Jump to content

PPC hardware


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia iparxi kanena ppc pou ine kai kinito kai exi USB host?????

an ine perissotera apo ena pite mou ta....den me endiaferi i marka....

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 595
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

gia thessalonik na vreis se magazi ligo diskolo! kalitera parigile meso internet!

ευχαριστω πολυ φιλε.πηρα απο MEDIA MARKT το hx2190 με DESTINATOR PN και δεν εχει wi-fi αλλα εχει CF γι'αυτο ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία πολύ γελοία ερώτηση: το S200 έχει 128MB ROM και 64MB RAM. Όμως στο system λεεί ότι έχει total 44MB για χρήση προγραμμάτων (RAM όπως το καταλαβαίνω) και 47MB total για αποθήκευση δεδομένων (ROM μάλλον??).. Αυτά τι σχέση έχουν με τα original specs?? Σόρρυ ρε παιδιά και πάλι για τη γελοία ερώτηση, αλλά είμαι ακόμα λίγο νέος στα ppc... :confused: :(

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Philips παρουσίασε στην COMPUTEX μία

SDIO DVB-H TV κάρτα.

 

http://www.gophone.com.tw/images/mixnews/0606060246.jpg

 

Θα φτάσει ποτέ στα μέρη μας;

Πολύ ωραία.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η Philips παρουσίασε στην COMPUTEX μία

SDIO DVB-H TV κάρτα.....

 

Μια διευκρίνιση για όσους τυχόν δεν γνωρίζουν τα αρχικά:

 

Η συγκεκριμένη κάρτα εχει μόνο ψηφιακό δέκτη (DVB).

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενδιαφέρομαι να πάρω το Loox N560. Το θέλω περισσότερο για Navigation.

Να το πάρω από expansys 528 Ευρω με αγγλικά windows ή από ελλάδα με 589 ευρώ και ελληνικά windows. To Destinator 6 παίζει καλά με το Ν560?

Link to comment
Share on other sites

Αντί να ρωτάς σε δύο διαφορετικά (και όχι τόσο σχετικά) θέματα, δεν γράφεις στο σωστό θέμα: Ο Βασιλιάς ή αλλιώς Pocket Loox N560

 

Εκεί υπάρχουν άνθρωποι που έχουν τη συσκευή και ξέρουν καλύτερα από οποιονδήποτε!... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς γνώμη για αυτό;

Έχασα το adaptorάκι μου στο αστικό :cry: και σκέφτομαι να πάρω κάποιο με ενσωματωμένο mic.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει κάποιο καλώδιο ή ανταπτοράκι στην αγορα που θα μετατρέπει την υποδοχη του Qtek(την τρύπα που μπαίνει στην βάση συγχρονισμού)σε usb υποδοχή για να δέχεται usb flash.Οχι τίποτα άλλο ,αλλά κρίμα δεν ειναι να να έχουμε τα usb flash-άκια με 1-2 Giga γεμάτα μπ3 και κάθε φορά να ειμαστε υποχρεωμένοι να πηγαίνουμε πρώτα στο PC για να φορτώνουμε μπ3 και ταινιες κτλ ή αλλιώς θα πρεπει να παρουμε καρτα mmc 1 και 2 γιγα,δηλαδη και αλλα εξοδα.
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να μάθω εαν υπάρχει κάποιο καλώδιο ή ανταπτοράκι στην αγορα που θα μετατρέπει την υποδοχη του Qtek(την τρύπα που μπαίνει στην βάση συγχρονισμού)σε usb υποδοχή για να δέχεται usb flash.Οχι τίποτα άλλο ,αλλά κρίμα δεν ειναι να να έχουμε τα usb flash-άκια με 1-2 Giga γεμάτα μπ3 και κάθε φορά να ειμαστε υποχρεωμένοι να πηγαίνουμε πρώτα στο PC για να φορτώνουμε μπ3 και ταινιες κτλ ή αλλιώς θα πρεπει να παρουμε καρτα mmc 1 και 2 γιγα,δηλαδη και αλλα εξοδα.

 

Αν δεν κανω λαθος εχει ξανακανει την ερωτηση στο thread του 2020ι και σου απαντησαν!

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το s200 να πηγαίνει λίγο πιο γρήγορα?

