Jump to content

Τα πάντα για το πρόγραμμα "ΔΙΟΔΟΣ"


 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;  

142 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι από την μέχρι τώρα εξέλιξη του "Δίοδος" ;

    • Πολύ,αργά αλλά σταθερά και με εμφανή προσπάθεια.
      27
    • Λίγο,δυστυχώς ή ευτυχώς καθυστερούν αδικαιολόγητα.
      27
    • Καθόλου,μαύρα χάλια και αδιαφορία από τους αρμόδιους.
      44
    • Δεν είμαι φοιτητής αλλά είναι ζωτικής σημασίας για όσους είναι.
      13
    • Είμαι φοιτητής αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω ενημερωθεί καθόλου.
      31


Recommended Posts

kalispera..

re paidia egw endiaferomai gia t paketo HOL 1024 me t diodos, mpika st site tis, dn ktlva k polla, opote pira t kentro e3upiretisis tis, 13844. k m eipan oti eprepe n steilw me fa3 senan ari8mo tin aitisi apt site tis diodou p lamvaneis otan grafesai k ena .pdf apt site tis hol sumplirwmeno..k meta 8 m'rxotan t paketo sundesis me kourier, me e3oda tis hol..

alla edw k peripou 2 evdomades p tosteila, dn exw parei apantisi, oute st fa3 oute st mail..

3erei kaneis ti ginetai?

euxaristw ek twn proterwn..

:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

kalispera..

re paidia egw endiaferomai gia t paketo HOL 1024 me t diodos, mpika st site tis, dn ktlva k polla, opote pira t kentro e3upiretisis tis, 13844. k m eipan oti eprepe n steilw me fa3 senan ari8mo tin aitisi apt site tis diodou p lamvaneis otan grafesai k ena .pdf apt site tis hol sumplirwmeno..k meta 8 m'rxotan t paketo sundesis me kourier, me e3oda tis hol..

alla edw k peripou 2 evdomades p tosteila, dn exw parei apantisi, oute st fa3 oute st mail..

3erei kaneis ti ginetai?

euxaristw ek twn proterwn..

:(

 

Η πρωτη κινηση με την οποια ευκολα θα μαθεις την εξελιξη της αιτησης σου ειναι να καλεσεις στο 2108762000 και με την επιλογη 3 θα σου ζητηθει ο αριθμος τηλεφωνου για τον οποιο εχεις ζητησει DSL.

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις αλτεκ?

επειδη ειναι για μικρο χρονικο διαστημα με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είναι σπαστικό να ξαναρωτάνε τα ίδια πράγματα αλλά δεν ξέρω κιόλας τί λέξεις να βάλω στο search για να βρώ κάποια αναφορά σε αυτό που θέλω και μιάς και είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να ψάξω τα posts 1 προς 1, θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει τί γίνεται σε περίπτωση που η σχολή ΔΕΝ είναι στην ίδια πόλη με την κατοικία.Τί εννοώ;Εγώ πάω ΤΕΙ Χαλκίδας, αλλά μένω Αθήνα.Θα μου το εγκρίνουν ή πρέπει να μετακομίσω στη Χαλκίδα [:cry:], μιάς και ζήτημα μεταγραφής δεν τίθεται με την ηλίθια νομοθεσία που έχουμε;

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είναι σπαστικό να ξαναρωτάνε τα ίδια πράγματα αλλά δεν ξέρω κιόλας τί λέξεις να βάλω στο search για να βρώ κάποια αναφορά σε αυτό που θέλω και μιάς και είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να ψάξω τα posts 1 προς 1, θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει τί γίνεται σε περίπτωση που η σχολή ΔΕΝ είναι στην ίδια πόλη με την κατοικία.Τί εννοώ;Εγώ πάω ΤΕΙ Χαλκίδας, αλλά μένω Αθήνα.Θα μου το εγκρίνουν ή πρέπει να μετακομίσω στη Χαλκίδα [:cry:], μιάς και ζήτημα μεταγραφής δεν τίθεται με την ηλίθια νομοθεσία που έχουμε;

 

Όχι δεν θα στο εγκρίνουνε γιατί ο τόπος φοίτησής σου είναι η Χαλκίδα,το ΔΙΟΔΟΣ μπορεί να ισχύσει μόνο στον νομό Εύβοιας στην προκειμένη περίπτωση.Άρα πρέπει να μετακομίσεις στην Χαλκίδα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα στο εγκρίνουνε γιατί ο τόπος φοίτησής σου είναι η Χαλκίδα,το ΔΙΟΔΟΣ μπορεί να ισχύσει μόνο στον νομό Εύβοιας στην προκειμένη περίπτωση.Άρα πρέπει να μετακομίσεις στην Χαλκίδα.

