Jump to content

Τι περίεργο ή αστείο σας έτυχε σήμερα;


genia_81
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ παιδιά τι μου έτυχε κι εμένα χθες...!

Ήταν κάποιος στο αντίθετο ρεύμα και από μακριά που τον έβλεπα να έρχεται, είχε λυσσάξει να αναβοσβήνει τα φώτα του αυτοκινήτου του. Δεν έδωσα σημασία γιατί πολλοί τρελοί υπάρχουν στους δρόμους. Με πιάνει φανάρι (ήμουν 6η στη σειρά) και σταματάω λίγο πιο μπροστά από ένα στενό. Σταματάει και αυτός ακριβώς δίπλα μου, ανοίγει το παράθυρο και μου λέει:

-"Τι κάθισες μπροστά μου? Δεν βλέπεις τόση ώρα ότι θέλω να στρίψω?"

-"Πώς να το δω δηλαδή?" του απάντησα.

-"Τόση ώρα ανάβω τα φώτα μου!" μου λέει.

-"Και από πότε τα φώτα σου έγιναν φλας?" τον ρώτησα.

-"Έλα τώρα! ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!" ήταν η έξοχη απάντησή του.

Λεπτομέρειες το θεώρησε ο κύριος το να ανάψει το φλας του για να στρίψει.

Τον άφησα λοιπόν κι εγώ να περιμένει εκεί ώσπου να ανάψει το φανάρι και να φύγω, να μάθει τι πάει να πει ΦΛΑΣ.:angry:

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι μου ετιχε χτες....Πηγαινοντας μετα απο πολλη καιρο γυμναστηριο....στο τελος πηγαινοντας για ντουζ μπηκα στα γυναικια....:O απιστευτη ντροπη.....

Υ>Γ...τα αποδθτηρια...ειναι κολιτα..και ευκολα μπορεισ να μπαιρδευτεις

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι μου ετιχε χτες....Πηγαινοντας μετα απο πολλη καιρο γυμναστηριο....στο τελος πηγαινοντας για ντουζ μπηκα στα γυναικια....:O απιστευτη ντροπη.....

Υ>Γ...τα αποδθτηρια...ειναι κολιτα..και ευκολα μπορεισ να μπαιρδευτεις

ενταξει σιγα το πραγμα...ειχε τιποτα καλο εκει μεσα :p ?

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τι μου έτυχε κι εμένα χθες...!

Ήταν κάποιος στο αντίθετο ρεύμα και από μακριά που τον έβλεπα να έρχεται, είχε λυσσάξει να αναβοσβήνει τα φώτα του αυτοκινήτου του. Δεν έδωσα σημασία γιατί πολλοί τρελοί υπάρχουν στους δρόμους. Με πιάνει φανάρι (ήμουν 6η στη σειρά) και σταματάω λίγο πιο μπροστά από ένα στενό. Σταματάει και αυτός ακριβώς δίπλα μου, ανοίγει το παράθυρο και μου λέει:

-"Τι κάθισες μπροστά μου? Δεν βλέπεις τόση ώρα ότι θέλω να στρίψω?"

-"Πώς να το δω δηλαδή?" του απάντησα.

-"Τόση ώρα ανάβω τα φώτα μου!" μου λέει.

-"Και από πότε τα φώτα σου έγιναν φλας?" τον ρώτησα.

-"Έλα τώρα! ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!" ήταν η έξοχη απάντησή του.

Λεπτομέρειες το θεώρησε ο κύριος το να ανάψει το φλας του για να στρίψει.

Τον άφησα λοιπόν κι εγώ να περιμένει εκεί ώσπου να ανάψει το φανάρι και να φύγω, να μάθει τι πάει να πει ΦΛΑΣ.:angry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Απλά θεεϊκό! :up:

Άκου εκεί ο Πάπας... Λεπτομέρειες! Ρε ουστ! :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τι μου ετιχε χτες....Πηγαινοντας μετα απο πολλη καιρο γυμναστηριο....στο τελος πηγαινοντας για ντουζ μπηκα στα γυναικια....:O απιστευτη ντροπη.....

