Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει πλέον και official rom update με gps στο γνωστό μέρος, μάλιστα με AKU 3.3.1:)

 

Δεν ειναι official φιλε μου... ειναι customized απο τον lvsw.

Θα την βαλω ομως !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι official φιλε μου... ειναι customized απο τον lvsw.

Θα την βαλω ομως !!

 

υπάρχει και η επίσημη WWE με gps, έχει βγεί απο το βελγικό site της htc;)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και η επίσημη WWE με gps, έχει βγεί απο το βελγικό site της htc;)

 

Την εβαλα (πανω απο την ΡΟΜ της DOPOD ,που και αυτη ειχε GPS) και δουλευει μια χαρα.

 

Ας νας πει ο φιλος πως δουλευει η cooked ROM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε τι μου συνέβη.

 

Μετά από δύο εβδομάδες αναμονή, επιτέλους πριν 3 ώρες μου ήρθε το νέο 3600. Από Γερμανό με αυτκόλλητα της Ace πάνω όλα οκ.

Το ανοίγω όλο χαρα, κάνω το calibration με το πενάκι, bootάρει και ξεκινάει την διαδικασία του Customization της Ace Hellas (που να κλείσει αύριο εύχομαι).

Τελειώνει, restart από μόνο του και μου βγάζει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μήνυμα. Οτι η ROM είναι illegal και πρέπει να τοποθετήτει μόνο σε συσκευές της Ace Hellas κτλ...

Μετά ξαναρχίζει την διαδικασία από την αρχή και πάντα καταλλήγει ότι είναι Illegal, και ξανά restart και ξανά customization και ξανά Illegal κτλ..

 

Καμία ιδέα εκτός από το να το σπάσω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε τι μου συνέβη.

 

Μετά από δύο εβδομάδες αναμονή, επιτέλους πριν 3 ώρες μου ήρθε το νέο 3600. Από Γερμανό με αυτκόλλητα της Ace πάνω όλα οκ.

Το ανοίγω όλο χαρα, κάνω το calibration με το πενάκι, bootάρει και ξεκινάει την διαδικασία του Customization της Ace Hellas (που να κλείσει αύριο εύχομαι).

Τελειώνει, restart από μόνο του και μου βγάζει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μήνυμα. Οτι η ROM είναι illegal και πρέπει να τοποθετήτει μόνο σε συσκευές της Ace Hellas κτλ...

Μετά ξαναρχίζει την διαδικασία από την αρχή και πάντα καταλλήγει ότι είναι Illegal, και ξανά restart και ξανά customization και ξανά Illegal κτλ..

 

Καμία ιδέα εκτός από το να το σπάσω?

το ίδιο πρόβλημα είχε και ο lagoudakis πριν κάτι μέρες, αλλά δε λέει λεπτομέρειες πως το έλυσε. στο forum της ace λένε ότι το πρόβλημα λύνεται με το τελευταιο update. κάνε εγγραφή και κατέβασε το...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση και την γράφω εδώ διότι με την τελευταία φουρνιά θα το έχουν πολλοί το πρόβλημα..

 

1. Κατεβάζεις αυτό το αρχείο: http://dl.qtek.gr/P3600_3.0.1_GR.exe

2. Ενώ το HTC 3600 είναι κλειστό, πατάς το κουμπί της κάμερας ταυτόχρονα με το ON/OFF και μπαίνει σε Bootloader

3. Εκτελείς το παραπάνω αρχείο που κατέβασες

4. Restart την συσκευή, ακολουθείς το Align κτλ. και πλέον το Customization της Ace παιρνάει.

 

Μέτά από αυτό, παιρνάτε το firmware για το GPS και σας παίζουν και τα Ελληνικά...

 

ΜΗΝ πάρετε τηλέφωνο την Ace θα σας απαντήσουν να το επιστρέψετε/να το πάτε εκεί κτλ. Χαμένος χρόνος. Κάντε τα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε τι μου συνέβη.

 

Μετά από δύο εβδομάδες αναμονή, επιτέλους πριν 3 ώρες μου ήρθε το νέο 3600. Από Γερμανό με αυτκόλλητα της Ace πάνω όλα οκ.

