Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχουν GPS τα οποία έχουν ταυτόχρονα και "αδρανιακό σύστημα". Ετσι όταν χάνεται το σήμα των δορυφόρων συνεχίζουν να υπολογίζουν την τροχιά του οχήματος για διάστημα που μπορεί να ξεπεράσει το ένα λεπτό της ώρας. Για να λειτουργήσουν όμως σωστά πρέπει να είναι συνδεδεμένα ηλεκτρονικά με το ταχύμετρο (μετράει παλμούς). Οι εργοστασιακοί πλοηγοί ακριβών αυτοκινήτων (MERCEDES, BMW κλπ) το έχουν και γι΄αυτό κάνουν σωστή πλοήγηση και κάτω από δύσκολες συνθήκες. Τα συστήματα αυτά με το καιρό γίνονται φθηνότερα και είναι η απόλυτη λύση στο πρόβλημα που αναφέρεις.

 

Αχάαα...! Γι' αυτό λοιπόν εγώ έχω πλοήγηση στο Land Cruiser (Στην Ευρώπη) ακόμη και μέσα σε τούνελ 18 χιλιομέτρων (σύνορα Ιταλίας-Ελβετίας)! Και είχα μείνει με την απορία...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μ@λακίες.

Αυτός είναι ο τίτλος του post μου.:p

Έχουμε επικύνδινα σημεία, speedcams και δε μπορούμε να βάλουμε την κάθε κατηγορία να χτυπάει σε διαφορετική απόσταση.

Πρέπει να κλείνουμε μερικά όταν είμαστε στην πόλη, μετά να ανοίγουμε άλλα όταν θα βγούμε εκτός πόλης.

Μino τα ίδια έχουμε και στο igo;

Link to comment
Share on other sites

Μ@λακίες.

Αυτός είναι ο τίτλος του post μου.:p

Έχουμε επικύνδινα σημεία, speedcams και δε μπορούμε να βάλουμε την κάθε κατηγορία να χτυπάει σε διαφορετική απόσταση.

Πρέπει να κλείνουμε μερικά όταν είμαστε στην πόλη, μετά να ανοίγουμε άλλα όταν θα βγούμε εκτός πόλης.

Μino τα ίδια έχουμε και στο igo;

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω ακούσει τόσα ''θέλω'' που αν ένα πρόγραμα πλοήγησης είχε τόσες δυνατότητες όσες κατά καιρούς κάποιοι ζητούν, θα ήταν τόσο δύσχρηστο και δύσκολα παραμετροποιήσιμο που δεν θα το χρησιμοποιούσαν παρά μόνο λίγοι. :p

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη χρονιά πιστεύω θα το έχεις. :food:

 

:blink::blink::blink:

 

το PDA των ονειρων μου :!::!:

 

 

 

η το μωρο ??:lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω ακούσει τόσα ''θέλω'' που αν ένα πρόγραμα πλοήγησης είχε τόσες δυνατότητες όσες κατά καιρούς κάποιοι ζητούν, θα ήταν τόσο δύσχρηστο και δύσκολα παραμετροποιήσιμο που δεν θα το χρησιμοποιούσαν παρά μόνο λίγοι. :p

Βασικά δε φταίει το πρόγραμμα αλλά ο minotavros που τη μια φτιάχνει speedcams, μετά dangerous points και μας βάζει σε πειρασμό να τα χρησιμοποιήσουμε.:lol:

Όσο για αυτό που λες οτι θα το χρησιμοποιούσαν μόνο λίγοι διαφωνώ.

Μόνο που θα μπει κάποιος στη διαδικασία να περάσει speedcams σημαίνει οτι έχει ψαχτεί έστω και λίγο.

Εγώ πιστεύω οτι κυρίως απογοητεύονται αυτοί που έχουν κάποια σχέση.

Εγώ πάντως έχω σταματησει να πατάω το shortcut του destinator εδώ και καιρό, γιατί ξέρω τι θα γίνει όταν αρχίσεις να βρίσκει τα γύρω POIs.

