/4) κ οι εγγραφές θα γίνουν από 2/5-9/5.

Περισσότερα εδώ:http://www.teipat.gr/pages/kedd/anakoinwseis2.htm

Link to comment
Share on other sites

στο ράδιο αρβίλα :p ακούγεται πως μετά τις φοιτητικές εκκλογές θα ξανακάνουν κατάληψη ελπίζω να μην είναι αλήθεια
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

στο ράδιο αρβίλα :p ακούγεται πως μετά τις φοιτητικές εκκλογές θα ξανακάνουν κατάληψη ελπίζω να μην είναι αλήθεια

αλήθεια? αχαχαχαχαχχαχα θα γελάσουμε

Link to comment
Share on other sites

TEI Πειραιά..ο πρόεδρος της σχολής μας, μας ανέφερε ότι στις 10 Μαίου (μετά τις εκλογές δηλαδή) θα ξαναρχίσουν οι καταλήψεις..και το έλεγε και με μία σιγουριά..άκρως ανησυχητική!

 

Υ.Γ: Όχι δεν είναι ΠΚΣ/ΚΚΕ! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

TEI Πειραιά..ο πρόεδρος της σχολής μας, μας ανέφερε ότι στις 10 Μαίου (μετά τις εκλογές δηλαδή) θα ξαναρχίσουν οι καταλήψεις..και το έλεγε και με μία σιγουριά..άκρως ανησυχητική!

 

Υ.Γ: Όχι δεν είναι ΠΚΣ/ΚΚΕ! :p

 

Ωχ, αρχισαμε παλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, αρχισαμε παλι!!!

 

Yeap... Το διαλύσαμε πλέον... Κρίμα... Έλεγα ότι αυτή η τρέλα θα τελείωνε.. Αλλά πού τέτοια τύχη....:mad:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα γράφουμε μέχρι 31/7.

Ωραία πράγματα.

31/07 έχω γεννέθλια!ΛΟΛ σε ποια σχολή είσαι? θα γράφετε όλο τον ιούλιο? πολύ κουλο μου ακούγεται

Link to comment
Share on other sites

Βάσει ποιών αποφάσεων θα συνεχιστούν οι καταλήψεις; Απο που προέρχεται αυτή η παραπληροφόρηση, που έχει παραπληροφορήσει μέχρι και τον πρόεδρο του ΤΕΙ Πειραιά;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάσει ποιών αποφάσεων θα συνεχιστούν οι καταλήψεις; Απο που προέρχεται αυτή η παραπληροφόρηση, που έχει παραπληροφορήσει μέχρι και τον πρόεδρο του ΤΕΙ Πειραιά;

 

Η ακατανόμαστη λέει σκέφτεται να περάσει και νέα μέτρα.Αν δεν συγκεντρώνεις κάποιες μονάδες να χάνεις όλο το εξάμηνο (και τα μαθήματά του που πέρασες).Αυτά μου τα είπε η γραμματέας της σχολής μου και μου είπε να προσευχηθώ να μην ξαναρχίσουν τώρα το Μάη οι καταλήψεις όπως άκουσε και η ίδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε παιδιά δεν είναι έτσι όπως τα λέτε...

Απειλές δεν υφίστανται. Τουλάχιστον εγώ αυτό βλέπω στην ΑΣΟΕΕ από άτομα που ανήκουν στις 2 μεγάλες παρατάξεις. Ναι, κανείς δε θέλει να χάσει ψηφοφόρους και μέλη, αλλά όχι και να απειλεί. Έτσι θα χάσει τα πάντα, δεν τον συμφέρει.

Τώρα για το "πρήξιμο" είναι πολιτική του κάθε τμήματος. Πράγματι έχω φίλους σε άλλες σχολές που τους καλούν συνεχώς στις συνελεύσεις. Στην ΑΣΟΕΕ θα σε πάρουν μια φορά και αν θες πας ή δεν πας και τελείωσε..

 

Johnny_Nik μια απορία: η κοπέλα σου γραμμένη είναι και την παίρνουν συνέχεια ή όχι?

 

Με τα παραπάνω αναφέρομαι σε ΔΑΠ και ΠΑΣΠ. Δεν ξέρω τι γίνεται στην ΟΝΝΕΔ και στο Κίνημα Νέων..

Link to comment
Share on other sites

α) νομίζω ότι έχουμε βγει λίγο εκτός θέματος.

 

β) πέρα από το off topic, έχει αρχίσει να γίνεται κομματική η συζήτηση, οπότε και πάλι εκτός Ο.Π.Χ.

 

Άρα πιστεύω καλό θα ήταν να συνεχίσουμε από εδώ και στο εξής να συζητάμε για τις κινητοποιήσεις (φημολογούμενες ή μη). :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για αυριο ξερετε τι θα γινει με τα ΤΕΙ Πειραια??? Εχω ακουσει οτι θα κανει απεργια η ΓΣΕΕ....οπως επισης και τα Μεσα Μαζικης Μεταφορας, συνηθως σε κατι τετοιες κινητοποιησεις εκλεινε. Αυριο ομως τι???

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω κι εγώ, αλλά για το Πάντειο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Tα Μ.Μ.Μ. αυριο τα περισσοτερα ειναι "εκτος λειτουργιας", μολις το ακουσα στις ειδησεις.

Οριστε και η ανακοινωση απο τον ΟΑΣΑ για να δειτε τις ακριβεις ωρες...:

http://www.oasa.gr/index.asp?pageid=304

 

Με τις σχολες δεν ξερω τι γινεται ομως, θα ειναι ανοιχτα ή οχι;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι συζητάτε? Όταν έχει απεργεία στα μέσα μαζικής μεταφοράς τότε πάντα οι σχολές είναι κλειστές..λέτε όλοι οι φοιτητές να πρέπει να πάνε με ταξί στις σχολές? Πάτε καλά? Αυτά είναι δεδομένα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι συζητάτε? Όταν έχει απεργεία στα μέσα μαζικής μεταφοράς τότε πάντα οι σχολές είναι κλειστές..λέτε όλοι οι φοιτητές να πρέπει να πάνε με ταξί στις σχολές? Πάτε καλά? Αυτά είναι δεδομένα πράγματα.

Nαι το ξερουμε, αλλα δεν απεργουν ολα τα Μ.Μ.Μ. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν εχει βγει επισημη ανακοινωση απο τις σχολες!! Εχω και εργαστηριο αυριο και δεν ξερω τι να κανω....:confused: (καθενας με τον πονο του:p :p )

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι το ξερουμε, αλλα δεν απεργουν ολα τα Μ.Μ.Μ. ;)

ναι σωστά δεν απεργούν τα τρόλευ όλη μέρα και σε όλες τις σχολές πάνε τρόλευ...σωστά...! ΛΟΛ ! καλα αμα κάνετε αύριο μάθημα τα λέμε..

Link to comment
Share on other sites

Την Τρίτη 15/5 θα έχει γενική 24ωρη απεργία η ΓΕΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ, οπότε δε θα γίνουν μαθήματα λόγω απεργίας τραίνων και λεοφωρείων.

 

Απο το opatei.gr :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...