Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια,

σημερα χρειαστηκα το GPS...

Εχω πάνω το Destinator 7 (ολο στην κάρτα)

και μου εκανε κατι κολληματα...

μου εχανε τη διαδρομή, μετα απο κατι δευτερολεπτα το ξανα εβρισκε....

αν δεν ηξερα το δρομο ....σιγουρα θα χανόμουν!!!

Καμια ιδέα?

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, αφού το επικυρώνουν οι ειδικοί δεν το ψάχνω άλλο.

P 3600 και τελείωσε.

Έχω βρει αυτό εδώ… http://www.ldlc.be/fiche/PB00065419.html .. στα 470 ευρώπουλα,

Νομίζω η τιμή είναι καλή, αλλά φαντάζομαι πως δεν περιλαμβάνει τίποτα για το GPS.

Θα καταφέρω να βρω ότι χρειάζομαι ‘’ πλαγίως’’ όπως είπαμε και πιο πάνω(και αν ναι καμιά ιδέα) ή θα πρέπει να ξαναβάλω το χέρι ακόμα μια φορά στη τσέπη για να έχω κάτι ολοκληρωμένο;

Έχω βρεί και άλλο ένα σε μαγαζί, στα 565 ευρώ, και αν δεν κάνω λάθος έχει το πρόγραμμα για το GPS αλλά χωρίς χάρτες(δεν είμαι και σίγουρος, θα το ξαναρωτήσω)

Οσο για τις απαιτήσεις μου για το gps δεν είναι και τίποτα σούπερ τραβηγμένες.

Σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα.

Αυτά για την ώρα παιδιά.

Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο και τις συμβουλές σας, και αν έχει πάρει τίποτα το αυτάκι σας για τα πλάγια που λέγαμε δώστε κανένα ίχνος ;)

Link to comment
Share on other sites

ama to pareis ap exw den exeis oute ellinika oute ypostirixi oute egguiseis tipota

dineis 600 to pairneis koble apo edw k exeis to kefali sou isuxo to mono pou tha sou leipei einai oi xartes pou tous vriskeis eukola

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτό, το ξεφορτώθηκα το παραδάκι, και έχω τώρα το 3600 !!!

Είναι όμως χωρίς τα προγράμματα για το GPS.

Κανένα σύνδεσμο για κατέβασμα θα βρούμε;

Μη μας το ξετινάξουνε το πορτοφόλι τελείως χρονιάρες μέρες…

Και στα γαλλικά να είναι δεν υπάρχει πρόβλημα(και καμιά φιλιπινέζα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλα.

 

Μόλις εβαλα ύστερα από πολλές αναβολές την rom του Bepe 0,79 και φαίνεται εκ πρώτης όψεως ότι πάει πολυ γρήγορα.

 

Ωστόσο θα ήθελα μια επιβεβαίωση στα παρακάτω θέματα που προκύπτουν:

 

- Για να γράψουμε ελληνικά: βάζουμε το Resco Keyboard? Υπάρχει άλλη λύση?

 

- Για το sms 160: απλώς φροντίζουμε να γράφουμε κεφαλαία? Υπάρχει άλλη λύση?

 

Κάτι για το οποίο ομως δεν έχει αναφερθεί κανείς είναι για το πως στο dialing βρισκουμε τα contacts που είναι ελληνικά. Για αυτό εγώ χρησιμοποίησα ενα cab από ένα πολύ παλιό Post το οποίο έλυσε το πρόβλημα (jimm98y_smartdialing_2_5_27526_GREEK2.CAB) και το οποίο δουλεύει και σε wm05 αλλά και σε wm06.

 

Οι υπόλοιποι που έχετε εγκαταστήσει αγγλικές rom, πως έχετε αντιμετωπίσει τα παραπάνω θέματα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους, καλες γιορτες να εχουμε,

εχω το εξης προβλημα βρεθηκα να εχω λιγη διαθεσιμη μνημη στο τηλ μου βγαζει -αποθηκευση 1.12mb και προγραμματα 19.81mb δεν ξερω απο που να ξεκινησω οτι του εχω βαλει τα βαζω στην καρτα μνημης εκει εχω 1536mb δεν τρεχει τιποτα εκανα τερματισμο και εχω 24mb τι θα πρει να βαλω στην ευρεση μεγαλων αρχειων?

