Jump to content

Απεργιακές κινητοποιήσεις σε ΑΕΙ/ΤΕΙ


katsifis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ΤΕΙ Πειραια κλειστα μεχρι και 21/3 την αλλη Τεταρτη δηλαδη οπου θα ξαναγινει παλι συνελευση!!!!:!: :!:

 

Αντε καλο καλοκαιρι μαγκες!!!!!

 

:X :confused: και ας υποθέσουμε ότι ανοίγει την επόμενη βδομάδα μένει μια βδομάδα μέχρι το Πάσχα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ΤΕΙ Αθηνας πως παει?

 

Παιδια,αν ξερει καποιος κατι για το τει Αθηνας ας ενημερωσει.Μεχρι τωρα γνωριζω οτι ως και τη Παρασκευη κλειστα.

Link to comment
Share on other sites

Στην ΑΣΟΕΕ αποφασίστηκε...μαντέψτε...ναι σωστά μαντέψατε! Κατάληψη μέχρι και την άλλη Τετάρτη 21/3 που θα γίνει νέα ΓΣ. Κάτι ήξερα εγώ που είχα πει ένα μήνα πριν καλό Πάσχα...:ninja:
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ενω πολλες σχολες ανοιγουν, το ΤΕΙ Πειραια συνεχιζει...Duracell:rolleyes: :p :ninja:

 

ΝΑΙ!!!!!

 

Συνεχίζει... συνεχίζει... τις Μ@ΛΑΚΙΕΣ!

 

Αλλά έχει ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ανάμεσα στα ΤΕΙ, ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ, οπότε, είναι λογικό να είναι από τα χειρότερα μπουρδέλ@...

 

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια βεβαιωση θελω την κωλοψυχη μου μεσα!!!!! Απο τον Ιανουαριο εχω κανει την αιτηση και εκλεισαν την σχολη!!! Ελεος πια!!!!! Δεν μπορουμε να κανουμε και εμεις τις δουλειες μας!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν από λίγο καιρό , η γραμματεία της Διοίκησης Επιχειρήσεων , για να πάρεις μια βεβαίωση έπρεπε να συμπληρώσεις πρώτα αίτηση και να την παραλάβεις μετά από 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!!!

 

Στις άλλες γραμματείες , δεν γινόταν αυτό!

:mad:

 

Έβλεπα τους σπουδαστές να πηγαίνουν στις γραμματείες τους, να ζητάνε την αίτησή τους και να την παίρνουν αμέσως.

 

Γι' αυτό επιμένω :

 

Ειδικά γραμματεία του τμήματος : Διοίκησης Επιχειρήσεων είναι από τις χειρότερες...

 

Κατ' επέκταση, η διοίκηση του Τμήματος η διοίκηση της Σχολής και του ΤΕΙ στο σύνολο...

 

Μόνο τα κομματικά τους ενδιαφέρουν!

:mad:

 

Δεν το κλείνουμε για πάντα, να μην ταλαιπωρείται και ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το κλείνουμε για πάντα, να μην ταλαιπωρείται και ο κόσμος...

 

Ποσο συμφωνο με βρισκεις!!!!:!: :!: :!: Κλειστε το τελος παντων γιατι και το χειροτερο μπ....λο εχει μια οργανωση!!! Τα Τει Πειραια ουτε για μπ....λο δεν κανουν!!!!!:mad: :mad: :mad: :!: :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια βεβαιωση θελω την κωλοψυχη μου μεσα!!!!! Απο τον Ιανουαριο εχω κανει την αιτηση και εκλεισαν την σχολη!!! Ελεος πια!!!!! Δεν μπορουμε να κανουμε και εμεις τις δουλειες μας!!!

Κι εγω μια βεβαιωση θελω εδω και καιρο αλλα...:hunter: :hunter: :hunter:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν από λίγο καιρό , η γραμματεία της Διοίκησης Επιχειρήσεων , για να πάρεις μια βεβαίωση έπρεπε να συμπληρώσεις πρώτα αίτηση και να την παραλάβεις μετά από 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!!!