Προτιμώ το shortcut του iGO.:p

Ησυχίααααααα...:D

Link to comment
Share on other sites

Μ@λακίες.

Αυτός είναι ο τίτλος του post μου.:p

Έχουμε επικύνδινα σημεία, speedcams και δε μπορούμε να βάλουμε την κάθε κατηγορία να χτυπάει σε διαφορετική απόσταση.

Πρέπει να κλείνουμε μερικά όταν είμαστε στην πόλη, μετά να ανοίγουμε άλλα όταν θα βγούμε εκτός πόλης.

Μino τα ίδια έχουμε και στο igo;

 

Den ta exw testarei eipame ekana hard reset kai to soutara to igo.. :X:cool:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε φταίει το πρόγραμμα αλλά ο minotavros που τη μια φτιάχνει speedcams, μετά dangerous points και μας βάζει σε πειρασμό να τα χρησιμοποιήσουμε.:lol:

Όσο για αυτό που λες οτι θα το χρησιμοποιούσαν μόνο λίγοι διαφωνώ.

Μόνο που θα μπει κάποιος στη διαδικασία να περάσει speedcams σημαίνει οτι έχει ψαχτεί έστω και λίγο.

Εγώ πιστεύω οτι κυρίως απογοητεύονται αυτοί που έχουν κάποια σχέση.

Εγώ πάντως έχω σταματησει να πατάω το shortcut του destinator εδώ και καιρό, γιατί ξέρω τι θα γίνει όταν αρχίσεις να βρίσκει τα γύρω POIs.

Προτιμώ το shortcut του iGO.:p

Ησυχίααααααα...:D

 

opws exw xanapei esy eisai gnwstos egathetos kai tha se kleisw kamia hmera ston Lavirintho kai den tha xereis apo pou esy tha IgO :lol:

Link to comment
Share on other sites

Den ta exw testarei eipame ekana hard reset kai to soutara to igo.. :X:cool:

 

 

3-3 έχουμε salonica myphone meeting.

Eκεί θα κάνουμε τις δοκιμές μας.:D

 

opws exw xanapei esy eisai gnwstos egathetos kai tha se kleisw kamia hmera ston Lavirintho kai den tha xereis apo pou esy tha IgO :lol:

Για τις off-road διαδρομές έχω το gps-tuner!:grin:

Link to comment
Share on other sites

3-3 έχουμε salonica myphone meeting.

Eκεί θα κάνουμε τις δοκιμές μας.:D

 

 

Για τις off-road διαδρομές έχω το gps-tuner!:grin:

 

 

Meta ta teleftaia gegonota meeting gia emena telos :rolleyes::ninja::X

Link to comment
Share on other sites

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά έχω ακούσει τόσα ''θέλω'' που αν ένα πρόγραμα πλοήγησης είχε τόσες δυνατότητες όσες κατά καιρούς κάποιοι ζητούν, θα ήταν τόσο δύσχρηστο και δύσκολα παραμετροποιήσιμο που δεν θα το χρησιμοποιούσαν παρά μόνο λίγοι. :p

 

 

ε μην τα θελουμε και ολα στο πιατο.:pνα κανουμε κατι και μεις!τι να το κανεις ενα συστημα πλοηγησης που τα κανει ολα μονο του :blink::blink:

 

ειπαμε να εχει χαρακτηρα αλλα να μενει καπου χωρος να επεμβαινουμε και μεις ποτε ποτε :lol::lol:

 

εγω παντως αναλογα με την διαδρομη που εχω να κανω, απενεργοποιω καποια που δεν μου χρειαζονται και ολα καλα.αν θελω ησυχια οπως ο γιαννης :rolleyes::rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

 

απενεργοποιω την φωνη :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Meta ta teleftaia gegonota meeting gia emena telos :rolleyes::ninja::X

 

:blink::blink::blink:

σου την πεσανε οι θαυμαστες -θαυμαστριες???:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ειναι στο my device/destinator/voice/greek και εκει μέσα εχει 11 αρχεία..τα...133, app_destinati..., destinatorvoi..., empty, fav_alert1, fav_alert2, foldername, mile, poi_alert1, poi_alert2, tmc_alert.