Υ>Γ...τα αποδθτηρια...ειναι κολιτα..και ευκολα μπορεισ να μπαιρδευτεις

 

αυτα ειναι...:p

εγω την εχω πατησει μεσα στη levis στο πειραια που πηγα να δοκιμασω ενα παντελονι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ενταξει σιγα το πραγμα...ειχε τιποτα καλο εκει μεσα :p ?

 

μιση ντρπη δικη μου και μιση δικη τους....αυτες ειδαν εναν γυμ.....με εναν σαμπουαν....εγω ειδα καμια 5αρια να φοναζουν...γυμνες...:happy:

Link to comment
Share on other sites

σημερα συνεβη ενα περιεργο και σε μενα...

 

πηγα να βγαλω ταυτοτητα και την παρελαβα σε 20 λεπτα!

 

ΜΑ δεν ειναι περιεργο?

 

:p

:X
Link to comment
Share on other sites

μιση ντρπη δικη μου και μιση δικη τους....αυτες ειδαν εναν γυμ.....με εναν σαμπουαν....εγω ειδα καμια 5αρια να φοναζουν...γυμνες...:happy:

 

Εγω νομιζω πως δεν ετυχε αλλα πετυχε!!!!:p :p :p :lol: :lol: :lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

σημερα συνεβη ενα περιεργο και σε μενα...

 

πηγα να βγαλω ταυτοτητα και την παρελαβα σε 20 λεπτα!

 

ΜΑ δεν ειναι περιεργο?

 

:p

 

Τώρα θυμήθηκα τα δικά μου.Είχα πάει πριν από 2 χρόνια για την ταυτότητα και μου είπαν να περνούσα σε 20 μέρες που θα είναι έτοιμη να την πάρω...Μάντεψε:D ακόμα δεν πήγα!:p :p :p

no sig...
Link to comment
Share on other sites

χμμμ σημερα πηγα βολτα με κατι λιμενατζηδες φιλους μου στον πειραια να τα πουμε μεσα σε εκεινα τα τζιπ του λιμενικου

και τελος παντων μεσα ημασταν 4 ατομα και σε καποια φαση βαζει ραδιο ο ενας και ειχε το white horse τωρα φανταστειτε 5 μαντραχαλους να χτυπιουνται περα δωθε μεσα σε ενα τζιπ στο κεντρο του πειραια και τα παραθυρα ανοιχτα και το white horse να βαραει αλυπητα και εμεις να εχουμε κανει το τζιπ να δεινοπαθει και να το βλεπεις δεξια αριστερα σε καθε φαναρι :p

Link to comment
Share on other sites

χμμμ σημερα πηγα βολτα με κατι λιμενατζηδες φιλους μου στον πειραια να τα πουμε μεσα σε εκεινα τα τζιπ του λιμενικου

και τελος παντων μεσα ημασταν 4 ατομα και σε καποια φαση βαζει ραδιο ο ενας και ειχε το white horse τωρα φανταστειτε 5 μαντραχαλους να χτυπιουνται περα δωθε μεσα σε ενα τζιπ στο κεντρο του πειραια και τα παραθυρα ανοιχτα και το white horse να βαραει αλυπητα και εμεις να εχουμε κανει το τζιπ να δεινοπαθει και να το βλεπεις δεξια αριστερα σε καθε φαναρι :p

:lol: :lol: :lol:

Κωμικό και συνάμα τραγικό!

