Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται ότι πρέπει να βάζεις το direct download link και όχι το αρχικό link που μπορείς να βρεις σε οποιοδήποτε site κάνοντας copy.

 

Καταλαβαίνεις; Πρέπει να διαλέξεις download server, να βρεις το actual link και μετά κατεβάζεις με το Reget.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ο πρωτος χαρακτηρας ειναι απο καποια Beaufort, Oldstyle ή Medium θα ελεγα.

Ο δευτερος δεν ξερω.

Ο τριτος απο την Expressa EF Heavy.

Ο τεταρτος απο την Lubalin Graph Bold μαλλον.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ο πρωτος χαρακτηρας ειναι απο καποια Beaufort, Oldstyle ή Medium θα ελεγα.

Ο δευτερος δεν ξερω.

Ο τριτος απο την Expressa EF Heavy.

Ο τεταρτος απο την Lubalin Graph Bold μαλλον.

 

:)

 

:lol: :lol:

Το δεύτερο με ενδιέφερε!

It's ok.

Θα παίξω με τις γραμματοσειρές κάποια στιγμή και θα το βρώ.Πού θα μου πάει...

Thanks anyway!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι πρέπει να βάζεις το direct download link και όχι το αρχικό link που μπορείς να βρεις σε οποιοδήποτε site κάνοντας copy.

 

Καταλαβαίνεις; Πρέπει να διαλέξεις download server, να βρεις το actual link και μετά κατεβάζεις με το Reget.

 

Kai pos briskoume to actual link ???

An mporouses na exigiseis kai se mas touw asxetous....

thk u

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες που έληξε ο λογαριασμός που κέρδισα από το techlife (ευχαριστώ τα παιδιά ). Επειδή είδα την γλύκα με το PREMIUM acc θέλω να ανοίξω λογαριασμό. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχω πιστωτική κάρτα και δεν τολμάω να ζητήσω από τον πατέρα μου γιατί θα με σφάξει! :p Τέσπα. Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω κάτι σαν προπληρωμένη κάρτα ή κάτι παρόμοιο;
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Για την οποία ζητάνε κι Α.Φ.Μ και δεν ξέρω κατά πόσον έχεις σε αυτή την ηλικία..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις χρεωστική giftcard από την Τράπεζα Αττικής (από €30 και μέχρι 2 με 3 χιλιάρικα), η οποία είναι πενταετούς διάρκειας. Την πρώτη φορά θα πληρώσεις €3 προμήθεια, αλλά μετά υπάρχουν 3 κλίμακες στην προμήθεια ανάλογα με το ποσό της επαναφόρτισης.

 

Το καλό είναι ότι αυτό το προϊόν φτιάχτηκε και για παιδιά (δώρα κλπ), οπότε στην αίτηση μπορείς να βάλεις στοιχεία του πατέρα σου όπου αυτά ζητηθούν. Μετά μπορείς να φτιάξεις λογαριασμό στο paypal βάζοντας στην κάρτα τα στοιχεία σου και να πληρώσεις χαλαρά & άνετα το rapidshare.

 

Παίζει το σύστημα κανονικά - το λέω γιατί μόλις πριν μια βδομάδα ξεχρέωσα τις πιστωτικές και έβγαλα giftcard (σε συμβουλεύω να μην μπλέξεις ποτέ με αυτές και να μην υποκύψεις στα τηλέφωνα που μας έχουν ζαλίσει όλους τον έρωτα).

 

Πρέπει να πηγαίνεις στο κατάστημα κάθε φορά, αλλά έτσι έχεις απόλυτο έλεγχο στα λεφτά & στα έξοδά σου. Πες στον πατέρα σου ότι πρόκειται για την καλύτερη περίπτωση για ελεγχόμενες on-line αγορές.

 

Και κάτι τελευταίο αν το κάνεις όλο αυτό - πρώτα να πάρεις την κάρτα στα χέρια σου και μετά να ανοίξεις λογαριασμό στο paypal. Αυτό γιατί έρχεται pre-defined το επώνυμό σου στην κάρτα αυτόματα από τη μηχανογράφηση της εταιρείας με την οποία συνεργάζεται η Αττικής και δεν αλλάζει παρά μόνο αν κάνεις αίτηση για ακύρωση της κάρτας.

 

Άρα, αν έχεις μπει πρώτα στο paypal και έχεις φτιάξει ένα account με το όνομά σου σε λατινικούς χαρακτήρες - στο περίπου πάντα - αυτό πολύ πιθανόν να μη συμφωνεί με αυτό της κάρτας. Μικρό το κακό θα πεις, μόνο που το επώνυμο στο paypal δεν αλλάζει - είναι αυτό που λέμε εμείς οι Πληροφορικάριοι (sic!!!) - το πεδίο READ ONLY.

 

Προφανώς έχω πάθει γι' αυτό κι έχω μάθει - tutorial και γι' άλλα υποψήφια θύματα της παραπάνω διαδικασίας.

Link to comment
Share on other sites

Για την οποία ζητάνε κι Α.Φ.Μ και δεν ξέρω κατά πόσον έχεις σε αυτή την ηλικία..
Α.Φ.Μ νομίζω πως έχω. Όταν έβγαλα δίπλωμα για μηχανάκι νομίζω πως έπρεπε να βγάλω και Α.Φ.Μ ;)

 

1oneway ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου έδωσες ;)

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Α.Φ.Μ νομίζω πως έχω. Όταν έβγαλα δίπλωμα για μηχανάκι νομίζω πως έπρεπε να βγάλω και Α.Φ.Μ ;)

 

1oneway ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου έδωσες ;)

Για 50άρι όχι, δεν χρειάζεται ΑΦΜ.