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί όταν κάνω reset μου δείχνει Ελεύθερη Μνήμη για Προγράμματα 21,15mb και όταν σέρνεται και με αναγκάζει να σβήσω όλες τις ανοιγμένες εφαρμογές ... κοιτάζω στην Ελεύθερη Μνήμη για Προγράμματα και μου λέει 12,10 ...κάπου εκεί τελοςπάντων??

και στις δύο περιπτώσεις δεν τρέχει καμία εφαρμογή ... αλλά υπάρχει διαφορά ...γιατι??

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε το s200 να πηγαίνει λίγο πιο γρήγορα?

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί γιατί όταν κάνω reset μου δείχνει Ελεύθερη Μνήμη για Προγράμματα 21,15mb και όταν σέρνεται και με αναγκάζει να σβήσω όλες τις ανοιγμένες εφαρμογές ... κοιτάζω στην Ελεύθερη Μνήμη για Προγράμματα και μου λέει 12,10 ...κάπου εκεί τελοςπάντων??

και στις δύο περιπτώσεις δεν τρέχει καμία εφαρμογή ... αλλά υπάρχει διαφορά ...γιατι??

 

:(

Ψαξε στο i-phone ,μπορεις να κανεις overclocking -omapclock ,εμενα τωρα τρεχει στα 208MHz και ειναι πολυ καλυτερα.

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Υπερχρονισμος.

 

Το εχεις φορωσει καθολου με πολλα today plugins και τετοια?

 

όχι κάθε άλλο ... είναι σχεδόν άδειο

 

Δεν υπάρχει τρόπος χωρίς να ρισκάρω την ζωή του επεξεργαστή (υπερθέρμανση-Κάψιμο κτλ):confused: ?

Link to comment
Share on other sites

ok μην το παρακανεις,ο αδελφος μου το εχει στα 240 εδω και 3 μηνες και ειναι οκ ακομα:)

 

To δουλευει αρκετά όμως όλη μέρα?

 

Είναι έξω σε θερμοκρασία περιβαλλοντος ή είναι μέσα σε air condition ktl

 

...γιατί εγώ είμαι συνέχεια έξω και το σκίζω το καϊμένο:blink: :worry: :X

Link to comment
Share on other sites

Παντως θα εισαι ο πρωτος που θα του καει ο επεξεργαστης απο υπερχρονισμο.

 

Συνηθως οταν δεν μπορει να τρεξει σε πολλα Mhz ο επεξεργαστης, γινεται αυτοματα hard reset.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ποια ειναι η αποψη σας για την EOps TV CF Card P-01 ? Τι λετε αξιζει η αγορα της?

Απο τα χαρακτηριστικα της φενεται αρκετα καλυτερη απο την αντιστοιχη SDIO και εχει ανεξαρτητη αυτονομια 2.5 ωρων.

Πληροφοριες

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_137&products_id=1368

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

ekana autin tin erotisi kai sto thread gia wifi..alla mallon edo itan sostotero na tin eixa kanei, opote ksanapostaro..

 

paidia.. san kartes wifi, mou proteinete

autin: http://cgi.ebay.co.uk/Spectec-802-11...c mdZViewItem

 

i autin: http://cgi.ebay.co.uk/WiFi-SDIO-PDA-...cmdZV iewItem

 

oi mones diafores pou exoun (ektos tou oti i proti kostizei 6 lires parapano) einai oti i proti exei drivers kai gia windows mobile 5 eno sti deuteri den exoun vgei akoma (kaneis den kserei sigoura an vgoun i oxi..oute kan i etaireia) kai oti i proti einai 1.5 xiliosto mikroteri se mikos kai ara tha eksexei ligotero apo to Qtek mou. na simeioso oti exo ena S110.

skeftomai tin proti pio poli, mono kai mono epeidi idi ipostirizei ta nea windows, oste se periptosi pou anavathmiso sto mellon, na iparxei simvatotita. apo tin alli omos, ta pio polla nea ppc kai pda me windows mobile 5 idi exoun wifi kai sto mellon tha exoun sti sintriptiki pleiopsifia tous (eidika an argiso na anavathmiso). episis..mexri tote pithanon na exoun vgei kai nea windows ta opoia na min kaliptei ki auti me drivers.

ti lete loipon?

euxaristo gia tin opoia voitheia! :)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...