Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To gps δουλεύει μια χαρά στην indigo-3! Μη φοβάσε!

 

 

Εγώ βρήκα ένα άλλο πρόβλημα...

Δεν μπορώ να δημιουργήσω νέες επαφές!!! :wacko:

Είναι κάποιο bug ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαφή outlook πατάω!

Μάλιστα δοκίμασα να φιάξω την επαφή στο outlook και δεν την περνάει ούτε με syncronization!!! :wacko:

Απίστευτο!!!! :wacko:

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι τις επαφές τις πέρασα από το spbBackup μετά το flashάρισμα της rom, και ήταν από wm5?

Link to comment
Share on other sites

Επαφή outlook πατάω!

Μάλιστα δοκίμασα να φιάξω την επαφή στο outlook και δεν την περνάει ούτε με syncronization!!! :wacko:

Απίστευτο!!!! :wacko:

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι τις επαφές τις πέρασα από το spbBackup μετά το flashάρισμα της rom, και ήταν από wm5?

 

Εγω νομιζω πως αυτο φταιει wm5 σε wm6. :cry:

 

Διοτι προβλημα σε αυτο στιν ROM δεν υπαρχει, οποτε κατι εχεις κανει εσυ λαθος.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Επαφή outlook πατάω!

Μάλιστα δοκίμασα να φιάξω την επαφή στο outlook και δεν την περνάει ούτε με syncronization!!! :wacko:

Απίστευτο!!!! :wacko:

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι τις επαφές τις πέρασα από το spbBackup μετά το flashάρισμα της rom, και ήταν από wm5?

ακριβως αυτο φταιει!!!!την πατησα και εγω ετσι
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο φταιει!!!!την πατησα και εγω ετσι

 

και πώς το έφιαξες;

έσβησες τις επαφές και τις πέρασες μέσω sync ή θέλει hard reset;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και πάλι

 

Αγόρασα από ελλάδα πρόσφατα το P 3600 με gps (1.23 rom) και υποστήριξη ελληνικών από ACE. Έχω τρελαθεί στο διάβασμα πρέπει να ομολογήσω, οστόσω έχω 1-2 βασικές απορίες πριν αρχίσω να flasaro rom και radio.

 

1. Στο bootloader γραφει ότι το spl μου είναι το 1.07. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω upgrade to hard spl ώστε να μην έχω προβλήματα κατα την διαρκεια που θα flasaro την rom ή την radio?????? (link: http://trinityguides.info/index.php?option=content&task=view&id=21)

 

2. Οι ελληνικές ρομ indigo 2 και 3 του ausdim δεν μπορούν να εχουν αγγλικό menu? Αυτό που πρακτικά χρειαζομαι ειναι να εχω αγγλικό menu με υποστηριξη ελληνικών στα sms, contacts, notes, appoitments. Στην original rom της ace αυτό μπορει να γίνει. Με τις home made rom του ausdim εχει αυτή την επιλογή?

 

Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να έχω σύντομα μια απάντηση ώστε να προχωρήσω αύριο στις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το μηχανακι μ παει σφαιρα.δουλευουν τα παντα!δ συζηταω για τα παλια π δ δουλευε ουτε το ξυπνητηρι.κ οι επαφες ολα καλα.απλα εκανα φορματ πριν βαλω το 6αρια.μπορει να ηταν ασκοπο αλλα ηθελα να εχει μονο τα 5 πρι βαλω τα καινουρια..

 

ausdim εχεις κανει τρομερη δουλεια!απο το 3600ι ειναι?δουλευει α ψο γα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και πάλι

 

Αγόρασα από ελλάδα πρόσφατα το P 3600 με gps (1.23 rom) και υποστήριξη ελληνικών από ACE. Έχω τρελαθεί στο διάβασμα πρέπει να ομολογήσω, οστόσω έχω 1-2 βασικές απορίες πριν αρχίσω να flasaro rom και radio.

 

1. Στο bootloader γραφει ότι το spl μου είναι το 1.07. Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κάνω upgrade to hard spl ώστε να μην έχω προβλήματα κατα την διαρκεια που θα flasaro την rom ή την radio?????? (link: http://trinityguides.info/index.php?option=content&task=view&id=21)

 

2. Οι ελληνικές ρομ indigo 2 και 3 του ausdim δεν μπορούν να εχουν αγγλικό menu? Αυτό που πρακτικά χρειαζομαι ειναι να εχω αγγλικό menu με υποστηριξη ελληνικών στα sms, contacts, notes, appoitments. Στην original rom της ace αυτό μπορει να γίνει. Με τις home made rom του ausdim εχει αυτή την επιλογή?

 

Αυτά τα ολίγα. Ελπίζω να έχω σύντομα μια απάντηση ώστε να προχωρήσω αύριο στις αναβαθμίσεις.

 

Παιδια θα βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

To skype version 2.2.036 δεν δουλεύει με το p3600 αλλά η παλιά έκδοση 2.2.0.18 δουλεύει !!!

-----------------------------------------

I see that the old Skype version will work !!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=310911

The last version of skype (2.2?) is not full compatible with trinity....

 

you can chat but you can't call with voice.

 

You will need the old beta skype version...

 

Here:

http://rapidshare.com/files/37248486..._Beta.CAB.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει κανείς με την INDIGO-3 που να έχει καταφέρει το HTC HOME plugin να παίξει σωστά;

Αν ναι, τι έκανε;

 

Θενξ!

