Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έβαλα ένα χάρτη της Ιταλίας στο GPS (PNA με Destinator 6) κι ενώ όλα δουλέβουν μια χαρά, στα POI, η γραμματοσειρά του ονόματος της κάθε κατηγοριάς που είναι γραμμένα στα ελληνικά (Αεροδρόμια, Ξενοδοχεία κλπ.) εμφανίζονται σαν κινέζικα. Μέσα στην κάθε κατηγορία που είναι τα στοιχεία γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες εμφανίζονται σωστά.

 

Όταν έχω πάνω το χάρτη της Ελλάδας, τα POI είναι μια χαρά. Ξέρει κανείς τί θα μπορούσα να πειράξω από τα αρχεία για να εμφανίζονται κανονικα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά έβαλα ένα χάρτη της Ιταλίας στο GPS (PNA με Destinator 6) κι ενώ όλα δουλέβουν μια χαρά, στα POI, η γραμματοσειρά του ονόματος της κάθε κατηγοριάς που είναι γραμμένα στα ελληνικά (Αεροδρόμια, Ξενοδοχεία κλπ.) εμφανίζονται σαν κινέζικα. Μέσα στην κάθε κατηγορία που είναι τα στοιχεία γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες εμφανίζονται σωστά.

 

Όταν έχω πάνω το χάρτη της Ελλάδας, τα POI είναι μια χαρά. Ξέρει κανείς τί θα μπορούσα να πειράξω από τα αρχεία για να εμφανίζονται κανονικα;

 

Ευχαριστώ.

οταν χρησιμοποείς ξένο χάρτη θα πρέπει να βάζεις το destinator σε αγγλικό μενού ή να αλλάξεις κάποια αρχεία στο language.To destinatormsg.inf αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποείς ξένο χάρτη θα πρέπει να βάζεις το destinator σε αγγλικό μενού ή να αλλάξεις κάποια αρχεία στο language.To destinatormsg.inf αν δεν κάνω λάθος.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. Δούλεψε απλώς με την αλλάγη της γλώσσας του μενού.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω. Λέει για GreeceG και GreeceE. Υποθέτω πως είναι Greek και English. Αλλα εννοεί τα ονόματα των δρόμων κτλ...; και αν ναι εγώ που είχα κατεβάσει τους Q2 γιατί έχω GreeceU; Ποια η διαφορα;
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ :) Δυστυχως δεν εχει Κοσοβο :worry:αλλα καλυφθηκα κατα το ημισυ :O

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ενας φιλος εχει το HTC P3300 και εχει εγκαταστησει το Destinator 6.1. To προβλημα που εχει ειναι οτι το Destinator δεν "βλεπει" παντα το GPS του Ρ3300. Αντιθετα τα ΤΟΜΤΟΜ και iGO δεν χανουν ποτε το σημα. Τι μπορει να φταιει? Εχει περασει απο οτι ειπε καποιο αρχειακι που υποτιθεται οτι λυνει αυτο το προβλημα αλλα τζιφος. Τι μπορει να φταιει? Μηπως θελει καποια ειδικη εκδοση για το Ρ3300?

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο destinator εχει καμία διαφορά αν ο φάκελος του χάρτη είναι μέσα στο Destinatorapps ή πιο μέσα στο destinatorapps/destinator.

 

Οπου και να το βάλω το βρίσκει στις επιλογή χάρτες.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ενας φιλος εχει το HTC P3300 και εχει εγκαταστησει το Destinator 6.1. To προβλημα που εχει ειναι οτι το Destinator δεν "βλεπει" παντα το GPS του Ρ3300. Αντιθετα τα ΤΟΜΤΟΜ και iGO δεν χανουν ποτε το σημα. Τι μπορει να φταιει? Εχει περασει απο οτι ειπε καποιο αρχειακι που υποτιθεται οτι λυνει αυτο το προβλημα αλλα τζιφος. Τι μπορει να φταιει? Μηπως θελει καποια ειδικη εκδοση για το Ρ3300?

Σας ευχαριστω

Αυττο ειναι ενα απο τα features του Destinator.Μπορει να βρει την λυση εδω http://www.ngi.gr/forum

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ενας φιλος εχει το HTC P3300 και εχει εγκαταστησει το Destinator 6.1. To προβλημα που εχει ειναι οτι το Destinator δεν "βλεπει" παντα το GPS του Ρ3300. Αντιθετα τα ΤΟΜΤΟΜ και iGO δεν χανουν ποτε το σημα. Τι μπορει να φταιει? Εχει περασει απο οτι ειπε καποιο αρχειακι που υποτιθεται οτι λυνει αυτο το προβλημα αλλα τζιφος. Τι μπορει να φταιει? Μηπως θελει καποια ειδικη εκδοση για το Ρ3300?

Σας ευχαριστω

 

 

ακολουθησε το link στην υπογραφη του minotavrs:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2118656#post2118656

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα mio 168 με το destinator 3. λέω να το αλλάξω επιτελους. χρησιμοποιώ πολύ το gps, οπότε θα με ενδιέφερε ότι και να πάρω να έχει μέσα destinator 6 με ενσωματομένο δέκτη gps. επίσης χρησιμοποιώ πολύ και το palm λόγω δουλειάς. οπότε χρειάζομαι ένα ψιλοκαλο μηχάνημα... έχετε καμία προταση? πόσο μπορώ να πουλίσω το 168? είναι σε άριστη κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια παρακαλώ... Έχω εγκαταστήσει το Destinator se MIO C220. Όλα είναι καλά, εκτός από τους ήχους. Δεν μου λέω πουθενά, "στρίψε αριστερά" στρίψε δεξιά, έστω κι αν στα βελάκια της οθόνης το δείχνει...
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

DANGEROUS POINTS GR

 

UPDATE Δεκεμβρίου 2007 !!