Φαντάσου τι θα λέγανε οι περαστικοί που σας βλέπανε! :lol: :p

Μετά πήγατε και από Okio μεριά για τη συνέχεια; :D :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

χμμμ σημερα πηγα βολτα με κατι λιμενατζηδες φιλους μου στον πειραια να τα πουμε μεσα σε εκεινα τα τζιπ του λιμενικου

και τελος παντων μεσα ημασταν 4 ατομα και σε καποια φαση βαζει ραδιο ο ενας και ειχε το white horse τωρα φανταστειτε 5 μαντραχαλους να χτυπιουνται περα δωθε μεσα σε ενα τζιπ στο κεντρο του πειραια και τα παραθυρα ανοιχτα και το white horse να βαραει αλυπητα και εμεις να εχουμε κανει το τζιπ να δεινοπαθει και να το βλεπεις δεξια αριστερα σε καθε φαναρι :p

Εύγε στα σώματα ασφαλείας :)

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τι μου έτυχε κι εμένα χθες...!

Ήταν κάποιος στο αντίθετο ρεύμα και από μακριά που τον έβλεπα να έρχεται, είχε λυσσάξει να αναβοσβήνει τα φώτα του αυτοκινήτου του. Δεν έδωσα σημασία γιατί πολλοί τρελοί υπάρχουν στους δρόμους. Με πιάνει φανάρι (ήμουν 6η στη σειρά) και σταματάω λίγο πιο μπροστά από ένα στενό. Σταματάει και αυτός ακριβώς δίπλα μου, ανοίγει το παράθυρο και μου λέει:

-"Τι κάθισες μπροστά μου? Δεν βλέπεις τόση ώρα ότι θέλω να στρίψω?"

-"Πώς να το δω δηλαδή?" του απάντησα.

-"Τόση ώρα ανάβω τα φώτα μου!" μου λέει.

-"Και από πότε τα φώτα σου έγιναν φλας?" τον ρώτησα.

-"Έλα τώρα! ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!" ήταν η έξοχη απάντησή του.

Λεπτομέρειες το θεώρησε ο κύριος το να ανάψει το φλας του για να στρίψει.

Τον άφησα λοιπόν κι εγώ να περιμένει εκεί ώσπου να ανάψει το φανάρι και να φύγω, να μάθει τι πάει να πει ΦΛΑΣ.:angry:

 

Α το καθικι... τολμησε να θελησει να στριψει και εσυ ειχες κλεισει το δρομο; Ντροπη του...:blink:

Λεπτομερεια θεωρησε η κυρια το να μη κλεινει τα στενα ενω περιμενει στο φαναρι, κινηση κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθηγητής της Φυσικής μας μάς τόνισε σήμερα ότι πρέπει να κόψουμε απ'τις διατροφικές μας συνήθειες τα μεγάλα ψάρια και γενικότερα τα ψάρια του βυθού ή ακόμα καλύτερα όλα τα ψάρια αν είναι δυνατόν, διότι η Μεσόγειος, σύμφωνα μ' αυτόν, είναι πάρα πολύ μολυσμένη....

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Εύγε στα σώματα ασφαλείας :)

 

:respect:

να βγαλουμε κονδυλια για τοποθετηση subwoofer (αν γραφεται ετσι) στα εν λογω τζιπακια!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ παιδιά τι μου έτυχε κι εμένα χθες...!

Ήταν κάποιος στο αντίθετο ρεύμα και από μακριά που τον έβλεπα να έρχεται, είχε λυσσάξει να αναβοσβήνει τα φώτα του αυτοκινήτου του. Δεν έδωσα σημασία γιατί πολλοί τρελοί υπάρχουν στους δρόμους. Με πιάνει φανάρι (ήμουν 6η στη σειρά) και σταματάω λίγο πιο μπροστά από ένα στενό. Σταματάει και αυτός ακριβώς δίπλα μου, ανοίγει το παράθυρο και μου λέει:

-"Τι κάθισες μπροστά μου? Δεν βλέπεις τόση ώρα ότι θέλω να στρίψω?"

-"Πώς να το δω δηλαδή?" του απάντησα.

-"Τόση ώρα ανάβω τα φώτα μου!" μου λέει.

-"Και από πότε τα φώτα σου έγιναν φλας?" τον ρώτησα.

-"Έλα τώρα! ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!" ήταν η έξοχη απάντησή του.

