Jump to content

Τα πάντα για το Rapidshare


CarpeNoctum
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολυ σωστο σε βρισκω..εγω απο τοτε που εκανα λογαριασμο(τα χριστουγεννα με την πρσοφορα) την εχω καταβρει..δεν χρειαζεται ποια να περιμενω ποσα λεπτα και ουτε να προσπαθω με τα <γνωστα> κολπακια τα οποια μετα απο καποιο σημειο δεν επιαναν κ βαριομουν και να τα κανω..

δεν νομιζω οτι ειναι πολλα τα χρηματα για κατι που αξιζει κ ειναι πλεον απο τους πιο γνωστους ιδωτικους σερβερς ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το καλοσκεφτείτε, για μια ετήσια συνδρομή των 50€ περίπου, το μόνο που θα έχετε να θυσιάσετε είναι ένας καφές τον μήνα. Από την άλλη σκεφτείτε πόσο κοστίζει ένα DVD ημέρας από το DVD Club και πόσα DVD μπορείτε να κατεβάσετε με την συνδρομή σας.

 

Με 5 GB όριο την ημέρα κατεβάζεις μια ταινία την ημέρα :p αυτό γίνεται να το παρακάμψουμε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στην μορφή avi που έχουν οι περισσότερες ταινίες που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο μπορείς να κατεβάσεις 5 ταινίες την ημέρα. Δεν σου αρκούν;:)
Link to comment
Share on other sites

Σχήμα λόγου ήταν. Το δέχομαι να πληρώσω την συνδρομή αλλά να μου βάζει όριο μου κακοφένεται γιατί στην τελική να πληρώνω και να έχω ότι έχει και ο άλλος που απλά κάνοντας restart την σύνδεση του κατεβάζει όσο θέλει?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο γι αυτό.

Για το όριο εννοώ. Ούτε εγώ συμφωνώ.

Έστω και αν τα 5 GB είναι υπεραρκετά για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει μια παρανόηση.

Δεν είναι 5 GB την ημέρα, αλλά 25 GB στις 5 ημέρες. Δηλαδή, αν θες κατεβάζεις και τα 25 GB σε μια ημέρα (αν έχεις τόσο γρήγορη σύνδεση) και...μένεις ρέστος τις υπόλοιπες 4 :)

 

Αλλά όπως ειπώθηκε και πιο πάνω, ακόμα και τα 5 GB κατά μέσο όρο ανά ημέρα, είναι αρκετά (συνήθως το μέγεθος μιας ταινίας σε καλή ποιότητα κυμαίνεται γύρω στο 1 GB και πολλές φορές και λιγότερο).

 

Τώρα σε σχέση μ' αυτούς που θα παίξουν με την IP, σκεφτείτε (θεωρητικά τουλάχιστον), πόσα restart πρέπει να κάνουν για να κατεβάσουν 25 GB ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

250 restart // 50 την ημέρα να υπολογήσω και τον χρόνο ? :p 2sec για να κάνεις δεξί κλικ και αποσύνδεση και 2sec για να κάνεις αριστερό κλικ και να συνδεθεί 200sec = 3,5 λεπτά περίπου την ημέρα χαμένος χρόνος :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον κάθε υπηρεσία έχει και κάποιους όρους χρήσης. Αν δεν συμφωνείτε με αυτούς, τότε μην ασχολείστε με την υπηρεσία. Προτιμήστε ένα από τα πολλά δίκτυα p2p file sharing που υπάρχουν και έχουν σχεδόν τα πάντα. Δεύτερον το κόλπο με το restart του router δεν δουλεύει πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω η DSL δεν χρειάζεται μόνο 2" για να πάρει άλλη IP (αν την πάρει) ;)

 

Τώρα, αν με PSTN/ISDN έχει το κουράγιο να κατεβάσεις τέτοιους όγκους δεδομένων, τι να πω; Χώρια που έχει και χρονοχρέωση ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To κολπάκι με την αλλαγή της ΙΡ δουλεύει πάντα.

Αλλά όντως τα 2" δεν είναι αρκετά.

 

Με forthnet 1bill 1042 και usb modem tornado μόλις πατήσω σύνδεση δεν κάνει ούτε 2" και αλλάζει IP κατά 99%

 

Πρώτον κάθε υπηρεσία έχει και κάποιους όρους χρήσης. Αν δεν συμφωνείτε με αυτούς, τότε μην ασχολείστε με την υπηρεσία. Προτιμήστε ένα από τα πολλά δίκτυα p2p file sharing που υπάρχουν και έχουν σχεδόν τα πάντα. Δεύτερον το κόλπο με το restart του router δεν δουλεύει πάντα.