 

Utility Version Information

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version.........: December 2007

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 26/11/2007

 

General Information

 

Type: Destinator Utility

 

Platform : Destinator 7x, 6.x, Destinator PN, Destinator 6.1 for PNA

 

Support : http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2873

 

Email : dangerouspoints@gmail.com

 

Webpage : Dangerous Points Team

 

Date : 26 November 2007

 

Για να κατεβάσετε τα αρχεία πατήστε εδώ

 

Changelog:

 

Προστέθηκαν

 

Στροφές: 9

Σημεία: 2

Διασταυρώσεις: 3

Δρόμοι: 3

Διαβάσεις τρένου: 0

 

----------------------

Update: 17 νέα σημεία

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ ΣΗΜΕΙΩΝ: 1017

 

 

 

Εnjoy ..

 

HaRisG - MinOtaVRS

Link to comment
Share on other sites

έχω το ΡΝ στο S200 qtec ... προσπάθησα να βάλω τον καινούργιο χάρτη του 7 αλλά μάλλον δεν τον παίρνει. μπορεί να βοηθήσει κάποιος? ποιά είναι η τελευταία έκδοση χάρτη για το ΡΝ?
Link to comment
Share on other sites

DANGEROUS POINTS GR

 

UPDATE Δεκεμβρίου 2007 !!

 

Utility Version Information

 

Name.......................: -=DanGerOuS PoiNtS=-

Update Version.........: December 2007

Posted by............ : HaRisG & MinOtaVrS

Posted on............: 26/11/2007

 

General Information

 

Type: Destinator Utility

 

Platform : Destinator 7x, 6.x, Destinator PN, Destinator 6.1 for PNA

 

Support : http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=2873

 

Email : dangerouspoints@gmail.com

 

Webpage : Dangerous Points Team

 

Date : 26 November 2007

 

Για να κατεβάσετε τα αρχεία πατήστε εδώ

 

Changelog:

 

Προστέθηκαν

 

Στροφές: 9

Σημεία: 2

Διασταυρώσεις: 3

Δρόμοι: 3

Διαβάσεις τρένου: 0

 

----------------------

Update: 17 νέα σημεία

--------------------------------

ΣΥΝΟΛΟ ΣΗΜΕΙΩΝ: 1017

 

 

 

Εnjoy ..

 

HaRisG - MinOtaVRS

 

καθε φορα που βαζω τα dangerous... μου βαζει και των προηγουμενων μηνων ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που βαζω τα dangerous... μου βαζει και των προηγουμενων μηνων ?

 

Fysika to update einai sunoliko prostithonte kathe mhna nea updates sta yparxonta.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fysika to update einai sunoliko prostithonte kathe mhna nea updates sta yparxonta.. ;)

 

thank you :)

 

κατι αλλο αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

θελω να βγαλω την φωνη σαπφω και να βαλω μια αλλη πως γινεται ?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Από εχθές είμαι κάτοχος του mio320 με προεγκατεστημένους χάρτες της Ελλάδας. Απ' όσα διάβασα όμως, το destinator θεωρείται καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης απ' αυτό που χρησιμοποιεί η mio. Είναι εφικτό να εγκαταστήσω λοιπόν και το destinator ή πρέπει να σβήσω το πρόγραμμα της mio? Δεν μπορώ να βάλω σε κάρτα μνήμης το destinator και κάθε φορά να μπορώ να επιλέγω ποιο λογισμικό θέλω να χρησιμοποιήσω? Ευχαριστώ πολύ!

 

Υ.Γ. Στο ΠΛΑΙΣΙΟ μου είπαν ότι για να αλλάξω λογισμικό πρέπει να στείλω τη συσκευή στην Αθήνα....

Link to comment
Share on other sites

@ Minotavrs

 

Θα ηθελα να ρωτήσω αν τα Dangerous points περιλαμβάνουν και speedcams και αν αυτα (και πως) μπορούν να τοποθετηθούν σε ξεκλείδωτο c520?

 

Ευχαριστώ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

@ Minotavrs

 

Θα ηθελα να ρωτήσω αν τα Dangerous points περιλαμβάνουν και speedcams και αν αυτα (και πως) μπορούν να τοποθετηθούν σε ξεκλείδωτο c520?

 

Ευχαριστώ.

 

Oxi den ta periexoun einai mono ta Dp ts speedcams tha ta vreis sto forum tou gpspocketpc :cool:

Link to comment
Share on other sites

Oxi den ta periexoun einai mono ta Dp ts speedcams tha ta vreis sto forum tou gpspocketpc

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου διευκρίνισες αν μπορουν να τοποθετηθούν (και πώς?) σε mio c520 ?

 

Δικό μου λάθος....Εννοούσα ξεκλείδωτο αλλά με miomap v3.3 καί οχι με destinator

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν μου διευκρίνισες αν μπορουν να τοποθετηθούν (και πώς?) σε mio c520 ?

 

Δικό μου λάθος....Εννοούσα ξεκλείδωτο αλλά με miomap v3.3 καί οχι με destinator

 

Den to exv dokimasei gia na sou pw me sigouria gia psaxou ligo hpws yparxei kati sto allo forum

Link to comment
Share on other sites

NGi_Map_Destinator_Greek-v2007.Q4.77.zip

 

Mόλις κατέβηκε από την NGI...:D

 

Καιρός ήταν....:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

NGi_Map_Destinator_Greek-v2007.Q4.77.zip

 

Mόλις κατέβηκε από την NGI...:D

 

Καιρός ήταν....:p

ο χαρτης αυτος εχει ενα μηνα στην κυκλοφορια φιλε μου;)Καλα Χριστουγεννα:D
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...