Λεπτομέρειες το θεώρησε ο κύριος το να ανάψει το φλας του για να στρίψει.

Τον άφησα λοιπόν κι εγώ να περιμένει εκεί ώσπου να ανάψει το φανάρι και να φύγω, να μάθει τι πάει να πει ΦΛΑΣ.:angry:

 

χτες μαλλον ηταν η μερα των οδηγων-τσουλιστων αυτοκινητων γιατι κι εμενα μου ετυχαν 2-3 κουλα

περιστατικο 1

ανεβαινω σε οδο εντος της πολης με αρκετη κινηση.εχω σταματησει σε φαναρι σε διασταυρωση και θελβ να στριψω δεξια.

δεξια ομως πανω στην στροφη εχει καδο και ενα λαχανι ματιζ εχει διπλοπαρκαρει τον καδο πανω στη στροφη!!

για να προσπερασω και να στριψω κιολας πρεπει να μπω στο αντιθετο ρευμα.

μεχρι να αναψει το πρασινο,βλεπω την οδηγο του αυτοκινητου να βγαινει απο το καταστημα και να μπαινει στο ματιζ.

εντωμεταξυ το φαναρι εχει αναψει,βγαζω φλασακι και ολα τα σχετικα προσπερνω και στριβω και συνεχιζω ευθεια.

στο επομενο στενο θα στριψω δεξια.μπροστα μου εχει αλλο αυτοκινητο(που επεισης θελει να στριψει και ειναι αυτοκινητο σχολης οδηγων),πισω ενα ακομα και ακολουθει το ματιζ. περνει τη στροφη το αυτοκινητο της σχολης οδηγων αλλα την περνει πολυυυυυυυ αργα(δικαιολογημενα) οποτε κι εγω απλα "περπαταω" με το αμαξι.ο απο πισω μου επισης επιβραδυνει και το ματιζ κορναρει σαν υστερικο!!!!!!!!!

δε φτανει που τοση ωρα εμποδιζε την κυκλοφορια για να κανει τα ψωνια της,τωρα κορναρει γιατι βιαζεται μη χασει το ραντεβου στην κομμωτρια!!!

 

 

περιστατικο 2(την ιδια μερα)

ειμαι καπου στο ντεπω και κατευθυνομαι προς κεντρο.

στα δεξια μου εχει διπλοπαρκαρισμενα οποτε μενω στη μεσαια λωριδα.εκει που ολα πανε καλα,ξαφνικα ενα μερσεντες απο τα δεξια μου(αναμεσα στα διπλοπαρακαρισμενα τα οποια προσπερνουσε διαρκως εχοντας ερθει απο αριστερα) με αρχιζει στις κορνες

κατεβαζω το δεξι παραθυρο οπου ακολουθει ο εξης διαλογος

-τι θελετε κυριε μου?

-δε με βλεπεις ρε κοπελα μου που προσπαθω να σε προσπερασω απο τα δεξια?

-κυριε μου απο τα δεξια θελετε να προσπερασετε?απο τα αριστερα προσπερναει ο κοσμος

-δε θα μου μαθεις εσυ απο που θα περναω με το αμαξι μου

-μα ειστε σοβαρος?θελετε να με περασετε απο τα δεξια(χωρις φλας αλλα ποιος τα κοιταει ) για να πατε που?πανω στα παρκαρισμενα?

-ασε μας ρε κοπελα μου,τι 8ελεις τωρα?εγω θελω να σε προσπερασω-

σε αυτο το σημειο κλεινει το παραθυρο του και μενει μονος του να μουρμουριζει.

εν συνεχεια και ενω αναβει το φαναρι τον αφηνω να περασει μπροστα μου για να δω τι θα κανει....και ναι!!!

με προσπερνα και μετα απο 2 δευτερολεπτα αρχιζει τις κορνες το αυτοκινητο στα αριστερα γιατι δε τον αφηνε να τον προσπερασει(και παλι απο τα δεξια) και να χωθει μπροστα του...