 

αυτά είναι ολα?? το δεύτερο πάντος οταν κάνω κλικ επάνω του ακούγονται ελληνικά. μήπως πρέπει να κάνω κάτι αλλο για να επανέλθει?

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

σου την πεσανε οι θαυμαστες -θαυμαστριες???:lol::lol:

 

 

:worry::blink: Exw sto myphone thavmastries :X:ninja::D

Link to comment
Share on other sites

nai Nai .. peira3te ton kiallo .. kai kamia mera 8a peta3ei mesa se kana CABaki kana stripste de3ia gia na pesete se kamia 8alassa k 8a psaxneste .. :lol: :blink: :worry:

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

nai Nai .. peira3te ton kiallo .. kai kamia mera 8a peta3ei mesa se kana CABaki kana stripste de3ia gia na pesete se kamia 8alassa k 8a psaxneste .. :lol: :blink: :worry:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

nai Nai .. peira3te ton kiallo .. kai kamia mera 8a peta3ei mesa se kana CABaki kana stripste de3ia gia na pesete se kamia 8alassa k 8a psaxneste .. :lol: :blink: :worry:

 

 

Mhn mou vazeis idees :lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

nai Nai .. peira3te ton kiallo .. kai kamia mera 8a peta3ei mesa se kana CABaki kana stripste de3ia gia na pesete se kamia 8alassa k 8a psaxneste .. :lol: :blink: :worry:

 

Πλάκα στην πλάκα το Σάββατο το πρωί στην πρώτη στροφή στα λιμανάκια πηγαίνοντας προς Βάρκιζα μου είπε η ¨τζουτζούκα" το θεικό ....."στρίψτε δεξιά" και κοιτάω τον χάρτη και βλέπω έναν δρόμο μέσα στο βουνό που αν θυμάμαι καλά είναι και πίσω απο τις μπαριέρες ! :X

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα το Σάββατο το πρωί στην πρώτη στροφή στα λιμανάκια πηγαίνοντας προς Βάρκιζα μου είπε η ¨τζουτζούκα" το θεικό ....."στρίψτε δεξιά" και κοιτάω τον χάρτη και βλέπω έναν δρόμο μέσα στο βουνό που αν θυμάμαι καλά είναι και πίσω απο τις μπαριέρες ! :X

 

Αν μπορέσεις να θυμηθείς που ήταν το μύνημα που άκουσες, σημείωσε τη θέση εδώ: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2 κι εμείς θα ελέγξουμε αν πρόκειται για bug του χάρτη ή για κάποιο στιγμιαίο πρόβλημα με το gps σου.

 

Απορώ πάντως που ακόμη δεν έχει "επέμβει" η Joannita για το "τζουτζούκα".

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως που ακόμη δεν έχει "επέμβει" η Joannita για το "τζουτζούκα".

 

ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΕ...:O :ninja: :X :X :X

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις να θυμηθείς που ήταν το μύνημα που άκουσες, σημείωσε τη θέση εδώ: http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2 κι εμείς θα ελέγξουμε αν πρόκειται για bug του χάρτη ή για κάποιο στιγμιαίο πρόβλημα με το gps σου.

 

Απορώ πάντως που ακόμη δεν έχει "επέμβει" η Joannita για το "τζουτζούκα".

 

zepelin για ρίξε μια ματιά σε αυτές τις συντεταγμένες

(Σημείο λάθους

λ: 23.7865

φ: 37.8031)

και όποιος άλλος φίλος θέλει και θυμάται αλλά έχω την εντύπωση ότι υπάρχει μια μπαριέρα και δεν έχεις πρόσβαση στον συγκεκριμένο χωματόδρομο! Το αναφέρω εδώ γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος για το αν έχεις πρόσβαση η όχι σε αυτόν τον χωματόδρομο.

Όσο για το τζουτζούκα δεν το λέω εγώ αλλά ο συνοδηγός μου (ο πατέρας μου):lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...