Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κολλάει το 3600 σας ?

 

Καλημέρα,:rolleyes:

 

χθες 2 φόρες το 3600 κόλλησε και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Το είχε ξανακάνει άλλη μια φορά την περασμένη εβδομάδα.

 

Χθες κόλλησε στο Skype και άλλη μια φορά στο Dest6.1

Μάλιστα δεν χτυπούσε ούτε σε εισερχόμενες κλήσεις.

 

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολλάει το 3600 σας ?

Καλημέρα,:rolleyes:

χθες 2 φόρες το 3600 κόλλησε και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία. Το είχε ξανακάνει άλλη μια φορά την περασμένη εβδομάδα.

Χθες κόλλησε στο Skype και άλλη μια φορά στο Dest6.1

Μάλιστα δεν χτυπούσε ούτε σε εισερχόμενες κλήσεις.

Τι λέτε?

Mε ποιά ROM είσαι και ποιά έκδοση ακριβώς Destinator 6 ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mε ποιά ROM είσαι και ποιά έκδοση ακριβώς Destinator 6 ? :rolleyes:

 

P3600 ACE version

Rom 1.15.405.5 23/10/06

Radio 1.20.00.11

Protoc(ol?) 32.52.7020.00H

ExtRom 1.15.405.101

 

Dest 6.1.1.40010

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χανεται απλα...

 

Αν αναβει τοτε του περνας μια htc εκδοση οποιαδήποτε κ το στέλνεις, κ εισαι ok,

δεν φεναιτε πουθενα πως εκανες παιχνιδακια.

 

Αν ωμος δεν αναβει κ δεν κανει τιποτα τοτε .... :X

(Βεβαι υπαρχει κ εκει μια λύση μέσο mtty αλλα ειναι ....:ninja: )

 

Βέβαια ΟΛΑ τα παραπανο ειναι για αυτους που δεν επηλέξαν την πληρωμένη εκδωση του cid unlock αλλα την free που λεει κ ο φίλος domal πιο πανο.

 

Κ ο λογος ειναι πως το sspl ειναι ενα εικονικό bootloader με εικονεικο supercid κ εικονικο spl.

Μεν το αλλο το πληρωμένο δεν ειναι εικονικο αλλα εκγαθηστα των bootloader supercid k sim unlock.

 

Ποιο stable (να το πω) ειναι να το εχουμε εκγατεστημένο αλλα χανουμε την εγγηυση)

 

Κ παιδια κατεβάστε καμια εκδοση της htc οσο μπορείτε απο εδώ (ετσι για buckup) γιατι η microsoft εβαλε το χερακι της κ δεν θα τησ βρίσκουμαι πια κ τοσο ευκολα της rom. :(

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Trinity_Upgrades

 

Πολυ δυσαρεστο αυτο...

 

Θα μπορουν να βαζουν ομως Rapidshare,Megaupload links κλπ. ωστε

να κατεβαζουμε απο εκει ετσι?

 

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

P3600 ACE version

Rom 1.15.405.5 23/10/06

Radio 1.20.00.11

Protoc(ol?) 32.52.7020.00H

ExtRom 1.15.405.101

 

Dest 6.1.1.40010

Αν διαβάσεις τι γράφω 5 πόστ πιό πάνω θα διαπιστώσεις οτι με αυτή την έκδοση του Destinator δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να πάς πιό πίσω. :(

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τι γράφω 5 πόστ πιό πάνω θα διαπιστώσεις οτι με αυτή την έκδοση του Destinator δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να πάς πιό πίσω. :(

 

:( μα δεν έχω beta rom αλλά ότι έχει από ACE :O

Link to comment
Share on other sites

:( μα δεν έχω beta rom αλλά ότι έχει από ACE :O

 

Δεν νομίζω να σου ειπε τιποτα για beta rom :rolleyes:

 

 

με αυτή την έκδοση του Destinator
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και με τη ROM της ACE τη μαμίσια ? :blink:

 

Οχι ....

