Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως μπορειτε να μου υποδειξεται καποιο προγραμα για sms και καποιον contact manager για διαχειρηση των επαφων μου γιατι κατα την οδηγηση δεν βολευει με την γραφιδα, και εισαι ετοιμος να τρακαρεις??

,αα και ενα task manager !!! :)[/QUO

 

καποιος φιλος καμια υποδειξη???

 

Για δες εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=195471 του φιλου sakislιfe τις προτασεις. Δουλευουν αψογα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μηπως εχουμε βρει καποιο τροπο οταν μας ερχεται ενα μηνυμα πχ οτι καποιος μας πηρε (και ερχεται το νουμερο του) ή οταν ερχεται η αναφορα μηνυματος, να βγαινει εκτος απο τον αριθμο και το ονομα της επαφης; Στο 8310 που ειχα, ειχε καποιο καλο παιδι φτιαξει ενα fix που το εκανε αυτο. Για την περιπτωση των wm6 και της gelly συγκεκριμενα μηπως υπαρχει αντιστοιχη λυση;

 

 

Μετά απο ψάξιμο κάτι βρήκα που δουλεύει και απαντάω μόνος μου στην ερώτησή μου προκειμένου όποιος άλλος ειχε ιδια απορία να βοηθηθει. Και συγκεκριμένα αυτο που υπάρχει εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=258130 το οποιο τελικα δουλευει αψογα και σε wm6...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως μπορειτε να μου υποδειξεται καποιο προγραμα για sms και καποιον contact manager για διαχειρηση των επαφων μου γιατι κατα την οδηγηση δεν βολευει με την γραφιδα, και εισαι ετοιμος να τρακαρεις??

,αα και ενα task manager !!! :)[/QUO

 

καποιος φιλος καμια υποδειξη???

 

Gia tis epafes: iContact

 

Gia ta sms: Pocket CM Keyboard

 

Task Manager: WkTask Manager

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Τελικά έχει κανείς κατφέρει να μεταβιβάζει όλους τους ήχους του Ρ3600 στο ΒΤ ακουστικό (ήχους κλήσης οδηγίες destinator κλπ).

Εχω δοκιμάσει τα προγράμματα BTAUDIOTOGGLE, BTAUDIO, BTAUDIO ROUTER, BTAUDIO TODAY με ΒΤ ακουστικά JABRA 250V και ΜOTOROLA) και δεν έχω καταφέρει να το πετύχω.

Τουλάχιστον στο Motorola με ποροηγούμενα κινητά με τα προγράμματα αυτά το είχα καταφέρει, άρα δεν φταίνε τα ακουστικά.

Μήπως κάνω κάτι λάθος Αν κάποιος το έχει πετύχει ας μου δώσει τα φώτα του

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβληματισμό.Έχω περασμένη την gelly στο 3600 μου.Δεν ξέρω γιατί ορισμένες φορές ούτε μπορώ να στείλω αλλά ούτε και να συνδεθώ με bluetooth με άλλα κινητά...??Που οφείλετε?Τι μου προτείνετε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια!! Είχα την Gelly και πήγα να την περάσω απο πάνω.. Στην αρχή σταμάτησε στο 1% κι οταν το ξαναέκανα σταμάτησε στο 5% και τώρα δεν ανοίγει το κινητό καθόλου! Όταν πάω να το ανοίξω ανάβει το πράσινο led και μένει έτσι. Όταν το φορτίζω δεν κάνει τίποτα!! Τι να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Απλα έλεος... Μπαίνω σε bootloader και προσπαθω να βάλω κάποια έκδοση... δοκίμασα όλες μέχρι την indigo την πρώτη και σε όλες μου σβήνει το κινητό στο 1%!! Τι να κάνω πια?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλα έλεος... Μπαίνω σε bootloader και προσπαθω να βάλω κάποια έκδοση... δοκίμασα όλες μέχρι την indigo την πρώτη και σε όλες μου σβήνει το κινητό στο 1%!! Τι να κάνω πια?

 

HTC Trinity Stack Overflow exploit - how to unbrick any Trinity stuck in bootloader!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε athanaso77, κατ'αρχήν σ'ευχαριστώ πάρα πολυ που απάντησες γρήγορα! Αλλα σε πρόλαβα:P :)

Έβαλα την έκδοση της HTC των wm5(!) και την πήρε κανονικά! και έπειτα έβαλα την Gelly και την πήρε κι αυτην μια χαρα (μόλις τώρα). Φυσικά όμως κράτησα και το .bat απο το site που έδωσες.. χρήσιμο φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής προβληματισμό.Έχω περασμένη την gelly στο 3600 μου.Δεν ξέρω γιατί ορισμένες φορές ούτε μπορώ να στείλω αλλά ούτε και να συνδεθώ με bluetooth με άλλα κινητά...??Που οφείλετε?Τι μου προτείνετε να κάνω?

 

και σε μενα εχει τυχει αρκετες φορες

 

λυνεται μονο με soft reset

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

εχω την rom bepe no tom και τωρα τελευταια μου κανει κατι περιεργο.

λοιπον μερικες φορες κολαει και δεν ανοιγει κανενα προγραμμα,τουβλο δηλ.

και το πιο περιεργο ειναι οτι παταω να ανοιξω τις επαφες και δεν τις ανοιγει με τιποτα.

μπορει καποιος να βοηθησει??

εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα.