 

ισως να ειχε μετανιωσει που εφυγε απο την αριστερη λωριδα..ποιος ξερει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πλάκα-πλάκα, μην πολυμιλάτε σε ορισμένους οδηγούς σαν και αυτούς που περιγράφονται πιο πάνω, γιατί για να συμπεριφέρονται έτσι στην οδήγηση, σημαίνει πως ούτως ή άλλως δεν στέκουν καλά και μπορεί να μας κάνουν τα χειρότερα...

Εμένα πχ επειδή είπα σε έναν ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ - που πήγε να πέσει επάνω μου, έτσι? - με κυνήγησε και με τράκαρε επίτηδες! Για φαντάσου μυαλό...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

περιστατικο 2(την ιδια μερα)

ειμαι καπου στο ντεπω και κατευθυνομαι προς κεντρο.

στα δεξια μου εχει διπλοπαρκαρισμενα οποτε μενω στη μεσαια λωριδα.εκει που ολα πανε καλα,ξαφνικα ενα μερσεντες απο τα δεξια μου(αναμεσα στα διπλοπαρακαρισμενα τα οποια προσπερνουσε διαρκως εχοντας ερθει απο αριστερα) με αρχιζει στις κορνες

κατεβαζω το δεξι παραθυρο οπου ακολουθει ο εξης διαλογος

-τι θελετε κυριε μου?

-δε με βλεπεις ρε κοπελα μου που προσπαθω να σε προσπερασω απο τα δεξια?

-κυριε μου απο τα δεξια θελετε να προσπερασετε?απο τα αριστερα προσπερναει ο κοσμος

-δε θα μου μαθεις εσυ απο που θα περναω με το αμαξι μου

-μα ειστε σοβαρος?θελετε να με περασετε απο τα δεξια(χωρις φλας αλλα ποιος τα κοιταει ) για να πατε που?πανω στα παρκαρισμενα?

-ασε μας ρε κοπελα μου,τι 8ελεις τωρα?εγω θελω να σε προσπερασω-

σε αυτο το σημειο κλεινει το παραθυρο του και μενει μονος του να μουρμουριζει.

εν συνεχεια και ενω αναβει το φαναρι τον αφηνω να περασει μπροστα μου για να δω τι θα κανει....και ναι!!!

με προσπερνα και μετα απο 2 δευτερολεπτα αρχιζει τις κορνες το αυτοκινητο στα αριστερα γιατι δε τον αφηνε να τον προσπερασει(και παλι απο τα δεξια) και να χωθει μπροστα του...

 

ισως να ειχε μετανιωσει που εφυγε απο την αριστερη λωριδα..ποιος ξερει..

 

χαχα θεός. :respect:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

εγω σημερα ειμαι καπως...

:wacko:

πως να το εξηγησω βε απαιδι μου...

:confused:

να,ηρθα στην δουλεια και οπως καθε μερα ακουγοτανε γκαζιδια απο τον δρακουμελ στα παιδια

:mad:

αλλα να...

πως να το πω...

:X

...μου ειπε ''μπραβο'':blink: :worry: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:blink:

εγω σημερα ειμαι καπως...

:wacko:

πως να το εξηγησω βε απαιδι μου...

:confused:

να,ηρθα στην δουλεια και οπως καθε μερα ακουγοτανε γκαζιδια απο τον δρακουμελ στα παιδια

:mad:

αλλα να...

πως να το πω...

:X

...μου ειπε ''μπραβο'':blink: :worry: :lol:

Ερμ, ρίξε μια μετάφραση if you may... ":baby:"

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ερμ, ρίξε μια μετάφραση if you may... ":baby:"

 

 

το αφεντικο μου βρε χουρχουλιτσο μου...

μου ειπε ''μπραβο''...

αυτος ουτε την ξερει αυτην την λεξη...

παιζει να ειναι και απο τα πιο περιεργα πραγματα που εχουνε συμβει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...