 

Μου έκανες την καρδιά περιβόλι αλλά thnx!

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είναι σπαστικό να ξαναρωτάνε τα ίδια πράγματα αλλά δεν ξέρω κιόλας τί λέξεις να βάλω στο search για να βρώ κάποια αναφορά σε αυτό που θέλω και μιάς και είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να ψάξω τα posts 1 προς 1, θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει τί γίνεται σε περίπτωση που η σχολή ΔΕΝ είναι στην ίδια πόλη με την κατοικία.Τί εννοώ;Εγώ πάω ΤΕΙ Χαλκίδας, αλλά μένω Αθήνα.Θα μου το εγκρίνουν ή πρέπει να μετακομίσω στη Χαλκίδα [:cry:], μιάς και ζήτημα μεταγραφής δεν τίθεται με την ηλίθια νομοθεσία που έχουμε;

 

Όχι δεν θα στο εγκρίνουνε γιατί ο τόπος φοίτησής σου είναι η Χαλκίδα,το ΔΙΟΔΟΣ μπορεί να ισχύσει μόνο στον νομό Εύβοιας στην προκειμένη περίπτωση.Άρα πρέπει να μετακομίσεις στην Χαλκίδα.

 

Πιστεύω οτι πρέπει να το ρωτήσεις γιατί αθήνα χαλκίδα δεν είναι ιδιαίτερα μακρία οπότε μπορεί να σου την δικαιολογήσουν..

Πολλά παιδία πηγαινοέρχονται αθήνα-χαλκίδα οπότε ρώτα για να είσαι σίγουρος..

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανες την καρδιά περιβόλι αλλά thnx!

 

Λάθος. Η σύνδεση ΔΙΟΔΟΣ μπορεί να γίνει στον ίδιο νομό όπου σπουδάζεις ή σε γειτονικό. Η Αττική είναι γειτονικός νομός της Εϋβοιας. Σε κάθε περίπτωση, όταν κάνεις αίτηση στο http://www.diodos.edu.gr, το σύστημα σου λέει αμέσως εάν η σχολή και ο αριθμός τηλεφώνου για DSL είναι επιτρεπτά! Δοκίμασέ το...

Link to comment
Share on other sites

 

Απ'ότι κατάλαβες,confidentiql,με την forthnet μάλλον γίνεται γιατί δεν λέει ότι πρέπει να σπουδάζεις ντε και καλά εκεί.

 

Πιστεύω οτι πρέπει να το ρωτήσεις γιατί αθήνα χαλκίδα δεν είναι ιδιαίτερα μακρία οπότε μπορεί να σου την δικαιολογήσουν..

Πολλά παιδία πηγαινοέρχονται αθήνα-χαλκίδα οπότε ρώτα για να είσαι σίγουρος..

 

Λάθος. Η σύνδεση ΔΙΟΔΟΣ μπορεί να γίνει στον ίδιο νομό όπου σπουδάζεις ή σε γειτονικό. Η Αττική είναι γειτονικός νομός της Εϋβοιας. Σε κάθε περίπτωση, όταν κάνεις αίτηση στο http://www.diodos.edu.gr, το σύστημα σου λέει αμέσως εάν η σχολή και ο αριθμός τηλεφώνου για DSL είναι επιτρεπτά! Δοκίμασέ το...

 

Ok παιδιά, σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους!Θα το κοιτάξω και μακάρι να γίνεται βασικά γιατί κρίμα τώρα να δίνω τόσα λεφτά τόσο καιρό στον ΟΤΕ!Αλλά μέχρι να κάάάνω αίτηση στη σχολή για βεβαίωση σπουδών, μέχρι να μου τη δώώώσουνε, έχουμε καιρό! :lol: Τα πράγματα πάνε με ρυθμό χελώνας, όπως στις περισότερες σχολές φαντάζομαι!Ακόμα καλά-καλά δήλωση μαθημάτων δεν έχουν κάνει όλοι...