 

Εάν πήγες όμως στην εφορία μαζί με τον πατέρα σου και συμπληρώσατε καί οι δύο, δύο ρόζ χαρτιά, τότε έχεις ΑΦΜ.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

παω να κατεβασω και μου βγαζει το εξησ μηνυμα "You have downloaded more than 25 GB in the last 5 days exceeding your download limit." τι ειναι αυτα τα πραγματα. τι σοι πληρωνουμε για να εχουμε αταιλειωτο download?

τωρα πρεπει να περιμενω 5 μερεσ για να μπορεσω να ξανακατεβασω??

πειτε κατι βρε παιδια γιατι εχω σπαστει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγο ******* αυτό αλλά τι να κάνουμε. Ελπίζω να ανεβάσουν το όριο κάποια στιγμή. Αυτο μάλλον το κάνουν για να μπορούμε να κατεβάζουμε με καλή ταχύτητα.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ακομα και με καποιο λογαριαμσο υπαρχει περιορισμος στο κατεβασμα των αρχειων...οποτε υπομονη μονο αν αλαξεις ip μπορει να γινει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ακομα και με καποιο λογαριαμσο υπαρχει περιορισμος στο κατεβασμα των αρχειων...οποτε υπομονη μονο αν αλαξεις ip μπορει να γινει κατι...

 

τι εννοεισ ? "οποτε υπομονη μονο αν αλαξεις ip μπορει να γινει κατι"

Link to comment
Share on other sites

παω να κατεβασω και μου βγαζει το εξησ μηνυμα "You have downloaded more than 25 GB in the last 5 days exceeding your download limit." τι ειναι αυτα τα πραγματα. τι σοι πληρωνουμε για να εχουμε αταιλειωτο download?

τωρα πρεπει να περιμενω 5 μερεσ για να μπορεσω να ξανακατεβασω??

πειτε κατι βρε παιδια γιατι εχω σπαστει.

 

Μαλλον ακομα και με καποιο λογαριαμσο υπαρχει περιορισμος στο κατεβασμα των αρχειων...οποτε υπομονη μονο αν αλαξεις ip μπορει να γινει κατι...

 

Furthermore we have adjusted the traffic management as well because some people did not understand the old system. Unfortunately a traffic management is necessary to keep the prices we have right now. Within five days you may download 20 GB (edit: πλέον ισχύει 25GB). For example you may download day by day 4 GB without any interruption. An alternative is that you download 10 GB today, 10 GB tomorrow with a break following the next three days. We think this management is by far more flexible than a strict 4 GB per day rule. We hope you share this opinion with us.

 

Στους premium users η IP δεν παίζει κανένα ρόλο. Σε αναγνωρίζει με το username σου (μέσω cookie).

 

Απλά υπάρχει όριο στο download: 25 GB ανά 5 μέρες. Αυτό ήταν στους όρους από την αρχή. Αν δε συμφωνούσες, δεν σε υποχρέωσε κανένας να γίνεις συνδρομητής.

Φυσικά εσύ μπορείς να προτιμάς να μην υπάρχει όριο (και εγώ θα το προτιμούσα), αλλά το θέμα είναι αυτοί τι προτιμούν :)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια. πωσ σπαμε ενα αρχειο ετσι ωστε να κανουμε upload. νομιζω με winrar γινετε αλλα πωσ δεν γνωριζω. τα φωτα σασ!!!!!!1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις εγκατεστημένο το winrar: Δεξί κλικ στο αρχείο που σε ενδιαφέρει και --> Add to archive... --> General --> Split to volumes, bytes --> Γράφεις το μέγεθος που θέλεις να έχει το κάθε αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Στο ότι μπορείς χρησιμοποιώντας proxy να παρακάμψεις τα limits του rs εύκολα και γρήγορα.. Προσωπικά με βόλεψε πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δεν το κρύβω ότι είμαι κι εγώ ένας απ' τους πάμπολλους χρήστες του ίντερνετ που προσπάθησαν να «ξεγελάσουν» τον RapidShare, άλλοτε με φτηνά κολπάκια (αλλαγή IP, μηδενισμός αναμονής) κι άλλοτε με πιο «εξελιγμένες» τεχνικές.

Κουράστηκα όμως. Πιστεύω ότι δεν αξίζει τον κόπο όλη αυτή η ταλαιπωρία. Αφήστε που τα περισσότερα τεχνάσματα τα εξολοθρεύει στο πι και φι ο RS.

 

Που θέλω να καταλήξω;

Αν είστε περιστασιακοί επισκέπτες του RS (κανένα MP3 δηλαδή, ή κανένα προγραμματάκι στην χάση και στην φέξη), τότε «βολευτείτε» με τα γνωστά κολπάκια. Αν όχι, προσωπική μου γνώμη είναι, ότι θα πρέπει να καταφύγετε στην λύση του να βάλετε το χέρι σας στην τσέπη και να δώσετε το ανάλογο αντίτιμο.

 

Αν το καλοσκεφτείτε, για μια ετήσια συνδρομή των 50€ περίπου, το μόνο που θα έχετε να θυσιάσετε είναι ένας καφές τον μήνα. Από την άλλη σκεφτείτε πόσο κοστίζει ένα DVD ημέρας από το DVD Club και πόσα DVD μπορείτε να κατεβάσετε με την συνδρομή σας.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, δεν αξιζει να ψαχνεις και να ξαναψαχνεις για ''περιεργα'' προγραμματα οταν κατεβαζεις πολυ συχνα απο το rapid, δινεις τα 50 και τελειωνει η υποθεση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...