Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα PNA Mio αν δεν κάνω λάθος έχουν από τη μάνα τους το Miomap πάνω και δεν παίρνουν κανένα άλλο λογισμικό. Εκτός βέβαια και αν βρεις τρόπο να το ξεκλειδώσεις...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το Destinator δουλευει σε widescreen PNA?Λεω να αγορασω το Μio C320 που εχει 4.3" widescreen και να αγορασω και το Dest 6.Θα δουλευει σωστα αυτος ο συνδιασμος?

Θα δουλεύει αλλά κλασικά χάλια όπως σε όλες τις καλές οθόνες!:p

 

Τα PNA Mio αν δεν κάνω λάθος έχουν από τη μάνα τους το Miomap πάνω και δεν παίρνουν κανένα άλλο λογισμικό. Εκτός βέβαια και αν βρεις τρόπο να το ξεκλειδώσεις...

Ξεκλειδώνει. Έχουμε θέμα και αναφέρουμε ποιες συσκευές ξεκλειδώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να ειναι χαλια δε λεει τοτε!Τουλαχιστον οι χαρτες της Mio ειναι καλοι για Ελλαδα-Αθηνα?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να ειναι χαλια δε λεει τοτε!Τουλαχιστον οι χαρτες της Mio ειναι καλοι για Ελλαδα-Αθηνα?

Για Αθήνα κάτι γίνεται, αλλά επαρχία άστα...

Ελπίζουμε να δούμε τίποτα καλύτερο τώρα που θα το εισάγει η ACE.

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλεύει αλλά κλασικά χάλια όπως σε όλες τις καλές οθόνες!:p

 

 

Tο καλό με το destinator είναι ότι μπορείς πολύ εύκολα να το προσαρμόσεις σε όλες τις οθόνες,πειράζοντας το destinator.inf

Απο ότι ξέρω το destinator στα 320/520,τρέχει από την flash memory χωρίς προβλήματα(από την sd παρουσιάζει κολλήματα).Απλά η κίνηση του βέλους δεν είναι τόσο όμαλη όπως το Miomap,αλλά "σκαλώνει" κάπως

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tο καλό με το destinator είναι ότι μπορείς πολύ εύκολα να το προσαρμόσεις σε όλες τις οθόνες,πειράζοντας το destinator.inf

Και στο 320 δεν έχει το φαινόμενο της κουρτίνας όπως κάποιες vga οθόνες(x500+)

Εννούσα οτι δε μπορεί να αξιοποιήσει τα οφέλη αυτής της ανάλυσης.

Φαινόμενο της κουρτίνας δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι λέτε αλλά υποψιάζομαι και αυτό συμβαίνει αποκλειστικά στο destinator.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δίκιο γιαυτό.

Φαινόμενο κουρτίνας

http://rapidshare.com/files/33714903/1.rar.html

Έχω δοκιμάσει αρκετές VGA συσκευές και αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί.

Μάλλον η συσκευή ήταν πολύ αργή. Από X500+ είναι; Πιστεύω αν είχες κάνει ένα vga brute force η κατάσταση θα ήταν μάλλον καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο forum αλλά θέλω να σας ρωτήσω για συσκευές πλοήγησης μήπως κάποιος από εδώ μπορεί να με βοηθήσει

 

Θέλω λοιπόν μια συσκευή που να έχει

1.Να είναι PDA

2.Bluetooh

3.Windows Mobile

4.Οθόνη touch

5.Ασύρματο δίκτυο 802.11b+g

 

Σαν την Μιο 320 αλλά να έχει όλα τα παραπάνω με υποχρεωτικό το ασύρματο δίκτυο

Υπάρχει τέτοια συσκευή ή ψάχνω τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

pda με 4,3" οθόνη δεν νομίζω πως υπάρχει.

Έχω δοκιμάσει αρκετές VGA συσκευές και αυτό το πράγμα δεν το έχω ξαναδεί.