 

Thnx και πάλι παίδες!! :happy:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Opps! Sorry, κατα λάθος το έδωσα 2 φορές. :O

 

[Αλήθεια, γιατί δεν μπορώ να το σβήσω αλλά μόνο να το τροποποιήσω;Εκτός άν είμαι τυφλό και δεν το βλέπω!] :confused:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να σβήσεις μήνυμα σου. Μην ανησυχείς θα το αναλάβουν οι αρμόδιοι. :)

 

Υ.Γ.

Χρειάζεσαι αίτηση για να πάρεις βεβαίωση σπουδών; Πρώτη φορά το ακούω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να σβήσεις μήνυμα σου. Μην ανησυχείς θα το αναλάβουν οι αρμόδιοι. :)

 

Υ.Γ.

Χρειάζεσαι αίτηση για να πάρεις βεβαίωση σπουδών; Πρώτη φορά το ακούω...

 

Ναί, δυστυχώς... :worry:

Κάνεις μία ωραιώτατη αιτησούλα ότι θέλεις βεβαίωση σπουδών και σου λένε πέρνα μετά απο κανα-δυό βδομάδες...Αυτό βέβαια στην αρχή των εξαμήνων που γίνεται χαμός με εγγραφές κτλ.Πιό μετά δεν έχω δοκιμάσει να ζητήσω αλλά λογικά δεν νομίζω να θέλει αίτηση ή να κάνουν 2 βδομάδες... :lol:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Όοοχι δέν χρείαζεται από αυτήν την αίτηση που λές.Στην αρχή και μένα μου είπανε ότι είναι πιθανό ο ΟΤΕ να θέλει απο αυτήν αλλά μου δέχτηκαν και την απλή βεβαίωση σπουδών.Η αίτηση που ζήτησες χρείαστηκε να συμπληρώσεις σχεδόν όλα τα προσωπικά στοιχεία σου.Όταν την συμπλήρωσα εγώ μου είπανε πως είναι φορτωμένοι και θα κάνουνε καμιά εβδομάδα για να την πάρω.Όμως τους είπα δώστε μια απλή και αν μή-δεκτή τότε παίρνω και την άλλη.

 

Έτσι με την απλή την δέχτηκε ο ΟΤΕ και κανένα πρόβλημα,εκτός και αν οι εν Αθήναι ΟΤΕτζήδες θέλουν απο την άλλη.

 

[HORS SUJET]-Χαλκίδα-Αθήνα με αυτά τα μικρά τρενάκια Siemens δεν πάς;Οκ,είναι πολύ σύντομη διαδρομή αλλά εγώ το βρίσκω ενοχλητικό για μένα αν έχω μάθημα 9 η ώρα το πρωί να πρέπει να είμαι απο 7:30 στο σταθμό και πρέπει να είναι κουραστικά αυτά τα πάνε-έλα

Link to comment
Share on other sites

Ναί, δυστυχώς... :worry:

Κάνεις μία ωραιώτατη αιτησούλα ότι θέλεις βεβαίωση σπουδών και σου λένε πέρνα μετά απο κανα-δυό βδομάδες...Αυτό βέβαια στην αρχή των εξαμήνων που γίνεται χαμός με εγγραφές κτλ.Πιό μετά δεν έχω δοκιμάσει να ζητήσω αλλά λογικά δεν νομίζω να θέλει αίτηση ή να κάνουν 2 βδομάδες... :lol:

 

Μάλλον θα είναι για τις περιόδους εγγραφών...

 

Όοοχι δέν χρείαζεται από αυτήν την αίτηση που λές.Στην αρχή και μένα μου είπανε ότι είναι πιθανό ο ΟΤΕ να θέλει απο αυτήν αλλά μου δέχτηκαν και την απλή βεβαίωση σπουδών.Η αίτηση που ζήτησες χρείαστηκε να συμπληρώσεις σχεδόν όλα τα προσωπικά στοιχεία σου.Όταν την συμπλήρωσα εγώ μου είπανε πως είναι φορτωμένοι και θα κάνουνε καμιά εβδομάδα για να την πάρω.Όμως τους είπα δώστε μια απλή και αν μή-δεκτή τότε παίρνω και την άλλη.

 

Έτσι με την απλή την δέχτηκε ο ΟΤΕ και κανένα πρόβλημα,εκτός και αν οι εν Αθήναι ΟΤΕτζήδες θέλουν απο την άλλη.

