Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως εγκατέστησες λάθος έκδοση; Στο φάκελο 2577(που είναι ο φάκελος με τα αρχεία εγκατάστασης) έχει δυο φακέλους, ο ένας ειναι για WM2003 και ο άλλος για WM2005. Αν έχεις εγκαταστήσει τη λάθος έκδοση για το λειτουργικό της συσκευής σου το εκτελέσιμο αρχείο δε θα λειτουργεί.

 

Οχι εβαλα το 2003

Καμια αλλη βοθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το DestinatorMSG.Inf κάνει και για το Dest.6 ή είναι μόνο για το ΡΝ?

 

Έκανα τις αλλαγές στο αντίστοιχο αρχείο του dest.6 και πράγματι σου δίνει τις επιπλέον επιλογές στις ειδοποιήσεις. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ με τη δεύτερη ειδοποίηση στα 50μ με ειδοποιεί κανονικά, μα την πρώτη στα 500μ δεν λέει τίποτα.

Μήπως πρέπει να αλλάξω και κάτι άλλο?

einai ftiageno gia to destinator 6 den doulevi sto pn
Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει το 6 Europe και οι χαρτες είναι εκδοση 2006.Q1.4168.

 

Στο site της NGI λεει ότι έχει ονόματα δρόμων σε πάρα πολλές πολεις. Εγω βλέπω μόνο Αθήνα και λίγα πράγματα από την υπολοιπη ελλαδα.

 

Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει το 6 Europe και οι χαρτες είναι εκδοση 2006.Q1.4168.

 

Στο site της NGI λεει ότι έχει ονόματα δρόμων σε πάρα πολλές πολεις. Εγω βλέπω μόνο Αθήνα και λίγα πράγματα από την υπολοιπη ελλαδα.

 

Τι γίνεται?

Aπλά δεν έχεις τους χάρτες της Ngi, αλλά της Navteq.

Link to comment
Share on other sites

Το Topo Navigator το έχει κανείς?Λέει τίποτα ή όχι?Το πουλάει το PLAISIO

στα 350 € !!! Ελληνικό προγραμμα είναι

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Από οτι ξέρω το Topo Navigator είναι πολύ καλύτερο από το Destinator σε off road κομμάτια... έχει κάτι απίστευτα που σου βγάζει από που να πας, ανάλογα με τον τύπο του 4Χ4 που έχεις...

 

Μάλλον είναι όμως off topic εδω....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία 2D σας φαίνονται κανονικά? σε εμένα δεν εμφανίζονται οι δρόμοι με λεπτομέρειες. Εβαλα τους χαρτες της NGI για ελλάδα. Με τους χαρτες που ειχε το 6europe τα έδειχνε κανονικα αλλά αγγλικά. Τωρα δουλεύει κανονικά μόνο το 3D. Πρέπει να κάνω κάτι. Αντε να βγει το 6 έλληνικό να το αγοράσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Dest6 σε S-100 και την console στο desktop.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω χάρτη Greece (τον οποίο έχω σε φάκελο στο Η/Υ) αλλά τον ψάχνει σε CD.

Τι πρέπει να κάνω για να βρει τον χάρτη;

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το Dest6 σε S-100 και την console στο desktop.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω χάρτη Greece (τον οποίο έχω σε φάκελο στο Η/Υ) αλλά τον ψάχνει σε CD.

Τι πρέπει να κάνω για να βρει τον χάρτη;

Τον βάζεις με copy-paste στον φάκελο του προγράμματος χωρίς χρήση του console.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ johner.

Αν μου έλεγες και σε ποιον φάκελο πρέπει να κάνω copy-paste θα με υποχρέωνες.

(η αλήθεια ειναι οτι το σκέφτηκα, αλλά δεν ήξερα σε ποιον φάκελο να τον βάλω).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ johner.

Αν μου έλεγες και σε ποιον φάκελο πρέπει να κάνω copy-paste θα με υποχρέωνες.