 

Μου αρέσει αυτό που προσφέρει το rs και κυρίως οι ταχύτητες αλλά τα 5gb είναι λίγα για κάτι που πληρώνεις και μπορεί να έχει και κάποιος άλλος δωρεαν, αυτό σχολίασα :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αυτό που προσφέρει το rs και κυρίως οι ταχύτητες αλλά τα 5gb είναι λίγα για κάτι που πληρώνεις και μπορεί να έχει και κάποιος άλλος δωρεαν, αυτό σχολίασα :)

Το έχει, αλλά πως το έχει :)

Όπως και να το κάνεις, δεν είναι το ίδιο να έχεις με ένα και μόνο κλικ, χωρίς χρονοτριβές, το αρχείο/α που θες να κατεβάσεις στον υπολογιστή σου. :rolleyes:

Επιπλέον μόνο οι συνδρομητές μπορούν να κάνουν resume τα αρχεία που κατεβάζουν και να χρησιμοποιήσουν Download Manager. Πολύ βασικό αυτό ;)

 

Νομίζω ότι όλοι όσοι έχουν Premium λογαριασμό στον RS mε καταλαβαίνουν.

Προσωπικά πάντως, δεν θα ξαναγύριζα ποτέ στα «βουντού» και τα «ξόρκια» για 50€ :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αυτό που προσφέρει το rs και κυρίως οι ταχύτητες αλλά τα 5gb είναι λίγα για κάτι που πληρώνεις και μπορεί να έχει και κάποιος άλλος δωρεαν, αυτό σχολίασα :)

Η όλη επιτυχία του Rapidshare στηρίχτηκε στο ότι μπορούν να κατεβάσουν οι πάντες.

Αν δεν υπήρχαν τα ανεβάσματα των χιλιάδων χρηστών χωρίς Premium λογαριασμό δεν θα υπήρχαν και οι συνδρομητές. Για να προσελκύσεις κόσμο θα πρέπει να δώσεις και κάτι. Ας αφήσουμε λοιπόν την κριτική.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κακό είναι να κάνεις κριτική? πάντως τα λέω όλα αυτά και έχω 3μηνη συνδρομή στον rs...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είναι κακή η κριτική :)

Απλώς αναλύουμε τα υπέρ και τα κατά (για τους free users).

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άκυρη ερώτηση;Τι είναι αυτό στο rapidshare που σας κάνει μέχρι και να πληρώσετε για να γίνετε μέλοι; Τι κατεβάζετε συνήθως από κει που δεν μπορείτε να το βρείτε από άλλα p2p δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άκυρη ερώτηση;Τι είναι αυτό στο rapidshare που σας κάνει μέχρι και να πληρώσετε για να γίνετε μέλοι; Τι κατεβάζετε συνήθως από κει που δεν μπορείτε να το βρείτε από άλλα p2p δωρεάν;

 

Είναι μέρος που όποιος θέλει ανεβάζει αρχεία οτιδήποτε... και sites όπως το thegreekz.com, greek-fun.com και πολλά πολλά άλλα ανεβάζουν τα αρχεία τους εκεί. Μπορείς να κατεβάζεις free αλλά μέχρι 100mb κάθε ώρα και πρέπει να περιμένεις για¨5"-45" μέχρι να αρχίσει το κατέβασμα (βλέπει την ip σου οπότε αν αλλάξεις μετά δεν χρειάζεται να περιμένεις). Μπορείς να πληρώσεις και να κατεβάζεις ασταμάτητα χωρίς να περιμένεις αλλά μέχρι 25GB το 5ήμερο. Το καλό που έχει σε σχέση με οτιδήποτε άλλο είναι οι ταχύτητες που πιάνεις και ότι δεν εξαρτάσαι από τον άλλο που μπορεί να έχεις κατεβάσει κάτι μέχρι 99,8% και να σου φύγει :p Οι συνδρομές δεν είναι τπτ 17Ε το 3μηνο...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Είναι μέρος που όποιος θέλει ανεβάζει αρχεία οτιδήποτε... και sites όπως το thegreekz.com, greek-fun.com και πολλά πολλά άλλα ανεβάζουν τα αρχεία τους εκεί. Μπορείς να κατεβάζεις free αλλά μέχρι 100mb κάθε ώρα και πρέπει να περιμένεις για¨5"-45" μέχρι να αρχίσει το κατέβασμα (βλέπει την ip σου οπότε αν αλλάξεις μετά δεν χρειάζεται να περιμένεις). Μπορείς να πληρώσεις και να κατεβάζεις ασταμάτητα χωρίς να περιμένεις αλλά μέχρι 25GB το 5ήμερο. Το καλό που έχει σε σχέση με οτιδήποτε άλλο είναι οι ταχύτητες που πιάνεις και ότι δεν εξαρτάσαι από τον άλλο που μπορεί να έχεις κατεβάσει κάτι μέχρι 99,8% και να σου φύγει :p Οι συνδρομές δεν είναι τπτ 17Ε το 3μηνο...