Μάλλον η συσκευή ήταν πολύ αργή. Από X500+ είναι; Πιστεύω αν είχες κάνει ένα vga brute force η κατάσταση θα ήταν μάλλον καλύτερη.

Nαι x500+ και δεν τη δοκίμασα εγώ,αλλά ο panosha

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο forum αλλά θέλω να σας ρωτήσω για συσκευές πλοήγησης μήπως κάποιος από εδώ μπορεί να με βοηθήσει

 

Θέλω λοιπόν μια συσκευή που να έχει

1.Να είναι PDA

2.Bluetooh

3.Windows Mobile

4.Οθόνη touch

5.Ασύρματο δίκτυο 802.11b+g

 

Σαν την Μιο 320 αλλά να έχει όλα τα παραπάνω με υποχρεωτικό το ασύρματο δίκτυο

Υπάρχει τέτοια συσκευή ή ψάχνω τζάμπα.

το καλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να κοιτάξεις σε καποια καταστήματα που ασχολούνται με αυτα για να δεις και εσυ τι σου αρεσει καλυτερα και απο θεμα ομορφιάς και απο θεμα οικονομικό!

π.χ http://www.play247.gr

http://www.plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Tι λέτε για τα ΜΙΟ P360 & P560 υπαρχει καποια γνωμη και ποτε ερχονται στην Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

pda με 4,3" οθόνη δεν νομίζω πως υπάρχει.

 

Nαι x500+ και δεν τη δοκίμασα εγώ,αλλά ο panosha

 

Μιλάμε για την κορυφή σε αυτά τα μηχανήματα.. :)

Ο άνθρωπος απλά δεν παίζεται..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. συγγνώμη από πριν αν δεν είναι το σωστό μέρος για την ερώτησή μου, αλλά δεν ξέρω άλλη σελίδα με ελληνικά για να ρωτήσω. έχω το pda HP5710. θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει pda emulator τον οποίο να έχω στο κομπιούτερ και να μπορώ να δοκιμάζω εκεί διάφορα προγράμματα πριν τα εγκαταστήσω στο pda. είναι κάτι τέτοιο δυνατό;. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο forum αλλά θέλω να σας ρωτήσω για συσκευές πλοήγησης μήπως κάποιος από εδώ μπορεί να με βοηθήσει

 

Θέλω λοιπόν μια συσκευή που να έχει

1.Να είναι PDA

2.Bluetooh

3.Windows Mobile

4.Οθόνη touch

5.Ασύρματο δίκτυο 802.11b+g

 

Σαν την Μιο 320 αλλά να έχει όλα τα παραπάνω με υποχρεωτικό το ασύρματο δίκτυο

Υπάρχει τέτοια συσκευή ή ψάχνω τζάμπα.

 

Acer N311. Tο εχω και τα σπαει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο forum αλλά θέλω να σας ρωτήσω για συσκευές πλοήγησης μήπως κάποιος από εδώ μπορεί να με βοηθήσει

 

Θέλω λοιπόν μια συσκευή που να έχει

1.Να είναι PDA

2.Bluetooh

3.Windows Mobile

4.Οθόνη touch

5.Ασύρματο δίκτυο 802.11b+g

 

Σαν την Μιο 320 αλλά να έχει όλα τα παραπάνω με υποχρεωτικό το ασύρματο δίκτυο

Υπάρχει τέτοια συσκευή ή ψάχνω τζάμπα.

 

Η δική μου η πρόταση είναι HP rx5900 με την οποία είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Το μέλλον θα δείξει. To πήρα από τα Dixons Αγγλία 250 GBP χωρίς care pack.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

ke bebea yparxoyn....gia pio programa endiaferese?

Βρε danapostol δες το topic τι γράφει.:p

Destinator δεν υπάρχει σε ενσωματωμένο navi, οπότε ούτε και χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα. Ότι ρύθμιση στην συσκευή και να κάνω ο φωτισμός της οθόνης σβήνει μετά από λίγα λεπτά και πρέπει να ακουμπάω την οθόνη για να ανάβει. Έχω το Eten X500 και η έκδοση του Dest είναι η 6.1.1.40010.