Μακαρι αλλα δοκιμασα τα παντα τι reg τι drivers περασα τι dump εκανα κ τα δυο firmware τιποτα :mad:

Τα εβλεπε ολα κανονικα αλλα δεν μπορουσε να ξεκινιση σαν services τον εναν απο τουσ δυο drivers.

Καλα να σου πω την αληθεια δεν περιμενα να παιξει κιολας :lol:

 

Αλλα νομιζα πως ο φίλος πιο πανω μπερδευτηκε κ νομιζε για τιν εκδοση rom ενω εσυ ελεγες για το destinator.

Αν εκανα καπου λαθος sorry :X

Link to comment
Share on other sites

Αρα εσύ θέλεις και ROM γιά να έχεις πλοήγηση. :p

 

Μπορει να εχει κανα Bluetooth εγω βασικα μια χαρα ειμαι με τιν πιο πανο εκδοση αλλα με dopod rom ;)

 

Να σε ρωτήσω panosha ισχύει αυτο που λες πιο πανο περι του *****ed destinator πως εχει απώλειες?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει κανα Bluetooth εγω βασικα μια χαρα ειμαι με τιν πιο πανο εκδοση αλλα με dopod rom ;)

 

Να σε ρωτήσω panosha ισχύει αυτο που λες πιο πανο περι του *****ed destinator πως εχει απώλειες?

Πιό καθαρά δεν μπορώ να το γράψω. Εχω δοκιμάσει σε 4 συσκευές επισταμένα όλες τις εκδόσεις που κυκλοφορούν. Μπορώ να σε βεβαιώσω αντίθετα οτι με το Χ500 που έχω τώρα με απενεργοποίηση του static navigation έχω στην πλοήγηση πεζού παντού και πάντα ακρίβεια μέτρου (ενοείται με αγορασμένη την τελευταία έκδοση) :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει κανα Bluetooth εγω βασικα μια χαρα ειμαι με τιν πιο πανο εκδοση αλλα με dopod rom ;)

 

Να σε ρωτήσω panosha ισχύει αυτο που λες πιο πανο περι του *****ed destinator πως εχει απώλειες?

Pate re na agorasete to programma, aksizei. Pou to xoun oloi spameno k mas exoun priksei "mou doulevei teleia, mou doulevei teleia" eno tous deixnei 35 metra pio piso! Pote den eina arga.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΡΟΜ ΜΕ ΤΟ GPS KΑΙ ΜΕΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ.

ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΩ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟ 1 Η ΤΗΝ # Η * ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΕΙΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:ninja:

 

ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

KOSTAS
Link to comment
Share on other sites

Ma kala, eksafanizetai to pliktrologio tilefonou otan milas? (an katalava kala?) Dhladh, den grafei kato aristera pliktrologio, sto aristero softkey?

 

ΟΧΙ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΦΕΣ (που απο εκει δεν ανοιγουν δηλαδη το κατω αριστερα δεν δουλευη)

KOSTAS
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΑΦΕΣ (που απο εκει δεν ανοιγουν δηλαδη το κατω αριστερα δεν δουλευη)

 

Πηγαινε βαλτα αρχικα στα αγγλικα...

Μετα παρε αυτο το αρχειακι κ πηγεναι κ πετατο μεσα στον φακελο τον

windows.

Θα σου ζητησει αντικατασταση. πατα yes.

Μετα πηγεναι κ γυρνατο παλι στα ελληνικα κ λογικα θα εισαι ok

 

Πες μου αν σου δουλεψε....

 

http://rapidshare.com/files/16913872/tapres.dll.0408.mui

 

Δεν υπαρχει περιπτωση αμα το κανεις σωστα να μην δουλεψει..

Κ αν οχι τοτε πας απλα για hard-reset.