Το ανοίγω όλο χαρα, κάνω το calibration με το πενάκι, bootάρει και ξεκινάει την διαδικασία του Customization της Ace Hellas (που να κλείσει αύριο εύχομαι).

Τελειώνει, restart από μόνο του και μου βγάζει το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μήνυμα. Οτι η ROM είναι illegal και πρέπει να τοποθετήτει μόνο σε συσκευές της Ace Hellas κτλ...

Μετά ξαναρχίζει την διαδικασία από την αρχή και πάντα καταλλήγει ότι είναι Illegal, και ξανά restart και ξανά customization και ξανά Illegal κτλ..

 

Καμία ιδέα εκτός από το να το σπάσω?

παιδια την παρασκευη

παραλαμβανω και εγω 2 P3600 ενα για μενα και ενα για ενα φιλο μου,το εχει κανει και σε αλλους αυτο το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οχι δεν ειναι απαραιτητο,και εγω εκανα αυτο που εκανε ο φιλος privenet,δεν ειναι τιποτα,απλο ειναι,το αναφερουν αυτο και στο φορουμ της qtek
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι απαραιτητο,και εγω εκανα αυτο που εκανε ο φιλος privenet,δεν ειναι τιποτα,απλο ειναι,το αναφερουν αυτο και στο φορουμ της qtek

 

οταν εκτελεις το αρχειο αυτο εχεις συνδεδεμενο το κιν με το κομπιουτερ στην usb;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι official φιλε μου... ειναι customized απο τον lvsw.

Θα την βαλω ομως !!

 

Αλλη του lvsw κ αλλη η official.

 

Ναι επιτελους βγηκε official WWE απο την htc με GPS enable..

 

ROM: 1.23.405.2

Radio: 1.38.00.11

ExtROM: 1.23.405.103

 

http://rapidshare.com/files/22963000/RUU_Trinity_HTC_WWE_1_1_.23.405.2_103_6275_1.38.00.11_108_GPS.exe

 

Δεν χρειαζεται τιποτα απλα συνδεεται το p3600 σας κ μετα τρεχεται την rom κ ολα ok.. :)

 

Κ οποιος θελει καθησα κ ευτιαξα ελληνικους χαρακτηρες στο dial-pad του τηλεφωνου. ;)

(!!!Δεν ειναι σε κανενα απο τα παραπανο download αυτο!!!)

 

http://img216.imageshack.us/img216/8816/screen001xv1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλη του lvsw κ αλλη η official.

 

Ναι επιτελους βγηκε official WWE απο την htc με GPS enable..

 

ROM: 1.23.405.2

Radio: 1.38.00.11

ExtROM: 1.23.405.103

 

http://rapidshare.com/files/22963000/RUU_Trinity_HTC_WWE_1_1_.23.405.2_103_6275_1.38.00.11_108_GPS.exe

 

Δεν χρειαζεται τιποτα απλα συνδεεται το p3600 σας κ μετα τρεχεται την rom κ ολα ok.. :)

Κ μετα για ελληνικα εδω:

http://rapidshare.com/files/23166749/P3600_3.0.1_GR.exe

 

Κ οποιος θελει καθησα κ ευτιαξα ελληνικους χαρακτηρες στο dial-pad του τηλεφωνου. ;)

 

http://img216.imageshack.us/img216/8816/screen001xv1.jpg

 

 

Χμ... εγω εχω βαλει την ROM του lvsw.

Παει μια χαρα το μηχανημα.

Εκδοση ROM ειναι 1.24.0.0

 

Ξερουμε τι διαφορες εχουν αυτες οι 2 ?

Link to comment
Share on other sites

Χμ... εγω εχω βαλει την ROM του lvsw.

Παει μια χαρα το μηχανημα.

Εκδοση ROM ειναι 1.24.0.0

 

Ξερουμε τι διαφορες εχουν αυτες οι 2 ?

