Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι ξεχωριστά το GPS και το Pocket.Έχει ενσωματωμένο GPS.Είναι το fujitsu siemens n560.Έχω βάλει για αρκετή ώρα το GPSLocator αλλά ούτε ένα δορυφόρο δεν βρίσκει.Επίσης και μέσα από το Destinator 6 στα Settings στο GPS Signal κάνω search αλλά και πάλι τίποτα δεν βρίσκει.Κάτι κάνω λάθος.Επίσης να ρωτήσω..Στα settings -> Language του Destinator6 στα πεδία Select language Text και Voice Guidance έχει μόνο την επιλογή English UK παρότι του έχω βάλει Ελληνικά κατά την εγκατάσταση του Dest6.Tι φταίει?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδάκια αφού μερικοί το έχετε βάλει το emulator και το έχετε δουλέψει με το destinator, γιατί δεν βοηθάτε?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδάκια αφού μερικοί το έχετε βάλει το emulator και το έχετε δουλέψει με το destinator, γιατί δεν βοηθάτε?

Δεν ξέρω κάποιον που να το έχει βάλει, ούτε αν γίνεται. Δε νομίζω κάποιος να ξέρει και να μη θέλει να βοηθήσει.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάποιον που να το έχει βάλει, ούτε αν γίνεται. Δε νομίζω κάποιος να ξέρει και να μη θέλει να βοηθήσει.;)

:!: :!:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδάκια αφού μερικοί το έχετε βάλει το emulator και το έχετε δουλέψει με το destinator, γιατί δεν βοηθάτε?

τι ακριβως θελεις δουλεβης το destinator 6 στο emulator και δεν σου βλεπει την com που ειναι το gps ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Απο χτες ειμαι κατοχος ενος Qtek S200 προσπαθησα να βαλω το destinator 6 αλλα τζιφος ,μπορει καποιος να με βοηθησει αναλυτικα τι κανουμε ,

εστω και με mail .

ευχαριστω

htc Kaiser
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έφαγε ένα κόλλημα το πρόγραμμα , και πάτησα soft reset . Από τοτε το destinator.exe δεν δουλεύει , χάθηκε ακόμα και το εικονίδιο του..Για να μην κάνω ξανά εγκατάσταση μπορώ να βρω το αρχειακι destinator.exe μόνο ?
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Ok άκυρο αυτό το post. Εβαλα τους χάρτες creeceU και είναι όλα οκ. Δουλεύει κανονικότατα.

 

Το μόνο που μένει είναι να βρώ βάση για το beverly. Του αυτοκινήτου την φοβάμαι γιατί τρέμει πολύ.

 

Φιλε στο beverly εχω βαλει βαση αυτοκινητου .Την εχω βεντουζαρει στο παρμπριζ,και εχω δεσει με πλαστικο συρμα στον καθρεπτη..Ενα χρονο δεν εχει κουνηθει καθολου.Ασε που εχω τραβηξει παροχη στο εμπρος ντουλαπακι κι εχω ρευμα συνεχεια..

εχω παρει μια βαση http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=3587 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!!!

Hey!!Teacher leave the Kids alone..
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις δουλεβης το destinator 6 στο emulator και δεν σου βλεπει την com που ειναι το gps ?

 

 

Δουλεύει το destinator 6 κομπλέ στο emulator, αλλά την Serial Port που δίνω στο Bluetooth GPS ΔΕΝ την συνδέει με το emu, μου βγάζει "couldnt open Com port 13. Lasterror = "

 

και είναι πολύ παράξενο γιατί και με το mapmonkey δουλεύει το BT GPS (dest 3) αλλά και το GPS Info το προγραμματάκι βλέπει το BT GPS στην port 13 (εννοείται ότι όταν ανοίγω τον emulator κλείνω όλα τα άλλα τα προγράμματα που δουλεύουν την port13).

 

Τώρα, αν βάλω το GPS Gate στο pc, και δώσω ας πούμε από την port 13, άλλες ports (2,3,4,5,6,7,8), ο emulator τις δέχεται, το GPS Gate βλέπει ότι συνδέεται κάτι σε αυτές τις port, αλλά και ΠΑΛΙ δεν βλέπει GPS το emulator.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει το destinator 6 κομπλέ στο emulator, αλλά την Serial Port που δίνω στο Bluetooth GPS ΔΕΝ την συνδέει με το emu, μου βγάζει "couldnt open Com port 13. Lasterror = "

 

και είναι πολύ παράξενο γιατί και με το mapmonkey δουλεύει το BT GPS (dest 3) αλλά και το GPS Info το προγραμματάκι βλέπει το BT GPS στην port 13 (εννοείται ότι όταν ανοίγω τον emulator κλείνω όλα τα άλλα τα προγράμματα που δουλεύουν την port13).