Μήπως έχει κάποιος την λύση για το πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

στο YAKYMO λινετε το προβλημα εχονταστο συνεχια στο ρευμα αλλιος παη συμφωνα με τις ρυθμεισις
κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια....εγω αυτο που ειδα στην αρχη..το ειδα καλοοο!!:happy:αλλα..ειναι πολυ ''επαγγελματικο'' στο βουτανε ανα παασα στιγμη...!! δεν ξερω αλλα εγω δεν θα επελεγα τετοιο κινητο..(Οχι οτι δεν φαινεται οτι ειναι καλοο, απλα.. ειναι ακριβο και καπως παραξενο για τα Ελληνικα και καθημερινα δεδομενα) θα προτειμουσα κατι πιο light!!:rolleyes: (ειμαι λιγο ακυρος για το θεμα που ισως να συζητατε..):p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..!

Είμαι καινούργιος στο χώρο και πειραματίζομαι..Μου δώσανε πρόσφατα ένα Μιο ρ550 και έχει

εγκατεστημένο το Destinator 6..!Αλλά οι χάρτες που έχει μέσα είναι στα Αγγλικά.Ονόματα δρόμων και τα λοιπά.Απ'οτι κατάλαβα πρόκειται για κάποιο χάρτη απο ξένη εταιρία αφού δεν έχει και πολλά πράγματα στην Ελλάδα (αναλυτικά έχει μόνο την Αττική).

Υπάρχει κάποιος χάρτης που να είναι συμβατός με την έκδοση αυτή και να είναι και πλήρης?? (NGI π.χ)

Αν ναι, είναι εύκολο να έχω ένα pm και οδηγίες εγκατάστασης?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..!

Είμαι καινούργιος στο χώρο και πειραματίζομαι..Μου δώσανε πρόσφατα ένα Μιο ρ550 και έχει

εγκατεστημένο το Destinator 6..!Αλλά οι χάρτες που έχει μέσα είναι στα Αγγλικά.Ονόματα δρόμων και τα λοιπά.Απ'οτι κατάλαβα πρόκειται για κάποιο χάρτη απο ξένη εταιρία αφού δεν έχει και πολλά πράγματα στην Ελλάδα (αναλυτικά έχει μόνο την Αττική).

Υπάρχει κάποιος χάρτης που να είναι συμβατός με την έκδοση αυτή και να είναι και πλήρης?? (NGI π.χ)

Αν ναι, είναι εύκολο να έχω ένα pm και οδηγίες εγκατάστασης?

Ευχαριστώ

 

 

να σου πω μια αληθεια και εγω εψαχνα ενα χαρτη για ολο τον κοσμο... και βρηκα ενα το mobile google maps!! (ποτε δεν μ μπηκε γτ ειχα ελειπεις ρυθμισεις με τον broswer!!):wacko: ειναι καλο παντως σαν εφαρμογη... (δεν θυμαμαι ιστιοσελιδα να σ δωσω.. αλλα ειναι free!!) και γω θα ηθελα ενα ψηφιακο χαρτη (παγκοσμιο,που να μπορεις να κανεις zoom παντου..!! αλλα νομιζω πως πληρωνεις σε πολλα..... )οποιος ξερει (να μην ειναι μεσω broswer αν μ πει...!!):mad::knife::rocket:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ψάχνει ακριβώς αυτό! Απλά ζητάει τους χάρτες της NGi για την Ελλάδα από κάποιον, νομίζω. Φίλε μου έχω τους χάρτες για το PNA και δεν ξέρω αν είναι ίδιοι με την έκδοση σε PDA. Άμα ξέρεις ότι κάνουν στείλε μου pm με το mail σου να στους στείλω.
Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταίος χάρτης για Ελλάδα με λεπτομέρειες ο v2007 Q2 1132 δεν είναι;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...