Κ στο λεο αυτο γιατι ειχα το ιδιο προβλημα γραφει επαφες παντα κ ωταν το πατας ουτε οι επαφές ανοιγουν :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τι γράφω 5 πόστ πιό πάνω θα διαπιστώσεις οτι με αυτή την έκδοση του Destinator δεν γίνεται τίποτα, πρέπει να πάς πιό πίσω. :(

 

Καταρχήν έχο εξωτερικό BT GPS

 

2ον δεν έχω πρόβλημα μόνο με Dest 6.1 αλλά και με άλλα προγράμματα.

Το Dest παίζει κανονικά χωρίς πρόβλημα και χωρίς τα 15 μέτρα απόσταση.

 

Απλά κάποιες φορές 2 στο Dest, 1 με το Skype και άλλη μια που δεν θυμάμαι τι πρόγραμμα έτρεχε, πάγωσε η οθόνη και δεν κάνει τίποτα το p3600.

Σαν να έχει μείνει από μνήμη το σύστημα ή η κάρτα γραφικών.

Κάπου είχα δει κάποιες επιλογές για την ΑΤΙ, ΄νιμίζω σε κάποιο player......

 

Anyway, θα δοκιμάσω hard reset...... μάλλον να δω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το πάρω το P3600 απο Ελλάδα, πως θα γίνει να μην έχω ελληνικά windows; :worry:

(Δεν με ενδιαφέρει ακόμα να βάλω άλλες rom... αγγλικές κλπ - οι ανησυχίες μου έχουν περισσότερο σχέση με τις επαφές μου που είναι σε greeklish)

 

BTW τελικά το έχουμε βρει σε λευκό σε ελληνικό κατάστημα ή e-shop;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η νέα rom με το gps αν εγκαταστήσουμε το mls destinator παίζει αψογα? αξιζει να χάσουμε την εγκύηση?(που ετσι και αλλιως δεν υφισταται φαντάσου να τους το παμε με αλλαγμένη rom θα μας ζητήσουν 500 euro οτι και αν εχει) υπάρχουν αλλα προβλήματα στην λειτουργία? εγώ ετσι και αλλιώς στα αγλικά το εχω τα ονόματα των δρόμων θα τα βλέπω σε greek eglise :!:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η νέα rom με το gps αν εγκαταστήσουμε το mls destinator παίζει αψογα? αξιζει να χάσουμε την εγκύηση?(που ετσι και αλλιως δεν υφισταται φαντάσου να τους το παμε με αλλαγμένη rom θα μας ζητήσουν 500 euro οτι και αν εχει) υπάρχουν αλλα προβλήματα στην λειτουργία? εγώ ετσι και αλλιώς στα αγλικά το εχω τα ονόματα των δρόμων θα τα βλέπω σε greek eglise :!:

Αν ρίξεις μιά ματια στις προηγούμενες σελίδες θα βρείς όλες τις απαντήσεις που ζητάς. Τα ονόματα δρόμων θα τα βλέπεις Ελληνικά. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sorry εχω κοιτάξη ολες την απαντήσεις αλλα ενα συμπέρασμα δεν εχω βγάλη κάποιος λεει δουλεύει τέλεια κάποιος αλλος με απόκλιση 15 μετρα, κολλάει το τηλ. κ.α εχω μπερδεύτη παιδία sorry και για να μην ζαλήζουμε τα παιδιά εδω αs μου κάνη κάπoιος p.m
Link to comment
Share on other sites

Sorry εχω κοιτάξη ολες την απαντήσεις αλλα ενα συμπέρασμα δεν εχω βγάλη κάποιος λεει δουλεύει τέλεια κάποιος αλλος με απόκλιση 15 μετρα, κολλάει το τηλ. κ.α εχω μπερδεύτη παιδία sorry και για να μην ζαλήζουμε τα παιδιά εδω αs μου κάνη κάπoιος p.m

Αρα ανάλογα με το ποιός θα σου απαντήσει θα πάρεις άλλη γνώμη. Υπάρχουν πάντως στα ερωτήματα σου κάποια κοινά συμπεράσματα νομίζω. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...