Jump to content

Destinator 6


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για 'μένα αυτό είναι το ποιό σημαντικό πρόβλημα σε όλη τη σειρά των Destinator .... Υπάρχει από την 3 και δυστυχώς βλέπω ότι δε λύθηκε ούτε στην 6 ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα άλλο πρόβλημα που έχω στο Destinator 6 είναι ότι δεν μπορώ να βρώ διευθύνσεις. πχ βάζω πόλη Θεσσαλονίκη - την βρίσκη και μου πάει στο Θεσσαλονίκη κέντρο , εάν θέλεις να βάλεις πχ. Πολίχνη δεν μπορέις. Στο Destinator 5 έβαζες πρώτα Πολίχνη και σου έβγαζε Θεσσαλονίκη οπότε η πόλη ήταν Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Στο 6 αρχίζωντας από το Πολίχνη σου λεει ότι δεν βρέθηκε η πόλη -ενώ την έχει μέσα στην βάση-....

 

Έχει βρεί κανείς λύση?

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την λύση , το πρόβλημα είναι στο αρχείο keyboard.ini που βρίσκεται στον φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Language\Greek το Pocket pc . Έχω έτοιμο αρχείο στο http://rapidshare.de/files/23294976/keyboard.ini.html
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την λύση , το πρόβλημα είναι στο αρχείο keyboard.ini που βρίσκεται στον φάκελο \DestinatorApps\Destinator\Language\Greek το Pocket pc . Έχω έτοιμο αρχείο στο http://rapidshare.de/files/23294976/keyboard.ini.html

Parte kalytera ena plires Ellhniko pliktrologio gia to Destinator me Ellhnika kefalaia kai mikra kai tonous gia na grafete ta agapimena sas mias kai to Resco keyboard den anoigei otan trexei to destinator!

Apla kante to rename se keyboard.ini kai balte to sto fakelo DestinatorApps\Destinator\Language\Greek\

Link to comment
Share on other sites

gia osous thelisoun na allaxoun tin fonitiki idopiisi gia tis kameres mporoun na katevasoun to arxio antikatastasis apo edo kai na metatrewoun tis apostasis idopiisis:)
Link to comment
Share on other sites

Στο PN οταν πηγαινες να βαλεις μια διευθυνση σου εκανε προεπιλογη την περιοχη που βρισκοσουν....

Δεν μπορει να γινει το ιδιο και στο 6 ??

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες το VGA ρε παλικάρι?

 

Το μόνο καινούργιο είναι τα μεγάλα κουμπιά, άντε και τα ονόματα των δρόμων στη 3d απεικόνιση.

 

Το UΙ μάλλον το έδωσαν σε τίποτα πιτσιρικάδες που έκαναν την πρακτική τους στο τοπικό ΤΕΛ. Όταν είναι να βγει η επόμενη έκδοση προτείνω να μας το πουν για να κάνουμε ρεφενέ να προσλάβουν κανένα πραγματικό προγραμματιστή :lol: :lol: :p

 

Καλά τόσο δύσκολο ήταν να φαίνεται το όνομα του δρόμου που κινείσαι και η απόσταση σε χλμ ταυτόχρονα?

 

Και η επιβεβαίωση, μετά από τόσο χρόνια Windows, γίνεται πηγαίνοντας πίσω κι όχι μπροστά? :p :p :blink: :blink:

 

As far as I am concerned, όχι έκδοση 6 δεν είναι, ούτε 5.1.200 :lol: :lol:

 

 

Aκριβως και η δικη μου αποψη ειναι αυτη ....

Και εγω το χρησιμοποιω επαγγελματικα ,καθημερινα , συνεχως (TAXI) και δυστυχως εχει πολλες εργονομικες ατελειες ως αναφορα την σχεδιαση των μενου....

PN λοιπον , μεχρι να βγει κατι καλυτερο...:cool:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσο δύσκολο ήταν να φαίνεται το όνομα του δρόμου που κινείσαι και η απόσταση σε χλμ ταυτόχρονα?

 

αυτό εννοείς;:blink: :shifty:

 

http://img154.imageshack.us/img154/4141/vidyascreen0202ki.th.png

 

PN λοιπον , μεχρι να βγει κατι καλυτερο...

 

PN είναι και αυτό, απλά μιλάμε για την έκδοση PN 6. Aυτό που έχεις τώρα είναι το PN 5.XXX

το λέω γιατί βλέπω πολλούς να κάνουν αυτό το λάθος.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη που δείχνεις φίλε elteo λέει σε 190 μέτρα να στρίψεις στη Βιθυνίας, δεν λέει σε ποια οδό κινείσαι όμως, έτσι δεν είναι; Νομίζω ότι ο neos11 εννοεί να φαίνεται ταυτόχρονα και το όνομα της οδού στην οποία κινείσαι ήδη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγνώμη αν έχουν κάπου απαντηθεί τα ερωτήματα, αλλά ψάχνοντας το συγκεκριμένο θέμα, δεν βρήκα απάντηση.

