Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχ καλοι μου ανθρωποι...

Με την καμια δεν μπορω να ενεργοποιησω το GPS στο πραμα μου!!!

 

Φυσικα εχω το P3600 με εκδοση του υπερτατου φιλου μας Δημητρη (Indigo-3-GR) με ημερομηνια Rom 06/29/07, radio 1.50.08.11 και πρωτοκολλο 32.83.7020.20Η....

Εχοντας βαλει και το destinator 6 αλλα και το 7 δεν γινεται τιποτα...

 

Οι ρυθμισεις ειναι σωστες...

Θυρα προγρ επικ GPS: GPD1

Θυρα υλικου GPS: Com9

Baud: 115200

Προσβαση: Αυτοματη διαχειριση

 

Στα settings και των δυο destinators ειτε θα βρει το GPS ειτε οχι. Ακομα και οταν το βρει στο Com9 με ΝΜΕΑ στα 115200 (πολλες φορες και λιγοτερο) οταν του δωθουν οδηγιες βρισκεται σε μονιμη αναζητηση GPS signal και με κραζει οτι GPS Signal Low... (και φυσικα το εχω παει χιλιαδες βολτες μπας και βρει σημα)

 

εχετε καμια ιδεα τι αλλο να κανω???

 

thanx to all gurus!!!

 

Φιλε cover μηπως δεν το αφηνεις πολυ ωρα να κλειδωσει δορυφορους? Και εγω τα ιδια εχω περασμενα στο 3600 μου αλλα το gps παιζει κανονικα. Δοκιμασες να το αφησεις στο gps εκει που δειχνει τους δορυφορους το υψομετρο κ.τ.λ. σε ανοιχτο μερος που να βλεπει ουρανο πολυ ωρα? Αστο 15 με 20 λεπτα αλλα να μην παρεμβαλετε τιποτα και μετα πες παλι τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε cover μηπως δεν το αφηνεις πολυ ωρα να κλειδωσει δορυφορους? Και εγω τα ιδια εχω περασμενα στο 3600 μου αλλα το gps παιζει κανονικα. Δοκιμασες να το αφησεις στο gps εκει που δειχνει τους δορυφορους το υψομετρο κ.τ.λ. σε ανοιχτο μερος που να βλεπει ουρανο πολυ ωρα? Αστο 15 με 20 λεπτα αλλα να μην παρεμβαλετε τιποτα και μετα πες παλι τι εγινε.

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...

το θεμα ειναι ομως οτι καθε φορα θα θελει 15-20 λεπτα 'ζεσταμα'???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που έχω για την κάμερα. Τι και αν την βάλεις στο auto ή στην βραδυνή λήψη τα ίδια χάλια, σχεδόν ίδιο αποτέλεσμα (σε νυχτερινή λήψη και με χαμηλό φωτισμό). Τουλάχιστον σε άλλα κινητά έχουμε μία τεχνητή αύξηση της φωτεινότητας και βγαίνει κάτι εδώ. Συμβαίνει σε όλα τα μηχανάκια ή να ψαχτώ :cry: Και μήπως υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που βελτιώνουν τις λήψεις; Όχι ότι έχω ιδαίτερες απαιτήσεις χωρίς φλάς αλλά λέω τώρα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...

το θεμα ειναι ομως οτι καθε φορα θα θελει 15-20 λεπτα 'ζεσταμα'???

 

Οχι μονο την πρωτη φορα.Μετα θα χρειαζεται μερικα λεπτα, αρκει να "βλεπει" ουρανο. Μην το εχεις μεσα στο σπιτι και περιμενεις να πιασει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω εδώ και 1 βδομάδα την indigo-3 και έχω παρατηρήσει 2 προβλήματα!

1ον, δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο κλήσης! Στο Ρυθμίσεις/Τηλέφωνο/Κουδούνισμα έχω το Dopod04 και στις ρυθμίσεις του inesoft address book v.1.67 έχω ένα κομμάτι mp3 αλλά το ppc εξακολουθεί να χτυπάει με τον default ήχο κλήσης!

Και 2ον όταν έχω ανοικτό το wi-fi και κάνω soft reset, η ανοίξω την συσκευή, με πετάει στην οθόνη που βγάζει το resco explorer ότσν θέλω να μπω στον σκληρό του pc μου και εκεί νεκρώνουν όλα!

Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλων ή εγώ έχω κάνει καμία π@π@ρι@????

 

Καλησπέρα...

 

Τα προβληματα που εχεις, δεν υπαρχουν στην rom... :blink:

 

Οποτε τα δημιουργησες εσύ με καποιο software η καποια περιεργη ρυθμιση που εκανες.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Τα προβληματα που εχεις, δεν υπαρχουν στην rom... :blink:

 

Οποτε τα δημιουργησες εσύ με καποιο software η καποια περιεργη ρυθμιση που εκανες.