 

Τώρα, αν βάλω το GPS Gate στο pc, και δώσω ας πούμε από την port 13, άλλες ports (2,3,4,5,6,7,8), ο emulator τις δέχεται, το GPS Gate βλέπει ότι συνδέεται κάτι σε αυτές τις port, αλλά και ΠΑΛΙ δεν βλέπει GPS το emulator.

θα παω σπιτι μολις σχολασω και θα σου πω πως δουλευει σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

για αρχη χωρις το emulator ανοιγοντας καποιο αλλο προγραμμα μαθε ποια com δουλευη το gps και δοκιμασε το Γραψε στο FORUM την com και θα σου απαντησω αργοτερα μολις μπορεσω
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έφαγε ένα κόλλημα το πρόγραμμα , και πάτησα soft reset . Από τοτε το destinator.exe δεν δουλεύει , χάθηκε ακόμα και το εικονίδιο του..Για να μην κάνω ξανά εγκατάσταση μπορώ να βρω το αρχειακι destinator.exe μόνο ?

Ανοιξε το αρχείο main.cab με το winrar και βρες το αρχείο destin~1.001. Το αποσυμπιέζεις, του αλλάζεις την κατάληξη από 001 σε exe και το γράφεις πάνω από το άλλο στο ppc.

Link to comment
Share on other sites

για αρχη χωρις το emulator ανοιγοντας καποιο αλλο προγραμμα μαθε ποια com δουλευη το gps και δοκιμασε το Γραψε στο FORUM την com και θα σου απαντησω αργοτερα μολις μπορεσω

 

 

com13 man και μάλιστα προσπαθώ να συνδέσω στην com0 του emulator βάζοντας το και στο command line (έχω κάνει ένα αρχείο start.bat για να δίνει αυτόματα το image, τις διαστάσεις, τίτλο παραθύρου και μνήμη 256mb). Και στο command line τα ίδια μου λέει όταν τρέξει το emu "couldnt open Com port 13. Lasterror = " και φυσικά δεν ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ξέχνα το emulator όταν πας να τρέξεις άλλο πρόγραμμα δηλ.mm η autoRoute τη com έχεις την 13 ?

 

 

Το mapmonkey το δουλεύω στην com13 (έτσι και αλλιώς και το bluetooth software μου αυτήν την πόρτα μου δίνει όταν κάνω serial connection) και μάλιστα παίζει τζάμι!!!

 

Το autoroute δεν το έχω δουλέψει καθόλου, αλλά αφού το mapmonkey παίζει καλά στην 13... :P Γιατί να το ξεχάσω όμως το emulator? Αρκετοί εδώ μέσα λένε ότι το έχουν δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε παίζει και μάλιστα πολύ καλά. Ακολούθησα τις οδηγείες που είπες. Αλλά δουλεύει μόνο αν δώσεις Com Port 1-9 στο Bluetooth Serial Device, γι' αυτό την άλλαξα από 13
Link to comment
Share on other sites

τρεχω το dest. 6 σε ενα Ν520

ολα ειναι οκ εκτος απο κατι που μολις ανακαλυψα.

εχω κανει copy τα forlinks που εχω απο το ΡΝ

στη αποφυγη δρομων μου εμφανιζει ολες τις κατηγοριες (διοδια,αττικη οδος κλπ) αλλα οταν επιλεγω επομενο για να δω την αναλυση μιας ομαδας μου εμφανιζει "κινεζικα"...

το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος και αν ναι εχει βρει καποια λύση????

Link to comment
Share on other sites

δουλεβη αψογα το emulator, ηθελα να δω την πορτα σου σε αλλα προγραμματα , σου εστειλα pm

Σε παρακαλώ αν μπορείς στείλε και σε μένα pm με τις οδηγίες ή απαντησέ μου από εδώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

deleted όπως ζήτησε ο wind. σου ζητώ συγνώμη, απλώς θεώρησα σκόπιμο να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...