 

[HORS SUJET]-Χαλκίδα-Αθήνα με αυτά τα μικρά τρενάκια Siemens δεν πάς;Οκ,είναι πολύ σύντομη διαδρομή αλλά εγώ το βρίσκω ενοχλητικό για μένα αν έχω μάθημα 9 η ώρα το πρωί να πρέπει να είμαι απο 7:30 στο σταθμό και πρέπει να είναι κουραστικά αυτά τα πάνε-έλα

 

Η αίτηση στην οποία αναφέρεται ο φίλος δεν έχει σχέση με τον ΟΤΕ, αλλά με τη γραμματεία της σχολής του. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η αίτηση στην οποία αναφέρεται ο φίλος δεν έχει σχέση με τον ΟΤΕ, αλλά με τη γραμματεία της σχολής του. :)

 

Ναί, η αλήθεια είναι ότι εννοούσα την αίτηση που πρέπει να κάνω για να μου χορηγήσουν βεβαίωση σπουδών... :cry:

 

[HORS SUJET]-Χαλκίδα-Αθήνα με αυτά τα μικρά τρενάκια Siemens δεν πάς;Οκ,είναι πολύ σύντομη διαδρομή αλλά εγώ το βρίσκω ενοχλητικό για μένα αν έχω μάθημα 9 η ώρα το πρωί να πρέπει να είμαι απο 7:30 στο σταθμό και πρέπει να είναι κουραστικά αυτά τα πάνε-έλα

 

Βασικά πρόσεξε!Η σχολή, μην απατάσαι!, δεν έχει καμία σχέση με τη Χαλκίδα!Η σχολή μπορεί να λέγεται ΤΕΙ Χαλκίδας, αλλά δυστυχώς είναι πάνω σε ένα βουνό [άντε, λόφο, για να μην είμαστε και άδικοι! :p ], κοντά σε ένα χωριό, κοινότητα, ή ό,τι άλλο είναι αυτό τεσπά, που λέγεται Ψαχνά™, κάπου στη βόρεια Εύβοια.Στα ηρωικά Ψαχνά™ λοιπόν, πάς μονάχα με Κτελ απο τη Λιοσίων: 9€ το εισητήριο μετ' επιστροφής [μιλάμε για το φοιτητικό πάντα], σύν το ότι πρέπει να βγάλεις εισητήριο απο την προηγούμενη άν δεν θές να πάς όρθιος 1 ώρα και 40 λεπτά...Και άν σε σοκάρει το να σηκωθείς 7, φαντάσου το 5 μιση που πρέπει να σηκωθεί κάποιος που έχει μία άλφα απόσταση απο τη Λιοσίων για να πάρει των 7 παρά τέταρτο έτσι ώστε να είναι στη σχολή [στο τσάκ όμως!] 8 και μισή για να πάει στο εργαστήριο...

 

Τί έχεις να πείς φίλε μου; :lol:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

VeCo είπα εγώ το αντίθετο;Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ;Απλά σε εμένα έγινε αυτό που είπα πριν,με έβγαλαν βεβαίωση σπουδών αμέσως και μάλιστα 2.Είναι ένα απλό μικρό χαρτί που λέει 4-5 γραμμές.Τώρα αν αλλού γι'αυτό το χαρτί θέλουνε 2 βδομάδες τότε πάω πάσσο.Λογικά γιατί εμένα μου είπανε ότι θέλει 1 βδομάδα το χαρτί που θα μου έδιναν μετά την αίτηση που θα έκανα,βγάζω το συμπέρασμα ότι θα διαφέρει από την απλή βεβαίωση σπουδών που μου έδωσαν.

 

Confidential το μόνο που έχω να πω είναι φρίκη.Το TM πως μπαίνει; Εγώ μόνο το ² ξέρω να βάζω

Link to comment
Share on other sites

VeCo είπα εγώ το αντίθετο;Τι σχέση έχει ο ΟΤΕ;Απλά σε εμένα έγινε αυτό που είπα πριν,με έβγαλαν βεβαίωση σπουδών αμέσως και μάλιστα 2.Είναι ένα απλό μικρό χαρτί που λέει 4-5 γραμμές.Τώρα αν αλλού γι'αυτό το χαρτί θέλουνε 2 βδομάδες τότε πάω πάσσο.Λογικά γιατί εμένα μου είπανε ότι θέλει 1 βδομάδα το χαρτί που θα μου έδιναν μετά την αίτηση που θα έκανα,βγάζω το συμπέρασμα ότι θα διαφέρει από την απλή βεβαίωση σπουδών που μου έδωσαν.