 

Εγω εχω δοκιμασει οτι κυκλοφορει αλλα δεν παιζει σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά πολύ ησυχία έπεσε εδώ μέσα μάλλον η INDIGO 3 έλυσε όλα τα προβλήματα μας :lol:,

 

Να αναφέρω εγώ ένα που έχω , με το windows live messenger δεν μου ανοίγει έχει κανείς κανένα που να παίζει και με wifi ,gprs 3G,

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε παιδιά πολύ ησυχία έπεσε εδώ μέσα μάλλον η INDIGO 3 έλυσε όλα τα προβλήματα μας :lol:,

 

Να αναφέρω εγώ ένα που έχω , με το windows live messenger δεν μου ανοίγει έχει κανείς κανένα που να παίζει και με wifi ,gprs 3G,

 

Εγω που το δοκιμασα με wi-fi στο σπιτι μου παιζει κανονικα!

 

Το μονο που μενει ειναι να φτιαχτει να παιζει σωστα το HTC HOME με τα 6 tabs. Αν γινει και αυτο νομιζω οτι ειμαστε κομπλε! Εγω το εχω βαλει και δουλευω τα 4 απο αυτα. Αν φτιαχνοντουσαν και οι ταχιες κλησεις και οι συντομευσεις των προγραμματων δεν θα ηθελα τιποτα αλλο μετα , θα ημουν ευτυχης!

Φιλε ausdim μηπως μπορεις να κανεις κατι γιαυτο please?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι έγινε παιδιά πολύ ησυχία έπεσε εδώ μέσα μάλλον η INDIGO 3 έλυσε όλα τα προβλήματα μας :lol:,

 

Να αναφέρω εγώ ένα που έχω , με το windows live messenger δεν μου ανοίγει έχει κανείς κανένα που να παίζει και με wifi ,gprs 3G,

 

Windows_Live_10.6.33.60

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το δοκιμασα με wi-fi στο σπιτι μου παιζει κανονικα!

 

Το μονο που μενει ειναι να φτιαχτει να παιζει σωστα το HTC HOME με τα 6 tabs. Αν γινει και αυτο νομιζω οτι ειμαστε κομπλε! Εγω το εχω βαλει και δουλευω τα 4 απο αυτα. Αν φτιαχνοντουσαν και οι ταχιες κλησεις και οι συντομευσεις των προγραμματων δεν θα ηθελα τιποτα αλλο μετα , θα ημουν ευτυχης!

Φιλε ausdim μηπως μπορεις να κανεις κατι γιαυτο please?

 

Φιλε σε μενα παιζει κανονικα το home.εχω wm6 πανω με μια rom ονοματι: mary v2.0.4.Παρεπιπτοντως δεν ετυχε να ακουσω τπτ για την συγκεκριμενη.Ξερει κανεις αν ειναι καλη?Γρήγορη κτλ?

 

ευχαριστω

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε μενα παιζει κανονικα το home.εχω wm6 πανω με μια rom ονοματι: mary v2.0.4.Παρεπιπτοντως δεν ετυχε να ακουσω τπτ για την συγκεκριμενη.Ξερει κανεις αν ειναι καλη?Γρήγορη κτλ?

 

ευχαριστω

 

Δεν εχω ακουσει τιποτα για αυτην γιατι δεν εχω ασχοληθει με καμια αλλη περαν απο την Indigo και τωρα συγκεκριμενα με την 3 που ειναι αψογη, η καλυτερη που εχει βγει. Αυτο που θα ηθελα εγω ειναι να δουλευει το HOME με τα 6 κουμπια στην indigo 3 του ausdim.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειάς σας.

 

Έχω ένα πρόβλημα και έπλπιζα σε μία βοήθεια.

 

το P3600 κολάει συνεχώς όταν γυρνάει απο κατάσταση αναμονης.

 

Κανένας καμία ιδέα..?

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακουσει τιποτα για αυτην γιατι δεν εχω ασχοληθει με καμια αλλη περαν απο την Indigo και τωρα συγκεκριμενα με την 3 που ειναι αψογη, η καλυτερη που εχει βγει. Αυτο που θα ηθελα εγω ειναι να δουλευει το HOME με τα 6 κουμπια στην indigo 3 του ausdim.

 

 

Καλά θα ήταν να δουλεύει...

Εγώ πάντως βολεύτηκα με το spb... 4 tabs, και πρόγνωση από το meteo.gr....

Αν μπορούσα να προσθέσω και πάνω από 5 άτομα για speedDial θα ήταν άψογα!:)

 

Πάντως η rom απλά τα σπάει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά θα ήταν να δουλεύει...

Εγώ πάντως βολεύτηκα με το spb... 4 tabs, και πρόγνωση από το meteo.gr....

Αν μπορούσα να προσθέσω και πάνω από 5 άτομα για speedDial θα ήταν άψογα!:)

 

Πάντως η rom απλά τα σπάει!!! :D

 

και οταν λεμε τα σπαει τι εννοουμε δηλαδη?Τοσο καλη?εγω ρε παιδια που δεν εχω ακουσει τπτ για την δικη μου (mary) τι να πω?Παρολα αυτα προβλημα ουδεν!Πολυ σφαιρατα παει,ειδικα με τα 6-αρια!

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...