Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Καταρχήν εάν μπορείς να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες... καλό θα ήταν.

 

Δεύτερον... δεν υπάρχει καινούργια ελληνική ROM για τη συσκευή σου. Θα μας διευκόλυνε εάν μας έλεγες ποια ROM φοράς τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι καθόλου. Χρειάζεσαι αρκετό διάβασμα. Θα έλεγα κατάλληλη για σένα είναι η ελληνική cooked ROM του Ausdim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα 6άρια τα τρέχει πολύ καλά πάντως, είναι φοβερή συσκευή. Μπορεί να έχει περάσει αρκετος καιρός από τότε που βγήκε αλλά δεν νομίζω οτι έχει να ζηλέψει τίποτα από τα νέα μοντέλα που κυκλοφορούν. Άσε που το βρίσκεις 200 ευρώ μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μια που ειχα βαλει του adewidt με αναλογικο ρολοι ηταν για μενα η καλυτερη ..

αλλα εφε και τα σχετικα δεν με απασχολουν(αναφερομαι στο touch flo ) .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πια είναι η πιο σταθερή ρομ για το 3600; Θέλω να αλλάξω αυτή που έχει μέσα.

Εξαρταται πια φορας τωρα.

Απο ελληνικες η Gelly απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=307925 ,αν δεις και πιο πiσω τα post υπαρχουν και αρκετες ξενες αλλασε μενα αφηναν πολυ λιγη μνημη μετα την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

ριξε και μια ματια εδω! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=364972

 

Ειναι πιο λιτε απο την gelly...αυτην εχω περασει εγω !

Link to comment
Share on other sites

Σε bootloader πως μπαίνει το κινητo; Κατέβασα μερικές ρομ αλλά δεν μπορώ να μπω σε bootloader, κάπου διάβασα για το κουμπι της cameras και στο reset. Άλλα δεν μπαίνει έτσι, απλά κάνει reset.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε bootloader πως μπαίνει το κινητo; Κατέβασα μερικές ρομ αλλά δεν μπορώ να μπω σε bootloader, κάπου διάβασα για το κουμπι της cameras και στο reset. Άλλα δεν μπαίνει έτσι, απλά κάνει reset.

 

Bootloader mode: Hold side Camera and POWER buttons together and reset with stylus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thnks:) Του άλλαξα ρομ του πέρασα αυτή Gelly Greek Wm6 for Trinity. Δεν την έχω δουλέψει ακόμα αρκετά, καλή φαίνεται, μόνο που δεν έχει μέσα το quickgps. Μπορώ να το κατεβάσω ξεχωριστά;
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το quick gps δεν χρειαζεται. Προσωπικα οποτε ανοιγω το destinator και θελω να παω καπου το μονο που κανω ειναι να βαλω στο περιπου αφετηρια το σημειο που ειμαι πριν πιασει σημα ετσι ωστε να το βρει πιο γρηγορα.

Π.χ. αν ειμαι Θεσσαλονικη στην παραλια παταω καπου εκει κοντα αφετηρια χωρις να προσδιοριζω με ακριβεια το που ειμαι και μετα επιλεγω που θελω να παω .Και σε δευτερολεπτα πιανει σημα και ξεκινα η πλοηγηση .

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να μην είναι καθοριστική η χρήση του quickgps, αλλά βοηθάει αρκετά στο κλείδωμα των δορυφόρων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δούλεψε το quickgps , μου γράφει οτι δεν μπορεί να δημιουργήσει ένα κενό έγραφο. Δορυφόρους βρίσκει σε 2-3 δεπτερόλεπτα, αλλά για να κλειδώσει κάνει γύρω στα 30-40 δεπτερόλεπτα χωρίς το quickgps.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια χαρα ειναι τασο για το 3600,τοσο μου εκανε θυμαμε και εμενα,σιγουρα το gps του 3600 δεν ειναι το καλυτερο που υπαρχει αλλα την δουλεια του μια χαρα την κανει
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το quick gps δεν χρειαζεται. Προσωπικα οποτε ανοιγω το destinator και θελω να παω καπου το μονο που κανω ειναι να βαλω στο περιπου αφετηρια το σημειο που ειμαι πριν πιασει σημα ετσι ωστε να το βρει πιο γρηγορα.

Π.χ. αν ειμαι Θεσσαλονικη στην παραλια παταω καπου εκει κοντα αφετηρια χωρις να προσδιοριζω με ακριβεια το που ειμαι και μετα επιλεγω που θελω να παω .Και σε δευτερολεπτα πιανει σημα και ξεκινα η πλοηγηση .

 

μου στελνεις πλιζ με pm το λινκ για την εκδοση destinator που εχεις?εχω κατεβασει την 8 αλλα τα γραμματα ειναι πολυ μεγαλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το 8 είναι ακόμα αρκετά προβληματικό για να το εμπιστευτείς. Μπες στο ipmart-forum.com Θα βρεις εύκολα το σωστό 7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μου στελνεις πλιζ με pm το λινκ για την εκδοση destinator που εχεις?εχω κατεβασει την 8 αλλα τα γραμματα ειναι πολυ μεγαλα!

 

την 6,1 και την 7 δουλευω..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με το 3600 αποθηκευσε πολυτιμες πληροφοριες της δουλειας του σε ενα word που εφτιαξε στο htc.

Λιγο αργοτερα το htc δεν μπορουσε καν να το ανοιξει και βαζοντας το αρχειο στο πισι του βγαζει μηνυμα οτι δεν αναγνωριζει την γραμματοσειρα!

Κοινως προβλημα!

Ειναι καποιο γνωστο χουνερι του 3600 το οποιο να λυνεται με καποιον τροπο για να μην χαθουν 3 μερες δουλειας?

Ευχαριστω εξ'αρχης.

Link to comment
Share on other sites

την 6,1 και την 7 δουλευω..
εστω την 7 φουλ με χαρτες ελληνικα κλπ μπορεις να μου πεις με πμ που ειναι?;)

EDIT κατεβασα την 7 αλλα λεει χαρτες του 2007!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...