 

Σχετικά με την συνδρομή, πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.Για 3 μήνες πληρώνεις 17 ευρώ και δεν σε δεσμεύει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με τον αγορασθέντα κωδικό να μπαίνω και από

άλλο υπολογιστή?

 

Εννοείται :)

 

εχω 8000 ποντους..αν κανω extend θα προσθεθουν οι αλλοι 8000 σε αυτο το account?tnx!

 

Aν η προσφορά στην οποία αναφέρεσαι, λέει πως αν πληρώσεις για επέκταση της συνδρομής σου παίρνεις 8.000 πόντους ναι.

 

Αν όμως λέες πως θα πάρεις 8.000 πόντους αν είσαι καινούργιος χρήστης και φτιάξεις νέο λογαριασμό τότε όχι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι έιναι το rapidsafe.Πολλά links ενώ λένε οτι είναι σε rapidshare.com πατώντας σε αυτά ανοίγει το rapidsafe kai μετά τα κατεβάζεις.Είναι ασφαλές;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι έιναι το rapidsafe.Πολλά links ενώ λένε οτι είναι σε rapidshare.com πατώντας σε αυτά ανοίγει το rapidsafe kai μετά τα κατεβάζεις.Είναι ασφαλές;

 

Eννοειται!

Χρησιμοποιειται για να μενουν "ζωντανα" τα links αφου αν καποιος ξερει το link στο rapidshare μπορει πολυ ευκολα να κανει report κα να σβησουν το αρχειο.

Περα απ'αυτο αναλυτικα τα features περιγραφονται στην πρωτη σελιδα και πιστεψε με...ειναι παρα πολλα!

 

Tωρα τελευταια χρησιμοιειται πολυ το rapidmirror, στο οποιο ανεβαζεις τα αρχεια σου με FTP και αυτο τα ανεβαζει σε καμια δεκαρια sites, ετσι, για να εχεις mirrors να δινεις...και ο καθενας να κατεβαζει απ'οπου τον βολευει! :cool:

 

Επισης οσοι χρησιμοποιειτε rapidshare, προσοχη στα ονοματα των αρχειων...η rapidshare εχει ενα σωρο bots που τα ελεγχουν!

Μην απορησετε αν ενα αρχειο με ονομα π.χ. Madonna - Jump CDS.rar την επομενη ημερα τα εχει φτυσει!

Χρησιμοποιηστε αρχικα ή/και αριθμους και οχι ολοκληρα ονοματα :wink:

Link to comment
Share on other sites

Μην αυταπατάστε. Αν κάποιος θέλει να δει τον σύνδεσμο και να τον «καταγγείλει» μπορεί να το κάνει ανά πάσα στιγμή. Τα rapidsafe (.net, .org, .de) απλώς σου δίνουν την ψευδαίσθηση ότι ο σύνδεσμος κρυπτογραφείται.

 

Δυστυχώς πάντα θα υπάρχουν μικρόψυχοι (για τους ανταγωνιστές uploaders μιλάω) που θα ασχολούνται με τέτοιες βλακείες.

Από την άλλη, η άμεση διαγραφή του εκάστοτε «καταγγελόμενου» αρχείου από τον RapidShare, χωρίς πολλά πολλά, είναι ένα από τα μεγάλα μείον του server αυτού.

 

Σε σχέση με τον rapidmirror, αν και φαίνεται καλό σαν ιδέα, εγώ προσωπικά, αν και δεν είναι υποχρεωτικό, δεν θα έδινα τα στοιχεία του λογαριασμού μου στον RapidShare σε μια τρίτη σελίδα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απευθυνομαι σε οσα παιδια ειναι premium στο Rapidshare!

 

Συμφωνα με το RS, για καθε download που γινεται σε καποιο αρχειο σου σου δινει 1 ποντο. Επισης, το οριο που εχει τεθει ειναι μεχρι 5 ποντοι/ωρα ωρα για καθε εναν (καθε IP διευθυνση δηλαδη) που κατεβαζει καποιο αρχειο σου.

Προυποθεση, τα downloads να γινονται απο free users.

 

Eπειδη ηδη το RS μας δινει 8000 ποντους, θα μπορουσαμε να μαζευτουμε μερικοι και να κατεβαζουμε ο ενας τα αρχεια του αλλου, μαζευοντας ετσι ποντους!

Απλα, οταν καθομαστε στο πισι θα σπαταλαμε 5-10 λεπτα να κατεβασουμε ενα αρχειακι 1,1ΜΒ απο τον καθενα. Ετσι θα μαζευουμε ολοι ποντους και θα κανουμε ανανεωση τσαμπε.

 

Για να κρατησουμε το θρεντ καθαρο, οσοι ενδιαφερονται, ας μου στειλουν ενα pm! Οσοι περισσοτεροι ειμαστε, τοσο λιγοτερο θα χρειαστει να κατεβαζουμε! :D

Πλιζ μοντερατορα μην το σβησεις http://www.adslgr.com/forum/images/smilies/worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...