1. Οι χάρτες του 6 είναι διαφορετικοί από τους τελευταίους του 5 και αν ναι, είναι πιο καινούριοι?

2. Που πρέπει να βάλουμε τους χάρτες για να τους αναγνωρίσει?

Ευχαριστώ.

Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

αυτό εννοείς;:blink: :shifty:

 

http://img154.imageshack.us/img154/4141/vidyascreen0202ki.th.png

 

 

To πρόβλημα είναι ο γενικότερος περιορισμός στους συνδιασμούς, οι οποίοι είναι 3 και δεν αλλάζουν.

Στο PN μπορούσες με τις δύο κάτω μπάρες να το προσαρμόσεις στις δικές σου ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Χθες με ενα φιλο μου καναμε το εξης πειραμα ,στο ιδιο αυτοκινητο ο ενας ετρεχε το pn και ο αλλος το destinator 6.Πολυ καλυτερο το pn ,και απο θεμα φωνητικων μυνηματων και απο θεμα προσδιορισμου και προσαρμοστικοτητας μενου και γραφικων .Δεν εδειξαν την ιδια διαδρομη με τους ιδιους χαρτες(ιταλια 2006 q1by navteq) ,το 6 στην ιδια διαδρομη ηθελε να με περασει μεσα απο ενα εργοστασιο,να κανω αναστροφη μεσα σ ενα σουπερμαρκετ και σε ενα κυκλο με δυο δρομους πολυ κοντινους επεσε στον αλλο(και τα δυο δουλευαν με ιδιου τυπου sirfIII gps bt).Ισως στην επομενη εκδοση η' στην ελληνικη ngi να ειναι καλυτερο παντως εδω ειναι σκετη απογοητευση.Pn και παλι pn.
Link to comment
Share on other sites

 

 

PN είναι και αυτό, απλά μιλάμε για την έκδοση PN 6. Aυτό που έχεις τώρα είναι το PN 5.XXX

το λέω γιατί βλέπω πολλούς να κάνουν αυτό το λάθος.

 

Νομιζω φιλε μου οτι εσυ κανεις λαθος. Το παλιο λεγοταν destinator PN και το καινουργιο λεγεται destinator 6. Ο τιτλος του τοπικ ειναι λαθος.:)

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη που δείχνεις φίλε elteo λέει σε 190 μέτρα να στρίψεις στη Βιθυνίας, δεν λέει σε ποια οδό κινείσαι όμως, έτσι δεν είναι; Νομίζω ότι ο neos11 εννοεί να φαίνεται ταυτόχρονα και το όνομα της οδού στην οποία κινείσαι ήδη.

 

 

Αυτό ακριβώς εννοώ!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλε μου οτι εσυ κανεις λαθος. Το παλιο λεγοταν destinator PN και το καινουργιο λεγεται destinator 6. Ο τιτλος του τοπικ ειναι λαθος.:)

blusprint όταν φτιάχτηκε το thread το Destinator 6 ήταν ακόμα μια φήμη και 2-3 screen captures από κάποια sites. Το σωστό είναι όντως Destinator 6 όπως λέει άλλωστε και η αρχική οθόνη του προγράμματος αλλά φυσικά δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα να καταλάβει κάποιος ποιο είναι το θέμα του thread. Κάποιος από τους moderators θα μπορούσε να το διορθώσει μιας και εδώ μέσα όλοι ψάχνουμε να την πούμε στους άλλους και όχι να ασχοληθούμε με το θέμα καθ' αυτού του κάθε thread. :p :ninja: :blink:

Link to comment
Share on other sites

gia osous thelisoun na allaxoun tin fonitiki idopiisi gia tis kameres mporoun na katevasoun to arxio antikatastasis apo edo kai na metatrewoun tis apostasis idopiisis:)

 

Το πρόβλημα του destinator δεν είναι το σε πόσα μέτρα θα σε ειδοποιεί, αλλά το ότι έχει μια ρύθμιση για όλες τις κατηγορίες ειδοποιήσεων. Έτσι πχ το 2000 και 1000 είναι πολύ για μέσα στην πόλη, αφού έτσι βλέπει συνεχώς κάμερες που είναι πολύ μακριά ενώ το 100 και 50 είναι λίγο για εκτώς πόλης. Θα έπρεπε να μπορούμε να κάνουμε χωριστή ρύθμιση για κάθε κατηγορία κάμερας ...