 

Στις άλλες γραμματείες , δεν γινόταν αυτό!

:mad:

 

:lol: Ναι στην δικιά μας κάνουνε μια βδομάδα αν είσαι τυχερός :p

Tι να πω και εγώ που περιμένω ακόμα πάσο και αναλυτική βαθμολογία :X Δεν βγάζεις άκρη με τις γραμματείες. Άσε που και όταν λειτουργούνε οι σχολές είναι ακόμα ποιο εκνευριστικό γίνεται να εξυπηρετούνε τους φοιτητές ΜΟΝΟ 6 ΩΡΕΣ την εβδομάδα γίνεται??:mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν από λίγο καιρό , η γραμματεία της Διοίκησης Επιχειρήσεων , για να πάρεις μια βεβαίωση έπρεπε να συμπληρώσεις πρώτα αίτηση και να την παραλάβεις μετά από 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!!!

 

Αστα.ΜΠΑΧΑΛΟ η γραμματεια.ΟΠως τα λες....

Link to comment
Share on other sites

Και την έπαιρνες αν δεν την έχαναν φυσικά!

 

Γιατί η βεβαίωση, η αναλυτική βαθμολογία, έχουν πόδια και περπατάνε και χάνονται όπως οι καρφίτσες!!!

 

Ε, ρε ξύλο που θέλουν...

:mad:

 

Εγώ έχω ξεμπερδέψει με αυτό το μπουρδeλο, εδώ και 2,5 ΧΡΟΝΙΑ!

 

ΔΟΥΛΕΨΑ 1 ΧΡΟΝΟ, ΠΗΓΑ ΦΑΝΤΑΡΟΣ, ΑΠΟΛΥΘΗΚΑ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΟΡΚΟΜΩΣΙΑ!!!

 

Καλά για τον πάπυρο...

 

...θα τον πάρω μαζί με την σύνταξη!!!

 

ΘΕΛΟΥΝ ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΞΥΛΟ!!!

:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Που να ακουσεις τι επαθα εγω.Οταν ειχα παει στη γραμματεια τους ζητησα βεβαιωση σπουδων για εφορια,και μου δωσαν αναλυτικη βαθμολογια.Δλδ αλλα τους ζητας και αλλα σου δινουν.
Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι να πιάσεις φιλίες με τη γραμματέα. Μετά από ένα διάστημα δύο ετών στη σχολή πήγαινα στην γραμματεία: -Κυρία Δέσποινα, βγάλε μου δυό βεβαιώσεις, μια δικιά μου και μία του Τάδε. Α!, θέλω και μια αναλυτική για την Δείνα. -Κάτσε λίγο Γολέμη παιδί μου να τελειώσω με το χαρτί του Προϊστάμενου και τα παίρνεις αμέσως.

 

Όλα είναι θέμα κονέ, όπως είπα και σε άλλο θέμα, δυστυχώς ή ευτυχώς. ;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι να πιάσεις φιλίες με τη γραμματέα. Μετά από ένα διάστημα δύο ετών στη σχολή πήγαινα στην γραμματεία: -Κυρία Δέσποινα, βγάλε μου δυό βεβαιώσεις, μια δικιά μου και μία του Τάδε. Α!, θέλω και μια αναλυτική για την Δείνα. -Κάτσε λίγο Γολέμη παιδί μου να τελειώσω με το χαρτί του Προϊστάμενου και τα παίρνεις αμέσως.