ευχαριστω δεν ξερω αν θα πρεπει να πω κατι αλλο οτι ειναι εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σκεφτομαι να παρω ενα htc p3600 απο γερμανια στα γερμανικα καινουριο ξερει καποιος αν μπορω να το κανω στα ελληνικα? αλλα να μην χασω την εγγυηση και αν το εκανε καποιος ποσο και που. ευχαριστο:)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα σκεφτομαι να παρω ενα htc p3600 απο γερμανια στα γερμανικα καινουριο ξερει καποιος αν μπορω να το κανω στα ελληνικα? αλλα να μην χασω την εγγυηση και αν το εκανε καποιος ποσο και που. ευχαριστο:)

 

Αυτό που ζητάς επίσημα δεν γίνεται. Αφενώς γιατί τα ελληνικά της ACE Hellas δεν μπαίνουν σε συσκευή αγορασμένη από το εξωτερικό, αφετέρου γιατί σε οποιαδήποτε προσπάθεια να "πειράξεις" την ROM που έχει προεγκατεστημένη, θα καταλήξεις με συσκευή χωρίς εγγύηση.

 

Εντούτοις θα σου έλεγα ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις τα κατάλληλα προγραμματάκια για να έχεις πλήρη υποστήριξη ελληνικών σε επαφές και SMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Athanasso για την αμεση απαντηση.

 

Καλό είναι να υπήρχε ενα faq για το θεμα των ελληνικών γιατί μπερδεύεται ο κόσμος.

 

Δηλ. υπάρχουν oi ρομ που είναι στα ελληνικά το menu και προφανώς έχουν υποστήριξη ελληνικών στα contacts και στα sms.

 

Και από την άλλη μεριά υπάρχουν ρομ σε άλλες γλώσσες όπου θα πρέπει να εγκατασταθεί ένα προγραμματακι όπως αυτό που προτείνεται παραπάνω (Hikeyboard) για να γράφεις ελληνικά sms και contacts.

 

Καλές γιορτές ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν ζητησω να μου το αλλαξουν απο την εταιρια παιζει να το αλλαξουν?

 

Όχι δεν στο αλλάζουν γιατί η αντιπροσωπία εδώ δεν υποστηρίζει σε θέματα software συσκευές αγορασμένες από το εξωτερικό. Μόνο σε θέματα hardware.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα.

Χτες έβαλα σε λειτουργία το 3600, και σαν πρώτη εντύπωση παίρνει δέκα.

Φυσικά δεν έχω προλάβει ακόμα να δω όλα τα καλούδια που διαθέτει αλλά σύντομα θα γίνει και αυτό.

Είχα ρωτήσει πιο πάνω για το πρόγραμμα πλοήγησης του GPS, γιατί δεν υπήρχε στο πακέτο του τηλεφώνου.

Τελικά βρήκα κάποιο μέσω πλαγίων οδών που λέγαμε, και το εγκατέστησα.

Όλα καλά μέχρι εδώ, και το πρόγραμμα ανοίγει, αλλά δεν βρίσκει απ ότι γράφει περιφερειακό GPS.

Υπήρχαν διάφορες επιλογές όπως πχ. μπλουτουθ τομτομ, και εγώ διάλεξα την επιλογή άλλες συσκευές.

Στη συνέχεια κάτι ζητούσε(δεν θυμάμαι τι ακριβώς ) το άφησα όπως ήταν στο 4800, και τέλος έπρεπε να επιλέξω κάποια πόρτα, αν κατάλαβα καλά, είχε COM3, COM7, και άλλες 2 επιλογές.

Μήπως έχετε ιδέα τι έχω κάνει στραβά;

Κάτι σχετικά με τις παραμέτρους, ή παίζει και το ενδεχόμενο το πρόγραμμα να ήταν για άλλη συσκευή, και δεν αναγνωρίζει τη δικιά μου(κάτι που μου φαίνεται λίγο απίθανο μιας και η εγκατάσταση του έγινε κανονικά)

Αυτά με τις νεότερες απορίες μου, και εύχομαι σε όλους να περάσουν καλά τις γιορτές , Χριστούγεννα πρωτοχρονιά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.εχω την bepe no tom αλλα το προβλημα που μου παρουσιαζει εχει να κανει με την μνημη.σε σας παρουσιαζετε να μενει μετα απο λιγο και χωρις χρηση με ελαχιστη μνημη??και τι εννοω.το ανοιγω και το αφηνω στην αναμονη,και η μνημη πεφτει απο τα 17 που ειναι στο ξεκινημα στα 7-6mb.καλα τα 6αρια αλλα τρωνε μνημη πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Com9 133800

 

Com9 και 133800 δεν έχει στις επιλογές….

