Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σαι καλα φιλε μου! αυτο δουλεψε. μονο μου κανει ενα προβλημα σοβαρο! δε δουλευει το βελακι του backspace! ή μαλλον δουλευει αλλα οχι ως backspace αλλα ως delete! ... μονο οταν το εχω γυρισμενο στο tab των αριθμων δουλευει κανονικα...

κανεις αλλος το εχει αντιμετωπισει αυτο;;;;

 

Κράτα το delete πατημένο και συρ'το προς τα αριστερα και μετα αστο!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω την gelly και θελω να την αλλαξω με την finixnover,και διαβασα οτι σε μερικους απο τους κατοχους κατα την αλλαγη rom απο gelly σε καποια αλλη εχει δημιουργηθει προβλημα.

μηπως θα ηταν καλυτερα να βαλω πρωτα την επισημη rom wm5 και μετα να περασω την finixnover??

ευχαριστω.

και θα ηθελα και την γνωμη οσων εχουν βαλει την συγκρεκριμενη rom αν ειναι καλη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την Gelly, μετά έβαλα την Mary 3.7 και χθες έβαλα την Finixnover. (καλύτερη απο την Mary για μένα). Η Finixnover μπήκε μια χαρά, δεν αντιμετώπισα κάνενα πρόβλημα, ίσα ίσα που σε άλλες ROM όταν τις βάζω απενεργοποιείται η επικοινωνία του pc με το htc.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό έχει σταματήσει να μου διαβάζει την κάρτα μνήμης του (Kingston 2Gb), δοκίμασα να την βάλω και σε άλλο HTCp3600 και πάλι δεν την διάβαζε, μήπως ξέρει κάποιος τι θα έπρεπε να κάνω ;;
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ας δοκιμασει ο φιλος να τις κανει ενα φορματ μεσω card reader,αρκετοι εχουν αναφερει προβλημα με την καρτα,ισως κατι την χαλαει γιατι ξερω περιπτωσεις που αλλαξαν καρτα και σταματησε το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Αν την βάλεις σε card reader,την διαβάζει?

Κι εμένα κάποια στιγμή δεν μου την διάβαζε,και όπως λέει κι ο lagoudakis,επανήλθε στην ζωή μετά απο format μέσω του υπολογιστή!

Η αλήθεια είναι ότι ίσως να ήμουν τυχερός, γιατί στον υπολογιστή εμφανιζόταν κανονικά και μπόρεσα να σώσω ότι υπήρχε μέσα!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την Gelly, μετά έβαλα την Mary 3.7 και χθες έβαλα την Finixnover. (καλύτερη απο την Mary για μένα). Η Finixnover μπήκε μια χαρά, δεν αντιμετώπισα κάνενα πρόβλημα, ίσα ίσα που σε άλλες ROM όταν τις βάζω απενεργοποιείται η επικοινωνία του pc με το htc.

 

Φίλε καλημέρα! Σου εμφανίζει τη μπαταρία κανονικά η FINixNOver ή με σκαλάκια 10-10%?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα! Σου εμφανίζει τη μπαταρία κανονικά η FINixNOver ή με σκαλάκια 10-10%?

 

Όταν λές κανονικά τι εννοείς?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

...50%, 51%, 52%...

 

kai oxi

 

....50%, 60%, 70%...

 

Ρε παιδιά, εμένα απο την αρχή που το πήρα και σε όλες τις rοm που έχω δοκιμάσει, πάντα ανά 10άδες μου μετρούσε,ποτέ 1-1!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει τη νεα rom του ausdim WM_6.1_v.3.0 (αγγλική);

Αν και είναι νωρίς ακόμα για τα 6.1, οι αναφορές ότι δουλεύει σωστά η αναπαραγωγή μουσικής μέσω bt και A2DP, είναι για μένα σημαντική και σκοπεύω να τη δοκιμάσω. Αν κάποιος το έχει κάνει και μπορεί να αναφέρει συν και πλην θα βοηθούσε πολύ.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμασει ο φιλος να τις κανει ενα φορματ μεσω card reader,αρκετοι εχουν αναφερει προβλημα με την καρτα,ισως κατι την χαλαει γιατι ξερω περιπτωσεις που αλλαξαν καρτα και σταματησε το προβλημα

 

 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές,

μόλις έχω πρόσβαση σε card reader, θα κοιτάξω να δω τι γίνεται ..

υγ. την τοποθετώ στο κιν και δεν φαίνεται να 'χει περιεχόμενα :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ρε παιδια απο εσας που δοκιμασατε την FInixNOver 3.1 τη λεει αξιζει η αλλαγη της Gellis με την συγκεκριμένη ,εχετε να προτεινετε καμια αλλη σταθερη και γρηγορη ? Οχι οτι εχω προβλημα με την Gelli αλλα να μωρε να δουμε τιποτα καινουργιο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, στη μπαταρία κατεβαίνουν 10-10%, με τη FInixNOver είμαι μια χαρά.