 

Όλα είναι θέμα κονέ, όπως είπα και σε άλλο θέμα, δυστυχώς ή ευτυχώς. ;)

 

Ευτυχως για τη μειοψηφια,δυστυχως για τη πλειοψηφια.Παντως νομιζω η συζητηση για τις γραμματειες των σχολων,ξεφευγουν απο το θεμα του θεματος προς συζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Το παν είναι να πιάσεις φιλίες με τη γραμματέα. Μετά από ένα διάστημα δύο ετών στη σχολή πήγαινα στην γραμματεία: -Κυρία Δέσποινα, βγάλε μου δυό βεβαιώσεις, μια δικιά μου και μία του Τάδε. Α!, θέλω και μια αναλυτική για την Δείνα. -Κάτσε λίγο Γολέμη παιδί μου να τελειώσω με το χαρτί του Προϊστάμενου και τα παίρνεις αμέσως.

 

Όλα είναι θέμα κονέ, όπως είπα και σε άλλο θέμα, δυστυχώς ή ευτυχώς. ;)

 

Σιγά μην πιάσω γκόμενα την κ@ργιόλα της γραμματείας για να κάνω τη δουλειά μου.

 

Ευτυχως για τη μειοψηφια,δυστυχως για τη πλειοψηφια.Παντως νομιζω η συζητηση για τις γραμματειες των σχολων,ξεφευγουν απο το θεμα του θεματος προς συζητηση.

 

Δεν έχει άμεση σχέση, έχει όμως έμμεση με το θέμα των καταλήψεων!

 

Γενικά όταν δεν αντιδρά κανείς σε μια νοσηρή κατάσταση, το πρόβλημα επιδεινώνεται...

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πιάσω γκόμενα την κ@ργιόλα της γραμματείας για να κάνω τη δουλειά μου.

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: ΧΑ,ΧΑ δεν εχεις και αδικο!!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πιάσω γκόμενα την κ@ργιόλα της γραμματείας για να κάνω τη δουλειά μου.

Καλα δεν ειπαμε να την πηδηξεις κι'ολας, να σε ξερει φατσικα βοηθαει.

 

Παιδια απο ΣΤΕ ΤΕΙ Πατρας κανεις; Που να τρεχω τωρα, δεν απανταει και η γραμματεια.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το αυτι μου οτι καποια Διοικηση ανοιξε αλλα δεν προλαβα να ακουσω ποια και που.Εμαθε κανεις τπτ?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σήμερα ημέρα Σάββατο 17 Μαρτίου 2007 και ώρα 9 π.μ. συνεδρίασε το Συμβούλιο του ΤΕΙ Αθήνας, μετά από πρόταση των εκπροσώπων των Γενικών Συνελεύσεων των φοιτητών, και παρουσία των Συνδικαλιστικών φορέων του ιδρύματος αποφάσισε ομόφωνατη λειτουργία της Κεντρικής Διοίκησης, όλων των Διοικητικών Υπηρεσιών του ιδρύματος, των Σχολών και των Τμημάτων από Δευτέρα 19 Μαρτίου 2007.

 

 

 

Το Συμβούλιο του ΤΕΙ Αθήνας

 

 

 

Οι Συνδικαλιστικοί Φορείς

Αυτά από το Τ.Ε.Ι Αθήνας, μαθήματα φυσικά ακόμα δεν θα γίνουν...
Link to comment
Share on other sites

Sto tmhma Hlektrologwn Mhxanikwn tou EMP, ginontai mathimata?Ti paizei? :happy:

 

όχι απ'όσο ξέρω, εκεί κυριαρχούν οι αριστερές παρατάξεις οπότε δεν παίζει να ανοίξουν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά από το Τ.Ε.Ι Αθήνας, μαθήματα φυσικά ακόμα δεν θα γίνουν...

 

Η σχολη,επισημα θα ανοιξει την αλλα βδομαδα.Απλα απο σημερα και τεταρτη και παρασκευη θα ειναι διαθεσιμες οι γραμματειες για να χορηγουνται βεβαιωσεις κααι διαφορα αλλα για τους φοιτητες .Ουτε εγγραφες για το επομενο εξαμηνο θα γινουν αυτη την βδομαδα.Εν αναμονη της επομενης βδομαδας λοιπον.

 

 

 

 

 

Αυτα απο ΤΕΙ Αθηνας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...