 

Όοοχι δέν χρείαζεται από αυτήν την αίτηση που λές.Στην αρχή και μένα μου είπανε ότι είναι πιθανό ο ΟΤΕ να θέλει απο αυτήν αλλά μου δέχτηκαν και την απλή βεβαίωση σπουδών.Η αίτηση που ζήτησες χρείαστηκε να συμπληρώσεις σχεδόν όλα τα προσωπικά στοιχεία σου.Όταν την συμπλήρωσα εγώ μου είπανε πως είναι φορτωμένοι και θα κάνουνε καμιά εβδομάδα για να την πάρω.Όμως τους είπα δώστε μια απλή και αν μή-δεκτή τότε παίρνω και την άλλη.

 

Έτσι με την απλή την δέχτηκε ο ΟΤΕ και κανένα πρόβλημα,εκτός και αν οι εν Αθήναι ΟΤΕτζήδες θέλουν απο την άλλη.

 

Κοίταξε, δεν γνωρίζω τη σχολή του φίλου και δεν μπορώ να σου πω αν η βεβαίωση για την οποία χρειάζεται αίτηση είναι μία "απλή" βεβαίωση. Οπότε μπορεί πράγματι για την "απλή" βεβαίωση, να χρειάζεται αίτηση (βλ. τονισμένο κείμενο σου).

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το χαρτί [η βεβαίωση σπουδών], είναι ίδια.Απλά επειδή οι άνθρωποι πνίγονται [μη χ3$w!], δεν μπορούν να σου τη δώσουν αμέσως.

 

Όσο για το ™ είναι Alt+0153.Επίσης μπορείς να δείς και άλλα πολλά απο εδώ: http://www.starr.net/is/type/altnum.htm

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτηκα να ξεκινήσω τη διαδικασία γιανα κάνω αίτηση για το δίοδος...Το πρόβλημα μου είναι ότι σε 3-6μήνες πρόκειται να μετακομίσω σε άλλο σπίτι.Θα μπορέσω να πάρω μαζί τη σύνδεση στο νέο σπίτι ή θα πληρώσω το 6μηνο ή 12μηνο κ θα τη χάσω μετά;τον αριθμό του τηλ εχω ρωτήσει κ το παίρνω ανεξάρτητα από την περιοχή που θα παω..Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή:)
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% μπορείς να την πάρεις μαζί σου. Κοίταξες στην ιστοσελίδα του ΔΙΟΔΟΣ; Στις συχνές ερωτήσεις πρέπει να γράφει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέθεσα κι εγώ το χαρτομάνι μου (9 χαρτιά). Αναμένω εντός μηνός την ενεργοποίηση. Άντε γιατί έχω πληρώσει την εθελουσία έξοδο του μισού ΟΤΕ με τους λογαριασμούς...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρω ότι είναι σπαστικό να ξαναρωτάνε τα ίδια πράγματα αλλά δεν ξέρω κιόλας τί λέξεις να βάλω στο search για να βρώ κάποια αναφορά σε αυτό που θέλω και μιάς και είναι πάρα πολλές οι σελίδες για να ψάξω τα posts 1 προς 1, θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει τί γίνεται σε περίπτωση που η σχολή ΔΕΝ είναι στην ίδια πόλη με την κατοικία.Τί εννοώ;Εγώ πάω ΤΕΙ Χαλκίδας, αλλά μένω Αθήνα.Θα μου το εγκρίνουν ή πρέπει να μετακομίσω στη Χαλκίδα [:cry:], μιάς και ζήτημα μεταγραφής δεν τίθεται με την ηλίθια νομοθεσία που έχουμε;

 

Σου έχω ευχάριστα νέα:) . Φυσικά και μπορείς να βάλεις φοιτητικό internet!! Είναι η μοναδική εξαίρεση γι αυτούς που σπουδάζουν στη χαλκίδα και μένουν Αθήνα. Ξεκίνα να βλέπεις προσφορές και δες τα απαραίτητα δικαιολογικά που χρειάζεσαι:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...