Εμένα αυτη μ'αρέσει αλλα είναι ιταλικά :P http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=374719

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω την rom gelly,και οποιος και να με καλεσει δειχνει την κληση σε μενα δειχνει μετα απο τουλαχιστον 3 κτυπηματα απο το κινητο που με καλει.

δηλ αυτος που με καλει χτυπαει στο κινητο του 3 φορες,και μετα σε εμενα δειχνει ενδειξει με αποτελεσμα να χανω αρκετες κλησεις.

εχει τυχει σε καποιον απο εσας το αναλογο περιστατικο?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω τις επαφές στη κάρτα sim. Δοκίμασα μια μια και στις περισσότερες βγάζει ότι είναι μεγάλο το όνομα, τη στιγμή που μπορεί να είναι μόνο 5 γράμματα. Όλες μαζί δεν τις κάνει επίσης. Δοκίμασα sktools και μετέφερε ελάχιστες, μόνο 24. Χρησιμοποιώ gelly.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος άλλος, κάποιο πρόγραμμα καλύτερο ή έστω κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ να ξεπεράσω το πρόβλημα, για να μην χρειαστεί να τις περάσω με το χέρι. :(

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την finixnover 3.0.2 και μου παρουσιαζει προβλημα με το activesync.

συγκεκριμενα οποτε παω να συνδεσω την συσκευη μου βγαζει ενα ταμπελακι που γραφει οτι δεν μπορει να αναγνωρισει την συσκευη,με αποτελασμα να μην μποορω να κανω συνχρονησμο.

στην αρχη εκανα συνχρομησμο κανονικα κκαι με το που τελειωνε μου διεκοπτε την συνδεση συσκευης με υπολογηστη.

εχει παρουσιασει και σε αλλους με την ιδια ρομ αναλογα προβληματα και αν ναι ποια ειναι η λυση??

ευχαριστω

αν κανω reset στον υπολογηστη τοτε μου κανει κανονικα συνχρομο αλλα με το που θα τελειωσει μου αποσυνδεει την συσκευη με αποτελεσμα να μην μπορω να ξανακανω ουτε συνχρονησμο ουτε τιποτα.

καποια βοηθεια??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να μεταφέρω τις επαφές στη κάρτα sim. Δοκίμασα μια μια και στις περισσότερες βγάζει ότι είναι μεγάλο το όνομα, τη στιγμή που μπορεί να είναι μόνο 5 γράμματα. Όλες μαζί δεν τις κάνει επίσης. Δοκίμασα sktools και μετέφερε ελάχιστες, μόνο 24. Χρησιμοποιώ gelly.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος άλλος, κάποιο πρόγραμμα καλύτερο ή έστω κάποια ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ να ξεπεράσω το πρόβλημα, για να μην χρειαστεί να τις περάσω με το χέρι. :(

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεν ενδείκνυται αυτό που θες να κάνεις για τον λόγο που ακριβώς αναφέρεις παραπάνω μιας και έχεις πολύ περιορισμένες δυνατότητες επεξεργασίας στην sim. Η καλύτερη εναλλακτική είναι να τις περάσεις στο Microsoft Outlook του υπολογιστή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

ρε παιδια απο εσας που δοκιμασατε την FInixNOver 3.1 τη λεει αξιζει η αλλαγη της Gellis με την συγκεκριμένη ,εχετε να προτεινετε καμια αλλη σταθερη και γρηγορη ? Οχι οτι εχω προβλημα με την Gelli αλλα να μωρε να δουμε τιποτα καινουργιο :rolleyes:

 

η finixnover 3.1 ειναι αρκετα καλη και γρηγορη απλα το μονο που δεν εχω λυσει μεχρι στιγμης ειναι κατι προβληματακια με τοον συνχρονησμο,και συγκεκριμενα οτι μου αποσυνδεει την συσκευη οποτε τελειωνει ο συνχρονησμος.

τωρα αν εχει να κανει με μια ρυθμηση που μου διαφευγει τι να πω??

δεν την εχω πολυψαξει ακομα.

πιστευω να ειναι καποιο λαθος δικο μου και οχι της rom.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν δοκιμαζεις δημητρη να κανεις απεγκατασταση-εγκατασταση του active απο το pc;εμενα καποια στιγμη μου ελυσε κατι κουφα που μου εκανε
Link to comment
Share on other sites

δεν δοκιμαζεις δημητρη να κανεις απεγκατασταση-εγκατασταση του active απο το pc;εμενα καποια στιγμη μου ελυσε κατι κουφα που μου εκανε

 

γιαννη,δεν νομιζω οτι αυτο φταιει,συνχρονησμο κανει ενω ειναι παντα τσεκαρισμενο το χρηση προχωρημενης λειτουργιας στο usb to pc.

αν το ξετσεκαρω δεν υπαρχει περιπτωση να βρει ο υπολογηστης την συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...