(η αλήθεια ειναι οτι το σκέφτηκα, αλλά δεν ήξερα σε ποιον φάκελο να τον βάλω).

Eξαρτάται που έχεις κάνει την εγκατάσταση. (SD ή main)

Τον φάκελο του χάρτη όπως είπα τον βάζεις στον φάκελο του προγράμματος Destinator. Δηλαδή εκεί που βρίσκεται και το destinator.exe.;)

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργία 2D σας φαίνονται κανονικά? σε εμένα δεν εμφανίζονται οι δρόμοι με λεπτομέρειες. Εβαλα τους χαρτες της NGI για ελλάδα. Με τους χαρτες που ειχε το 6europe τα έδειχνε κανονικα αλλά αγγλικά. Τωρα δουλεύει κανονικά μόνο το 3D. Πρέπει να κάνω κάτι. Αντε να βγει το 6 έλληνικό να το αγοράσουμε.

 

 

Ok άκυρο αυτό το post. Εβαλα τους χάρτες creeceU και είναι όλα οκ. Δουλεύει κανονικότατα.

 

Το μόνο που μένει είναι να βρώ βάση για το beverly. Του αυτοκινήτου την φοβάμαι γιατί τρέμει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!

Τον διαβάζει κανονικά.

Βέβαια, από Θεσσαλονίκη δεν έχει και πολλά αλλά μην είμαστε και πλεονέκτες.

Δεν έχεις το χάρτη της NGi: http://www.ngi.gr/?pageid=81&languageid=2

http://www.driveme.gr

Αναμένεται νέα έκδοση τον Ιούλιο: http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=468&postdays=0&postorder=asc&start=75

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Destinator 6 αλλά όταν το τρέχω από το N560 δεν εμφανίζει χάρτες και λέει Maps not found.Τί φταίει?Έχω βάλει κανονικά το φάκελο GreeceU και το αρχείο Destcore.dll στο DestinatorApps.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το Destinator 6 αλλά όταν το τρέχω από το N560 δεν εμφανίζει χάρτες και λέει Maps not found.Τί φταίει?Έχω βάλει κανονικά το φάκελο GreeceU και το αρχείο Destcore.dll στο DestinatorApps.

 

Πρέπει να τα βάλεις στο /DestinatorApps/Destinator/

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το έβαλα και βρέθηκε ο χάρτης αλλά τώρα μου λέει...GPS not found.Προφανώς κάτι γίνεται με τα ports.Δεν ξέρω πώς να τα ρυθμίσω.Ποιά port να βάλω?Τα δοκιμάζω με τη σειρά αλλά δεν βλέπω φως...Το baud rate πόσο να το βάλω?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ωραία το έβαλα και βρέθηκε ο χάρτης αλλά τώρα μου λέει...GPS not found.Προφανώς κάτι γίνεται με τα ports.Δεν ξέρω πώς να τα ρυθμίσω.Ποιά port να βάλω?Τα δοκιμάζω με τη σειρά αλλά δεν βλέπω φως...Το baud rate πόσο να το βάλω?

Έχεις κάνει πριν σύνδεση με το bt manager;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει πριν σύνδεση με το bt manager;

 

Που είναι το bt manager?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

To folder ForLinks εκτος οτι θα πρεπει να το βαλουμε στο /Destinator/Common/ForLinks/ θα πρεπει να ενημερωσουμε καποιο αρχειο?

 

Ευχαριστω

 

To forlinks.cab το τρεχεις απο τη συσκευη σου και σου εγκαθιστα τις αποφυγες δρομων. Περασε το εκει που ειναι και το Destinator. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

Carpe Diem...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Που είναι το bt manager?

To bluetooth manager.

Kάνεις pair gps και συσκευή, τα κάνεις connect και μετά ανοίγεις το destinator.

Mόνο την πρώτη φορά αυτό.

Μετά θα το βρίσκει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...