 

Ευχαριστώ...

 

Σyγνώμη φίλε Δημήτρη, αλλά δεν είπα ότι υπάρχουν στην rom!

Και στο ppc έχω τα ίδια προγράμματα που είχα και στην rom του pepe που δοκίμασα για μερικές μέρες αλλά και στην indigo-2 που είχα για κανένα 2μηνο!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Για το GPS, αν έχεις το destinator πηγαινε στις ρυθμισεις GPS και δες αν πιάνει δορυφορους, κι ας μην εχει κλειδωσει. Αν πιανει 1-5 δορυφορους τότε είναι θέμα χρονου να βρει στίγμα. Αν είναι μονίμως 0, τότε πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις COM
Link to comment
Share on other sites

Για το GPS, αν έχεις το destinator πηγαινε στις ρυθμισεις GPS και δες αν πιάνει δορυφορους, κι ας μην εχει κλειδωσει. Αν πιανει 1-5 δορυφορους τότε είναι θέμα χρονου να βρει στίγμα. Αν είναι μονίμως 0, τότε πρέπει να πειράξεις τις ρυθμίσεις COM

Αγαπητα μου παιδια οντως ειχατε δικιο για το GPS. Θελει ανοιχτο χωρο... αρκετα ανοιχτο χωρο θα ελεγα! Το δοκιμασα και ολα καλα!! Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες!

Ποιο προγραμμα θα προτεινατε ως καλο πληγητη? Destinator xxx ή κανα i-Go???

 

cheers

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά εδώ και καιρό δουλεύω το dest 7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος τωρα για το igo μαθαίνω ότι βγήκε καινούργιος χάρτης δεν ξερω όμως δεν το δοκίμασα αν το δοκίμασε κανείς ας μας πει την γνώμη του .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά εδώ και καιρό δουλεύω το dest 7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος τωρα για το igo μαθαίνω ότι βγήκε καινούργιος χάρτης δεν ξερω όμως δεν το δοκίμασα αν το δοκίμασε κανείς ας μας πει την γνώμη του .

 

Καλα και δεν σου βγαζει το χαζο μυνημα οτι το σημειο αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα με αυτοκινητο? εμενα με εχει ταραξει και χρησημοποιω το 6 πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χτες εβαλα τον χαρτη του ιουλιου που ειναι ο τελευταιος,ειναι αρκετα καλος,προσωπικα αυτη την στιγμη μου αρεσει πιο πολυ το igo σαν προγραμμα αλλα οι χαρτες του destinator ειναι μπροστα,αργοτερα δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Καλα και δεν σου βγαζει το χαζο μυνημα οτι το σημειο αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμα με αυτοκινητο? εμενα με εχει ταραξει και χρησημοποιω το 6 πιο πολυ

 

όχι δεν το κάνει,παλιά μου το βγάζε αυτό το μήνυμα αλλά τώρα όχι πια.

Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά έχω αλλάξει πολλά dest 7αρια ίσως να εφτεγε κάποιο από αυτά ,επίσης φταίει και η θέση σου στο δρόμο που επηρεάζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας!!!

Έκεί που δούλευε μια χαρά η κάρτα μνήμης μου έχει εξαφανίσει τα περιεχόμενα του φακέλου my documents!

Το παράδοξο είναι ότι έγινε χωρίς να κλείσω το τηλ και εκτός αυτού μάλλον δεν έχουν διαγραφεί τελείως γιατί δεν έχει ελευθερωθεί και ο χώρος που κατείχαν!

Υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου προκειται να παρω κ γω ενα καλο κινητο επιτελους!το θεμα ειναι πιο απο τα δυο το p3600 ή το touch??αν δεν βαριεστε να μου πειτε.... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας!!!

Έκεί που δούλευε μια χαρά η κάρτα μνήμης μου έχει εξαφανίσει τα περιεχόμενα του φακέλου my documents!

Το παράδοξο είναι ότι έγινε χωρίς να κλείσω το τηλ και εκτός αυτού μάλλον δεν έχουν διαγραφεί τελείως γιατί δεν έχει ελευθερωθεί και ο χώρος που κατείχαν!

Υπάρχει τρόπος να τα επαναφέρω?

 

Καλώς τον!!!! Έλα να γίνουμε πολλοί!! Κάνε Soft reset ή βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα και θα τα δει!

Και μια ερωτησούλα bonus: WM5 i WM6 δουλεύεις??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου προκειται να παρω κ γω ενα καλο κινητο επιτελους!το θεμα ειναι πιο απο τα δυο το p3600 ή το touch??αν δεν βαριεστε να μου πειτε.... :cry:

 

Εξαρτάται τι θες...