 

Αυτό διορθώνεται με κάποιον τρόπο ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος από τους moderators θα μπορούσε να το διορθώσει μιας και εδώ μέσα όλοι ψάχνουμε να την πούμε στους άλλους και όχι να ασχοληθούμε με το θέμα καθ' αυτού του κάθε thread. :p :ninja: :blink:

katsj αν απο την απάντηση που έδωσα στον φίλο elteo εσύ κατάλαβες οτι στην είπα για την ονομασία του τόπικ...:X Anyway...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του destinator δεν είναι το σε πόσα μέτρα θα σε ειδοποιεί, αλλά το ότι έχει μια ρύθμιση για όλες τις κατηγορίες ειδοποιήσεων. Έτσι πχ το 2000 και 1000 είναι πολύ για μέσα στην πόλη, αφού έτσι βλέπει συνεχώς κάμερες που είναι πολύ μακριά ενώ το 100 και 50 είναι λίγο για εκτώς πόλης. Θα έπρεπε να μπορούμε να κάνουμε χωριστή ρύθμιση για κάθε κατηγορία κάμερας ...

 

Αυτό διορθώνεται με κάποιον τρόπο ?

apo oti gnorizo den einai efikto kati tetio auto pou mporeis na kaneis einai na kleisis tis kameres diaxirisis kikloforias kai na exeis mono mploka kai rantar taxititas energa ta opia den einai tosa polla kai fisika einai ta pio endiaferonta!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

katsj αν απο την απάντηση που έδωσα στον φίλο elteo εσύ κατάλαβες οτι στην είπα για την ονομασία του τόπικ...:X Anyway...

blusprint δεν στην λεω ρε φιλε απλα ωρες ωρες νιωθω οτι ασχολουμαστε με ανουσια πραγματα! Αλλωστε συμφώνησα οσον αφορα το ονομα του προγραμματος με τα λεγομενα σου. Και διπλα απο το σχολιο μου που παραθετεις εχω και ενα κιλο smilies που δείχνουν οτι δεν προσβληθηκα τουλαχιστον απο κατι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να μην ακούω τους ήχους με τα νέα format;

Βάζοντας ένα νέο φάκελο μέσα στα Voice με τα WAV αρχεία του PN5 και επιλέγοντας σαν φωνή τo φάκελο αυτό παίζει κανονικά τα wav αρχεία. Είναι μια λύση κι αυτό αλλά τα wav καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο και παρότι έχω τοποθετήσει και τα voice alerts για τα ραντάρ δεν έχω φωνητική ειδοποίηση αλλά μόνο οπτική.:(

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί μπορεί να μην ακούω τους ήχους με τα νέα format;

Βάζοντας ένα νέο φάκελο μέσα στα Voice με τα WAV αρχεία του PN5 και επιλέγοντας σαν φωνή τo φάκελο αυτό παίζει κανονικά τα wav αρχεία. Είναι μια λύση κι αυτό αλλά τα wav καταλαμβάνουν περισσότερο χώρο και παρότι έχω τοποθετήσει και τα voice alerts για τα ραντάρ δεν έχω φωνητική ειδοποίηση αλλά μόνο οπτική.:(

 

Gia spasto ligo kalitera ..

 

Den akous katholou hxous h milas giatous hxous twn speedcameras

 

episis ti mhxanaki exeis kai se poion fakelo (dwse olo to path) exeis ta speex files pou den sou paizoun?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες και πάλι!

 

Για τα προβλήματα λειτουργικότητας τα 'παμε, ας μην επαναλαμβανόμαστε, ελπίζω ότι κάποια από αυτά θα διορθωθούν στην έκδοση που θα διαθέσει η NGI, για τα υπόλοιπα θα περιμένουμε επόμενη έκδοση δυστυχώς..

 

Δύο κακά κι ένα καλό που διαπίστωσα επιπλέον..

 

Τα κακά: Ναι μεν ο επανυπολογισμός είναι γρηγορότερος, αλλά η επανατοποθέτηση του βέλους και η ενημέρωση μετά από στροφή καθυστερεί σημαντικά σε σχέση με το PN. Νομίζω ότι το παρατηρεί και κάποιος άλλος αυτό..

 

Σε σχέση με το PN, και με τον GreeceU πάντα, το Dest. 6 σε ορισμένες περιπτώσεις επιλέγει διαφορετική διαδρομή από το PN, και μάλιστα συνήθως χειρότερη. H επιλογή quick η short ίδια πάντα. Το παρατηρεί κανείς άλλος?

 

Το καλό: Η φωνή (της γαλλίδας μάλλον) σ' αυτό το "στρίψτε αριστερα" με φτιάχνει, έχω λέτε πρόβλημα? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Το καλό: Η φωνή (της γαλλίδας μάλλον) σ' αυτό το "στρίψτε αριστερα" με φτιάχνει, έχω λέτε πρόβλημα? :blink: :blink:

Χαχαχα ΚΑΛΟΟΟΟ! Μια απορία νέος! Γιατί ειδικά στο αριστερά; Πάντως εχει λιγο χρωμα η φωνη της αν ηταν και λιγο νεωτερη θα εσκιζε! :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...