Βρίσκω μόνο com3, com4 και com6, και στις ταχύτητες μέχρι 57000 αν δεν κάνω λάθος.

Αυτά στις επιλογές παραμετροποίησης του προγράμματος tomtom.

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω και τα υπόλοιπα από κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Να τα ξαναγράψω, σωστά αυτή τη φορά μιας και έχω το τηλέφωνο μπροστά μου.

1,Στην επιλογή δέκτη GPS διαλέγω το άλλα NMEA GPS, μιας και τα υπόλοιπα που βλέπω αφορούν συσκευές tomtom.

2, Στο debit GPS en bauds, διαλέγω τη μεγαλύτερη τιμή που είναι 115200

3, τέλος , Το GPS συνδέεται στο : , έχει τις επιλογές : COM3 :, COM7 :, RIL on COM6 :, S2410 IRDA.

Αυτά μου δείχνει, πουθενά COM9 !

Όταν πάω στην οθόνη κατάστασης δορυφόρων, μου γράφει πως δεν υπάρχει περιφερειακό GPS…

Τι κάνω τώρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.και εγω για το gps εχω να κανω μια ενσταση.

λοιπον εχω την rom 079 του bepe no tom και εδω και 2-3 μερες μου αργει αρκετα θα ελεγα να κλειδωσει το gps.

χρησιμοποιω το visualgps kai to gpsgate,και μου κανει εντυπωση οτι πριν μερικες μερες κλειδωνε το αργοτερο σε 1.5-2 λεπτα τωρα περνει και 3-4 λεπτα μεχρι να κλειδωσει δορυφορους.καμια ιδεα γυρω απο αυτο το θεμα??

με το gps gate μου πειρε ακριβως 4.3 λεπτα για να κλειδωσει το σημα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.

μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.εχω την bepe no tom αλλα το προβλημα που μου παρουσιαζει εχει να κανει με την μνημη.σε σας παρουσιαζετε να μενει μετα απο λιγο και χωρις χρηση με ελαχιστη μνημη??και τι εννοω.το ανοιγω και το αφηνω στην αναμονη,και η μνημη πεφτει απο τα 17 που ειναι στο ξεκινημα στα 7-6mb.καλα τα 6αρια αλλα τρωνε μνημη πολυ.

 

Χρόνια πολλά!!:):)

 

Αυτό που περιγράφεις δεν παίζει. Χωρίς να έχεις ανοιχτό κανένα πρόγραμμα που να παίζει στο background και απλώς να ανοίγεις το τηλ. και να ξεκινάει με 17 (λίγα...) και να πέφτει σε αναμονή στα 6-7 χωρίς να το πειράξεις, είναι λίγο αδύνατο....;)

 

Εκτός αν χθες το έπιασε η πανσέληνος!!!:p:D

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!:):)

 

Αυτό που περιγράφεις δεν παίζει. Χωρίς να έχεις ανοιχτό κανένα πρόγραμμα που να παίζει στο background και απλώς να ανοίγεις το τηλ. και να ξεκινάει με 17 (λίγα...) και να πέφτει σε αναμονή στα 6-7 χωρίς να το πειράξεις, είναι λίγο αδύνατο....;)

 

Εκτός αν χθες το έπιασε η πανσέληνος!!!:p:D

 

καλημερα.

το οτι ειναι λιγα τα 17mb το ξερω αλλα ετσι ειναι.

οσο και αν σου φενετε περιεργο ομως χωρις να ανοιξω κανενα προγραμμα μονο λιγο τον τηλ καταλογο και χωρις να καλεσω πεφτει αρχικα στα 11mb και μετα η καθοδος συνεχιζετε μεχρι τα 6-7 mb.

και πιστεψε με δεν κανω πλακα.

 

η πανσεληνος εφταιγε που εβγαζε κατι μαυρες τριχες και αναβοσβηνε η συσκευη??

και σκεφτομουν τι επαθε??χαχαχαχαχαχα:lol:

Link to comment
Share on other sites

ελενη-δημητρη χρονια πολλα:) καθως και σε ολα τα παιδια,νομιζω οτι το 3650 σας κλεινει το ματι,δεν το ειδατε;:p

 

χρονια πολλα γιαννη.

η αληθεια ειναι οτι και εγω το καλοκοιταω αλλα περιμενω να περασει λιγος καιρος ωστε να βρεθουν τυχον λυσεις για τις"παιδικες ασθενειες"που θα βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...