 

Το 3600 έχει ταχύτερο επεξεργαστή, ενσωματομένο GPS και είναι 3G..

 

To Touch είναι πιο λεπτό, πιο ελαφρύ και φοράει WM6...

 

Εσένα τι σε ενδιαφέρει περισσότερο?

 

Υ.Γ: Επίσης η φιλοσοφία και των 2 συσκευών δεν είναι ακριβώς "κινητό"!!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!!!! Έλα να γίνουμε πολλοί!! Κάνε Soft reset ή βγάλε και ξαναβάλε την κάρτα και θα τα δει!

Και μια ερωτησούλα bonus: WM5 i WM6 δουλεύεις??

 

καλώς σας βρήκα!!!

Τα έχω κάνει αλλα τίποτα!

Επιμένει να μου έχει used 800 mb περίπου κ όταν ανοίγω την κάρτα κ κλικάρω όλα που έχει μέσα, στις ιδιότητες λέει 190 mb ότι χρησιμοποιούνται!

WM6 απο την 1η βδομάδα που το πήρα!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το κάνει,παλιά μου το βγάζε αυτό το μήνυμα αλλά τώρα όχι πια.

Δεν ξέρω τι γίνεται αλλά έχω αλλάξει πολλά dest 7αρια ίσως να εφτεγε κάποιο από αυτά ,επίσης φταίει και η θέση σου στο δρόμο που επηρεάζει.

 

Η θεση δεν φταιει γιατι το 6 λειτουργει κανονικα εκει που το 7 βγαζει αυτο το μυνημα. Μηπως το 7 που εχεις ειναι κατευθειαν στην καρτα μνημης χωρις εγκατασταση? αν ναι θα με ενδιεφερε. Αν ειναι να το zipαρεις και να μου το στειλεις με ενα mail.

Link to comment
Share on other sites

καλώς σας βρήκα!!!

Τα έχω κάνει αλλα τίποτα!

Επιμένει να μου έχει used 800 mb περίπου κ όταν ανοίγω την κάρτα κ κλικάρω όλα που έχει μέσα, στις ιδιότητες λέει 190 mb ότι χρησιμοποιούνται!

WM6 απο την 1η βδομάδα που το πήρα!

 

Δώσε και καμια παραπάνω πληροφορία?

Τι κάρτα είναι ? Πόσα MB ?

 

Βάλε trinity hacks και clickare 1 επιλογή για πιο σταθερή SD

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας.

 

ήθελα μία ερώτηση σχετικά με το P3600 και την δυνατότητα που έχει να συμπεριφερθεί σαν Modem.

 

επειδή ψάχνω φτηνό Internet όπου και άν είμαι και καθότι οι τιμές απο τις διάφορες εταιρίες είναι λίγο ανεβασμένες είδα ένα πακέτο της vodafone με δίκτυο στα 3.6 και 39€. Μαζί με την σύνδεση σου παρέχουν και Usb modem ή pcmcia κάρτα.

 

Αν το πάρω θα μπορώ να περάσω τις ρυθμίσεις στο P3600 ώστε να έχω αυτο το Internet Παντού ( φαντάζομαι ότι είναι κάτι σε τεχνολογία 3g )

 

Ελπίζω να καταλάβατε τι ρωτάω.

 

ps υπάρχει τρόπος να ρυθμίσω μεσα απο την registry το My documents , my pictures κτλ να είναι στην κάρτα sd σαν default τοποθεσίες ?

 

να στε καλά

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και καμια παραπάνω πληροφορία?

Τι κάρτα είναι ? Πόσα MB ?

 

Βάλε trinity hacks και clickare 1 επιλογή για πιο σταθερή SD

 

Ειναι μια transcend 1 gb!

Τώρα που την έβαλα στο card reader, στο pc, μου εμφανίζει τους μισούς φακέλους που περιέχει ο φάκελος my documents, αλλά στο ppc τίποτα!

 

Το trinity hacks,τί είναι?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

avrio tha exw to diko mou 3600, thelw na rwtisw epidi den vriskw miniSD parapanw apo 2GB , iparxei antaptoras pou na metatrepei tis mivroSD se miniSD kai na doulepsei sto p3600? giati skeftome na parw mia microSD 6GB pou vriskw 60 euro. einai efikto kati tetio?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αντάπτορας που να μετατρέπει τη microSD σε minSD υπάρχει και μπορείς να το κάνεις εύκολα αλλά μην πάρεις κάρτα με τόσο μεγάλη χωρητικότητα γιατί το πιθανότερο είναι πως θα έχεις προβλήματα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

πεδια τι λετε για το καινουριο HTC CRUISE???τα εχει ολα η μου φαινετε???καμια πληροφορια εχουμε για το που κ ποτε???:blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...