εχω την rom bepe no tom και τωρα τελευταια μου κανει κατι περιεργο.

λοιπον μερικες φορες κολαει και δεν ανοιγει κανενα προγραμμα,τουβλο δηλ.

και το πιο περιεργο ειναι οτι παταω να ανοιξω τις επαφες και δεν τις ανοιγει με τιποτα.

μπορει καποιος να βοηθησει??

εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο??

ευχαριστω

 

Σε βλέπω για hard reset... :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για hard reset... :worry:

 

αυτο ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα να κανω αυτη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... Ε, τότε να προτείνω κάτι άλλο....

 

Θες να του κάνουμε έναν αγιασμό μπας και στρώσει?? Θα σου κοστίσει κάτι ψιλά ο παπάς αλλά τι να κάνουμε!!!!:lol::lol:

Θα σου έριχνα εγώ ένα ξεμμάτιασμα αλλά δεν ξέρω!!!!:p:D

 

Αφού το βλέπεις.... το θέλει ξηλωματάκι του... Μην το σκέφτεσαι! Μια ιδέα και κανα 2 ώρες είναι!! Οι πρώτες 100 φορές είναι δύσκολες!!!!;):p

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ.... Ε, τότε να προτείνω κάτι άλλο....

 

Θες να του κάνουμε έναν αγιασμό μπας και στρώσει?? Θα σου κοστίσει κάτι ψιλά ο παπάς αλλά τι να κάνουμε!!!!:lol::lol:

Θα σου έριχνα εγώ ένα ξεμμάτιασμα αλλά δεν ξέρω!!!!:p:D

 

Αφού το βλέπεις.... το θέλει ξηλωματάκι του... Μην το σκέφτεσαι! Μια ιδέα και κανα 2 ώρες είναι!! Οι πρώτες 100 φορές είναι δύσκολες!!!!;):p

 

ειπα και εγω,δεν θα απαντησει η ελενιτσα??

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να σε απογοητεύσω?? επ ουδενί!!!!!!!! :-D

 

Τι?? Δεν σου άρεσαν οι λύσεις μου?? Με πληγώνεις!!!!!!!!! :p

 

Πέραν από την πλάκα, αν δεν έχεις παρατηρήσει να σου τα κάνει αυτά μετά από κάποια αλλαγή και δεν σου τα κάνει σε μια συγκεκριμένη διεργασία αλλά γενικά, δεν βλέπω να μπορεί να γίνει κάτι άλλο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αυτο ειναι το τελευταιο πραγμα που θα ηθελα να κανω αυτη την στιγμη.
μαζι σου και εγω παιδι μου δημητρη:Dτο παρατας οπως ειναι ετσι και αλλιως σε λιγο θα εισαι με το cruise:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στο HTC 3600 από WM5 στα WM6 τι επιπτώσεις πραγματικά έχει στην απόδοση?

 

Μη μου αρχίσετε τα overclock κτλ. Χωρίς πειράγματα, πόσο πιο βαρύ/αργό είναι και εν τέλει αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Εχετε παρατηρήσει αν δουλεύουν διαφορετικοί ήχοι κλήσης σε διαφορετικούς καλούντες ή διαφορετικές ομάδες ?

Επειδή εμένα δεν δουλεύει, τί γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους,

Εχετε παρατηρήσει αν δουλεύουν διαφορετικοί ήχοι κλήσης σε διαφορετικούς καλούντες ή διαφορετικές ομάδες ?

Επειδή εμένα δεν δουλεύει, τί γίνεται ?

 

Ti exeis kanei kai den sou doulevei?

 

Gia omades... xreiazesai extra programma. Gia diaforetiko ixo klisis se kathe epafi... sou dinetai i dynatotita mesa stin epeksergasia tis epafis na tis prostheseis sygkekrimeno ixo klisis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti exeis kanei kai den sou doulevei?

 

Gia omades... xreiazesai extra programma. Gia diaforetiko ixo klisis se kathe epafi... sou dinetai i dynatotita mesa stin epeksergasia tis epafis na tis prostheseis sygkekrimeno ixo klisis.

 

Πρέπει να κάθομαι να περνάω σε κάθε επαφή διαφορετικό ήχο ?????

Τι πρόγραμματα υπάρχουν για τις ομάδες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να κάθομαι να περνάω σε κάθε επαφή διαφορετικό ήχο ?????

Τι πρόγραμματα υπάρχουν για τις ομάδες ?

 

Giati... pws alliws tha to ekanes ean itheles kathe epafi sou na exei diaforetiko ixo klisis? Gia omades... Ringo Mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή στο HTC 3600 από WM5 στα WM6 τι επιπτώσεις πραγματικά έχει στην απόδοση?

 

Μη μου αρχίσετε τα overclock κτλ. Χωρίς πειράγματα, πόσο πιο βαρύ/αργό είναι και εν τέλει αξίζει?

Δούλευα τα 5 μανίσια για 3-4 μήνες. Έβαλα wm6 του bepe, όλα καλά, εκτός από το πρόβλημα με τη μνήμη. Κατά τα άλλα δεν ένιωσα διαφορά σε ταχύτητα..

 

Προσωπική εντύπωση..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Παιδια, ενα λινκ κάποιος για την επισημη ελληνικη ΡΟΜ WM5 (6αρα δεν εχει...ε?) για το τρινιτι!

 

Ευχαριστώ!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...