 

Για οποιον δεν θελει αν κατεβασει την ROM του Βελγιου, η Official WWE βγαινει στις 2 Απριλιου και θα μπορουμε να την κατεβασουμε απο εδω http://www.europe.htc.com/

 

Τιποτα μην σου πω πως η αλλη ειναι καλυτερη του (Lvsw).

 

Απλα η μια ειναι official κ η αλλη ειναι cooked. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα μην σου πω πως η αλλη ειναι καλυτερη του (Lvsw).

 

Απλα η μια ειναι official κ η αλλη ειναι cooked. ;)

 

Τι να σου πω. Η ΡΟΜ του Lvsw ειναι αψογη παντως!:D

Link to comment
Share on other sites

Αλλη του lvsw κ αλλη η official.

 

Ναι επιτελους βγηκε official WWE απο την htc με GPS enable..

 

ROM: 1.23.405.2

Radio: 1.38.00.11

ExtROM: 1.23.405.103

 

http://rapidshare.com/files/22963000/RUU_Trinity_HTC_WWE_1_1_.23.405.2_103_6275_1.38.00.11_108_GPS.exe

 

[/img]

 

Εγώ έχω την άλλη το DMOG, άμα τη βάλω αυτή θα χάσω το destinator που έχω ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα εχουμε αλλαγη σε σχεση με το παρελθον? Η HTC θα βγαζει τη βασικη ROM και η ACE θα κανει το επιπλεον για τα Ελληνικα? Παλαιοτερα ειχαμε ολη τη νεα ROM και τα ελληνικα σε ενα, οποτε περιμεναμε ποτε θα Ελληνοποιησει η Ace για να εχουμε τη νεα Ρομ. Καλυτερα το νεο μοντελλο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας πείτε με απλά λόγια τι γίνεται τελικά με το θέμα του gps?:)

τι εννοείς?:O απλά έχεις ένα ppc με gps!!!:D :D

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς?:O απλά έχεις ένα ppc με gps!!!:D :D

 

Εννοώ ότι το αγοράζουμε καινούργιο απο Ελλάδα και λειτουργεί κανονικά με gps? η θα πρέπει να κάνουμε κάποια διαδικασία; και ποιά θα είναι αυτή;

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι το αγοράζουμε καινούργιο απο Ελλάδα και λειτουργεί κανονικά με gps? η θα πρέπει να κάνουμε κάποια διαδικασία; και ποιά θα είναι αυτή;

Ευχαριστώ:)

 

Μην σε πιανει πανικος! 2 απριλιου επισημα η htc βγαζει την ελληνικη rom με ενεργο το gps και ολλα θα ειναι μια χαρα!!! Απλα οταν βγει θα κανεις τον κοπο να την κατεβασεις και να την κανεις setup!;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση και την γράφω εδώ διότι με την τελευταία φουρνιά θα το έχουν πολλοί το πρόβλημα..

 

1. Κατεβάζεις αυτό το αρχείο: http://dl.qtek.gr/P3600_3.0.1_GR.exe

2. Ενώ το HTC 3600 είναι κλειστό, πατάς το κουμπί της κάμερας ταυτόχρονα με το ON/OFF και μπαίνει σε Bootloader

3. Εκτελείς το παραπάνω αρχείο που κατέβασες

4. Restart την συσκευή, ακολουθείς το Align κτλ. και πλέον το Customization της Ace παιρνάει.

 

Μέτά από αυτό, παιρνάτε το firmware για το GPS και σας παίζουν και τα Ελληνικά...

 

ΜΗΝ πάρετε τηλέφωνο την Ace θα σας απαντήσουν να το επιστρέψετε/να το πάτε εκεί κτλ. Χαμένος χρόνος. Κάντε τα παραπάνω..

 

προφανώς το αρχείο αυτό θα έχει imei check και θα μπορεί να τρέξει μόνο σε 3600 της ace. Έχει δοκιμάσει κανείς να το τρέξει σε 3600 αγοραμένο από το εξωτερικό;:O

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα το έχεις αγοράσει από το εξωτερικό δεν έχεις το cusomization της ACE που δημιουργεί το πρόβλημα, άρα γιατί να κάνεις την διαδικασία??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...